Autor Wątek: Plany plany plany...  (Przeczytany 41256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwester2504

• Not to forget about it most importantly...

Odp: Plany plany plany...
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 04, 2015, 13:42:37 »
W drugiej połowie sierpnia wybieram się w Alpy. Celem jest Tour of Mont Blanc bądź Haute Route. Czy ktoś ma podobne plany? Mile widziane sugestie od osób, które mają już za sobą te trasy

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 04, 2015, 13:42:37 »

Offline mirecc

« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 08, 2015, 22:33:59 »
Październik/Listopad - Indie.
Bilety kupione, teraz czytanie przewodnika Lonely Planet i planowanie: co, gdzie i kiedy?
Na 100% północ kraju i góry, trochę środka i na koniec ciut południowo-zachodniego wybrzeża aby odpocząć.

Chętnie skorzystam z doświadczenia innych użytkowników forum w planowaniu wyjazdu.

[emoji4]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2015, 22:55:02 wysłana przez mirecc »

« Odpowiedź #127 dnia: Październik 08, 2015, 15:49:07 »
20 października wylatuję na Nową Zelandię z zmiarem przejścia 3000-kilometrowego szlaku Te Araroa. Mam na to pół roku. W swoim czasie coś o nim skrobnę :-).

http://www.teararoa.org.nz/
https://www.facebook.com/TeAraroaNewZealandsTrail

Szlak przechodzi przez wiele miejscowości, w tym także przez największe miasta i tutaj właśnie prośba - szukam znajomych :-). Potrzebuję zwłaszcza kogoś, kto przechowałby mi graty, które nie będą mi na bieżąco potrzebne (dodatkowe pary butów itp.) i wysłał mi dwie paczki, ponieważ na Wyspie Południowej przez dwa miesiące nie będę mieć dostępu do Poste Restante, a tak długo na żadnej poczcie nie będą mi paczki trzymać. Zresztą wszystkie te rzeczy będą trochę ważyć i wolałabym przechować je u kogoś. Poszukuję też noclegu, dostępu do prysznica i internetu.

Miejscowości na trasie lub w pobliżu to:

Wyspa Północna:
Kaitaia
Mangamuka Bridge
Kerikeri
Paihia
Whangarei
Auckland
Hamilton
Te Kuiti
Tamarunui
Wanganui
Palmerston North
Porirua
Wellington

Wyspa Południowa (tu raczej mniejsze miejsowości):
Picton
St Arnaud
Boyle Village
Arthur's Pass
Lake Coleridge
Lake Tekapo
Lake Pukaki
Wanaka
Queenstown
Te Anau
Riverton
Invercargill

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczna!

Offline misiak76

« Odpowiedź #128 dnia: Październik 08, 2015, 16:29:31 »
Niestety nie mam tam ani rodziny i znajomych. Ale mój kolega tam był i korzystał z paczek wysyłanych z Polski w konkretne miejsce w miarę wędrówki. Poza tym mówił, że wcześniej dzwonił po miejscach noclegowych i pytał się o możliwość odbioru i przechowania paczki.

« Odpowiedź #129 dnia: Październik 08, 2015, 21:48:16 »
Szkoda... Może ktoś się jednak znajdzie. To prawda, hostele w tych wioskach przechowują paczki, jeśli nie będę miała wyjścia zapłacę za odesłanie do następnego hostelu. To dość kosztowna opcja, a ja staram się ścinać koszty...

Offline misiak76

« Odpowiedź #130 dnia: Październik 08, 2015, 21:54:16 »
Możesz spróbować kontaktu z organizacją polonijną może coś pomogą lub podpowiedzą.

« Odpowiedź #131 dnia: Październik 08, 2015, 22:01:21 »
Dzięki, nie pomyślałam, w razie czego faktycznie się do nich zwrócę

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #131 dnia: Październik 08, 2015, 22:01:21 »

Offline misiak76

« Odpowiedź #132 dnia: Październik 15, 2015, 11:23:41 »
Jeszcze taka mała podpowiedź, być może już masz ;) Załóż temat na blogu lub stronkę o wyprawie. Najlepiej po angielsku i polsku. Pomaga to w kontaktach z ludźmi i bardziej poważnie podchodzą do pomocy.

« Odpowiedź #133 dnia: Październik 15, 2015, 21:25:50 »
Na blogu coś będzie, ale osobna strona mnie przerasta. Na razie się nikt nie znalazł, ale zapytanie będzie aktualne przez najbliższe pół roku, więc może...