Autor Wątek: [Plecaki] Fast&Light [technologie, materiał]  (Przeczytany 12091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiktor

• od krwi trawa rośnie bardziej zielona...

[Plecaki] Fast&Light [technologie, materiał]
« dnia: Lipiec 04, 2009, 13:48:29 »
Wydzielone z wątku: [Plecaki średnie] Pajak XC3 [Light&Fast]

plecak z folii ;D w przeliczeniu za 530 PLN
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2009, 20:58:28 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki] Fast&Light [technologie, materiał]
« dnia: Lipiec 04, 2009, 13:48:29 »

misio

Odp: [Plecaki] Fast&Light [technologie, materiał]
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2009, 13:53:02 »
I można? Można! ;D

Offline Wiktor

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2009, 13:55:54 »
waga ~300 g pojemność 45 litrów ;D
edit:
pomyliłem plecaki ten waży 170 gramów :D

Offline Wiktor

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2009, 18:18:26 »

[...]nie daje się zabarwić na żaden kolor[...]

kolorowy cuben ;D
PZDR

Offline sasq

• mistrzowie zen, cenowej nirvany :-D

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2009, 13:23:05 »
Cuben-owi zz rzyczyn dźwiekowych mówimy nie   ;-)
a z barwieniem prosta sprawa nnnajpierw kolorek potem powleczonko

to tak jak cordur silikonizowana chce sie mieć nadruk to sie zamawia PU od srodnka robi sie lustrzane odbicie nadruku i wychodzi takie cus jak sea to summit ma na workach swoich
www.pajaksport.blogspot.com  wbrew pozorom prywatny blog

Offline PA

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2009, 23:50:41 »
wydzielone z wątku [Plecaki duże] Osprey czy Deuter

Jestem zwolennikiem metody light and fast,wiec biore pod uwage:
http://www.ospreypacks.com/Packs/AetherSeriesMens/Aether60/
http://www.ospreypacks.com/detail.php?productID=15&colorCode=547&tab=description
na moosejaw.com osprey ma dobre recenzje , ale nie znam tej firmy za dobrze,a plecak rzecz ważna
albo deuter:
http://www.bakosport.pl/katalog/deuter/produkt/act-lite-50-10
deuter ma dobe recenzje u nas...
i badz tu madry  :) choc najbardziej sklaniam sie ku deuterowi,ktorego moge miec za 500zl

Kup Golite Jam - połowa wagi, ta sama objętość i ma wszystko, a nawet więcej niż potrzebujesz.
Wszystkie te Deutery i Ospreye to tylko masa marketingowego bełkotu.
Golite będzie wygodny kiedy będziesz w nim nosił nie więcej niż 12-15 kg. Ale jesteś zwolennikiem L&F więc zmieścisz się.

Nie piszę tego jako tester ani przyjaciel makato (właściciela Arizzona - importera Golite) tylko jako zwykły użytkownik tego plecaka.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2009, 12:07:08 wysłana przez atanor »
http://just-hike.blogspot.com/
"Use dehydrated water whenever possible, despite the expense." - The Ultralighter.
Ciężki plecak może zabić ---> http://tiny.cc/13me2

Offline ina

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2009, 23:57:15 »
Nie wiem czy taki marketingowy bełkot, bo aircontact mi nie przeszkadza na plecach nawet przy wadze ok 25kg.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2009, 23:57:15 »

misio

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:03:48 »
Kup Golite Jam - połowa wagi, ta sama objętość i ma wszystko, a nawet więcej niż potrzebujesz.
Wszystkie te Deutery i Ospreye to tylko masa marketingowego bełkotu.
Golite będzie wygodny kiedy będziesz w nim nosił nie więcej niż 12-15 kg. Ale jesteś zwolennikiem L&F więc zmieścisz się.

Nie piszę tego jako tester ani przyjaciel makato (właściciela Arizzona - importera Golite) tylko jako zwykły użytkownik tego plecaka.

Co Ty? Radzisz chłopakowi nosić 12-15 kg w plecaku, który nie ma systemu nośnego? Wy sobie jakieś jaja z tym L&F robicie. Kompletny brak osłony pleców, wpijające się szelki. Takie coś można ponosić dwie godziny, ale nie 12-ście!
12-15 kg, to Ty chyba nigdy na plecach, z całym szacunkiem, w tym Jamie nie miałeś, przez kilkanaście godzin.
A bełkot Ci szybko zniknie, jak zaczniesz nosić porządne plecaki, które Cię nie zawiodą, a nie takie, które przy złym zapakowaniu dadzą Ci odczuć każdy sprzęt, który masz w środku... Im więcej tego L&F mam, tym coraz większym przeciwnikiem tych jednodniowych sprzętów się staję. Kolejna, kuźwa, moda. Z mojej strony lądująca rych-tych na allegro.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2009, 00:07:10 wysłana przez misio »

Offline madmun

« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:08:32 »
Nie wiem czy taki marketingowy bełkot, bo aircontact mi nie przeszkadza na plecach nawet przy wadze ok 25kg.

Ale jednak Deuterowi czy Ospreyowi daleko do L&F w szczególności że Aircontacct lekki nie jest :)

Kermit jak L&F to PA dobrze radzi, poczytaj jeszcze tu masz test tych Ospreyów co Cię interesują. 

p.s dla mnie to nie moda, i sam powoli zauważam plusy tej "mody"  ;)
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

misio

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:09:12 »
Chcesz kupić MH Scramblera?

Offline madmun

« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:14:51 »
Chcesz kupić MH Scramblera?

Ma worek Małachowskiego z Karimatą w środku ;D

IMO trochę różne te plecaki jednak ;)
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

misio

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:16:36 »
No to Ci powiem, że niczym się praktycznie nie różnią. To są na 12h noszenia drobne pierdoły nie mające znaczenia i to żadnego dla komfortu.

Offline atanor

« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:28:01 »
ja byłbym ostrozny w doradzaniu takich specjalistycznych plecaków jak golite Jam.
tak, tak. nie wszystkim takie rozwiązania mogą pasować.
absolutnie nie odradzam tego plecaka, ale przyszły nabywca musi wiedzieć czego chce, znać swoje preferencje. inaczej będzie fast&light i ciężkie wiązanki w górach ;D

nie tak dawno spotkaliśmy się z podobną sytuacją z silikonizowanymi namiotami.

podobnie ma się rzecz z jednopowłokowymi namiotami. są zagorzeli przeciwnicy i ludzie którym taka konstrukcja nie przeszkadza, a cieszy mniejsza waga.

Offline ina

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:28:41 »
Kładę lachę na taką modę i będę się dalej pakować do mojego 3-kilogramowego plecora ;D

Pomoc dla Rodziny Dybla

misio

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:33:30 »
Kładę lachę na taką modę i będę się dalej pakować do mojego 3-kilogramowego plecora ;D

Ja również. Wolę wziąć mniej rzeczy i nosić je wygodnie, niż więcej, bo plecak lżejszy i jebać się z brakiem systemu nośnego, czyli: 1. przeniesienia ciężaru na biodra i pozostawienia go wyłącznie na plecach; 2. czuć te świetnie wbijające się szelki tych, jakże dobrze odczuwalnych, 12-15 kg.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:33:30 »

Offline PA

« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:39:43 »
12-15 kg, to Ty chyba nigdy na plecach, z całym szacunkiem, w tym Jamie nie miałeś, przez kilkanaście godzin.
Miałem. Wiele razy. Nic mi się nie wpijało, ani nie uwierało. Ostatnio zauważyłemm wyższość braku przereklamowanych, nicniedających i wszystkomających systemów nośnych nad mądrym zapakowaniem si w plecak ze szmaty. Nie żartuję.

Sytuacji z silikonem/szwami i epicem nie porównywałbym - to uogólnienie.
"Use dehydrated water whenever possible, despite the expense." - The Ultralighter.

misio

« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:42:19 »
Ja też. W Scramblera, bliźniaczego brata Jama. I nie żartuję, ale przy komforcie Deutera, to ja wolę sobie kupić worki z Biedronki foliowe i dać za nie 20 groszy plus nici, niż kupować te L&F-owe plecaki...
A wiesz co mnie najbardziej uwierało w plecy w tym Scrumblerze? Mądrze zapakowany aparat.

P.S. Tak patrzę na Twoją fotę w avatarze i wiesz co widzę? Porządne szelki. To już nie jest przereklamowana część systemu nośnego, nieprawdaż?

Offline ina

« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:46:24 »
Wybaczcie, ale nie oddam niczego za wygodny pas biodrowy, który moim skromnym zdaniem jest podstawą. Jak tam się rozłoży waga, to może sobie być jaka chce.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline PA

« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2009, 07:12:54 »
P.S. Tak patrzę na Twoją fotę w avatarze i wiesz co widzę? Porządne szelki. To już nie jest przereklamowana część systemu nośnego, nieprawdaż?
Sherlock sie znalazł :P Tak. Ta fotka pochodzi z  czasów kiedy nie byłem pewien czy dam radę spakować się z Jama którego już posiadałem. Nie miałem na tyle doświadczenia by się w niego spakować na miesiąc i nie byłem pewien czy wytrzyma trekking w nieznany mi teren. Teraz bym to zrobił bo teren znam i mam ciut większe doświadczenie.

misio

« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2009, 08:44:18 »
Spoko. Doświadczenie w pakowaniu ma duże znaczenie z całą pewnością, jednak dla mnie L&F jest rozwiązaniem na niektóre sytuacje, a nie filozofią na każdą chwilę.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2009, 09:15:45 »
A że się tak zapytam który z plecaków przedstawionych przez kermita należy do L&F? Poza tym15 kg w moim mniemaniu to już ani light ani fast ;D.
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline jagular

« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2009, 09:45:31 »
Plecak ma być wygodny. W Talonie 33 te ok. 10 kg nosi się wygodnie, później im ciężej, tym gorzej jest. a Jam do Talona to szczerze worek na smieci z szelkami. Jak ktoś musi za wszelką cene zejść z wagą o pare gramów, jego sprawa ja ma taką potrzebe.
Według mnie lepiej  1 kg wiecej, a wygodnie chodzić z plecakiem. Polecanie komuś kto zapewne nie widział nawet na żywo Jama jest abstrakcyjne, ale reklame można zrobić :) medialny bełkot. Pozdro

Offline PA

« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 06, 2009, 09:53:40 »
Lisu: Żaden. Kermit sam się do L&F przyznawał. Inaczej nie zawracał bym tutaj gitary. Pisałem o 15 kg by pokazać, że taki plecak daje radę przy takim obciążeniu. Proponował bym zacząć krytykę plecaka ultralightowego po chociaż jednej wycieczce z takim sprzętem. 12 kg nosiłem zimą w górach w starym Jamie i był bardzo wygodny. Niestety nie dorobiłem się np. rakiet ultralekkich wiec same rakiety przytroczone do plecaka ważą 2,5 kg. Stąd takie wagi. Latem można zejść do 5 kg.

Jagular: nie posądzaj mnie o reklamę. Nie mam w tym żadnego interesu - nie jestem związany z producentem ani importerem poza kontaktem z makato na stopie towarzyskiej. Miałem (i mam nadal) pierwszego Jama zanim makato pomyślał o imporcie Golite do Polski.

misio

« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 06, 2009, 09:56:56 »
Zatem wrzuciłem do Scrumblera parę kilo i próbowałem z dwa tygodnie temu. Wybacz, ale dla mnie 10 kg w takim plecaku, to masakra po 4h chodzenia z nim.

Offline jagular

« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:06:33 »
PA bardziej chodziło mi o " Wszystkie te Deutery i Ospreye to tylko masa marketingowego bełkotu. "
Porównanie Jama do plecaków tych firm po prostu nie ma sensu jeśli chodzi o wygodę, rozwiązania i same podejście do koncepcji chodzenia.