Autor Wątek: [Plecaki duże] Osprey czy Deuter  (Przeczytany 12648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kermit

[Plecaki duże] Osprey czy Deuter
« dnia: Sierpień 04, 2009, 12:59:52 »
Wydawania kasy ciag dalszy.Pomogliście ze śpiworem , pomóżcie z plecakiem.
Poszukiwany trekkingowiec ok. 50-60L.Lekki,pakowny,porządny,wszystkomajacy.Jestem zwolennikiem metody light and fast,wiec biore pod uwage:
http://www.ospreypacks.com/Packs/AetherSeriesMens/Aether60/
http://www.ospreypacks.com/detail.php?productID=15&colorCode=547&tab=description
na moosejaw.com osprey ma dobre recenzje , ale nie znam tej firmy za dobrze,a plecak rzecz ważna
albo deuter:
http://www.bakosport.pl/katalog/deuter/produkt/act-lite-50-10
deuter ma dobe recenzje u nas...
i badz tu madry  :) choc najbardziej sklaniam sie ku deuterowi,ktorego moge miec za 500zl

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki duże] Osprey czy Deuter
« dnia: Sierpień 04, 2009, 12:59:52 »

Offline lisu

• tata Lucyferka

Odp: [Plecaki duże] Osprey czy Deuter
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2009, 13:20:31 »
Na twoim miejscu wybrałbym się do Poznania gdzie możesz sobie na żywo "pomacać" Osprey`a zresztą Deuter`a też.  Miałem podobny dylemat i wybrałem Osprey`a. Jak dla mnie bomba. Pakowny, wytrzymały z niezłym systemem nośnym plus parę bajerów. Kiedyś Ania z nim chodziła (ona ma Dutera act lite 35+10) i powiedziała że Osprey wygodniejszy, choć act też jest ok. Jeśli kiedyś będę kupował większy plecak 60-70l to prawdopodobnie będzie to Osprey. Wibieraj ;D   
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline jagular

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2009, 13:26:29 »
ja mam w sumie tylko Talona 33 póki co, ale nastepnym kupionym większym plecakiem będzie  też będzie Osprey ;)
zaraz sie odezwą zwolennicy Deutera ;D
ale idz i po przymierzaj, porównasz i wybierzesz.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2009, 13:33:32 »
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline ina

Odp: [Plecaki duże] Fast
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2009, 14:12:49 »
Ja jestem wyznawczynią deutera, ale z osprey'em nie miałam nic wspólnego, więc nie porównuję :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline kermit

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2009, 22:18:28 »
Deutera intensywnie uzywam od 2 lat i mnie nie zawiodl-futura 38L AC i jest super,tyle ze nie tylko on istnieje wiec obejrze sobie tego Ospreya.Wie ktos gdzie w stolycy mozna go pomacac?

Offline ina

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2009, 23:35:57 »
Zapewne w himountainie, skoro w krk mają, to w wawce też powinni.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2009, 23:35:57 »

Offline Human

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2009, 04:43:46 »
Mnie rozwalają Ci goście, którzy licytują ten plecak, znaczy tego Argona.

Rozwalają ponieważ sądząc z reakcji sprzedającego byłem pierwszą osobą, która zapytała się jaki jest to w ogóle rozmiar. A przypadkiem jest to XL ;) A to jest jakoś dla 190 centów i wyżej :-)
Never trust a smiling cat

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:51:37 »
no napisałem przecie że mam i Ospreya i Deutera, i jak coś to zapraszam do zadawania konkretnych pytań. Jeśli kermit ma ochotę przyjechać na ryki to spokojnie może sobie je nawet przez te dwa dni ponosić pod obciążeniem i zobaczyć co i jak.

Offline lex

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2009, 10:12:29 »
Plecakom Osprey'a przyglądam się od pewnego czasu. Raz nawet byłem bliski kupna. Te modele , ktore mnie interesują nie mają dzielonej komory, a niektore nie mają w ogóle dolnego "wyjścia". O ile w plecakach 20-35 l to może i sprawdza się o tyle w > 40 to chyba nie bardzo. Spodobały mi się te serii Atmos
http://www.ospreypacks.com/Packs/AtmosSeriesMens/

Lisu, ten Twój talon 44 nie ma przegrody i jak to Ci się sprawdza ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2009, 10:18:29 wysłana przez lex »
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2009, 11:00:23 »
lex ja mam Kestrela 38 i na dzień dzisiejszy nie zamienił bym go. no może na wersję ciut większą, ale te 38 l starczyło na 4 dni w alpy więc to już kwestia ile kto bierze. No właśnie z tą przegrodą to lipa. Ja robię tak że na dół pakuję śpiwór i jakieś drobne szmaty i akurat wypełnia to tak dół plecaka, że wystarczy go położyć na ziemi i wyciągać co tam trzeba bez groźby że coś wypadnie. Talona ma jagular ale wersję chyba 22/33