Autor Wątek: Arc'teryx  (Przeczytany 90045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czaya

• Arc'teryx

Odp: Arc'teryx
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:52:36 »
Niestety Kanadyjczycy mają dziwne podejście do walut - dla nich 300$ to równowartość 300 Euro ;D Ale i tak policzyliśmy to po niezłym kursie moim zdaniem. A co do opłacalności - jakby euro stało za 3,20 jak kiedyś to $ byłby pewnie za 2zł więc ciągle bardziej opłacalne byłoby ściąganie z USA - wyżej dupy nie podskoczysz. Ale kupując w Polce masz polską gwarancję no i wspierasz naszą krajową gospodarkę, przyczyniając się do tego że dogonimy Europę za kilka lat ;D
..just can't wait to get on the road again

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:52:36 »

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:57:18 »
podobno te rzeczy sie nie psujom ? ;D ;D
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

misio

« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:57:22 »
Dogonienie Europy uważam za niemożliwe ;D.
Ale ta gwarancja jakoś mnie nie przekonuje za 1/3 wartości sprzętu, szczególnie że, jak fama głosi, Arc'teryx jest niezniszczalny i wykonany idealnie ;D.

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:59:53 »
To kupcie w PL chociaż z czystej sympatii do mnie ;D ;D ;D

A tak serio to w październiku jak będę w Kanadzie to się spytam czemu sobie tak liczą bo mnie też to ciekawi nieziemsko ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2009, 15:05:50 wysłana przez czaya »

Offline lex

« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:04:27 »
Zakup w usa to też jest trochę roboty bo trzeba pamiętać o kosztach logistyki do PL, czyli jest to opłacalne przy większych zakupach lub połączeniu paru osób.
Gdyby brać tylko Alpha SL to trzeba doliczyć ok. 50$ za przesyłkę co robi zakup już tak sobie opłacalnym, choć nadal jest się do przodu, ale to już nie jest aż tak znaczące.

To kupcie w PL chociaż z czystej sympatii do mnie ;D ;D ;D
No niech Ci będzie, lubię Cię ;D
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline atanor

« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:08:47 »
no to już zależny od konkretnego człowieka. czy chce mu się sprowadzać (i ma takie możliwości), czy kupić prosto ze sklepu.
jeżeli do ceny doliczymy jeszcze przesyłkę, cło, vat już nie wychodzi tak znacząca różnica. chyba, bom się na odorowym "przemycie" nie znam ;D

to czy się nie psują niedługo ocenimy. a fakt faktem wieczystej gwarancji szkoda by mi było odpuszczać za 10-20% towaru ;D

pamiętajcie tez, że to jest cena katalogowa. swojego czasu HiM mial Cometa za prawie 1,5k. więc naprawdę nie ma co psioczyć od samego początku.

a jak będzie grupowe zamówienie to można pertraktować i tutaj.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2009, 15:12:12 wysłana przez atanor »

Offline lex

« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:15:59 »
... więc naprawdę nie ma co psioczyć od samego początku.

Ja nie psioczę, wręcz przeciwnie - trzymam kciuki za powodzenie projektu.

Gang Albanii

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:15:59 »

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:23:52 »
Atanor dobrze gada - to są ceny katalogowe. Ile wywalczycie w sklepach, to już od was zależy. I faktycznie nie wszyscy z USA ściągają bo po pierwsze nie każdy umie a po drugie nie każdemu się chce ;D

Offline ptb

« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:26:23 »
czaya, skoro nie będzie bergansa pulovera, to czy będzie alpha sl pulover?
Walcz o ten przelicznik, choć to chyba nie jest problem tylko arc'a. Większość chyba tak liczy.
Abstrach...jąc od przeliczników, polityki cenowej to w dolarowie handluje sporo sklepów arc'iem i można trafić na takie np. smaczki : http://tiny.pl/hhn5m
Za tyle jestem gotów zrezygnować z gwarancji
Dogonienie Europy uważam za niemożliwe ;D.
Za to możliwe jest wygonienie z Europy ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2009, 15:29:39 wysłana przez ptb »

Offline lex

« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:32:14 »
ptb, takie smaczki to większość w tych rozmiarach (XL). Dla Ciebie ok, ale mła to owinąłby się ze dwa razy ;D

Gang Albanii

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:32:28 »
ptb, mamy tę kurtkę tylko jak ją pokazujemy klientom to raczej im się nie podoba (choć dla mnie to rozpięcie na boku od łokcia do biodra jest git). Więc czy to pojawi się w sklepach - nie wiem. A co do smaczków z Hameryki - ja w sklepie Arca w Vancouver widziałem spodnie Titan (pro shell + primaloft) na wyprzy za 99$ kanadyjskich + tax ;D (choć był to odrzut z fabryki, spodnie nie przeszły wszystkich kontroli jakości)

Offline atanor

« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:41:27 »
ta pomaranczowe europejskie XXL ;D
u nas tez masz sporo takich 50% xxl albo esk - owych smaczków
http://www.polarsport.pl/index.php/sklep_gorski/Ostatnie_sztuki-wyprzedaz/Kurtka_MARMOT_CLOUDLIGHT/20410/root,0/

czaja> czy wiadomo w jakich sklepach (lub miastach) będzie dostępny Arc? rozmawialiście może ze wrocławskim Skalnikiem?
czy będziecie prócz standardowej oferty sprowadzali jakieś wyprzedażowe modele i inne dziwactwa? ;D

Offline ptb

« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:54:47 »
ta pomaranczowe europejskie XXL ;D
Dla mnie ideał ;D ;D. A kolor kij, ja nie survivalowiec
ptb, mamy tę kurtkę tylko jak ją pokazujemy klientom to raczej im się nie podoba (choć dla mnie to rozpięcie na boku od łokcia do biodra jest git). Więc czy to pojawi się w sklepach - nie wiem.
Kwestia żeby wiedzieć czego się chce.
Pulowery u nas po prostu nie są popularne. Chętnie wezmę tą sztukę po targach ;)

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 13, 2009, 16:17:18 »
Atanor, we Wrocławiu właśnie Arc będzie najszybciej dostępny. I to już za tydzień/dwa. Właśnie w Skalniku. I co rozumiesz przez "dziwactwa"? ;D

ptb - jak się wbijesz w M to możemy pogadać ;D Tyle że nie wiem czy zapakowałem pullowerka do rzeczy które jadą do Kielc (będziemy mieli małe stoisko to i rzeczy nie możemy wziąć specjalnie dużo)

Offline atanor

« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 13, 2009, 16:33:23 »
jakieś stocki, II gatunek, modele z poprzedniego roku lub juz nieprodukowane...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 13, 2009, 16:33:23 »

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 13, 2009, 16:41:20 »
Zobaczymy jak to się rozwinie i jaka będzie dostępność takich produktów. Jeśli chodzi o II gatunek to Arc sprzedaje to w swoim sklepie przy siedzibie w Vancouver i tam można wyłowić niezłe promo. Jak to będzie w Polsce - czas pokaże. Chwilowo chcemy wejść z nową kolekcją bo rozpoczynanie od sprzedaży przecenionych rzeczy jest naszym zdaniem nierozsądne ;D

Offline u99

• jedynym łatwym dniem był dzień wczorajszy...

« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 24, 2009, 14:30:31 »
Atanor, we Wrocławiu właśnie Arc będzie najszybciej dostępny. I to już za tydzień/dwa. Właśnie w Skalniku.

A jak w rodzinnym Poznaniu ? Planujecie sprzedaż w którymś z istniejacych sklepów górskich czy we własnej siedzibie ?
pozdrawiam u99

Offline ptb

« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 25, 2009, 10:01:24 »
czaya, gdzie dokładnie są panele z Scholler Dynamic w Gamma MX Hoody? I coś konkretniej o tym dynamicu?

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 25, 2009, 12:38:38 »
U99 - w Poznaniu chwilowo 3 sklepy wykazały zainteresowanie - ile z nich faktycznie coś zamówi, czas pokaże. Ale raczej będzie dostępny.

ptb - daj mi czas do początku września - wtedy kończymy remontować naszą docelową wzorcownię.Teraz wszystkie ciuchy Bergansa i Arc'teryxa mamy w kilku różnych lokacjach (tzn w naszych mieszkaniach ;D) i ciężko coś odszukać. A po Kielcach to jeszcze większa gimela się zrobiła ;D Zobaczę dziś wieczorem, może gamma jest u mnie, jeśli nie, to będę musiał grzebać dalej ;D

A co do samego materiału - chcesz żebym wstawił tu marketingowy opis ze strony schoellera czy może coś o użytkowaniu (jeśli to drugie to chyba Lex i Hammet mogą coś więcej powiedzieć)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 12:42:28 wysłana przez czaya »

Offline atanor

« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 25, 2009, 12:51:43 »
z Schollera są kieszenie, jednak pod spodem i tak jest Power Shield

Offline ptb

« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 25, 2009, 13:04:32 »
Chodziło mi raczej o to czy wiesz jaki to dynamic, bo jest ich sporo i myślałem że wiesz coś więcej.
z Schollera są kieszenie, jednak pod spodem i tak jest Power Shield
No to bym chciał dokładnie wiedzieć, czyli są 2 warstwy, sporo? czy tylko kieszenie? A z czego panele pod ramionami?

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 25, 2009, 13:12:04 »
ptb - wysłałem zapytanie do projektanta w sprawie gammy - jak się obudzi (teraz mają 4 rano) to pewnie odpisze (jeśli nie dziś to go przycisnę)

Co do ogólnego rozeznania - dostaliśmy wzory zimowe i letnie, kilkanaście ogromnych kartonów, staramy się jak najszybciej zapoznać z całą kolekcją. Ogólnie to każdy z nas widział kiedyś jakieś ciuchy arca ale żeby ogarnąć wszystkie detale we wszystkich modelach potrzebujemy trochę czasu ;D

Offline ptb

« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 25, 2009, 13:43:30 »
dzięki ;)

Offline atanor

« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 25, 2009, 13:51:52 »
w czarnym modelu wsio co szare to scholler, a pod tym masz P Schield. panel na ramieniu to kieszonka.
Scholler jest on bardzo cienki jak na softową dzianinę, ale nie wiem co to za rodzaj.

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:00:27 »
Odpowiedź z Kanady - Schoeller jest pod kieszeniami, na kieszonce na ramieniu + mankiety