Autor Wątek: [Czołówki] Poszukiwania  (Przeczytany 97557 razy)

misio

Odp: [Czołówki] Poszukiwania
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 19, 2010, 22:37:45 »
Mi tam majtające się kable nie przeszkadzają: w Duo mam i sobie spokojnie z nimi radzę ;).
Ale co XP2: myo, czy tikka?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 19, 2010, 22:37:45 »

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 19, 2010, 23:04:52 »
Moim zdaniem wybór jest między dwoma lampkami - MYO XP albo Tikka XP (i modować).
Ty musisz wybrać, czy chcesz coś większego na AA czy mniejszego na AAA.

misio

« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 19, 2010, 23:06:10 »
Ogólnie, to nie chcę nic modować, czyli zostaje mi MYO XP i teraz od razu do Ciebie pytanie: dlaczego nie RXP? ;D

Offline atanor

« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 19, 2010, 23:13:13 »
po pierwsze nie ma już w sprzedaży tikki xp i po drugie nie trzeba jej modować, normalnie też świeci na tyle dobrze, że nie chce mi się tego robić ;D
dlatego proponowałem tikke xp2.

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 19, 2010, 23:14:23 »
Nie wymieniałeś RXP  :P Ale między XP a RXP wybrałbym RXP - dlatego, ze na co dzień stosuje akumulatorki.

misio

« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 19, 2010, 23:20:24 »
Ślepak ;D:

To co? RXP brać?

Bo RXP w fajnej cenie mają: http://www.alpintech.pl/index.php?p680,myo-xp-rxp-petzl-nowosc
Z tymi akusami, to też racja ;D. Może się w końcu w moim Duo i na nie przesiądę.

po pierwsze nie ma już w sprzedaży tikki xp i po drugie nie trzeba jej modować, normalnie też świeci na tyle dobrze, że nie chce mi się tego robić ;D
dlatego proponowałem tikke xp2.

Rozumiem ;D. Ja tam nic nie chcę modyfikować ;D.

Offline cypiss

« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 20, 2010, 06:59:33 »
No super ta promocja w Alpintechu biorac pod uwage, ze w 8a juz od dawna normalna cena to 246PLN http://8a.pl/page,produkt,id,5135,myo-rxp.html
He who refuses to do arithmetic is doomed to talk nonsense.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 20, 2010, 06:59:33 »

misio

« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 20, 2010, 07:42:55 »
No widzisz jakiś zdolny ;D.
Dziękuję ;D.

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 03, 2011, 11:44:10 »
Tracę powoli kontakt z różnymi sprzętowymi tematami, a w czołówkach to już w ogóle jestem w zadzie. Po raz kolejny mój BD Spoot stracił część obudowy i zarazem możliwość trwałego ustawienia pod pożądanym kątem. Zatem trafia jako sprzęt awaryjny do auta. Równocześnie firmie BD definitywnie dziękuję w kwestii czołówek.
Poszukuję czegoś typowo outdoorowego: jak najlepszy stosunek jasności do wagi (80 lumenów mi styknie), tryby słabego świecenia biwakowo-czytelnicze, zasilanie AA lub AAA. Cena max 200zł, nie lubię Petzla, nie kupię BD. I tyle.
Jakieś propozycje, bo na razie myślę o sprawdzonym klasyku http://www.mactronic.com.pl/index.php?module=katalog&kategoria=55&id=HLS-K2SL&filtr=

Offline maro86

« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 03, 2011, 13:23:51 »
Mam zmodowanego HLS-K2SL. W tej cenie wydaje mi sie to duzo lepsza opcja niz produkty Petzla czy BD. Pozytywnie zaskoczyla mnie jakosc wykonania. Do czytania ksiazek raczj sie nie nadaje, choc moze przy standardowej diodzie nie meczylby tak wzroku. Dla mnie plusem jest zasilanie AA (wiadomo - jest ciezsza, ale przynajmniej zapewnia rozsadny czas pracy). Minusem moze byc to, ze patrzac przed siebie nie najlepiej oswietlone jest to co mamy pod nogami. Z czerwonych diod przy zasobniku na baterie koszystalem w sumie tylko na rowerze.

Offline rumcajs

« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 03, 2011, 15:31:54 »
a gdzie modyfikowałeś?

Offline maro86

« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 03, 2011, 15:56:24 »
Na swoim biurku ;) Z tego co pamietam jest troche zabawy z pozbyciem sie kleju epoksydowego, ale nie jest to jakos szczegolnie uciazliwe.

Jesli koszt czolowki nie jest istotnym czynnikiem to pomysl nad MYO RXP.

Offline rumcajs

« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 03, 2011, 16:34:07 »
tylko, że aż taka mocna do łażenia po górach to nie jest potrzebna - RXP będzie super do rajdów terenowych, ale ja potrzebuję czegoś bardziej uniwersalnego

Offline madmun

« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 03, 2011, 16:43:04 »
tylko, że aż taka mocna do łażenia po górach to nie jest potrzebna - RXP będzie super do rajdów terenowych, ale ja potrzebuję czegoś bardziej uniwersalnego

Ale rxp możesz sobie zaprogramować jak chcesz, a zapas mocy będziesz miał w gratisie na wszelki wypadek
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline devil

« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 07, 2011, 20:29:25 »
Witam miał ktoś taki problem z Black Diamondem Cosmo ze nie łączyła ,albo były problemy z załączeniem.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 07, 2011, 20:29:25 »

Offline redzik

« Odpowiedź #90 dnia: Luty 02, 2011, 16:35:36 »
post wydzielony [Latarki] Oświetlenie biwaku

Ktoś coś wie o czołówce tikka 2 nie mylić z tikka 2 plus? Jakieś doświadczenia  testy opinie?

mod: dziękuje za to że przysparzasz mi pracy, następnym razem kasuje post, odpowiedni temat był 3 pozycje niżej

@misio Otrzymałem pouczającą i wyczerpującą odpowiedź dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 17:18:20 wysłana przez redzik »

misio

« Odpowiedź #91 dnia: Luty 02, 2011, 17:05:12 »
Redzik, oświetlenie biwaku, zgodne z tamtym tematem, ma się tyczyć oświetlenia nawet i gazowego, benzynowego etc., co łatwo było doczytać w tamtejszym wątku.
Tikka 2 jest natomiast wyłącznie czołówką, która może zostać użyta do prac biwakowych, a nie oświetlania ciągłego miejsca biwakowania.
Rozumiesz?

Poza tym: jeśli moderator zwraca Ci uwagę, to oznacza, że w jakiś sposób stara się doprowadzić pewne rzeczy do porządku. Jeśli natomiast tego nadal nie rozumiesz, to polecam lekturę regulaminu forum i wortalu, a w szczególności przedostatniego punktu, który, pozwolisz, Ci przytoczę:

Cytuj (zaznaczone)
5. Administratorzy i Moderatorzy Vortalu i Forum www.outdoor.org.pl mają zawsze rację, a podejmowane przez nich decyzje nie podlegają żadnej dyskusji.

REGULAMIN VORTALU I FORUM WWW.OUTDOOR.ORG.PL

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #92 dnia: Luty 06, 2011, 12:10:20 »
Ktoś coś wie o czołówce tikka 2 nie mylić z tikka 2 plus? Jakieś doświadczenia  testy opinie?
Co chciałbyś na temat tikka 2 wiedzieć?

misio

« Odpowiedź #93 dnia: Luty 06, 2011, 12:46:55 »
Pewnie wszystko, także pisz o niej ile wlezie ;).

Offline ragore

« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 20, 2011, 08:30:28 »
Używał już ktoś http://www.cateye.com/en/product_detail/375 ? Zaintrygowała mnie ta czołówka, gdyż posiadam i używa do jazd nocnych http://www.cateye.com/en/product_detail/345 i jestem w szoku, pozytywnym oczywiście :) - samochody świecą długimi.  Różnica jest prawie 3-krotna, 700 a 2200 candeli, ale i tak wydaje się dość atrakcyjna. Niestety nie mam możliwości obejrzenia na żywo, a zastanawiam się na zakupem nowej i na razie rozpatrywałem jedynie petzla: myo rxp i nową pixę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 10:33:28 wysłana przez misio »

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 20, 2011, 20:45:52 »
Staroć moim zdaniem... O ile nie odświeżyli jej na ten rok, a nigdzie o tym nie piszą, to masz w środku Luxeona III - tak, że co by o niej nie napisać była przestarzała w momencie jej wejścia na nasz rynek w 2008 roku...

Offline ragore

« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 21, 2011, 20:10:46 »
OK, to jako "maniak jasno oświecony"  ;D co byś polecił dla potrzebującego dodatkowego światła do jaskini i zarazem do biegania. Wiem, że rozrzut jest spory, ale nie chce mi się nosić jakiś wielkich lamp z dużym zasięgiem, gdyż moje stare ledy nie dają już rady. Ostatecznie zainwestuję w fixo duo, niestety tylko do jaskini, a do biegania w jakiego mactronica

misio

« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 21, 2011, 20:14:28 »

Offline ragore

« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 21, 2011, 20:25:49 »
jak widać cały czas szukam  8) i staram się skorzystać z doświadczenia mądrzejszych w tej dziedzinie

misio

« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 21, 2011, 20:27:55 »
No, to jak rozrzut masz taki duży, to jedno jest prawdą: nie da się kupić sprzętu do wszystkiego ;).
Szczególnie przy tak odmiennej działalności...