Autor Wątek: [Szpej] Raki  (Przeczytany 85936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline łowca

• komornik z zamiłowania

Odp: [Szpej] Raki
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 11, 2009, 14:17:32 »
obawiam się, że nie- przypuszczam tylko, że firma nie zaryzkuje  własnoręcznej naprawy(wysłania nowych koszyków na wymiane do raków). hm....chociaż... może serwis pogwarancyjny robi takie rzeczy?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 11, 2009, 14:17:32 »

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 11, 2009, 14:29:01 »
A moze jest gdzień w kraju jakaś firma co się zajmuje naprawą i konserwacją sprzętu turystycznego??? Znacie jakiś taki adres?

misio

« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 11, 2009, 16:48:45 »
Jestem ciekaw czy po zniszczeniu koszyków w rakach tegoż typu da się coś z nimi zrobić ??  Piszę to w kontekście zużywania się koszyków w moich air techach ( cała wina z mojej strony----> nie wiem jak ale strasznie "skopałem" zębami atakującymi  tylne koszyki).

a spróbuj napisać do producenta, czy nie sprzedają na części. potem śmigniesz tylko do jakiegoś szewca, czy gdzieś, żeby te nity Ci zrobił na nowo.

Iwona, nie wydaje mi się, żeby taki ktoś był i specjalizował się tylko w tym.

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 11, 2009, 18:10:33 »
Iwona, nie wydaje mi się, żeby taki ktoś był i specjalizował się tylko w tym.
mnie też nie, ale zapytać warto
akurat mam coś co chętnie bym w takie miejsce posłała

Offline Warzyn

« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 11, 2009, 20:01:06 »
to są szpeja które muszą mieć atest.

wątpię czy którykolwiek z producentów wyśle Ci cześć. Odpowiada za to marką i utratą atestu. Bo potem nie udowodnisz czy ten nit co pękł to fabryczny czy nie
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

misio

« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 11, 2009, 20:02:50 »
Stubai dosyłał części: któryś z moich kumpli dokupił łącznik.

Offline madmun

« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 11, 2009, 20:29:31 »
Piotrkowi raczej chodziło o części <raczej> trudno wymienialne w własnym garażu typu koszyk...

Niech ktoś napisze maile z prośbą o koszyk do firm, zobaczymy co odpowiedzą ;D
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 11, 2009, 20:29:31 »

Offline Jezio

• A tak sie szwendam :)

« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 11, 2009, 15:05:22 »
wydzielone z wątku: [Buty wysokie] Zamberlan Expert

Witam wczoraj zakupiłem właśnie owe trzewiki , przekonała mnie głównie cena .
I mam teraz dylemat czy kupić raki automaty ( taki był mój początkowy zamiar i zamysł ) czy może pól automaty bardziej uniwersalne ( przyszłościowo może pod jakieś lżejsze buty )
Raki i buty nie będą używane stricte wspinaczkowo ale pewnie zdarzy się czasami  coś podziabać .
Pytanie czy różnica jest znaczna , raki najpewniej beda takie http://www.neccosport.pl/img/full/003060302_C12%20FAST.jpg
lub http://www.polarsport.pl/index.php/sklep_gorski/Raki/Raki_GRIVEL_AIR_TECH/18725/root,12/
Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 15:31:07 wysłana przez misio »

misio

« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 11, 2009, 15:18:10 »
jak są pod automaty pełne, to kupuj automaty pełne.
a jak chcesz iść na jakiś kompromis z innymi butami, to kup koszykowe 12-sto zębne.

Offline Jezio

« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 11, 2009, 15:26:57 »
Koszykowe mam bo potrzebuje pod but Snowboardowy .
Ale myślę sobie tak , może kupie kiedyś buty pod półautomaty ( np jakieś treki od Hanwaga z mocowaniem raka tylko z tyłu) to pól automaty jak znalazł , kolesie mówią że różnica miedzy automatami , a półautomatami nie jest aż tak bardzo zauważalna , chyba że sie robi tylko "LODY " :) Sam nie wiem dlatego zapytowuję Was
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 15:42:02 wysłana przez Jezio »

misio

« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 11, 2009, 15:30:33 »
ja nigdy nie używałem półautomatów, to nie wiem wtedy. ale jeśli ludziska mówią, że różnica jest niewielka i nie na minus jakiś wielki półautomatów, to bier te połówki i tyle wtedy. może to rzeczywiście jakiś kompromis. tylko pytanie brzmi: kiedy i po co kupisz sobie buty pod półautomaty, skoro masz właśnie nówki Zamberlany? ;D

Offline Jezio

« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 11, 2009, 15:40:00 »
.......kiedy i po co kupisz sobie buty pod półautomaty, skoro masz właśnie nówki Zamberlany? ;D
te Zamberlany to się średnio nadają na inna nawierzchnię niż śnieg/lód , a czasami np wiosną idzie sie w tatrach 10 h z czego np 2 h po lodzie a reszta po skale i trawce , a buty  typu "mocny trek" dostane na jesień jako robocze  :) i wlasnie to jest cały moj niby dylemat :D

Offline ina

« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 11, 2009, 16:33:40 »
Ja tam się nie znam, ale skoro masz już raki koszykowe, to mogą posłużyć pod lżejsze buty, a spraw sobie automaty, nigdy nie znasz dnia ni godziny :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline ptb

« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 11, 2009, 16:35:47 »
Z jednej strony ina ma rację, z drugiej jeżeli spodziewasz się buta pod półautomat to air tech new matic ci na pewno podejdzie. Posiadam od niedawna (nie wypowiem się o trwałości/ostrzeniu) ale jestem bardzo zadowolony. Po dopasowaniu, bardzo łatwym, trzymają jak lala. Dodatkowo koszyki z przodu zlikwidowały problem z obsuwającą się gumą overbootów yeti.

Offline Jezio

« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 11, 2009, 17:45:51 »
....z drugiej jeżeli spodziewasz się buta pod półautomat to air tech new matic ci na pewno podejdzie...
Właśnie wczoraj wpadły mi w rece cena 299 , chyba godna ????

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 11, 2009, 17:45:51 »

Offline ptb

« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 11, 2009, 18:03:14 »
ja dałem 310

Offline atanor

« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 11, 2009, 18:36:44 »
wydzielone z wątku: [Buty wysokie] Zamberlan Expert

Witam wczoraj zakupiłem właśnie owe trzewiki , przekonała mnie głównie cena .
I mam teraz dylemat czy kupić raki automaty ( taki był mój początkowy zamiar i zamysł ) czy może pól automaty bardziej uniwersalne ( przyszłościowo może pod jakieś lżejsze buty )
Raki i buty nie będą używane stricte wspinaczkowo ale pewnie zdarzy się czasami  coś podziabać .
Pytanie czy różnica jest znaczna , raki najpewniej beda takie http://www.neccosport.pl/img/full/003060302_C12%20FAST.jpg
lub http://www.polarsport.pl/index.php/sklep_gorski/Raki/Raki_GRIVEL_AIR_TECH/18725/root,12/
Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi

zdania co do automatów w takich butach są podzielone. asekuracyjnie lepiej brać półautomaty, jednak ja z powodzeniem używałem automatów do la sportiva makalu (narazie kilka dni treku). raki kupiłem do skorup, które posiadam. wszystko zależy od stopnia zmiękczenia buta w trakcie użytkowania (skóra, śródpodeszwa) i wytarcia czubków.
jak w przyszłości masz sobie zamiar kupić skorupy to bierz automaty zwłaszcza, że koszyki już masz.
jak nie to półautomaty będą optymalne dla takich butów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 18:48:16 wysłana przez atanor »

Offline sefer

« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 11, 2009, 18:58:15 »
Bardzo godna, nowe kosztują nawet ponad 400zł. Co od półautomatów- but może być lżejszy, a mocowanie jest dużo pewniejsze niż w koszykach samych(tez mniej jest roboty z tymi cholernymi paskami).
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 19:31:30 wysłana przez sefer »
Pozdrowienia
Sebastian

KURS LAWINOWY

Offline atanor

« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 11, 2009, 19:01:32 »
śmiem twierdzić, że roboty z paskiem w automatach, półautomatach i koszykach jest dokładnie tyle samo.
przekładasz przez oczko z przodu i zaciągasz.

Offline sefer

« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 11, 2009, 19:32:54 »
W koszykowych przekładasz 2 razy i często trzeba dociągać trące o siebie paski:

W pół i automatach idzie tylko raz:

A czasami w ogóle oczka nie ma i tylko wokół kostki przekładasz- w automatach:
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 19:39:45 wysłana przez sefer »
Pozdrowienia
Sebastian

KURS LAWINOWY

misio

« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 11, 2009, 19:43:10 »
w koszykach idzie dwa razy tu się zgodzę, ale w Stubaiach nic nie trzeba dociągać jak się porządnie zapięło.

Offline atanor

« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 11, 2009, 19:47:36 »
dobra w koszykach dwa oczka ;D
ale dalej podtrzymuję, że roboty jest tyle samo.

Offline sefer

« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 11, 2009, 20:10:44 »
Anator- dużo mniej, poza tym co najważniejsze raki takie dużo pewniej się trzymają niż same koszyki(Zakładając dobre dopasowanie w obu przypadkach- zwłaszcza jeśli koszyki są dość twarde).
Pozdrowienia
Sebastian

KURS LAWINOWY

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 29, 2009, 09:19:05 »
Hej ludkowie, a co sadzicie o tych Sharkach CT ? http://8a.pl/page,produkt,id,162.html
Ja wiem że to nic nadzwyczajnego, ale jakieś raki by mi sie przydały a że może ich uzyję ze 2 razy w sezonie, to też nie chce kupowac jakiś Griveli G12 bo szkoda mi tyle kaski.

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 29, 2009, 09:51:35 »
Mam je w półautomacie, do zwykłych turystycznych zastosowań są OK. Ja nie mam zastrzeżeń, nic sie nie sypnęło, etc...