Autor Wątek: [Czołówki] Mactronic  (Przeczytany 27709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darson

Odp: [Czołówki] Mactronic
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 30, 2009, 08:05:56 »
jakieś nowe uwagi na temat użytkowania Mactronica HLS-K2SL, bo jestem na kupnie? z tego co widzę, macie ją już jakieś pół roku!!! ???
Naprawdę trzyma 17 h? Bo na Allegro gość oferuje dwie latarki w cenie jednej!!!
 http://www.allegro.pl/item786290730_latarka_czolowa_mactronic_luxeon_k2_hls_k2sl_pro.html
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2009, 08:10:37 wysłana przez darson67 »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Październik 30, 2009, 08:05:56 »

Offline ptb

« Odpowiedź #26 dnia: Październik 30, 2009, 09:38:54 »
Tylko że ta 2ga to breloczek, ale do auta warto.
Nie wiem czy trzyma 17, nigdy nie liczyłem.
Odpowiem ci tak, na te pół roku, kupiłbym jeszcze raz.

Offline darson

« Odpowiedź #27 dnia: Październik 30, 2009, 09:43:34 »
breloczek, ale za darmo! ;D a cena dobra, więc warto, tym bardziej że opinie o HLS-ie raczej dobre! dzięki ptb! ;)

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #28 dnia: Październik 30, 2009, 22:24:10 »
darson67, w trybie high nie będzie pracować dłużej jak 5 godzin.

Offline ptb

« Odpowiedź #29 dnia: Październik 31, 2009, 00:44:07 »
I w to uwierz! Dominik to na pewno ma pomierzone.
Napisze tak, dla przeciętnego łazika tryb low w tej latarce to jupiter, np. ja. Dominik zaprzeczy, ale też ma i specyficzne pojęcie na tematy światła ;). I nawet go rozumiem, bo uzywanie 21vatowych HIDów poczas nurkowań jakiniowych pokazało mi inny świat.

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #30 dnia: Październik 31, 2009, 03:39:57 »
watowych - jeśli chodziło Ci o moc pobieraną przez żarnik ;D

Offline darson

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 31, 2009, 20:38:06 »
zapytałem ,bo w opisie jak byk leży "16-60 h" ,co nie wydaje mi się możliwe!? Ale i tak kupię, bo jest porównywalna z Petzlem, a cena połowa z tego. Zresztą ostatnio w Będkowskiej grotołazi chwalili to światełko! :D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 31, 2009, 20:38:06 »

Offline darson

« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 16, 2009, 13:58:02 »
Kupiłem i jestem bardzo zadowolony! ;D z breloczka też! ;D Solidnie zamykany pojemnik na baterie z uszczelką raczej nie wpuści wody do środka. Mocne, jasne światło w 3 trybach świecenia, z tyłu bajer, w postaci czerwonego "stopu", który może migać, powoduje lekką zazdrość kolegów ;). Cena też robi swoje - jest niższa niż porównywalnej klasy czołówki innych firm. Tyle mogę powiedzieć po tygodniu użytkowania, pozostając w nadziei ,że za rok moja opinia będzie równie pochlebna ! howgh!

« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 14:07:58 wysłana przez darson »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 16, 2009, 18:11:56 »
To teraz pozostaje tylko zmienić diodę na SSC P4

Offline walter02

« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 16, 2009, 21:37:17 »
Darson, zwróć uwagę, czy nie odkleja Ci się gąbka przy pojemniku na baterie. Ja pewnego pięknego razu znalazłem ją osobno, nie wiem czy to winne są paluszki mojej małej Zośki (lubi się bawić latarkami), czy po prostu kiepski klej.

Offline darson

« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 16, 2009, 22:01:27 »
a gdzie taką można wyhaczyć i co daje takowa dioda?
Cytuj (zaznaczone)
odkleja Ci się gąbka przy pojemniku
próbowałem, bo czytałem Twoje posty! najwyżej wzmocnię Kropelką!

Offline atanor

« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 16, 2009, 22:05:04 »
a gdzie taką można wyhaczyć i co daje takowa dioda?

tu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje
http://www.forum.outdoor.org.pl/oswietlenie/%28czolowki%29-modyfikacja-tikki-xp/

Offline darson

« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 29, 2009, 15:23:51 »
Dominik doszło. Dzieki. teraz musze sie przegryźć przez temat

Offline rumcajs

« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 03, 2010, 14:51:42 »
czy w HLS-K2SL istnieje jakaś sensowna opcja odczepienia pojemnika na baterie od taśm nośnych? (chodzi o przedłużenie kabla i chowanie pojemnika pod ubraniem zimą)

Offline D_D

• "Po Godzinach Pracy Byłem Cacy"

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 03, 2010, 15:50:31 »
nie ma takiej potrzeby - kupujesz aku w technologii Sanyo Eneloop i mróz nie działa w znaczący sposób na aku. Gdzieś na forum już pisałem o tej technologii - bodaj w wątku o ładowarkach jest ładnie opisane co i jak.

Taśmy można zdjąć (wszystkie 3) lecz powstanie między nimi przerwa - co można rozwiązać metalowym kółkiem takim jak do kluczy tylko większym.

Wymień diodę na lepszą to podstawa w tym interesie.

Sprzedam wam patent o którym jeszcze chyba nie było pisane w sieci - zrób wtedy nowe ogniskowanie diody bo w oryginale daje zbyt punktowe światło (owszem efektowne ale mało przydatne do większości zastosowań) a przy odpowiednim ustawieniu diody uzyskujesz szerokie równomierne światło (prawie jak w bocialarce;)

Ps. pod względem wytrzymałości ten sprzęt jest w moim rankingu w ścisłej czołówce - żadne "petze i inne firmówki pekińskie" mu nie podskoczą - mactronik przeżywa loty po 2 metry na glebę, deptanie (oczywiście nie rakami), zalewanie wodą - bodaj amerykański rodowód (cabelas) tego modelu jest tego przyczyną. Swoim zwyczajem kupię ze 2 sztuki na zapas bo jak wiadomo wszystko co dobre wkrótce staje się "jeszcze lepsze i nowocześniejsze".Mój model ma jakieś 2 lata i działa bez zastrzeżeń.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 16:03:02 wysłana przez D_D »
- Ale piękna ta tapeta - mruknął na widok krajobrazu. - Jaka biała! I wcale nie mruga! I jaka rozdzielczość! Wow!

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 03, 2010, 15:50:31 »

Offline rumcajs

« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 03, 2010, 16:12:55 »
nie ma takiej potrzeby - kupujesz aku w technologii Sanyo Eneloop i (...)
jakby to ująć - znam tą technologię, mam  takie aku ale jako człowiek starej daty ufam patentom, które sam sprawdziłem ;)
także chętnie zasobnik z takimi akku schowam sobie pod ubranie...
poza tym nie zawsze mam możliwość używania aku - świecąc non stop czołówką na mrozie powiedzmy przez 4 godziny na maksymalnej mocy, nie mając po prostu gdzie naładować aku, wybieram baterie z zapasem w kieszeni  (a baterie zdecydowanie mrozu nie lubią)

Wymień diodę na lepszą to podstawa w tym interesie.
właśnie to zamierzam - kupić i ją stuningować do swoich potrzeb, bo do BD Spota straciłem cierpliwość i zostanie jako latarka domowa

Offline D_D

« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 03, 2010, 16:43:51 »
kup aku pentagramy infinity - koszt porównywalny do dobrych baterii;) i nie kombinuj z kablem - sam to przerabiałem ze 2 lata temu, nie warto. A jak trzymasz baterie pod ubraniem to przy wymianie jak już trafią "na głowę" to nie zamarzną jak będą używane non stop i im wydajność za mocno nie spadnie w polskich warunkach. A grzebanie się pod ubraniem, szukanie kieszeni na pojemnik, owijanie się kabla wokół szyi u mnie się nie sprawdziło. Baterie noszę tylko awaryjnie przy sobie ( na wypadek utraty plecaka) i przez ostatnie 6 lat użyłem raz - jak zupełnie wykończony nie potrafiłem znaleźć aku w plecaku ( w zasadzie je znalazłem tylko ich nie rozpoznałem ze zmęczenia).
Z powodów wiadomych nie testowałem eneloop i pentagrama poniżej jakiś -25C i nie wiem co się wtedy dzieje, do -15 nie zauważyłem znaczącego spadku pojemności. A jakby co to zawsze można wsadzić czołówkę pod pierwszą lub drugą czapkę lub kaptur.
I zmień diodę na docelową i zogniskuj na szeroko - inna wydajność i jakość światła i długiiii czas pracy na aku.
- Ale piękna ta tapeta - mruknął na widok krajobrazu. - Jaka biała! I wcale nie mruga! I jaka rozdzielczość! Wow!

Offline rumcajs

« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2010, 19:03:38 »
akurat takie aku mam
dzięki za rady, ale zrobię po swojemu, bo akurat u mnie się sprawdziło
zaś czołówkę mam często na kasku i z pewnych względów nie zakładam kaptura na kask - zasobnik na baterie jest wtedy bez żadnej ochrony termicznej, więc jest to inna sytuacja niż na głowie

Offline darson

« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 04, 2010, 13:56:49 »
Cytuj (zaznaczone)
zogniskuj na szeroko
-mógłbyś bardziej rozwinąć temat? ???

Offline D_D

« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 04, 2010, 14:52:44 »
w oryginale mac świeci dość punktowo, ma bardzo ładny spot i przede wszystkim bardzo widoczną granicę ciemno/jasno co powoduje "ślepotę" na to co jest poza spotem (jasnym punktem), widzisz wyraźnie tylko to co jest oświetlone  stożkiem światła (spotem)
dodatkowo jak światło się od czegoś odbije to sam się człowiek oślepia na ładnych parę sekund - w efekcie łatwo spaść na ryj.

Trzeba tak ustawić diodę (wyżej-niżej na podstawce tzn. bliżej-dalej optyki) by uzyskać ładne równomierne światło bez widocznej granicy jasno/ciemno. W mactroniku grzebałem tak dawno że nie pamiętam co należy zrobić krok po kroku. Opis przeróbki jest  w sieci. Pamiętam jedno: wystarczyło mocniej skręcić czołówkę by zaczęła świecić szeroko prawie bez wyraźnego spota. U mnie podstawka była klepana a potem chyba jeszcze poprawiałem pilnikiem w innych inaczej poprzerabianych mocne skręcenie może nie zadziałać.

Spot ~ snop światła zbliżonego w kształcie do stożka.

Offline darson

« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 02, 2010, 19:10:03 »
http://www.torch.pl/www/led/mactronic-hls-k2sl-tania-alternatywa.html
Dominik, czy masz gdzieś bardziej szczególowy opis modowania tej czołówki niż podany wyżej ? Bo jak dla mnie ,ten jest mało przejrzysty i wielu rzeczy nie kapuję.Chciałbym się w końcu za to zabrać.

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 02, 2010, 21:57:17 »
darson, niestety.... Ale jest to dosyć banalny mod :

1. otworzyć lampkę - śrubokręt krzyżakowy
2. wykręcić  "radiator" z ledem  - śrubokręt krzyżakowy
3. wylutować leda - lutownica :)
4. wyklepać radiator o ile jest taka konieczność (młotek, podstawka)
5. wkleić nowy emiter i wycentrować z optyką, następnie poczekać aż klej zwiąże) (arctic alumina, lub pasta termo + epoksy metal z boku emitera)
6. dolutować przewody do wyprowadzeń emitera i skręcić wszystko (lutownica, śrubokręt krzyżakowy)

Offline darson

« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 02, 2010, 23:25:00 »
Cytuj (zaznaczone)
(arctic alumina, lub pasta termo + epoksy metal z boku emitera)
Właśnie tego mi brakowało- dzięki !

Offline renko

« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 04, 2010, 16:09:49 »
Jakiegoś nowego Mactronica dziś zauważyłem w necie:
http://www.mactronic.com.pl/index.php?module=katalog&kategoria=55&id=HLS-K6&filtr=

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 04, 2010, 16:36:46 »