Autor Wątek: [Kurtki] Haglofs LIM Ultimate  (Przeczytany 15605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EMES

Odp: [Kurtki] Haglofs LIM Ultimate
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2011, 14:38:21 »
Thx, a cóś więcej o wytrzymałości możesz rzec?
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2011, 14:38:21 »

Offline Ivan

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:50:33 »
Dzięki za odpowiedzi, właśnie kupiłem LIMa na Allegro. Już kiedyś miałem taką kurtkę, ale kupiłem w komisie sportowym i miała podniszczoną, przeciekającą membranę. Mogę potwierdzić, że mimo delikatnego materiału ciężko jest zniszczyć. I ma bardzo dobre zamki bryzgoszczelne. Ani ja przez 5 lat, ani poprzedni właściciel, kimkolwiek był i jak długo jej używał, nie zdołaliśmy ich zniszczyć. Główny zamek w starej kurtce mam jednokierunkowy, ciekawe jak się sprawdzi zamek z dwoma maszynkami w tej nowej. LIM ma lepszą oddychalność niż inny mój Paclite (Karrimor Phantom), pewnie dzięki prostszemu krojowi, cieńszemu materiałowi i węższym taśmom podklejającym szwy. Karrimor ma sporo szwów, a więc dużo szerokich taśm na których skrapla się pot.

Jest na poprzedniej stronie. :)

Offline obserwator

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 01, 2012, 23:39:59 »

wytrzymałość jest bardzo dobra, zauważyłem to m.in. gdy jeżdzę z plecakiem Ergona który już mi pozaciągał kilka koszulek i lekko zmechacił zewnętrzny materiał primalofta OR (gdzieś w systemie nośnym w jednym miejscu jest coś co to powoduje jednak nie mogę tego palcami wyczuć a wszystkie uszkodzenia są w tym samym miejscu)

niosłem też na Limie duffel baga 90l w którym miałem ponad 30kg, dodać należy że nie zauważyłem też żadnego naruszenia materiału od rzepów a w spodniach Norrony również na paclite to wizualnie źle wygląda, właśnie od rzepów

Estońska produkcja jest na bardzo wysokim poziomie i lepiej wykonane niż z Chińskiej fabryki spodnie Norrony

Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline petelicki

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2012, 23:48:15 »
Cytuj (zaznaczone)
przy stosunkowo małym wysiłku takim jak szybszy spacer lub chód że nie wspomnę o delikatnej jeździe rowerem to od wewnątrz szybko osadza się wilgoć i to nie tylko na szwach,

Ja mam zupełnie odwrotne spostrzeżenia ;-) Co prawda pewnie zależy to w dużej mierze od cech indywidualnych noszącego, warunków na zewnątrz jak i materiału zewnętrznego, który jest zlaminowany z membraną. W każdym bądź razie oddychalność paclite odczuwam znacznie lepiej niż pozostałych, grubszych odmian goretexu.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline semow

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2012, 23:52:55 »
ja bym to raczej ujął w ten sposób, że paclite w korzystnych dla membrany warunkach odprowadza pot znakomicie, a pocę się dużo

tyle że w gruncie rzeczy należało by właśnie mówić o konkretnych kurtkach z daną membraną, że jest ok albo nie, a nie że membrana jest fuj albo super; jak pokazuje doświadczenie paclite może się sypać albo wytrzymać bardzo dużo, ale też i gore 3l zdarza się szybko klęknąć

Offline filemoon

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2012, 00:04:09 »
Podobnie jest z kazda inna membrana. Mozna z wykozystaniem fajnej membrany zrobic fatalnie oddychajaca kurtke.