25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Plecaki] Fast&Light [technologie, materiał]  (Przeczytany 11762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lisu

• tata Lucyferka

Odp: [Plecaki] Fast&Light [technologie, materiał]
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:42:24 »
Wszystkie te Deutery i Ospreye to tylko masa marketingowego bełkotu.
Nosz kuźwa aż mi żyłka na czole wyskoczyła  >:(. To jak nazwać namiot który przecieka, a jak nie chcesz żeby przeciekał to se musisz sam to zrobić. To jest dopiero bełkot. Posiadam jak już wspomniałem plecaki obu firm w żadnym z nich nie zauważyłem, by ich właściwości odbiegały od tego co o nich napisał producent. Bełkot marketingowy to robią ludzie na forach ( i zazwyczaj mają z tego jakieś profity). Idąc dalej możemy założyć, że w worku po ziemniakach też zmieści się spokojnie 15 kilo sprzętu, i nikt nie nie będzie bełkotał. ;D
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

forum.outdoor.org.pl

Offline madmun

« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:48:34 »
Panowie, wróćcie do rzeczowej dyskusji,  najlepiej gdyby się wypowiadali userzy którzy mieli okazje ponosić plecaki każdego typu aby móc stwierdzić co jest a co nie jest "bełkotem...."
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline PA

« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:04:14 »
Dobra. Myślałem, że piszemy tu o plecakach a nie o namiotach - według mnie jeśli ktoś robi felerny namiot to nie koniecznie robi felerny plecak. Nie mam doświadczeń ze Scramblerem tak samo jak Ty misio nie masz z Jamem. Porównywanie nie ma sensu dopóki nie każdy z nas nie będzie miał własnych doświadczeń z nimi. Może trochę przegiąłem używając słowa "bełkot" do czego się przyznaję, ale strasznie nie lubię jak firmy produkujące sprzęt piszą, że jest on ultralightowy, a plecak waży kilogram. Nie jestem fanem namiotów Golite, ale fanem plecaków i owszem. Nie nadają się one dla każdego i do wszystkiego. Poleciłem Jama Kermitowi piszącemu o F&L i nie napisałem nigdzie, że to plecak ekspedycyjny, więc nie wiem o co się tu pieklić. Każda myszka swój ogonek chwali. Wy jesteście fanami Ospreya i Deutera, ja innych konstrukcji (niekoniecznie Golite'a - tego akurat znam, ale z pewnością są inne ciekawe konstrukcje UL do których nie mam dostępu, a chętnie bym je poznał).

Faktycznie odbiegliśmy "nieco" od tematu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2009, 12:14:30 wysłana przez madmun »
http://just-hike.blogspot.com/
"Use dehydrated water whenever possible, despite the expense." - The Ultralighter.
Ciężki plecak może zabić ---> http://tiny.cc/13me2

Offline atanor

« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:10:07 »

już nie ;D

Offline PA

« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:28:09 »

już nie ;D

I w ten sposób stałem się nieświadomie założycielem pierwszego własnego topicu na tym forum ;)

Teraz widzę, że ten Scrambler nie ma pasa biodrowego. Porównanie do Jama który posiada pas biodrowy i piersiowy i jest o wiele większy jest nie na miejscu moim zdaniem. Stary Jam miał 45 a nowy 51 litrów. Oba mają też wygodne szelki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2009, 12:33:34 wysłana przez PA »
"Use dehydrated water whenever possible, despite the expense." - The Ultralighter.

misio

« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:40:43 »
W przypadku 26L pas biodrowy nie będzie aż taką koniecznością. Aczkolwiek przydałby się z całą pewnością.
Najbardziej gryzie mnie w tych plecakach brak osłony pleców. Rozumiem, że coś za coś, że pakować trzeba się potrafić, ale cholera, włóż jedną rzecz źle i masz pakowanie od nowa.

I w ten sposób stałem się nieświadomie założycielem pierwszego własnego topicu na tym forum ;)

Już nie ;D.

Offline PA

« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:55:21 »
Piszesz o plecakach Scrambler czy ogólnie o wszystkich tego typu konstrukcjach ?

Ja dotychczas pakowałem się w ten sposób, że wkładałem rulon z 120 cm karrimaty (grubości 1-1,5 cm) lub zimą pełnej długości dmuchanego TaRa (którego zawór otwierałem po spakowaniu by usztywnić konstrukcję) i dopiero w to ładowałem wszystkie inne graty. Nie miałem nigdy problemu z czymś co by mi się w plecy wrzynało. Taki sposób pakowania powoduje, że musisz wywalić z plecaka wszystko za każdym razem kiedy biwakujesz więc masz dużo praktycznych zajęć z pakowania ;) Pianki z pleców starego Jama pozbyłem się pierwszego dnia kiedy go odebrałem z poczty. Z nowym chodziłem z pianką. Różnica jest w sumie mała i to na korzyść starego - w nowym bardziej pociły mi się plecy. Fakt, że upał był nieziemski więc wszystko się pociło bez względu na ubranie i inne opakowania. Stary Jam ma plecy z tego samego materiału co resztę wora. Nowy ma wypasione gąbkowo-siateczkowe plecy.

Co do wspomnianych worków na ziemniaki - jak kupowałem pierwszego swojego Jama panienka w angielskim sklepie wysłała mi przez przypadek inny plecak Golite Gust (i to jeszcze w kolorze fire, a ja chciałem oliwkowego Jama). Jak wyjąłem to coś z paczki to pomijając szok kolorystyczny zobaczyłem worek na ziemniaki. Miał z 70 litrów. Ogromny wór bez usztywnianych pleców. Plecak oczywiście odesłałem ale co mnie bardzo zdziwiło miał on bardzo wiele pochlebnych opinii. Był przeznaczony do wypadów zimowych ze względu na swoją masakryczną objętość. Można było do niego wpakować komplet kołder i poduszek :P

forum.outdoor.org.pl

misio

« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:01:35 »
Piszesz o plecakach Scrambler czy ogólnie o wszystkich tego typu konstrukcjach ?

No jakby sam sobie w sumie odpowiedziałeś w dalszej części swojego postu: o wszystkich.
Takie rozwiązania, jak opisałeś, oczywiście zdają egzamin, ale spróbuj zapakować to wszystko bez tych karrimat, samopomp itd. Przecież nie zawsze jest konieczność noszenia tego ze sobą. Co wtedy robisz?

Offline ptb

« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:02:34 »
O ile mogę swoje 3 grosze. Mogę? ;)
Coś, na czym można się przespać warto mieć zawsze. Czasami mimo "planowania" śpisz gdzie indziej.
TaRa (lub inną) warto wsadzać nie tylko do UL plecaków, tylko pozbyć się stelarza z innych konstrukcji o których tu mowa, zastępując je właśnie samopompą.

Ja dotychczas pakowałem się w ten sposób, że wkładałem rulon z 120 cm karrimaty (grubości 1-1,5 cm) lub zimą pełnej długości dmuchanego TaRa
Ostatnio oświecono mnie, że w zimie wystarczy TaR short a pod nogi plecak

Offline PA

« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:38:17 »
misio: kiedy nie muszę nosić maty najczęściej nie noszę plecaka :D Zabiłeś mi ćwieka ;) tym pytaniem.

PTB - można nosić TaRa shorta jak sie go posiada :)
Ja mam skrócononego Ridgeresta (zwykłego) na jesień lub matę 1,2 cm (na lato). Obie mają po 120 cm. Kiedy jest ciepło to w ogóle pod nogi nic nie wrzucam. Kiedy jest zimno wrzucam plecak. Ale zimą to tego patentu nie będę próbował. Jak jest -20 to wolę pełnej długości matę. Na przyszłą zimę planuję zakupić Ridgeresta Deluxe. Dmuchańce mnie już wkurzają przy mrozach - niby grube toto ale zawsze w nery/dupsko piździ bo to najcięższa część ciała.

Offline sasq

• mistrzowie zen, cenowej nirvany :-D

« Odpowiedź #35 dnia: Październik 07, 2009, 13:29:33 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie bardzo zrozumiałem twój wywód: jakie znaczenie przy barwieniu cordury ma PU?

chodzi mi o naniesienie za pomocą nadruku (bo po co szmate dziurawić) np loga producenta czy innych takich.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 13:46:49 wysłana przez misio »
www.pajaksport.blogspot.com  wbrew pozorom prywatny blog

forum.outdoor.org.pl

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę