Autor Wątek: [Szpej] Czekan  (Przeczytany 96684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piterito

Odp: [Szpej] Czekan
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 10, 2015, 20:24:49 »

Bez urazy, ale czy ja i firma Camp wyrażamy się nieprecyzyjnie?
Dziubek stalowy jest po to, żeby na przykład w awaryjnych przypadkach, PRZECHODZĄC przez oblodzony fragment drogi, wbić go sobie w tenże lód dla asekuracji. Głowica aluminiowa tego nie zrobi.

Wspinałeś się kiedyś w lodzie z czekanem turystycznym?

Oczywiście ten projekt jest na zaawansowaną turystykę wysokogórską i ski touring a nie na jakiś dry tooling czy lodospady  ;)

https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 10, 2015, 20:24:49 »

Offline semow

« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 10, 2015, 20:51:43 »
I to ma znaczyć, że nieźle sobie radzi w lodzie? ;D
I można z tego wnioskować, że np. raki alu też nie nadają się do chodzenia po lodzie? ;D

Offline piterito

« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 10, 2015, 22:07:00 »
Tak, to znaczy, ze niezle radzi sobie w lodzie jak na super lekki, ameliniowy czekan.  Nigdzie nie pisalem o wspinaczce w lodzie tylko o turystyce, general mountaineering.
Zamiast sie czepiac slow wyrwanych z kontekstu, przyznaj, ze chcialbys miec taka lekka dziabke    ;D

Offline semow

« Odpowiedź #328 dnia: Styczeń 10, 2015, 22:15:03 »
No ale cena zabija niestety. Uysy ma tego Nanotecha, owszem patent fajny ale nie wydaje mi się żeby przeciętnemu turyście (szczególnie skituryście) te stalowe końcówki istotnie pomagały. Nawet bardziej bym tego w rakach potrzebował, niż w czekanie.
Zwykłe raki XLC sprawują się ludziom, z tego co widzę, naprawdę przyzwoicie - nawet jeśli trzeba trochę po lodzie czy mikście połazić.

Offline Edwinz0r

« Odpowiedź #329 dnia: Styczeń 11, 2015, 12:51:24 »
Ja tam się na metalurgii nie znam ale to nie jest tak, że w nanotechu te końcówki stalowe są bardziej do zwiększenia wytrzymałości niż "lepszego siadania w lodzie"?! Bo żyłem w przekonaniu, że tak jest. Tzn., że czekan bez nich będzie równie funkcjonalny (albo praktycznie tak samo funkcjonalny) tylko szybciej się zużyje... Bo za pracę w lodzie odpowiada geometria styliska i ostrza, wyważenie, itd. Ten camp pod tym względem jest typowo turystyczno-narciarski.

Offline piterito

« Odpowiedź #330 dnia: Czerwiec 28, 2015, 05:09:03 »
Podziubałem sobie ostatnio tym Nanotechem i spodobał mi się ci on  ;D
Śniego-lód czerwcowy, poranny, co to zamarza nocą i zmusza człowieka do wstawania o 4 rano, krótkie odcinki lodowe przy skałach, najpierw lawinisko, potem dosyć stromy kuluar, dziubał superlajt to białe gówno jak się patrzy. Wprawdzie miało być fast, było slow & light  ;D Faktem jest natomiast, żeby aby wbić głowicę w lód, trzeba się tym kijkiem zdrowo zamachnąć, nie tak jak moja starą halabardą od Petzla, ale penetruje to lód w sposób zadowalający dla turysty, dając jakieś psychiczne poczucie podparcia i balansu. Legućkie to tak, że nie wadzi zabierać z plecakiem "w razie czego". Fajna nowa zabawka  ;D

...czerwony, giętki, szpanersko wygląda nie?

Offline MajorSki

« Odpowiedź #331 dnia: Luty 03, 2016, 15:35:00 »
Jakiego modelu używał Ueli Steck przy nowym rekordzie na Eigerze? podobno zawsze brał Nomic, ale tutaj to nie wygląda jak Nomic :P

https://www.youtube.com/watch?v=NfpYNr7es0Y

Na początku myślałem, że to krótki Sum'tec 43cm, ale jest chyba bardziej wygięty i ma inaczej oczka do repików. Wygląda to na takiego "ściętego" Quarka :). Handmade czy szykuje się kolejny czekan Petzla?

Pozdrawia
Tomek

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #331 dnia: Luty 03, 2016, 15:35:00 »

Offline Marcin B

« Odpowiedź #332 dnia: Luty 03, 2016, 22:22:55 »

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #333 dnia: Listopad 09, 2017, 14:13:47 »
Ktos podpowie , gdzie można wymienić stylisko w czekanie Grivel G1 - na takie samo albo jakies podobne ?