Autor Wątek: [Telefony] Sony Ericsson CMT-60 Travel Charger  (Przeczytany 3261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline atanor

[Telefony] Sony Ericsson CMT-60 Travel Charger
« dnia: Sierpień 03, 2010, 23:59:40 »
Zainwestowałem w ciekawa ładowareczkę, co prawda do tej pory nie byłem fanem bateryjnego ładowania, ale jeżeli pojawia się jako druga opcja w sieciowej ładowarce, to czemu nie mieć obu rzeczy na raz.

Całość jest kompaktowa, po złożeniu stanowi jednolita bryłę. Delikatne złącze Fast Port jest chronione i właściwie niemożliwe jest jego uszkodzenie w plecaku w przeciwieństwie do klasycznej ładowarki.

Brak kabla z jednej strony stanowi wadę, bo raczej trudno obsługiwać telefon podłączony do takiej ładowarki, ale z drugiej nie plącze się w plecaku nam żadem kabel oraz telefon jest przy gniazdku i nie leży w jakimś dziwnym miejscu koło gniazdka. Z reszta pierwszą rzeczą psująca się w dobrej elektronice są własnie pracujące kable, a dokładnie zmęczenie materiału miedzi. Już mi szwankują dwie ładowarki, kilka słuchawek, kabli usb od ciągłego zwijania kabla.

Oczywiście nie omieszkałem przeprowadzić testu ile dwa akumulatorki AA (Energizer 2500mAh) naładują rozładowana komórkę.
Wynik był zaskakujący, bo stanęło na 92%, czyli  skuteczność jest o wiele lepsza w porównaniu do tanich ładowarek bateryjnych "na paluszka", jednak kosztem czasu, bo trwa to 4h.

Dane Sony Ericsson CMT-60 Travel Charger

waga: 63.5g

Sieciowo
Input: 100-240V ~ 100mA
Output: 4.9 - 400mA

oraz na dwóch AA

Input: 2-3.5V - 1A
Output: 4.9V - 200mA

« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2010, 15:17:33 wysłana przez atanor »

forum.outdoor.org.pl

[Telefony] Sony Ericsson CMT-60 Travel Charger
« dnia: Sierpień 03, 2010, 23:59:40 »

Offline atanor

Odp: [Telefony] Sony Ericsson CMT-60 Travel Charger
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2011, 14:18:09 »
Urządzenie ma jedną wadę, na którą wcześniej nie zwróciłem wystarczającej uwagi. Mianowicie natężenie wyjściowe 400mA , co jest prawie połową tego, które oferują standardowe ładowarki SE (700mA), co się przekłada na dłuższy czas ładowania.
O ile w domu to nie jest problem, to z terenie często, gdzie trzeba podładowywać przy każdej okazji (bar, restauracja, schronisko) czas jest kluczowym elementem, oczywiście w przypadku noclegów w cywilizowanych warunkach problemu nie ma ;D

misio

Odp: [Telefony] Sony Ericsson CMT-60 Travel Charger
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2011, 16:08:28 »
O ile w domu to nie jest problem, to z terenie często, gdzie trzeba podładowywać przy każdej okazji (bar, restauracja, schronisko) czas jest kluczowym elementem, oczywiście w przypadku noclegów w cywilizowanych warunkach problemu nie ma ;D

W terenie, to jeszcze zrozumiem schronisko, ale bar i restauracja? ;D ;D ;D
Zwykły burżuj i wygodniś się robisz ;D ;D ;D.