Autor Wątek: Arc'teryx  (Przeczytany 98586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czaya

• Arc'teryx

Arc'teryx
« dnia: Czerwiec 10, 2009, 10:56:54 »
Hej!

Arc'teryx w Polsce!

Zapewne znana Wam firma z Kanady robi podejście na polski rynek. Jeszcze za wcześnie aby mówić w których sklepach będzie dostępny ale mam nadzieję że już sama wiadomość że będzie powinna cieszyć ;D.
Sprawcą całego zamieszania jest MJ Sport z Poznania.

Na początek małe demo :

http://www.arcteryx.com/mediaplayer.aspx?v=a-day-in-the-life

Wszelkie zapytania dotyczące Arc'teryxa kierujcie do tego wątku, potem rozbije się to na kolekcję itp.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2009, 17:28:39 wysłana przez czaya »
..just can't wait to get on the road again

forum.outdoor.org.pl

Arc'teryx
« dnia: Czerwiec 10, 2009, 10:56:54 »

Offline lex

Odp: Arc'teryx
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2009, 20:34:37 »
No gapa ze mnie, a nie lanser, przeoczyłem taki wątek ;D
Mistrzu, od kiedy bo nie wiem czy ściągać sobie z usa (o pieniądzach na razie nie rozmawiamy). Upatrzone mam spodenki z gtx paclite - alpha sl oraz też lekką kurteczkę z tej samej kolekcji.
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2009, 20:53:07 »
Ja bardzo powaznie zainteresowany jestem linia - Veilance. Wiem, ze premiera na jesien, ale bede czekac na kazde mozliwe info ;D
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2009, 21:51:38 »
i to jest wiadomość dnia. Mam nadzieję że w Poznaniu będzie też sklep ;D
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2009, 21:53:24 »
Lex - jutro Ci odpowiem dokładnie co i jak - dziś inwentaryzacja mnie w sklepie czeka.

Cynik - to będzie baaardzo drogie ;D (w sensie płaszcz na GTX to będzie 4800PLN) więc na początek w Polsce tego nie będzie - chyba że będziesz chciał coś konkretnie to wtedy nie ma problemu.

W Poznaniu coś będzie na 100%

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2009, 21:56:22 »
Czaya zapodaj jakis cennik, mnie plaszcz nei interesi, ale portki, koszula, marynarki i ewentualnei field jacket to jasne. Jak masz jakis dostep do katalogu chocby z pdf to mozesz zapodac? Bo dysponuej tylko teaserowymi fotami niestety

Offline HAMMET

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2009, 21:57:52 »
czaya - tak z ciekawosci, polska cena na gamma mx hoody ??
zdjęcia : http://picasaweb.google.pl/gb.hammet

...drogą białą jak obłęd...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2009, 21:57:52 »

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2009, 22:07:47 »
Cennik PL jest dopiero w opracowaniu, jak coś będzie wiadomo to tu wrzucę.

Cynik, jutro na maila podeślę cennik w ojro + katalog - może być?

Offline Wiktor

• od krwi trawa rośnie bardziej zielona...

« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2009, 22:36:05 »
nie chcę wyjść na czołowego malkontenta ale do patagonii też się ktoś przymierzał, nawet szukali pracowników do sklepów firmowych ... ::)

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2009, 23:02:45 »
przyłączam sie do prośby HAMMETA
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

misio

« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2009, 23:22:33 »
Lisu ;D:

Cennik PL jest dopiero w opracowaniu, jak coś będzie wiadomo to tu wrzucę.

Offline ptb

« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2009, 00:24:16 »
Na początek małe demo :
http://www.arcteryx.com/mediaplayer.aspx?v=a-day-in-the-life
i przy okazji przegląd firm ze stajni, suunto miłym zaskoczeniem ale salomon to obciach ;D
2 kolesi w jednej kurtce, a fuj.... ;)

Offline jagular

« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2009, 00:30:42 »
qzwa, po paru piwach nieda sie tego oglądać ;) za szybko..... ;D

Offline lex

« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2009, 16:25:00 »
czaya, tak z ciekawosci, polska cena na gamma mx hoody ??
to proste, cenę w usd zamieniasz na eur (1:1) i mnożysz x 5, no w każdym razie prawie wszyscy dystrybutorzy tak robią, a potem dziwią się, że kombinujemy z ciotakmi, wujkami czy tam inną rodziną w usa ;D

Gang Albanii

Offline ptb

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2009, 18:06:15 »
a potem dziwią się, że kombinujemy z ciotakmi, wujkami czy tam inną rodziną w usa ;D
Ty to zawodowy kombinator jesteś  ;D
OT lex- jesteśmy po jednym nocniku w tundrze. Lux.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2009, 18:06:15 »

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 05, 2009, 21:50:10 »
Lex - nie do końca tak będzie. Postaramy się żeby cena na niektóre produkty była, nazwijmy to, interesująca ;D Właśnie sobie odpaliłem taką kalkulację jaką Ty zaproponowałeś i taką jaką my planujemy zrobić i nam wychodzi taniej. Ale tak jak mówiłem - więcej detali jak usiądziemy i zrobimy to porządnie (dodam tylko że wahania walut wybitnie nam nie pomagają). Chwilowo musicie mi uwierzyć na słowo że staramy się żeby każdemu było dobrze (ale wg starego polskiego przysłowia "jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził" będzie ciężko  ;D

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 11, 2009, 15:44:26 »
Hej!

Jeśli ktoś wybiera się w przyszłym tygodniu na targi do Friedrischafen to zapraszam na stoisko Arc'teryxa ;D Będzie można sobie pomacać, poprzymierzać a wieczorem to i popić ;D

Offline obserwator

« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 11, 2009, 20:38:03 »
cienko to widzę w Polsce aby ta firma się jakoś przyjęła.

W Norwegii jest obecna w sklepach ale nie widzę nadzwyczajnego zainteresowania tą marką. Jakość wykonania nie odbiega od innych firm jak Haglofs, Norrona, Peak Performance. Mammut. Dotykałem, mierzyłem, wąchałem i według mnie ta firma nie ma aż tak dobrego produktu aby było warto aż tyle płacić. Norwegowie do biednych nie należą ale nawet im te ceny nie pasują.

dla przykładu ceny z Norwegii:

zwykły pokrowiec na plecak Arcteryx kosztuje 499 NOK (250 zł) a podobny Haglofsa 149 NOK (75 zł)

kurtka Arcteryx Alpha LT Jacket w internetowym sklepie 2899 NOK (1450 zł) a podobna Haglofsa 1999 NOK (1000 zł) a jak ktoś trafi na promocję to wyrwać można Marmota za 699 NOK (350 zł) lub Norrona za 999 NOK (500 zł) wszystkie z Goretex-Paclite

plecak Arcteryx AC2 Naos 55 oraz 45 trzeba wyłożyć po 3999 NOKn (2000 zł) a Osprey Atmos 50 kosztuje tylko 1600 NOK (800  zł) no i Mountain Hardwear Foray 56l kosztuje 1999 NOK (1000 zł)

jak ceny będą konkurencyjne to może się uda a i ja będąc w kraju coś bym sobie kupił
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline Wiktor

• od krwi trawa rośnie bardziej zielona...

« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 11, 2009, 20:47:53 »
muszę się zgodzić  - jak na polskie warunki to i haglofs do najtańszych nie należy - w warszawskim podróżniku ceny są zaporowe dość

nie wiem jak ze świadomością marki wśród polskich odbiorców ale z TNF i Mammutem wśród snobów raczej nie wygra

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2009, 00:14:19 »
Obserwator, w Sverige arcteryx sie cieszy powodzeniem, wiec moze to kwestia, ze gdyby w norwegii nie szlo tyle kasy na zycie to by ludzi ekupowali ;D

Inna sprawa, ze znajomi posiadacze i "macacze" mowia, ze widac duza przewage u arc'teryxa nawet w kwestii jakosci wykonczenia.

Offline atanor

« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 12, 2009, 01:49:56 »
ja myślę, ze znajdzie sie grupa docelowa rzekłbym... koneserów tudziez lanserów ;D u których TNF czy Mamut budzi usmiech.
pytanie jak liczna będzie ta grupa ;D

Offline lex

« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 12, 2009, 08:17:10 »
atanor więcej wiary, no kilku to nas jest ;D
Na poważnie to sprawą zaporową nawet dla koneserów (to mi się bardziej podoba) mogą być ceny, a w zasadzie różnice USA / PL (Europa nie jest tu konkurencją). W przypadku tej firmy brak gwarancji nie wpłynie na moją decyzję zakupową.
Jeśli w PL coś będzie za 1k, a z usa ściągnę za 700 to w PL nie kupię tylko poproszę znajomego co mi zakupi i przyśle. Polskiemu dystrybutorowi w wejściu na rynek dodatkowo mogą skomplikować zbiżające się wyprze w usa i spadający kurs usd. Dla przykładu gamma mx hoody jesienią ub roku z usa wyszła mi 795 zł, w europie wychodziło 1,2 - 1,3 k.

Gang Albanii

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 12, 2009, 10:53:16 »
Co do tego czy znajdzie się grupa docelowa to się zgadzam z Atanorem. Sam mam znajomych którzy kiedyś inwestowali w TNF i teraz zmieniają cały sprzęt bo north face idzie do main streamu, robi tańsze kurtki (a nikt mi nie powie że można robić taniej, dużo taniej, nie tracąc na jakości). Jak kilka lat temu wszyscy na mieście śmigali w kurtkach Campusa i Bergsona, bo były tanie i "techniczne" , tak teraz wszyscy biegają w TNF.To może irytować lanserów ;D Co do uwagi Obserwatora - ja uważam że jakość wykończenia Arc'teryxa jest naprawdę dobra, byłem w fabryce w Vancouver, widziałem jak jest to robione od A do Z, jakie kontrole jakości to przechodzi. Ale nie będę tego porównywał do Haglofsa, bo nie widziałem praktycznie nic z ich kolekcji (za to znajomy widział i potwierdza - zacna marka, top end). Liczę na to że jednak marka się przyjmie.

Co do cen - już nasza w tym głowa żeby zapodać takie ceny, które w Polsce będą do zaakceptowania przez klientów. Z drugiej strony klient który idzie wydać ponad 1k na kurtkę nie jest raczej laikiem i wie czego chce, nie szuka za taką kwotę kurtki do wychodzenia na spacer z pieskiem ;D

I jak TNF zaczynał w Polsce lata temu, to polskie społeczeństwo było biedniejsze i wybierało taniego Campusa. Teraz, po latach ludzie są trochę zamożniejsi, i wszyscy mają TNF. Ja tam widzę rynek na Arc'teryxa w PL

Offline obserwator

« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 12, 2009, 11:14:09 »
Towarzyszu Czaya może byłeś w fabryce w Vancouver tylko dlaczego w sklepach w Norwegii produkty Arcteryx są "Made in China" ?

Gdy to zobaczyłem to się mocno ździwiłem że produkują w Chinach a nie w Kanadzie. W poniedziałek mogę zrobić kilka fotek w sklepie dla tych co niewierzą. (plecaków nie sprawdzałem tylko kilka sztuk kurtek)

Może na europejski rynek idą produkty z Chin a na amerykański z Kanady lub czy wiadomo z jakich fabryk pojawią się produkty w Polsce?

Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

misio

« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 12, 2009, 11:18:08 »
Ja tam liczę, że się uda ;). Czego zresztą Wam życzę, Państwo OnTheRoad ;D. Mam nadzieję, że na sprzęcie w Polsce będzie jednak napis "Made in Canada", a nie "China"...
Zasadniczo Mammut cenowo jest dość podobny do Arc'Teryxa, a jednak sprzedaż jest, z tego co wiem, całkiem niezła.
Grupa docelowa zawsze się znajdzie, bo z tego co pamiętam, to od paru ładnych lat poluje się na sprzęt tej firmy i często sprowadza, jak pisze Lex, ze Stanów nie zważając na cenę. Trzeba po prostu pamiętać i mieć na uwadze, że sprzedaż i liczba odbiorców nie będzie na poziomie Campusa i tyle. Jeśli gro ludzi stać na zakup butów Meindla, których ceny rzadko schodzą poniżej 600 zł, to czemuż i nie znaleźliby się ludzie na zakup kurtki za 2K?