Autor Wątek: [Pokrowce] Pokrowce na plecaki  (Przeczytany 6832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oli

[Pokrowce] Pokrowce na plecaki
« dnia: Czerwiec 24, 2007, 13:38:10 »
Witam. Mam pytanie. Jaki pokrowiec byście polecili w miarę początkującemu wędrowcowi. Nie chciałbym aby cena przekroczyła 50zł. W sklepie horyzont widziałem pokrowce Fjord Nansena. Wiem, że można takowe dostać w HiMountain. Dziś oglądałem taki pokrowiec firmy McKinley. Czy któryś z tych możecie zdecydowanie polecić albo odradzić. Chodzi mi o podstawowe zastosowanie. Podczas max. 2-3godzinnej podróży w deszczu chciałbym aby mój plecak pozostał suchy. Licze na pomoc i opinie.
Pozdrawiam.
p.s.
jest gdzieś tutaj temat, w którym nowi forumowicze się przedstawiają itp.??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2007, 14:33:18 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

[Pokrowce] Pokrowce na plecaki
« dnia: Czerwiec 24, 2007, 13:38:10 »

misio

Odp: [Pokrowce] Pokrowce na plecaki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2007, 14:23:34 »
no plecak nigdy nie pozostanie suchy, zawsze będzie choć trochę wilgotny i w środku i na zewnątrz, a najczęściej właśnie na zewnątrz zmoczony przez ściekającą z pokrowca wodę.

nie ma takiego tematu- na dole forum jest tzw ShoutBox i najczęściej tutaj gadamy, ale jeśli chcesz to możesz sobie takowy temat założyć w tym oto dziale:

OT
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2007, 14:33:25 wysłana przez misio »

misio

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2007, 14:27:42 »
poczytaj tutaj o kilku pokrowcach (to jeszcze nie przeniesione recenzje ze starego forum na portal- pojawią się tutaj wkrótce, ale na razie czytaj tam):

- HiMountain Rain Cover
- F7Pro Rain Cover

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2007, 14:33:31 wysłana przez misio »

Offline oli

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2007, 15:02:55 »
Cytat: misio
poczytaj tutaj o kilku pokrowcach

Dziękuję. Wydaje mi się, że wpis Kosmosa mnie nieco zniechęcił do HiMountain. Ja sam zazwyczaj pakuję rzeczy wewnątrz plecaka w foliowy worek (worki). Podobnie znajdującą się na zewnątrz karimatę. I póki co jakoś się udawało. Mój plecak zdołał wytrzymywać deszcze, z którymi się stykałem. Teraz chciałem dla bezpieczeństwa jeszcze zamontowac owy pokrowiec. Dzięki za odpowiedź.

misio

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2007, 15:11:34 »
tzn, ja też korzystam z tego pokrowca HiM i wcale na niego tak nie narzekam, mimo, że wspomniane wady istnieją. ogromnym plusem tego worka, jest to, że ma zapięcie w środku, które nie pozwoli na ucieczkę nawet podczas silnego wietrzycha. tak jak i Ty i tak jak Kosmos, pakuję rzeczy albo w worki, albo w jeden duży worek na gruzy (mocne to i wielokrotnego użytku w przeciwieństwie do tych na śmieci). i tak ma to chronić powierzchownie, żeby po zajrzeniu do plecaka nie bryznęła w nas woda. deczko mokro zawsze będzie po kilku godzinach w deszczu.

edit:
zasadniczo miałem dodać, że korzystałem też z firmowego wora Deutera i dzieje się dokładnie to samo co z tym HiM, jeśli chodzi o przemakanie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2007, 15:25:40 wysłana przez misio »

Offline Barsus

• tekst osobisty

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2007, 16:35:42 »
Te fjord nanseny są całkiem niezłe, mam taki jeden jakieś dwa dwa i pół roku i złego słowa nie mogę na niego powiedzieć. Polecił bym jeszcze pajaka, którego posiadam dwa pokrowce. Z tym, że mały jest mały i żadnym cudem nie wejdzie na 45 l plecak, zaś duży jest tak duży, że bez trudu wchodzi na pajak kalachari i mieści jeszcze pod sobą karimatę. Ale nic dziwnego był projektowany tak żeby objąć atacame. I fjord jak i pajak nie mają nic poza  sznuro gumką do mocowania na plecaku.
pzdr
black hole sun

Offline oli

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2007, 16:58:44 »
Zapewne zdecyduję się na taki Fjorda Nansena albo Alpinusa. Powód będzie dość prosty. Byłem już w 3 sklepach Himountain na terenie mojego miasta i są tam tylko rozmiary S i M. Ja chcę pokrowiec na plecak 80 l. plus do tego karimata z przodu na siatce.  Dziękuję za opinie i czekam na dalsze.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2007, 16:58:44 »

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:33:33 »
Dopiero znalazłem wątek, Oli pewnie juz kupił, a jesli inni mają wątpliwości to spokojnie moge polecić Fjorda Nansena, mam 2 sztuki M i L, proste do bólu, dośc obszerne (w L ładuję wora 65+5 i karimata po boku i jest git), wytrzymałe i naprawde wodoszczelne. Problematyczne jest jedynie ściaganie sznurkogumki. Proponuję najpierw wyregulować ten ściagacz i zabezpieczyc stoperem, a dopiero później nakładać  na plecak. Po 8 h w deszczu non stop plecak pozostał suchy. Problemem w pokrowcach jest to, że jakkolwiek byśmy ich nie załozyli i naciągnęli, to zawsze woda ściekac będzie po  kurtce  i moczyć będzie "plecy" plecaka - rozwiazanie widzę w poncho, ale to zupełnie inna historia.....

misio

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:36:05 »
no tylko jak wiatr zawieje, to FN się prawdopodobnie pozbędziesz: nie ma żadnego zabezpieczenia w postaci zapięcia od pleców. HiM to mają i jeszcze nie zgubiłem ;D, ale FN-y dwa posiałem w Tatrach ;D.

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:56:27 »
No masz, zapomniałem o najważniejszym ;D przy sznureczku za  stoperkiem wisi sobie agrafeczka, którą dołozyłem od siebie i wpinam profilaktycznie w ucho do przenoszenia klamora. Mozna to faktycznie odczytać jako minus pokrowca. Plusem niewątpliwie jest cena. Chróst znam Twoją ogólną niechęc do FN. Pewne szczegóły mają niedopracowane, ale np. pokrowce salewy takowych zabezpieczeń tez nie mają, więc....Dodam tylko tyle, ze jeszcze nie zdarzyło mi sie żeby wiatr  zdmuchnął pokrowiec, a wichury różne przeszedłem.

Offline atanor

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2009, 20:12:28 »
pokrowce FN są bardziej dopasowane na kwadratowe/okrągle plecaki niż klasycznie smukłe.

Offline oli

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2012, 10:12:46 »
Założyłem temat, to teraz krótka opinia od tym pokrowcu FN, na który się zdecydowałem.

Kupiłem XL i jest zdecydowanie za duży na mój 80l plecak. Nawet gdy wielką karimatę podpinałem, do tego plecak był wypchany to pokrowiec sprawiał wrażenie luźno wiszącego.

Jednak nawet w takiej sytuacji, gdy nałożyłem go na plecak podczas przejścia połoniną z Pikuja na Ukrainie to nie spadł z plecaka i nie odleciał. Pogoda była ekstremalna, wiatr wiał bardzo mocno. Ściągacz dość mocno pozwala plecak owinąć tym pokrowcem. Podobnie było w Bieszczadach, w Beskidzie.

Pokrowiec spełniał funkcję głównie chroniącą od kurzu, brudu, rzadziej od deszczu. Sprawdzał się-  nie ma na nim żadnych przetarć. Owijałem nim plecak, gdy oddawałem go do przechowalni, przewoziłem z lukach bagażowych itp. Dał radę

Czy bym go teraz kupił? Wolałbym mieć bardziej dopasowany pokrowiec do kształtu plecaka. Ale tutaj błąd popełniłem ja, kupując za duży. Trwały jest. Wada (tutaj przez kogoś już zauważona) to brak jakiś możliwości podczepienia do plecaka, ale tuta agrafka czy jakiś troczek mogą to rozwiazać.