Autor Wątek: [Apteczki] Lifesystems Mountain Leader  (Przeczytany 7791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline admin

[Apteczki] Lifesystems Mountain Leader
« dnia: Maj 06, 2009, 15:17:42 »

zapraszamy do lektury i dyskusji na temat:

Lifesystems Mountain Leader, autor: Łużyn

forum.outdoor.org.pl

[Apteczki] Lifesystems Mountain Leader
« dnia: Maj 06, 2009, 15:17:42 »

Offline sefer

Odp: [Apteczki] Lifesystems Mountain Leader
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2009, 21:18:39 »
Hmmm... 180zł?? Nie jest to trochę dużo, zwłaszcza ,że takie opakowanie samo da się kupić już za 20 kilka złotych(do wyboru do koloru- Milo, lekkie Vaude, Janysport, Tatonka, Northland i inni-patentów bez liku), a wyposażenie to 80zł max(wszelkiej maści plastry etc.)- te materiały są mocno tańsze u nas niż za granicą(można to sprawdzić w jakiejkolwiek aptece na zachodzie.)??
Pozdrowienia
Sebastian

KURS LAWINOWY

Offline MooseDlb

• Back to The Roots... ;D

« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2009, 21:57:43 »
z racji bycia alergikiem mam dwie Milo zaopatrzone po brzegi i chyba taniej mi wyszło niż te 180 plnów (za dwie...)...nawet z klejonymi szwami...

Offline fpawel

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2009, 07:48:52 »
z racji bycia alergikiem
ja też i także mam mocno zaopatrzoną apteczkę i wyszło znacznie taniej :)

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2009, 09:23:44 »
to jasne - cena tych sprzętów jest zaporowa, bo firma daje Ci swoje wyposażenie udając, że swoją marką gwarantuje niepowtarzalną jakość
ale tak to zawsze działa ze sprzętem medycznym - jest wielokrotnie droższy niż koszty wytworzenia
rozumiem, że osoby nie mające zaufania do swojej wiedzy nt. temat wolą wybrać gotowca
BTW Lifesytems ma już dystrybutora i pełną ofertę w Polsce
http://www.doubleshock.pl/index.php?cat_id=70&page=0&view=3&sort=default
ciekawe są 3 warstwowe worki NRC z komorami powietrznymi i repelenty na bazie DEET (choć ceny dość wysokie)

Łużyn, nie do końca rozumiem czemu brak NRC-tki jest wadą apteczki?
Powalająca skuteczność NRC w walce z wychłodzeniem jest mitem - to tylko kawałek folii z nalaminowaną warstwą aluminium ;D
Jeśli w plecaku masz śpiwór lub kurtkę p-deszczową i ocieplinę (szczególnie puchową) to taki zestaw bije na głowę wszelkie NRC-tki (jeśli chodzi o izolację od zimna)
NRC ma te zalety, że jest lekka i odblaskowa oraz nieprzewiewna, ale nie ma się czym tak podniecać ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 09:26:47 wysłana przez rumcajs »

Offline Łużyn

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2009, 09:57:11 »
sefer - apteczki, o których wspominasz są duuużo mniejsze, a mi zależało przede wszystkim na pełnym zestawie (tu mam wszystkiego naprawdę w dużych ilościach). i nie jestem pewien czy zakupienie osobno paczki i sprzętu wyszłoby mnie taniej. pomijając markę czy materiały ale tak duża apteczka swoje i tak by kosztowała porównując do, np. janysporta, który kosztuje ponad 40 zł. Czyli podobnej wielkości paczka musiałaby kosztować ok. 80zyla... Nie będę się kłócił ale wydaje mi się, że tak dużo nie przepłaciłem jak może się wydawać z początku ;)

w kwestii NRC to już na pewno, rumcajs, nie mam powodów żeby Tobie nie wierzyć. przez lata mi tłukli, że folia to podstawa. parę razy z niej korzystałem i jakieś tam efekty daje. od Ciebie pierwszego słyszę, że wcale nie jest tak dobra jak się mówi... mimo tego i tak ją wrzucę do zestawu.

jeśli idzie o repelenty to interesowała mnie ich skuteczność (bo swoje kosztują). ten DEET to rzeczywiście dobry środek? pytam z czystej ciekawości
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline rumcajs

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2009, 10:09:02 »
to znaczy nie jest tak, że NRC nic nie daje
tylko trzeba ją stosować jako środek dodatkowy (bo na pewno poprawia ochronę termiczną), a nie bazę do ochrony przed wychłodzeniem - np. w składach apteczki wg.IKAR/CISA w ogóle nie występuje
ale jeśli ktoś przy zimnej pogodzie i po urazie się nie ubierze, tylko będzie liczył na samą NRC to mocno się może rozczarować ;D
dla tego jeśli kupować - to jak najgrubszą

DEET rzeczywiście jest skuteczny, taniej kupisz pod marką Mugga
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 10:11:54 wysłana przez rumcajs »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2009, 10:09:02 »

Offline Łużyn

« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2009, 10:35:59 »
rozumiem o co biega, nie ma szans żeby cieniutka folia starczyła za ciepły śpiwór. a tą Muggę to chyba zamówię, choć DEET nieprzyjemnie kojarzy się z DDT ;D

Offline sefer

« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2009, 11:19:05 »
EEEE... duża apteczka Northlanda Kosztuje 29zł(jak dwa Janysporty). Z wyposażenia u Ciebie najdroższe są te nożyczki ratownicze-(allegro-kolo 30zł) swoją drogą raczej zbędne w apteczce turystycznej.
Pozdrowienia
Sebastian

KURS LAWINOWY

Offline rumcajs

« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2009, 11:45:45 »
eee, jedynie słuszne skojarzenie, że jedno i drugie powstało wskutek strachu ludzi przed insektami
a dwuchloro-dwufenylo-trójchloro-etanowi daleko do N,N-dietylo-m-toluamidu :D ;D

Offline Łużyn

« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2009, 11:50:53 »
no cóż, w takim razie można by uznać, że dopłaciłem za luksus gotowego zestawu i oszczędność czasu w kompletowaniu ;). dla mnie zasadniczą kwestią jest wykorzystanie tej apteczki w pracy i na dłuższych wyjazdach, gdzie nie ma możliwości dotarcia do szpitala w rozsądnym czasie. dlatego sądzę, że nawet takie nożyczki mogą być przydatne

Offline obserwator

« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2010, 22:06:48 »
mam od dłuższego czasu ponad może i pół roku z hakiem mniejszą apteczkę lifesystems trekker, i ostatnio zamek zaczął szwankować, chodzi oto że jest on bryzgoszczelny i w kilku miejscach osłona popękała i wcina się i dodatkowo dalej się niszczy gdy próbujemy odchaczyć.

używam ją bardzo często na wyjazdach i zamek często był używamy ale jestem co najmniej niemile zaskoczony zważywszy że do tanich nie należy i myślałem że trochę dłużej wytrzyma

z wyposażenia poza wacikami do dezynfekowania wywaliłem wszystko gdyż w moje potrzeby producent nie trafił z doborem. nie ma to jak samemu skompletować wyposażenie, bo co mi po jakiś magicznych elementach wyposażenia jak nie wiem jak i do czego by to mógłbym użyć czy zastosować.
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline Łużyn

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:00:07 »
nie ma to jak samemu skompletować wyposażenie, bo co mi po jakiś magicznych elementach wyposażenia jak nie wiem jak i do czego by to mógłbym użyć czy zastosować.

trochę to nielogiczne. kupujesz aptekę a potem wypieprzasz zawartość. szkoda kasy.
ja z zestawu jestem zadowolony, uzupełniłem to o parę rzeczy i teraz jest wypchane do granic możliwości ale miałem już parę okazji by jej użyć, w tym co najmniej 1 poważna. a jak nie wiesz co do czego jest, to od tego jest instrukcja i warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie wyposażenia

Offline Rychu

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:02:32 »
co mi po jakiś magicznych elementach wyposażenia jak nie wiem jak i do czego by to mógłbym użyć czy zastosować.
to się naucz  ;D :P
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline obserwator

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:08:24 »
nie ma to jak samemu skompletować wyposażenie, bo co mi po jakiś magicznych elementach wyposażenia jak nie wiem jak i do czego by to mógłbym użyć czy zastosować.

trochę to nielogiczne. kupujesz aptekę a potem wypieprzasz zawartość. szkoda kasy.

tylko jak bierzesz apteczkę ze stojaka to wszystkie apteczki są zabezpieczone i nie ma możliwości zaglądnięcia co tam jest (sprzedawca nie chciał otworzyć). tak jak z zawartości został usunięty środek przeciwbólowy bo takie są przepisy w Norwegii. kupiłem w ciemno stąd rozczarowanie ale głownie chodzi oto że zamek kiepski

co mi po jakiś magicznych elementach wyposażenia jak nie wiem jak i do czego by to mógłbym użyć czy zastosować.
to się naucz  ;D :P
jak już wywaliłem to się nie muszę uczyć bo to co mam teraz to umiem użyć  ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 23:12:45 wysłana przez obserwator »
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:08:24 »

Offline Łużyn

« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:29:16 »
no zamek mi się nie sypie, a otwierany regularnie :D

ja tą aptekę oglądałem na wyspach i poprosiłem sprzedawcę o otwarcie opakowania, więc mogłem zobaczyć wszystko co w środku

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:29:16 »