Autor Wątek: [Plecaki duże] Jaki plecak 70+?  (Przeczytany 87440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline x999x

Odp: [Plecaki duże] Jaki plecak 70+?
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 06, 2011, 14:23:53 »
Trafiłem na sklep w Kielcach który ma w swojej ofercie plecaki DEUTERA już dzwoniłem i pytałem czy posiada na stanie interesujące mnie modele i tu kolejne zaskoczenie bo okazało się że tak pytałem czy bezie można przymierzyć plecak pod pełnym obciążeniem i uprzejmy Pan sprzedawca poinformował Mnie że postarają się coś wymyślić by taka możliwości była tak więc jak będzie Mi plecak odpowiadał to być może wrócę z nim do domu niestety nie posiadają plecaków KARRIMORA JAGUARA oraz OSPREYA ARAGONA w swojej ofercie i tu mam kolejne pytanie czy warto było by jechać do Krakowa żeby obejrzeć te dwa plecaki nawet wtedy jak DEUTER będzie MI idealnie pasował ?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 06, 2011, 14:23:53 »

Offline madmun

« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 06, 2011, 14:29:17 »
Jak Ci deuter podpasuje to bierz Deutera,
Bilet do KRK>Kielce>KRK to koszt 30 złoty ?

Decyduj !
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

misio

« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 06, 2011, 14:29:47 »
Na moje zawsze warto i ja bym pojechal tym bardziej, ze po pierwsze porownasz sobie tez z Deuterem na miejscu, a po drugie mozesz spotkac sie z kims z krakowskiego oddzialu kto moze, ewentualnie dopomogl by Tobie w wyborze.

Offline x999x

« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 06, 2011, 14:32:51 »
Tak zrobię jak będę na miejscu przeglądałem właśnie ich ofertę i znalazłem jeszcze jeden ciekawy plecak firmy Lowe Alpine dokładnie ten model wart uwagi ?
http://www.e-pamir.pl/0,2323,lowe-alpine-plecak-tfx-cerro-torre-65-15-lowe-alpine.html

misio

« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 06, 2011, 14:34:43 »
LA zawsze jest wart uwagi, bo to naprawde wysoka polka.

Offline x999x

« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 06, 2011, 14:50:52 »
Czy plecaki o których teraz jest mowa stoją na równym poziome wykonania oraz wytrzymałości ?

Offline kubi

« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 06, 2011, 14:56:11 »
Jak porownoujesz LA do Karrimora to nie. A ten Cerro Torre to stary model tego plecaka, nowy wyglada tak:

I troche drogo jak za stary model, nowy mozna wyrwac za podobna kase bez zadnych promocji.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 06, 2011, 14:56:11 »

Offline x999x

« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 06, 2011, 15:02:56 »
Jak porownoujesz LA do Karrimora to nie.

A co masz dokładnie na myśli ? bo Ja jestem nowy w temacie i za bardzo się jeszcze nie orientuje

Offline kubi

« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 06, 2011, 15:08:21 »
Karriomor robil kiedys przyzwoite rzeczy ale juz nie robi. Tak jak i Berghaus. LA, Osprey czy Deuter beda podobnej jakosci. Za ta kase to rozgladalbym sie za czyms wsrod tych 3 marek wlasnie.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

Picasa & Wikiloc

Offline x999x

« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 06, 2011, 15:12:09 »
Karriomor robil kiedys przyzwoite rzeczy ale juz nie robi. Tak jak i Berghaus. LA, Osprey czy Deuter beda podobnej jakosci. Za ta kase to rozgladalbym sie za czyms wsrod tych 3 marek wlasnie.
Ok dzięki za info

Offline x999x

« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 08, 2011, 22:24:15 »
No i kupiłem plecak firmy DEUTER AIRCONTACT PRO 60+15
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2011, 22:47:48 wysłana przez misio »

Offline ina

« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 09, 2011, 01:13:47 »
No i gratuluję :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Kudłaty

« Odpowiedź #87 dnia: Luty 01, 2012, 08:26:35 »
Witam!
Pozwoliłem sobie bezczelnie podpiąć się pod wątek ;) Interesują mnie dwa mieszki: Wisport Focus 75 i Alpinus Buran. Wisport to wiadomo - marka mówi sama za siebie, ale Buran z tymi samymi szmerami-bajerami jest stówkę tańszy. Czujecie problem?
"Jak biec do końca potem odpoczniesz..."

Offline Ogr

« Odpowiedź #88 dnia: Luty 01, 2012, 11:41:19 »
Czujemy. Alpinusa jakoś nie lubię więc moja ocena obiektywna nie będzie. No i o wisporcie sporo pozytywów słyszałem.
Wisort ma paski przy dolnym zamku i na kapturze więc można coś troczyć poziomo (namiot?). W alpinusie nie widzę saszetek po bokach przydatnych na szpargały, albo do których można wepchnąć końcówki kijków. Wisport ma też coś na kształt drabinki - do której można przypinać rzeczy do wysuszenia. Nie ma za to żadnej sazetki na pasie. Niby drobiazg a przydatny. No i alpinus wydaje mi się ładniejszy. Z tych 2 sam bym wybrał wisport.
Przy takim litrażu wygoda noszenia najważniejsza więc trzeba przymierzyć.

Offline petelicki

« Odpowiedź #89 dnia: Luty 01, 2012, 13:27:05 »
Też polecam Wisport. Mam model Reindeer i jest to naprawdę solidny plecak. Na pewno posłuży długo, a ile wytrzyma Alpinus cieżko powiedzieć- niewiele jest pochlebnych opinii.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #89 dnia: Luty 01, 2012, 13:27:05 »

misio

« Odpowiedź #90 dnia: Luty 01, 2012, 13:30:51 »
Kudłaty, a na kij Ci taki wielki plecak do GSB?
Na Twoim miejscu wpierw zadbałbym o zakupienie innego sprzętu i zminimalizowanie jego ilości, a dopiero potem dobranie pod to plecaka ;).

Offline semow

« Odpowiedź #91 dnia: Luty 01, 2012, 17:41:17 »
Ano, jak misio prawi! 40-50 litrów max z namiotem i zapasem żarcia!

Podłączając się pod temat: może niezbyt aktualna i pilna sprawa, ale od wakacji mnie trapi - plecak transportowy, jak najwygodniejszy prosty wór to wniesienia szpeju (pod 30 kg). Bez bajerów, mocne materiały, pancerny system nośny.

W sumie coś, czym w założeniu miał być Berghaus Expedition:

http://8a.pl/plecaki-turystyczne/berghaus-expedition-80-ne

Offline kubi

« Odpowiedź #93 dnia: Luty 01, 2012, 17:50:05 »
Prawda, za cene tego Berghausa to mozna LA Expedition wyhaczyc.

Picasa & Wikiloc

Offline semow

« Odpowiedź #94 dnia: Luty 01, 2012, 17:53:41 »
HiM - też o nim myślałem :) tylko coś mi się o uszy obiło, że zdarza im się sypać - ale że każdemu producentowi to się zdarza częściej lub rzadziej to nie dyskwalifikuje, ino szukam alternatyw. Dla HiMa na plus na pewno to, że jak się dobrze przyczai można poniżej 300 zł kupić.

Na cenę Berghausa nie ma co patrzeć - tyle na pewno nie dam. Będę chciał do 500 zł kupić, jak będzie droższy wyjściowo to poczekam na przeceny.

Offline Ogr

« Odpowiedź #95 dnia: Luty 01, 2012, 17:56:50 »
A jaki litraż? Spora masa.
Pomyślałem o ACT Lite deutera.
HiM fajny. Ale jak miałem woodpeckera profi to źle znosił takie ciężary...
Sam śmigam aircontacta pro i nosi się niebiańsko. Tylko że ciężkie bydle.

misio

« Odpowiedź #96 dnia: Luty 01, 2012, 17:58:21 »
HiM - też o nim myślałem  tylko coś mi się o uszy obiło, że zdarza im się sypać - ale że każdemu producentowi to się zdarza częściej lub rzadziej to nie dyskwalifikuje, ino szukam alternatyw. Dla HiMa na plus na pewno to, że jak się dobrze przyczai można poniżej 300 zł kupić.

To pałuj te 500 i kupuj tego HiM za 300, a jak coś się sypnie, to w ciągu 5 dni masz nowy, jak nie od ręki...

Offline semow

« Odpowiedź #97 dnia: Luty 01, 2012, 18:03:15 »
A jaki litraż? Spora masa.
Pomyślałem o ACT Lite deutera.
HiM fajny. Ale jak miałem woodpeckera profi to źle znosił takie ciężary...
Sam śmigam aircontacta pro i nosi się niebiańsko. Tylko że ciężkie bydle.
Litraż 60+, nośność j.w. do 30 kg myślę
mam woodpeckera I, ale ciężko porównywać bo to konstrukcja sprzed kilkunastu lat... powyżej 20 kg jest źle.

HiM - też o nim myślałem  tylko coś mi się o uszy obiło, że zdarza im się sypać - ale że każdemu producentowi to się zdarza częściej lub rzadziej to nie dyskwalifikuje, ino szukam alternatyw. Dla HiMa na plus na pewno to, że jak się dobrze przyczai można poniżej 300 zł kupić.

To pałuj te 500 i kupuj tego HiM za 300, a jak coś się sypnie, to w ciągu 5 dni masz nowy, jak nie od ręki...
Gorzej jak się sypnie w dziczy :) No ale zakładam, że trza będzie przeciorać i tak przed wyjazdem...

Offline Ogr

« Odpowiedź #98 dnia: Luty 01, 2012, 18:11:01 »
Dla mnie aircontacty to ekstraklasa wśród dużych worów.

Offline semow

« Odpowiedź #99 dnia: Luty 01, 2012, 18:42:23 »
Ale cena i waga to bardzo poważny minus.