Autor Wątek: [Czołówki] Poszukiwania  (Przeczytany 97712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: [Czołówki] Poszukiwania
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 17, 2016, 15:28:12 »
Shwarc w tej cenie nie znajdziesz lepszej czołówki, i to jest główny argument przemawiający za jej kupnem. Ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Co do biegania przy 40lm po ciemnym lesie to chyba żartujesz sobie  ;D
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #300 dnia: Luty 17, 2016, 15:28:12 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #301 dnia: Luty 17, 2016, 15:34:08 »
Znajdę, już znalazłem i ją pokazałem wcześniej :)

Tak jak napisałem wcześniej, nie tylko źródło prądu jest ważne, ale i tryby by oszczędzać ten prąd. To musi iść w parze. Z 5lm wiele nie pochodzisz po ciemnym lesie w górach, a 80lm zeżre ci aku w dwie noce. Mając 40lm tych nocy zrobi się 4, to 2x dłużej świecenia. A aby odszukać znaczek wystarczy na 3s włączyć tryb 170lm i po sprawie. Siedząc teraz przy ognisku, potrzebujesz 80lm? Też nie, 1 może być maławo, a 10 bardzo OK do 90% prac wokół obozowych.

« Odpowiedź #302 dnia: Luty 17, 2016, 15:39:03 »
chodzi Ci o HC50?

Offline Shwarc

« Odpowiedź #303 dnia: Luty 17, 2016, 15:43:06 »
Nie, jeszcze wcześniej pokazałem.

HC50 wśród rodziny Nitecore jest chyba lepsza od HC30 sądząc po trybach, bo ma 1/35... a nie 1 i od razu 80. Reszta chyba to samo, nie wczytywałem się.
HC30 nastawiona jest na moc światła, tu ok jeśli ktoś szuka mega mocy i kompaktowych rozmiarów z dobrym źródłem zasilania. Ale w turystyce plecakowej tak naprawdę, komu i do czego jest potrzebne 1000lm? Nawet 500lm jest zbędne, 200/300 jest w 99,99% wystarczające w zupełności. Kosztem tych mega mocnych trybów bardziej przydatne są niskie, oszczędzające prąd. No ale takie latarki 200/300lm nie są kull ;D i dla tego trzeba je sobie zrobić samemu lub poszukać kogoś co zrobi to za nas. Oczywiście można gotowca, ale jak widać 400zł jak nic wypadnie z portfela.

« Odpowiedź #304 dnia: Luty 17, 2016, 15:48:52 »
ta której wkleiłeś zdjęcie do modowania? Nic o niej nie wiem, oprócz tego że to no name.
HC50 ma faktycznie jeden tryb lepszy, ten pośredni, ale za to jest cięższa o 1/3, większa, ma mniejszy zasięg, i krócej trzyma.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #305 dnia: Luty 17, 2016, 15:56:14 »
Nic o niej nie wiem, oprócz tego że to no name.
Nie dziwię się, bo normalnie szuka się po znanych firmach, patrzy się na moce, a o tym co istotne się zwyczajnie nie wie.
Dominik pokazał jak z dobrej NAO zrobić ideał, ale kto normalny się zna na takich przeróbkach?

« Odpowiedź #306 dnia: Luty 17, 2016, 16:10:18 »
ok, przeczytałem wiadomości priva i czołówka zaproponowana przez Ciebie wydaje się być w porządku. Natomiast jest to produkt modowany przez kogoś kto się "zna" Nie ma gwarancji że w najmniej oczekiwanym momencie się nagle nie sypnie... Firmowe też nie dają takiej gwarancji, ale logika podpowiada że produkt renomowany/znany i wypuszczony do seryjnej produkcji powinien być sprawdzony, czego nie można powiedzieć o samoróbce.

p.s. mam tego powerbanka everactive z pw. Wrzucona 18650 Panasonica 3400mAh ładuje moją Z3 compact (bateria2600) 40%, słaba sprawność. Zabezpieczone ogniwa tam nie wchodzą, więc łatwo o wyssanie całej energii i tym samym uszkodzenie. Zamówiłem ENB na 2 ogniwa, ponoć ma dużo lepszą sprawność, zobaczymy.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #306 dnia: Luty 17, 2016, 16:10:18 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #307 dnia: Luty 17, 2016, 16:38:48 »
Nie ma gwarancji że w najmniej oczekiwanym momencie się nagle nie sypnie...
A taką gwarancję daje ci Petzl, Nitecore, BD czy inni? Poczytaj na światełka.pl co ludzie sądzą o tych sterownikach, bo dioda jest jedną z najlepszych obecnie na rynku.
A jaką masz możliwość naprawy firmowych latarek za 3 lata? Niech zgadnę, żadnej? Tu sterownik kosztuje 25zł, dioda także. Podeślesz mu to ci diodę wlutuje jeśli sam sobie nie poradzisz. Podmiana sterownika to praktycznie 3 minuty roboty nawet dla leworęcznego ;D
Konstrukcja prosta jak cep, ale ma wszystko co mieć powinna, oringi, alu jak każda inna, dopasowanie optyki, dobre tryby, zasilanie, czego chcieć więcej?

p.s. mam tego powerbanka everactive z pw. Wrzucona 18650 Panasonica 3400mAh ładuje moją Z3 compact (bateria2600) 40%, słaba sprawność. Zabezpieczone ogniwa tam nie wchodzą, więc łatwo o wyssanie całej energii i tym samym uszkodzenie. Zamówiłem ENB na 2 ogniwa, ponoć ma dużo lepszą sprawność, zobaczymy.
Nie kumam chyba, jak byś chciał akusem o pojemności 3400mAh naładować drugiego o tej samej pojemności do 100%? A straty? Tak się nie da. Ten Power bank nie musi służyć do całkowitego naładowania akusa latarki lecz do podładowania. Akusy są na tyle dobre, że mając rozsądne tryby można na jednym świecić miesiąc czasu. A zużyty podładujesz sobie gdzieś w schronisku lub panelem gdzieś w górach.
A po drugie, to po co ci ogniwa z zabezpieczeniem? Nie przesadzajmy, to ma być ultra lekkie i małe, ma ładować wszystkie aku jakie mamy ze soba w górach czyli latarki i telefonu i do takiej funkcji się idealnie nadaje.

« Odpowiedź #308 dnia: Luty 17, 2016, 17:55:25 »
Shwarc nie przekonasz mnie. Światło w górach to dla mnie bezpieczeństwo i nie zamierzam kombinować. Może nie mam racji i zrobienie takiej samoróbki i jej niezawodność jest na tym samym poziomie co innych markowych produktów, ale obawy pozostaną i mój komfort psychiczny też na tym ucierpi  :P

Wracając do tematu PB, chodzi o to że ten everactive doładowuje urządzenia na mizernym poziomie, ma zbyt duże straty w porównaniu do innych PB.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #309 dnia: Luty 17, 2016, 18:22:56 »
Wcale nie mam zamiaru cie przekonywać, każdy ma swój rozum :) Zawsze pozostają firmowe (w sumie też od chinoli) za 400zł, co kto woli :)

Przypomnij sobie jednak jak to się w Mayo paliły kable, a odpowiedź się sama nasunie. A pamiętasz pierwsze wypowiedzi na temat ładowania kartuszy propanem? Jakie to miały być wybuchy, nikt nie miał się zbliżać do takiego delikwenta i cholera wie co jeszcze miało się dziać, a dziś? Dziś wszyscy leją i żyją, a każdy z nich zadaje sobie pytanie, dla czego tak późno się przekonałem. Latarka to nie prom kosmiczny, jest prosta jak drut, a szczególnie te o których rozmawiamy.

Zobacz z czego w środku jest zbudowany niegdyś topowy FenixTK10:
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?194551-TK10-vs-9mm-(picture-heavy)
Kapsuła, driver 17mm i na 3 kabelkach dioda. To wszystko, żadnej cudownej technologii rodem z NASA. I oni za to wołali 250zł, a ja dałem się nabrać. Dziś to samo otrzymam za 50% tej ceny i nie ma co sądzić, że za kwotę 400zł otrzymamy coś znacznie więcej. Nie, nic więcej w środku nie ma. A elektronika jak to elektronika, psują się aparaty za 4 tyś, telewizory, za 5 tyś, komputery itd. Sęk w tym, by można ją było łatwo i szybko samemu naprawić, a nie wywalić i kupić nowe.

Cytuj (zaznaczone)
Wracając do tematu PB, chodzi o to że ten everactive doładowuje urządzenia na mizernym poziomie, ma zbyt duże straty w porównaniu do innych PB.

eee, może masz jakiś zrąbany? Ja naładuję nim telefon od 0 do 100% bez problemu.

Offline dbs_001

« Odpowiedź #310 dnia: Luty 18, 2016, 16:52:29 »
Lupuss, a może Fenix HL55 cię zainteresuje?  Ze swojej strony mogę poleć a Twoje kryteria spełnia idealnie.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #311 dnia: Luty 18, 2016, 18:21:45 »
Jakby tak miała jeszcze trybik 1/2lm to nie powiem, całkiem fajna by była. 10lm jako najsłabszy to trochę dużo, w namiocie tyle nie potrzeba. No ale nie jest już fatalnie, jest dość znośnie. Czasy pracy też +/- powinny być prawdziwe. No naprawdę, niewiele jej brakuje do ideału, bo ma i świetną diodę i zasilanie, tylko ten jeden malutki trybik :(

Offline dbs_001

« Odpowiedź #312 dnia: Luty 18, 2016, 19:58:04 »
Czołówkę mam już kilka miesięcy, ale niestety nie było okazji do jakiegoś poważniejszego przetestowania, przeszedłem się tylko kilka razy po okolicy i na razie sprawia bardzo pozytywne wrażenie - oświetla dosyć równomiernie i do przodu i na boki, podstawowa moc jest aż nadto wystarczająca a w razie czego można „przypalić” 900 lumenami przez 30 sekund.
Największa wada to chyba cena. W podstawie niby ok. 280 zł, ale do tego trzeba dokupić akumulatorek a najlepiej drugi na zapas, bo w zestawie nic nie ma a baterie się nie opłacają, do tego ładowarkę i dosyć łatwo dobić do sumy 400 zł.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #313 dnia: Marzec 08, 2016, 20:43:11 »
Dwie strony wstecz pokazałem taką oto czołóeczkę:

Już ją mam, już ją potestowałem i mogę małe co nieco napisać. Powiem tak, jest świetnie :)

Zacznę od wagi, 116g bez akumulatora i kolorowych dyfuzorów. Moim zdaniem waga bardzo dobra. Z akumulatorem 18650 Panasonic 3400mAh 161g. Wielkściowo nie odbiega od tego typu czołówek.
Tryby: Jest ich w sumie 5, do wybrania od 1 do 5. Każdy z trybów dowolnie programowalny spośród 13 poziomów światła. Obsługa bardzo prosta, system 11 kliknięć, latarka przechodzi w tryb ustawień jasności, 3 kliki i zapamiętuje ustawienie. Proste, łatwe i skuteczne.
Dodatkowo każdy z 5 trybów można włączyć jako stroboskop i tu mamy do wyboru dwie opcje migania, szybsza lub wolniejszą.

Wykonanie moim zdaniem w niczym nie odbiega od latarek firmowych. Wiadomo, w środku jest coś polutowane, ale jak na robotę chałupniczą mamy do czynienia z profesjonalistą i pasty termicznej nie szczędzono :)

Mimo kilku pozytywnych opinii uważam, iż ten system mocowania głowicy na silikonowej gumie nie nadaje się do biegania. Latarka jednak dynda. W turystyce sprawdzi się doskonale, ale jakby tak przyszło biegać po lesie, może trochę to dyndać sobie na czole.

Ja wybrałem optykę OP. Wykonawca zaoferował mi bodaj 4 rodzaje, wybrałem ten, który mi najbardziej odpowiadał. W porównaniu do Storma BD rozkład światła jest podobny.

Co do mocy światła. Ja ustawiłem najsłabszy 0,035% maksymalnego prądu (2,1A) oraz kolejno 1/4/15/78%. Odpowiadać to powinno +/- 0,5lm/10lm/38/150/650lm. Pomiar na diodzie o ile mi wiadomo. Na wyjściu będzie to ok. 7% mniej.
Co ciekawe, najsłabszy tryb świeci tak mocno jak najsłabszy w Stormie (rzekome 4lm). Swobodnie da się z nim chodzić po jakiejś ulicy czy wyraźnym chodniku w totalnej ciemności. Nie ma tragedii, a pozwala na świecenie grubo ponad 1000h.
Próbowałem tez innych ustawień np. 0,035/05/2 i stwierdziłem, że skoki jasności są zbyt małe. Wybrany przeze mnie skok jest idealny moim zdaniem, widać wyraźnie skok jasności światła, a że tryby są niskie to pozwalają na oszczędzanie energii.

Dodatkowo mamy system 5 klików pozwalający sprawdzić stan naładowania akumulatora. Po wybraniu 5 klików latarka zapali się na 1s pełną mocą, a następnie przygaśnie kilka razy (od 1 do 5), co oznacza odpowiednie napięcie akumulatora.

Co jeszcze? Pamięć ostatniego trybu czyli coś czego brakowało mi bardzo w Stormie. Tu otrzymujemy coś więcej, pamięć ostatniego trybu można włączyć lub wyłączyć. To jest fajne rozwiązanie. W praktyce sprawdzi się także przełączanie trybów wstecz. Dwa kliki powodują cofnięcie trybu o jeden, kolejne dwa o kolejny. Już nie trzeba zapętlać się tylko w jednym kierunku, można z łatwością cofnąć się do poprzedniego poziomu światła.

Podsumowując. Za 129zł otrzymujemy w pełni programowalną latarkę aluminiową wyposażoną w system oringów (nie zanurzałem jej jeszcze w wodzie), akceptowalnie lekką, o niesamowicie długich czasach świecenia, wydajnym akumulatorze. Jedynie można przyczepić się do tego niewielkiego dyndania na czole, ale podejrzewam, że tak będzie miała każda tego typu latarka.

Zapomniałem dodać, latarka wyposażona jest w 3 kolorowe dyfuzory, czerwony, zielony i niebieski. Nakłada się je na głowicę. Mała rzecz a cieszy ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2016, 21:30:55 wysłana przez Shwarc »

Offline Photon

« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 09, 2016, 07:27:28 »
129zł z... akumulatorem?
Pewnie zaraz nie będę kupował... ale podaj proszę/przypomnij namiar na wykonawcę :D
Rozumiem, że najlepiej używać z zabezpieczonymi ogniwami (?)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 09, 2016, 07:27:28 »

Offline misiak76

« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 09, 2016, 07:39:21 »
Bez akumulatora. Akumulator to dodatkowe 27 zł. Ja też zamówiłem tą lampkę ;D A ładowarka idzie lub płynie sobie z Chin ;)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 09, 2016, 08:21:36 »
A ładowarka idzie lub płynie sobie z Chin 
A moja z Holandii przyjechała. Trochę daleko ta Holandia bo 3 tygodnie jej to zajęło ;D
Ale nie musi to być wcale jakaś spec. ładowarka, wcześniej pisaliśmy o tych powerbankach na aku 18650. Nim też da się naładować pojedynczo akumulatory za pomocą ładowarki do telefonów, a dodatkowo można zabrać to na wyjazd w teren. Przyjemne z pożytecznym ;D

Nie potrzeba żadnego zabezpieczenia, zabezpieczenie ma w sobie sterownik i to on nie pozwala na nadmierne rozładowanie się akusa poniżej określonego napięcia.
Tu jest strona wykonawcy i latarki:
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/25oE3/
http://olx.pl/oferta/nowa-czolowka-cree-xm-l2-t6-4c-latarka-czolowa-gwarancja-modowana-CID767-IDa0dcJ.html
ale nie żebym mu reklamę robił :) Zwyczajnie trafiłem na niego przez przypadek, a styczność z latarkami modowanymi na sterowniku ze "światełek" już miałem, więc wiedziałem czego szukać.

I jeszcze instrukcja obsługi, z pozoru skomplikowana, a w praktyce banalnie prosta:
file:///C:/Users/Arni/Downloads/Sterownik%20v211%20(1).pdf

oraz przykładowy rozkład lumenów dla określonych % prądu podawanego na diodę. Te wartości nie pokrywają się (4 i 100% się tylko pokrywa) z tymi w instrukcji sterownika, dla tego podałem wyżej w przybliżeniu ilości uzyskanych lumenów:
http://www.swiatelka.pl/upload_img/obrazki/IMG_53a31f4eac4928269.jpg

Przykłady słupa światła, do drzewa na wprost jest ok. 90m:

Mój Reflektor OP

Tir 60 stopni

Tir20*60 stopni owalny

I jeszcze OP z soczewkami 15 (wybór misiaka) i 25st:

Ja sobie od razu założyłem dwa oringi znalezione w jakichś szpargałach, jeden na głowicy, a drugi podmieniłem pod dekielkiem włącznika. Zawsze to lepsza szczelność ;D
Szkiełko ma taki dodatkowy, fluorescencyjny oring.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2016, 08:50:51 wysłana przez Shwarc »

Offline heikki

« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 09, 2017, 16:10:01 »
co byście polecili z czołówek dostępnych od ręki tzn. nie za 3-4 tyg z chin tylko do ogarnięcia w ciągu tygodnia na naszym podwórku?
Główne zastosowanie to treningi biegowe po leśnych ścieżkach (max do 4h) więc mile widziane rozproszone światło lub dyfuzor, wędrówki po górach po zmroku, dojścia do schroniska. Obecnie mam taką najprostszą czołówkę Energizer z marketu elektro - 80 lm głosi napis na opakowaniu. Niestety na szybkich zbiegach za mało światła, a najgorsze, że nie wiem dokładnie ile więcej bym potrzebował...czy 140 czy 200 :/
Czołówkę chciałbym zasilać Eneloop Pro bo takie mam w domu (zarówno AA jak i AAA) chyba, że jest coś lepszego niż te akumulatorki.

Cena do 200 zł ale im lepsza okazja i taniej tym lepiej (są też wyjątki). Mam takie typy idąc od najtanszej:
- Mactronic Epic (ok 125 zł, niestety opakowanie-blister nie pozwalało mi jej sprawdzić w sklepie)
- Tikka XP (ok 160 zł, wydaje mi się, że może być jednak za słaba)
- Black Diamond Storm 4 (ok 180 zł, jednak chyba nie przekonuje mnie do końca to płynne przełączanie mocy i sam pojemnik na baterie)
- Petzl MYO RXP (250 zł, wyjątek w zakresie cenowym, do którego byłbym w stanie dołożyć jeśli rzeczyście warto w stosunku do wymienionych)

Oglądałem również Tikka R+ w cenie MYO i bardzo wygodnie siedziała na głowie na tej opasce-frotce. Tryb adaptacyjny mnie specjalnie nie interesuje (nie na tyle zeby to byl deal-breaker) ale martwił sposób mocowania opaski bo chyba nie da się jej zdemontować, żeby uprać raz na jakiś czas.

Na głowie miałem BD, Tikke XP, które są bardzo lekkie. Waga MYO RXP oscyluje w okolicy wagi Mactronic EPIC z bateriami AA i nie czułem, żeby mi to przeszkadzało.

« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 10, 2017, 10:35:11 »
Mactronic Epic jest moim zdaniem trochę ciężki.
Z latarek na 'już' to dobre opinie ma Black Diamond. Wydaje mi się, że przyciskiem też zmienisz moc światła.
zerknij też na budżetowego Fenix'a HL15 albo Mactronic Nomad.

Offline heikki

« Odpowiedź #319 dnia: Styczeń 10, 2017, 16:22:07 »
Z latarek na 'już' to dobre opinie ma Black Diamond. Wydaje mi się, że przyciskiem też zmienisz moc światła.
zerknij też na budżetowego Fenix'a HL15 albo Mactronic Nomad.

O ten Fenix HL 15 wygląda bardzo ciekawie - dzięki!
Kompaktowa konstrukcja, dostępny od ręki za ok 140zł (pierwszy traf, może i gdzieś jest taniej). O BD Storm 4 nie ma za wiele w sieci no i jednak wole przeklikać tryby niż czekać, aż płynnie się moc zmieni.

« Odpowiedź #320 dnia: Styczeń 10, 2017, 19:37:38 »
O ten Fenix HL 15 wygląda bardzo ciekawie - dzięki!
Kompaktowa konstrukcja, dostępny od ręki za ok 140zł (pierwszy traf, może i gdzieś jest taniej). O BD Storm 4 nie ma za wiele w sieci no i jednak wole przeklikać tryby niż czekać, aż płynnie się moc zmieni.
zwróć tylko uwagę na czasy świecenia - ile czasu faktycznie będziesz biegł w konkretnym trybie. Latareczka jest na 2xAAA

Offline Shwarc

« Odpowiedź #321 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:51:37 »
Niemal codzienne ładowanie, nie ma bata. Do biegu te 70lm raczej warto włączyć, a opierając się na danych producenta mamy 3:30. Wybiegając na 2h drugiego dnia może zbraknąć. To czołóweczka raczej z tych zapasowych, a nie podstawowych. Storm ma 4xAAA, też szału nie ma, ale zaświeci ok. 2x dłużej przy ustawieniu tej samej mocy, to jednak spora przewaga.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #322 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:53:21 »
Mactronic Epic:
Biegać, to z nią nie biegałem, po prostu nie biegam :P Parę razy jeździłem na rowerze, ale na rower jest za słaba. Do nocnego chodzenia, to nawet nie koniecznie używam najmocniejszego trybu, tylko tego "oczko niżej" i daje rady. Na jakieś ładne parokrotnych zejść trwających z ~1:20h mi starcza jeden zestaw aku Eneloop. Do biegania to nie wiem czy akurat ten model się nada, bo zasobnik + 3xAA trochę waży. Poza tym, to wszystko działa, nic się nie rozwaliło/rozklekotało.

Offline heikki

« Odpowiedź #323 dnia: Styczeń 10, 2017, 21:29:13 »
Niemal codzienne ładowanie, nie ma bata. Do biegu te 70lm raczej warto włączyć, a opierając się na danych producenta mamy 3:30. Wybiegając na 2h drugiego dnia może zbraknąć. To czołóweczka raczej z tych zapasowych, a nie podstawowych. Storm ma 4xAAA, też szału nie ma, ale zaświeci ok. 2x dłużej przy ustawieniu tej samej mocy, to jednak spora przewaga.

Jeśli chodzi o bieganie dzień po dniu w terenie to zdarza się to rzadko i raczej są to wakacyjne weekendy w górach. W w tym zakresie cenowym raczej liczę się z tym, że po powrocie do domu podładowuje akumulatorki, ew wkładam drugi komplet. Jednorazowy trening raczej trwa do 2-2,5 h max czasu ciągłego oświetlania drogi. 

Poczytałem trochę o tym Fenix HL-15 i te czasy świecenia troszkę słabe ma :(  aktualnie mam czołówkę Energizer (producent podaje 80 lm). Na leśnych zbiegach włączone wszystkie białe diody (tryb flood oraz spot) i to jednak za mało światła na szybki zbieg. Za słabo rozświetla przestrzeń pod nogami względem przemieszczania się w przód - po prostu nie wiem czy przy następnym kroku nie wpadnę na korzeń lub jakąś dziurę i nie skręce kostki. No i co jest dosyć wkurzające to w trybie flood świeci po oczach :/

Czyli nie ma nic tak od ręki godnego polecenia? Lepiej jako przebiegować z tym o jest, a zamówić Skilhunt'a H03?
Znalazłem też w ofercie człowieka, do którego ogłoszeń linkował Schwarc coś takiego :
https://www.olx.pl/oferta/czolowka-klon-nitecore-hc30-5000k-mod-670-880-lumenow-gwarancja-rower-CID767-IDezrif.html#6babd5da2d

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 10, 2017, 23:36:17 »
heikki, jeśli ta czołówka jest zrobiona tak jak obiecuje to sprzedający, to można by ją wziąć. Obecnie bardziej firmowa Nitecore HC30 kosztuje tyle samo mniej więcej.