Autor Wątek: Zaprojektuj plecak swoich marzeń (online)  (Przeczytany 27778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek - WISPORT

Zaprojektuj plecak swoich marzeń (online)
« dnia: Sierpień 12, 2009, 10:38:18 »
Miło jest mi poinformować, że trwają prace nad pierwszym w świecie serwisem internetowym do samodzielnego projektowania plecaka.

Serwis w wersji 1.0 umożliwi użytkownikowi zaprojektowanie plecaka pod kątem:

- wyboru pojemności plecaka
- wyboru kształtu/kroju komory głównej
- ustalenia dowolnej kolorystki
- wyboru systemu nośnego (szelki, pas biodrowy - również kształt damski/męski)
- wyboru konstrukcji głównych elementów plecaka (komin, przegroda, klapa, kieszenie boczne, kieszenie wewnętrzne itp.)
- układu taśm na komorze głównej plecaka
- wyboru dodatkowych akcesoriów (peleryna p. deszczowa, uchwyty na kije, narty, czekan, troki, przelotki itp.)
- umieszczenia dowolnego haftu na plecaku
- i ...

... co jeszcze według Was powinie umożliwić taki serwis? Wszelkie sugestie mile widziane :)

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wersja demo zostanie zaprezentowana podczas targów w Kielcach. Docelowo serwis zostanie uruchomiony jesienią tego roku.

NIE MA IDEALNEGO PLECAKA? TO SAM GO SOBIE STWÓRZ!

forum.outdoor.org.pl

Zaprojektuj plecak swoich marzeń (online)
« dnia: Sierpień 12, 2009, 10:38:18 »

misio

Odp: Zaprojektuj plecak swoich marzeń (online)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2009, 10:47:38 »
Łeee no! Zacny pomysł!
W sumie i tak to wszystko robiliście przez zamówienia telefoniczne, ale będzie to niesamowita oszczędność czasu dla Was.
Chyba muszę pomyśleć, co by tu można jeszcze dodać, bo możliwości jest wiele.

Pierwsze rzecz, która mi przychodzi do głowy, to rodzaj materiału: z tego co pamiętam, to robicie przede wszystkim na Cordurze, a nie wiem, czy jest możliwość szycie przez Was z różnej grubości tego materiału. Jeśli tak, to z chęcią ja bym taką opcję zobaczył.

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2009, 10:57:41 »
dobor materiału i opcji dodatkowych pod kątem uzyskania minimalnej wagi. Taki kalkulator wagi.
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline Wolf

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2009, 13:19:54 »
i przede wszystkim kalkulacja każdego bajeru oraz podsumowanie całości
"Siłę słonia, płodność byka da Ci tylko turystyka!"

« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2009, 13:34:35 »
Materiał będzie do wyboru ale w takim stopniu na ile pozwoli nam na to magazyn...

Co do ceny to oczywiście że będzie na bieżąco cena każdego elementu jak i podsumowanie całości. Ale ... Ponieważ przy każdym etapie projektowania będzie pole komentarz, w którym będzie można dodać uwagi do aktualnie dodawanego elementu, cena końcowa będzie orientacyjna - zależna od uwag dodanych podczas projektowania. (jeśli nie będzie uwag to cena jaka wyjdzie będzie dokładna)

Offline atanor

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2009, 13:41:56 »
a mnie zastanawia system rozliczania. czy będzie podstawowa wersja za xxx zł do której będą doliczane koszty poszczególnych bajerów? cieszyło by mnie również, gdyby taki kompletny plecak nie kosztował więcej niż 599zł.

ze swojej strony proponowałbym różne rozmiary systemów nośnych. w sumie niewiele firm na świecie może się poszczycić takim rozwiązaniem (np. osprey).

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2009, 14:01:22 »
Atanor - cena końcowa nie będzie niestety zależała od nas... To użytkownik zadecyduje co jest mu potrzebne a co nie. Projektowanie zaczyna się od 0zł. Wybierając poszczególne elementy cena rośnie - widać o ile i co ile kosztuje. Także gwarancji najniższych cen jak w KAUFLANDZIE nie możemy dać.

Co do rozmiarów systemów nośnych - zastanowimy się nad tym.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2009, 14:01:22 »

Offline ptb

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2009, 14:35:12 »
1. O systemach troczeń snowboardu, raków już było. Dochodzą narty. Tutaj wystarczy w systemie A dać możliwość zastosowania mocniejszej/szerszej taśmy pasów kompresyjnych oraz wzmocnienia pod nimi ścian komory.
Natomiast do werticalnej można używać jednego z przelotów czekanowych + stabilizator u góry.
2. Możliwość doczepiania/odczepiania pętli na czekany jak w LoweAlpine. Czyli mini pętelka w którą wplatana jest właściwa.
3. Na podobnej zasadzie można zrobić przelotki do mocowania pasów pod snowboard czy raki.
W nie również można w lecie przeplatać gumosznurek celem zwiększenia możliwości troczenia w lecie.
punkt 2 i 3 celem redukcji wagi gdy coś nie jest potrzebne.
4. Możliwość wyjmowania stelaża i takie powiększenie kieszeni na camelbaga, by można tam było lokować, oprócz bukłaka, karimate/samopompe. Tak by pełniła ona rolę usztywnienia pleców.

A jak z możliwością zastosowania wyjmowalnego pasa biodrowego, kompatybilnego z uprzężą? Oraz doszycia do niego szpejarek?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2009, 14:45:58 wysłana przez ptb »

Offline Human

« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2009, 15:30:43 »
Ja podobnie jak Atanor byłbym za systemami nośnymi (nieregulowanymi, bądź regulowanymi w minimalnym stopniu jak w Osprey'ach) w różnych rozmiarach.

I rolowane zamknięcie komory głównej, mi osobiście strasznie się to rozwiązanie podoba i bardzo mi odpowiada.
Never trust a smiling cat

Offline Wolf

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2009, 16:34:54 »
Możliwość dostępu do komory głównej, bez konieczności otwierania klapy - ewentualne sposoby rozwiązania tej kwestii

Offline Wolf

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2009, 19:30:04 »
No coś takiego, ale tez np taka możliwość jak była w Alpinusowych plecakach zwykly zamek, na skos komory itd.

Offline atanor

« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2009, 19:56:56 »
wszycie zamka wzdłuż szwu to żaden problem. ja bym jednak wolał U - kształtne wejście.

Offline madmun

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2009, 20:31:42 »
Możliwość wszycia w środku plecaka z lekkiego materiału, "kieszeni" na sondę, łopatę/trzonek, rożne rozmiary systemu nośnego, naszycie warstwy z hypalonu w miejscu troczenia rakow, wybor lewa-prawa dziury na camelbaka,

Obowiązkowo podana waga końcowego produktu.
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2009, 22:15:08 »
dedykowany plecak ok 30 L dla freeriderów. Logiczny i DZiAŁAJĄCY system mocowania nart/ deski + miejsce na zestaw ABC + minimalna waga + atrakcyjny wygląd ;D ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2009, 22:15:08 »

Offline sefer

« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2009, 23:08:06 »
Zniżki dla przewodników górskich;D użycie materiałów o małej gramaturze. dobór rozmiaru klamerek i ich rodzaju(waga!!) Rodzaj zapięcia klapy(jedna- dwie klamry), dodatkowe ekspandery. Mapnik w klapie (jak w Peuterey Salewy), zgrzewane szwy etc.
Pozdrowienia
Sebastian

KURS LAWINOWY

Offline atanor

« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2009, 23:45:42 »
zgrzewane szwy? chcesz mieć drugiego pajaka? ;D
z resztą kiedyś w wisporcie był pan z maszynami po zgrzaniu cordury i prostym teście na wytrzymałość podziękowano mu.

misio

« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 12, 2009, 23:47:02 »
Tak jest. Zgrzewanym szwom mówimy nie.
Ale możliwość wyboru, świadomego, mogłaby być.

Offline atanor

« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 12, 2009, 23:51:48 »
nie, bo nie ma maszyny ;D

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 12, 2009, 23:59:26 »
sonic-seam maszine ;D Ja moge sie podjac zszywania, butaprenem ;D

« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 13, 2009, 08:31:00 »
co do wagi - jeśli będzie podana to orientacyjnie bo zależy ona od zbyt wielu rzeczy (np. długość troków, rodzaj materiału, grubości zamków itp.)

Offline arkadoo

« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 13, 2009, 08:31:35 »
W sakwach Ortlieba mamy zgrzewane szwy i nic się z nimi niepokojacego nie dzieje. Podobnie u naszych znajomych. Nie skreślałbym tej techniki, jak we wszystkim tu również ważne są odpowiednie maszyny i doświadczenie.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline madmun

« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 13, 2009, 10:08:25 »
I ja u siebie mam zgrzewane i  dziala, nic sie nie rozwala, kwestia tylko zrobienia testow przed wypuszczeniem produktu i ulomnosci ludzi wypuszczajacych taki produkt :) no ale jak niema maszyny to konczmy ta dyskusje.

No szkoda ze nieda sie dac dokladnej wagi, no ale orientacyjna waga powiedzmy  +/- 70 gram to byloby fajnie,

Ja znam tylko jednego producenta ktory pozwala na taki wybor, mozecie rzucic okiem jaki ich serwis wyglada, tyle ze oni kurtki robia, niestety teraz nie dam rady linka wyslac ale google pomoga
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 13, 2009, 11:14:45 »
ja to bym dorzucił jeszcze możliwość wyboru gdzie ma być umieszczony pokrowiec przeciwdeszczowy- opcja góra/dół plecaka oraz kolejna sprawa: zespolony/niezespolony z plecakiem (z własnego doświadczenia wiem, że lepsze są zespolone, nie trzeba łapać na Fatrze ;D)
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 13, 2009, 11:41:41 »
komora na camela miedzy systemem nośnym a komorą główną z dostępem od zewnątrz, ułatwia to dolewanie płynów bez wywalania wszystkiego z środka.
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 13, 2009, 11:41:41 »