Autor Wątek: Arc'teryx  (Przeczytany 98583 razy)

Offline czaya

• Arc'teryx

Odp: Arc'teryx
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 12, 2009, 11:25:27 »
To wszystko zależy jakie produkty pojawią się w Polsce. Początkowo Arc'teryx szył tylko i wyłącznie w Kanadzie, jednak kiedy firma zaczęła się rozwijać przeniosła część produkcji do innych krajów. Jest to nawet napisane na stronie główniej arcteryx.com ze szyją oprócz Kanady w Chinach, Tajwanie, we Włoszech, Tajlandii, Filipinach,w Salvadorze i Bangladeszu. I z tego co wiem to fabryka w Chinach ma oddzielną część gdzie jest robiony tylko Arc'teryx i nic więcej, z racji na patenty którymi Arc'teryx nie chce się dzielić z przyczyn oczywistych ;D

Postaram się na targach wyciągnąć info które produkty są made in China a które z Kanady
..just can't wait to get on the road again

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 12, 2009, 11:25:27 »

Offline obserwator

« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 12, 2009, 11:35:40 »
Trudno mi też zrozumieć politykę firm tych z najwyższej półki które produkcje przenoszą do Chin.
gdybym miał kupić kurtkę czy buty które by były wyprodukowane a Kanadzie oraz identyczną kurtkę lub buty wyprodukowane w Chinach ale tańsze o 100-200zł to chyba większość by wolała dołożyć różnicę i mieć produkt który nie przechodził przez ręce chińczyków.

Jeżeli dana marka uważa się z topową to dlaczego przenosi fabryki do krajów słabiej rozwiniętych?

kto by kupił Rolexa wyprodukowanego w Bangladeszu czy Ferrari z Tajwanu?
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline atanor

« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 12, 2009, 11:39:01 »
czyli ma sie rozumieć, że arcteryx ma "prywatna" fabryke w chinach (i innych krajach?) na wzór tatonki w wietnamie?

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 12, 2009, 11:47:11 »
Gdybyś miał możliwość produkcji tego samego towaru, przy zachowaniu tych samych standardów, robionego na tych samych maszynach (Arc'teryx ma 6os. zespół inżynierów do którego przychodzą projektanci i mówią - chcemy żeby to było tak i tak, a oni wtedy budują im maszynę) ale po niższej cenie to sugerujesz że byś tego nie zrobił? To może inny przykład.

Czy uważasz że Polak pracujący za granicą pracuje gorzej (bo jest tańszy w zatrudnieniu)? Bo jakiś czas temu przedsiębiorcy na Wyspach się zachwycali rodakami którzy okazywali się bardziej sumienni niż brytole.

A w fabryce w Vancouver na hali produkcyjnej też są sami chińczycy, tyle że mówiący po angielsku i mieszkający na stałe w Kanadzie. Widziałem jak oni pracują, jeśli tak samo pracują ich rodacy w Chinach to ja się o jakość nie obawiam ;D

Atanor - to nie tyle jest "prywatna" cała fabryka, ale, powiedzmy jej część, gdzie wstęp mają tylko pracownicy Arc'teryxa i robi się tam rzeczy tylko dla Arc.

Offline obserwator

« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 12, 2009, 11:59:18 »
Mogę tylko powiedzieć że Polak pracujący w Norwegii po pewnym czasie pracuje gorzej niż w Polsce ponieważ nikt tu zabardzo nie wymaga jakiejś precyzji czy szybkości, wystarczy że pracuje lepiej od Norwega i to wystarczy, nie musi pokazywać wszystkiego co umie. (jest oczywiście dużo wyjątków co chcą pokazać że Polak potrafi ale nie znajdują na dłuższą metę zrozumienia i akceptacji)

dodam tylko przykład Mercedesa jak zaczął montować niektóre samochody w krajach typu Turcja, Węgry itp jak zjechali z jakością mimo że kontrolowali jakość Niemcy
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2009, 12:02:49 wysłana przez obserwator »

Offline Wiktor

• od krwi trawa rośnie bardziej zielona...

« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 12, 2009, 12:27:54 »
co świadczy nie o upośledzeniu rynku norweskiego tylko polskiego gdzie każdy musi wszystko potrafić i zasuwać za psie pieniądze

co do topowych marek większość szyje na wschodzie część otwiera własne fabryki Tatonka, Bach część zleca produkcje zostawiając sobie kontrolę jakości (bardziej ryzykowne posunięcie np berghaus) o ile się nie mylę haglofs też przynajmniej częściowo szyje w chinach, patagonia, bergans nawet dość niszowe firmy jak Rab
w 99% nie ma to żadnego znaczenia

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 20, 2009, 15:40:38 »
Hej!

Z racji dużych zapytań o ceny - do środy (a jeśli będą problemy to do piątku) będzie stworzony cennik (szacunkowy) w PLN. Wrzucę tutaj co ciekawsze produkty, albo najlepiej będzie jak zrobię nowy wątek z cenami poszczególnych rzeczy.

pzdr

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 20, 2009, 15:40:38 »

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 31, 2009, 12:51:40 »
mały update - z racji tego że euro przyjemnie sobie spada, pojawiła się opcja przeliczenia cen po nowym, lepszym kursie. Dlatego cennik się opóźni. No i info dla tych co do Kielc mają blisko - będziemy tam mieli małe stoisko (naprawdę małe, wręcz informacyjne jeno ;D) więc kto chciałby z nami pogadać o ciuchach i pomacać sobie kilka produktów to zapraszam - będzie kilka ciuchów i Arc'teryxa i Bergansa + kilka plecaków tych firm.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2009, 12:55:32 »
A kiedy będzie sobie można pomacać ciuszki w Poznaniu ?
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 31, 2009, 13:09:54 »
Jak jakiś sklep z Poznania zdecyduje się żeby je sprzedawać ;D Albo we wrześniu rusza nasza wzorcownia, wtedy można będzie się zgadać i wpaść do nas

Offline atanor

« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 31, 2009, 15:36:10 »
kiedy uruchomicie stronkę internetową?
będzie na wzór oryginału czy własny projekt?

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 31, 2009, 15:47:57 »
grafik i informatyk już pracują nad stroną - będzie to niejako kombinacja naszych pomysłów + strony Arc'teryxa. Generalnie będziemy się starać się dopiąć wszystko do początku września, bo potem mnie nie ma, biorę plecak i żonę i jedziemy do Gruzji, nie można przecież wiecznie pracować  ;D

A docelowo witryna Arcteryx.com ma posiadać język polski (tyle że wymaga to od nas przetłumaczenia duuużej ilości materiałów, więc pewnie nie szybciej niż w 2010 coś takiego będzie dostępne)

Offline obserwator

« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 31, 2009, 19:06:38 »
jeżeli coś sobię upatrzę z kolekcji arcteryxa to Jesteście wstanie ściągnąć każdą rzecz jaka została wypuszczona na dany rok? ceny będą sztywne czy po kursie dnia przy ewentualnym zamawianiu?

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 31, 2009, 19:40:26 »
Jak coś sobie upatrzysz to możemy to ściągnąć (przy tym że do pewnej kwoty płaci się za wysyłkę). Ceny będą raczej sztywne, bo bez sensu przeliczać je na dany dzień. Jeśli chodzi o zamówienia indywidualne/grupowe to jeszcze nie wypracowaliśmy jakiegoś wspólnego stanowiska, natomiast z mojej strony powiem, że raczej będziemy flexible  ;D

misio

« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 31, 2009, 19:42:56 »
To ja od razu poproszę o poradę z ciekawości: coś na wzór DirectAlpine Devil poproszę ze stajni Waszej- może być lepsze ;D. Co proponujeta?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 31, 2009, 19:42:56 »

Offline Human

« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 31, 2009, 19:59:52 »
Ceny będą sztywne, a co jaki okres będą uaktualniane? Bo kurs dolara i euro cokolwiek ostatnio szaleje.
Never trust a smiling cat

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 31, 2009, 20:11:10 »
Nowość na rynku - Theta SL. Pro Shell na ramionach i górnej części klaty, reszta paclite. Wagowo nie przekracza to chyba 400g (edyta - w katalogu stoi że waży toto 358g) przy rozmiarze M czyli naszej L.Cenowo do 1500-1600 się zmieścisz ;) Albo jeśli chcesz mieć całego paclite to Alpha SL, wtedy jeszcze jakieś 200-250zł mniej.

A jeśli chcesz zostać przy Dermizaxie, to Bergans ma 3L , Super Lett jkt, która powinna stać tyle samo co ten Devil (tyle że bez przeceny ;D)

Ale wolałbym odpowiadać na takie pytania po tym, jak już będę dokładnie wiedział co gdzie będzie do dostania.

Human - wiemy o tym, właśnie dlatego chwilowo nie podaję konkretnych cen, bo my to przeliczaliśmy po innym kursie niż jest dziś i trzeba będzie to zrobić raz jeszcze pewnie ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2009, 14:44:51 wysłana przez czaya »

Offline Human

« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 31, 2009, 20:26:27 »
No dobra, ale jeśli sprawdzi się sytuacja o której trąbi się w mądrych programach dla ekonomistów i faktycznie wszyscy grają na wzmocnienie złotego to za dwa tygodnie Wasze wyliczenia znowu będą o kant d... potłuc ;D

Chociaż jeśli faktycznie Alpha SL będzie kosztować koło 1400 złotych to będzie to dobra cena.
Never trust a smiling cat

Offline kermit

« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 04, 2009, 11:29:54 »
miałem to szczęście że mojego Arc. kupowałem jak $ był po 2.10 i model Beta AR z przesyłką z USAwyszło ok. 1050 zł w tym sama kurtka niecałe 900.Cła,podatków i innych bzdur nie płaciłem.Kupowałem w moosejaw.com oni wysłali ją do NY konkretnie do shipsmartusa.com (Arct. moosejaw nie wysyła poza USA) a oni do mnie.Całość zabrała 10 dni.Teraz mam chrapke na jakiś softshell ;D

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 13, 2009, 13:59:14 »
Hej!

Z racji że Kielce coraz bliżej, wszystkich tych co mają tam niedaleko i nie jadą na ryki zapraszam na nasze stoisko ;D Ustaliliśmy już mniej więcej cennik na jesień/zima i wg mnie nie wygląda to źle - taka kurtka Alpha SL stać będzie jeno 1199 polskich złotówek ;D. Dodatkowo na targach jak ktoś będzie miał pendrive to możemy wrzucić katalogi nowe i inne pierdołki. Będzie można dodatkowo przymierzyć sobie takie smaczki jak Theta SL (nowość na wiosnę 2010), gamma mx hoody, atom hoody i kilka innych ciekawych rzeczy.

Z racji tego że stoisko będzie baardzo małe trzeba będzie nas szukać ;D

misio

« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:38:25 »
Jakby takie ceny były, to rzeczywiście byłoby wręcz jak w USA i nie opłacałoby się sprowadzać w ogóle stamtąd...

Offline lex

« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:42:08 »
np prawie, bo 300 usd (Alpha SL) to 900 zł
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

misio

« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:44:33 »
Znowu coś źle policzyłem, jkjp... A dokładnie z kursu na dziś 867 zł. No to jednak różnica w cenie jest ewidentna i rzeczywiście prawie się opłaca nie sprowadzać ;D.

Tak samo kiedyś kupować chciałem buty na Słowacji...

;D ;D ;D

Offline Łużyn

« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:49:43 »

i rzeczywiście prawie się opłaca nie sprowadzać ;D.

a bierzesz pod uwagę gwarancję? ;D
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:50:35 »
Znowu coś źle policzyłem, jkjp...
;D ;D ;D

bo Ty filolog jesteś, a nie matematyk ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die