Autor Wątek: [Czołówki] Poszukiwania  (Przeczytany 97590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yatzek

Odp: [Czołówki] Poszukiwania
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:34:48 »
Będę niestrudzony...   Na stronie kamkosport - po pierwszym linku, masz podane 70 lumenów w pozycji "źródło światła".

Przyznam się, że dokładnie spoglądałem przed, jak i po Twojej uwadze ale nie widzę nigdzie tej informacji. Zamieszczam wycinek screena TUTAJ. W którym miejscu dokładnie to widzisz?

Uwaga co do daszka bardzo cenna, nie pomyślałem o tym a faktycznie przy sporym deszczu zalewa oczy i łatwiej coś narzucić na głowę. W takim razie wymóg IP X7 spada do stopnia X4.

Co do stabilizacji Storma mam obawy, w teście TUTAJ pisze, że jest ona tylko >= 75% zapasu energii.

Regulacja jest jak najbardziej na plus. Zwróciłem także uwagę na krytyczne głosy odnośnie "oślepiania" towarzyszy przy oświetleniu "bocznym" Storma.

Co do Petzla zarówno nazwy XP jak i Core widnieją przy kilku modelach. Przeglądałem na przykłąd Twój sprzęt Yatzek i widzę "Petzl Core akumulator". Ale to jest "Petzl Tikka XP 2 Core" czy "Petzl Tikka 2 Core"? Tak samo problem mam z "Petzl Tikka XP 2", w sklepach jest "Petzl Tikka XP 2 NE" oraz "Petzl Tikka XP 2 Core". Czy to NE ma jakieś konkretne znaczenie? Bajzel z tymi nazwami dla laika.

Najfajniej byłoby wyhaczyć kogoś, kto by pokazał i dał pomacać, poczuć różnicę między tymi czołówkami. Ale z tym pewnie będzie największy problem. W sklepie w dzien można sobie macać :]

No to jedziemy...
Kliknąłem na podany przez Ciebie link - ten pierwszy z postu z 17:32:43 http://www.kamkosport.pl/product_info.php/cPath/90_34_35/products_id/1040?osCsid=f2862605e40cf27bbdfc7f492b1c08cb
i zobaczyłem (ramka czerwona dodana przeze mnie):

STORM - stabilizacja nie może trwać do ostatniego elektrona w baterii! I to nie tylko w Stormie, ale w jakiejkolwiek latarce / odbiorniku.
Z baterii (akumulatora) można przez pewien czas pobierać jakby więcej energii by zapewnić strumień świetlny na tym samym poziomie, ale gdy w ogniwie napięcie spadnie poniżej granicznego, dla którego układ stabilizujący osiąga jeszcze sprawność, światło przygasa.
Żartobliwie zobrazuję tak. Przy siusianiu strumień złocistego deszczu po chwili słabnie, ale wykonując pewną "stabilizację" (wzmagając ciśnienie), można jeszcze utrzymywać siłę strumienia, ale po tym czasie zasięg znacząco słabnie  :o
Z baterią jest podobnie - Salomon i z próżnego nie naleje...  ;D

Oślepianie Storma z bocznych diód jest o tyle prozaiczne, że są to zwykłe diody 5mm o bardzo szerokim kącie świecenia (tak ma być w założeniu), co daje taki właśnie skutek. Diody świecą bardzo selektywnie, co wzmacnia efekt olśnienia.

CORE to oznaczenie akumulatora produkowanego przez Petzla do czołówek serii 2 (nowszych) typu Tikka.
"Petzl Tikka 2 Core" to połączenie czołówki Tikka 2 i akumulatora CORE. To samo Tikka XP2 CORE.
Oznaczenie NE może być (???) oznaczeniem nowej serii 80lm, w odróżnieniu do choćby przeze mnie posiadanej 60lm. (NE - New Edition ???)
Petzl wprowadził bowiem nową, mocniejszą wersję Tikki XP2, nie zmieniając nazwy modelu w sposób jasny i klarowny.
Mamy więc Tikkę XP2 60 lumenów i Tikkę XP2 80 lumenów. Na to trzeba zwrócić uwagę.

Mąż mojej bratanicy ma Storma 100lm, no a ja Tikkę XP2 60lm. W nocy widać różnicę, a poza tym, Storm na regulowaną moc płynnie, a Tikka XP2 ma dwa stałe poziomy na bateriach, lub dwa predefiniowane przy akumulatorze CORE (bez możliwości zmiany po odpięciu od komputera). Pomijam tryb strobo i czerwony.
Przypuszczam (!), że gdyby ktoś Ci zaświecił Storma 100lm i Tikkę XP2 80lm i nie powiedział co jest co, nie byłbyś w stanie wskazać modelu. No chyba żebyś znał charakterystyczny rozkład wiązki światła...

Gdy potrzebujesz czołówki na jedną noc z opcją doładowania w dzień - bierz Tikkę XP2 80lm z akumulatorem CORE.
Jak na kilka dni idziesz w teren - kup to co wyżej i komplet / dwa baterii AAA.
Jeśli chcesz przez kilka nocy polegać na czołówce w dziczy / na poligonie i jesteś pogromcą burzy lub strażakiem - weź Storma  8)

Jak masz jeszcze pytania - wal śmialo  :o
Wędrówką życie jest człowieka...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:34:48 »

Offline qlf00n

« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 11, 2012, 22:05:08 »
No to jedziemy... Kliknąłem na podany przez Ciebie link - ten pierwszy z postu
Gdybym nie pracował jako programista i nie znał "złośliwości komputerów", to bym nie uwierzył. Sprawdzałem kilkukrotnie, na dwóch przeglądarkach i nie było tych danych. Teraz są. Zostawmy to tak, że "byłem ślepy" bo ciągnięcie tego nic nie zmienia, a przecież ze screena nie wycinałem..

Petzl wprowadził bowiem nową, mocniejszą wersję Tikki XP2, nie zmieniając nazwy modelu w sposób jasny i klarowny. Mamy więc Tikkę XP2 60 lumenów i Tikkę XP2 80 lumenów. Na to trzeba zwrócić uwagę.
Tutaj trochę pogrzebałem i znalazłem TEN dokument pdf Petzla. Na stronie 3/10 podane są dane dla TIKKA XP 2 zwykłej i CORE. Wynika z tej tabeli, że 80 lumenów jest dla 3xAAA a 60 dla aku CORE. Nie wiem jak się ma do tego soft i czy on nie pozwala wyciągnąć 80, czy tez jest to zablokowane, że aku max 60.

Gdy potrzebujesz czołówki na jedną noc z opcją doładowania w dzień - bierz Tikkę XP2 80lm z akumulatorem CORE. Jak na kilka dni idziesz w teren - kup to co wyżej i komplet / dwa baterii AAA. Jeśli chcesz przez kilka nocy polegać na czołówce w dziczy / na poligonie i jesteś pogromcą burzy lub strażakiem - weź Storma
Tak czy siak przekonałeś mnie do TIKKA XP 2 + zestaw aku. Tym bardziej, że faktycznie idzie za rozsądną kwotę dostać to na "najpopularniejszym serwisie aukcyjnym". A różnica względem Storma przy dwóch czołówkach pójdzie na solidniejsze śpiwory (gdzie myślę o Lafuma Extreme 600, ale to już offtop).

Jeszcze raz dzięki za wszelkie informacje, zamówię na start jedną, wypróbuję i pewnie pójdzie drugie zamówienie. Mam w sumie do sierpnia czas na skompletowanie sprzętu.

Offline Yatzek

« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:02:57 »
Tutaj trochę pogrzebałem i znalazłem TEN dokument pdf Petzla. Na stronie 3/10 podane są dane dla TIKKA XP 2 zwykłej i CORE. Wynika z tej tabeli, że 80 lumenów jest dla 3xAAA a 60 dla aku CORE. Nie wiem jak się ma do tego soft i czy on nie pozwala wyciągnąć 80, czy tez jest to zablokowane, że aku max 60.

No nie znałem tego dokumentu Petzla z linku. Wygląda na wiarygodny.  :D

Jeśli nie masz mocno zawyżonych oczekiwań, z XP2 będziesz zadowolony. Mi w zupełności wystarcza do poruszania się nocą po lesie. Kiedyś w Gorcach po nocy wracałem z Tikką plus 2 (50lm) i też spokojnie dawała radę.

Na aukcjach można czasem kupić baterie Panasonica po terminie za śmieszne pieniądze. Kiedyś kupiłem trzy pudełka (bodaj 3x48 szt.) i włączywszy rozdawstwo na Storma, kończę pierwszą paczkę, ale chodzę po lesie z kumplami na trzy czołówki.
Niby po terminie, ale dają całkiem dobrze. Mam jeszcze dwa komplety akumulatorków Sanyo Eneloop, ale ich jeszcze nie używałem - w końcu mam te Panasoniki i jednego CORE, a do Tikki Plus 2 dokupię jeszcze jednego CORE - są teraz w sam raz tanie.
Do tego jeszcze w piersiówce prąd do herbaty  ;D

Powodzenia!

Offline qlf00n

« Odpowiedź #153 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:11:45 »
No nie znałem tego dokumentu Petzla z linku. Wygląda na wiarygodny.   Jeśli nie masz mocno zawyżonych oczekiwań, z XP2 będziesz zadowolony. Mi w zupełności wystarcza do poruszania się nocą po lesie.
Noc nocy nie równa, jednym ciemno w parku w mieście, innym dopiero po zjeździe w speleo :]

Mam jeszcze dwa komplety akumulatorków Sanyo Eneloop, ale ich jeszcze nie używałem
Eneloop'ki też sobie cenię. Przez ostatnie kilka lat wiele dla nich zastosowań znalazlem.

Powodzenia!
Czemu tu tak mało o Bieszczadach na forum? Wszyscy zagranicznie się poruszają? :]

Offline Ivan

« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 12, 2012, 09:04:29 »
Jeśli już masz budżet ok. 200 zł na jedną czołówkę, to ciekawą opcją jest BD Storm - 100 lumenów stabilizowane i regulowane, na 4xAAA i do tego podgrzewane radiatorem diody - w sam raz na zimę.
Diody chłodzone radiatorem? Baterie podgrzewane radiatorem? O co Ci chodziło? Bo diody trzeba chłodzić, a baterie ewentualnie dobrze jest lekko podgrzać. Chyba, że jest coś co się ani fizjologom, ani mnie nie śniło ;D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 09:22:40 wysłana przez Ivan »

Offline qlf00n

« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 12, 2012, 09:12:24 »
Diody chłodzone radiatorem? Baterie podgrzewane radiatorem? O co Ci chodziło? Bo diody trzeba chłodzić, a baterie ewentualnie dobrze jest lekko podgrzać.

"ten dodatkowy element w pojemniku baterii to radiator przykręcony do mcpcb na którym osadzone są ledy. Jest to ciekawe rozwiązanie, bo delikatne podgrzanie tak w przypadku baterii jak i akumulatorków pozwala na wyciśnięcie z nich większej ilości energii - na zimę wręcz genialne rozwiązanie"

Cytat z testu Storma, który znajduje się TUTAJ

Offline Ivan

« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 12, 2012, 09:21:39 »
Czyli dioda grzeje baterię. Też stosowałem takie rozwiązania w swoich czołówkach hand-made.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 12, 2012, 09:21:39 »

Offline qlf00n

« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 12, 2012, 09:32:44 »
Czyli dioda grzeje baterię. Też stosowałem takie rozwiązania w swoich czołówkach hand-made.
Inżynierowie widać potrzebowali więcej czasu na opracowanie tego ;-)

Offline Yatzek

« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 12, 2012, 19:21:43 »
Jeśli już masz budżet ok. 200 zł na jedną czołówkę, to ciekawą opcją jest BD Storm - 100 lumenów stabilizowane i regulowane, na 4xAAA i do tego podgrzewane radiatorem diody - w sam raz na zimę.
Diody chłodzone radiatorem? Baterie podgrzewane radiatorem? O co Ci chodziło? Bo diody trzeba chłodzić, a baterie ewentualnie dobrze jest lekko podgrzać. Chyba, że jest coś co się ani fizjologom, ani mnie nie śniło ;D

Ojtam ojtam... Dzięki Ivanie za wyłapanie mojego oczywistego błędu.
Jak już napisano, radiator od diody w Stormie przechodzi do przedziału baterii i tam oddaje swoje ciepło, co w zimie jest w sam raz na podgrzewanie zziębniętych ogniw. Ot i co.

Offline EMES

« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 17, 2012, 23:28:59 »
ja tam załapałem ten skrót od jacka o w mig ale ja pojętny jestem ;D

używałem dosyć intensywnie XP (praktycznie codziennie) przez kilka miesięcy i cenię ją sobie bardzo ale od roku testuję storma i raczej już do xp nie wrócę. Na początku to mnie wk... ta płynna regulacja ale jak się przyzwyczaiłem to uważam to za dobre rozwiązanie z jednym zastrzeżeniem - brakuje pamięci poziomu mocy przy wyłączeniu i trze to od nowa ustawiać. Storm ma tę zaletę, że jak potrzebujesz dużo światła to to masz - normalnie pracuje się na stosunkowo małej mocy. Druga wada to te boczne lampki ale ja je korzystam do stacjonowania głównie a do marszu to główną na małej mocy ale ja w ogóle to lubię po ćmoku chodzić raczej niż przy mocnym świetle. Czerwone są fajne jak duża ekipa śpi razem to po oczach się nie świeci choć nie tylko, poza tym nie przełączysz jej przypadkiem. Strobo też sobie cenię choć w odorze ich zastosowanie jest chyba tylko ograniczone do sytuacji awaryjnych albo marszu po ruchliwej drodze ;D.
nie bądź pan rura i bierz sztorma ;D
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline bobas

« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 07, 2012, 19:04:01 »
Dominik, czy czołówki spark st6 wychodziły w różnych wersjach z inczej zaprogramowanymi trybami ?

ST6-500CW
Strona producenta i dane z auckji na ebay sklepu hkequipment

Super 500lumens-1.4hr, Max 320lumens-2.5hrs Med2 150lumens-8hrs, Med1 50lumens-28hrs, Low 8lumens-8days

http://www.ebay.pl/itm/Spark-ST6-500CW-ST6-500-CW-Cree-XM-L-T6-LED-Headlight-/320723131457?pt=AU_Sport_Camping_Hiking_Lamps_Torches&hash=item4aac969c41

Poniżej dane z innej auckji tej samej(?) czołówki tego samego sklepu, dane które można znaleśc na wiekszości aukcji St6-500cw i w sklepach europejskich

Super 500lumens-1.8hr, Max 220lumens-3.5hrs Med2 80lumens-12hrs, Med1 12lumens-120hrs, Low 0.5lumens-90days

http://www.ebay.pl/itm/Spark-ST6-500CW-ST6-500-CW-Cree-XM-L-T6-LED-Headlight-Ultrafire-18650-SET-/330665408955?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cfd31b9bb

To samo się tyczy wersji st6-460NW z tą różnicą że w wiekszości aukcji są podane tryby takie jak u Ciebie na stronie, ale np

http://www.ktl-store.com/spark-st6.html

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 07, 2012, 22:42:46 »
Co do różnych trybów - nie wiem - ale nie stanowi to najmniejszego problemu, bo jest to obsługiwane z poziomu programu w scalaku.

Offline bobas

« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 07, 2012, 22:51:31 »
Co do różnych trybów - nie wiem - ale nie stanowi to najmniejszego problemu, bo jest to obsługiwane z poziomu programu w scalaku.

Tzn, że gdybym kupił tą czołówke i nie odpowiadała by mi ilośc światła przypisana do danego trybu to ktoś bardziej kumaty w elektronice niż ja potrafił by to zmienic ? W jaki sposób ? :)  Tak wogóle to po co komu tryb 0.5 lumena ?

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 08, 2012, 00:11:50 »
Kilka osób w Polsce - tak, ale lepiej wybrać od razu rozsądnie zestopniowane tryby.

0,5 - po to aby mieć :).

Offline bobas

« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 08, 2012, 00:20:18 »
Problem jest taki ze zamawiac od chinczykow nie moge miec pewnosci ktora wersje dostane :) chcialem st6-500cw ale patrzac po necie wieksza szansa ze dostane rozsadnie zestopniowane tryby jest w wersji 460nw.Poczekam jeszcze chwile i zobacze czy paczka z deal extreme  ominie clo i vat bo ostatnio zamawiajac cos z tajlandi mialem pecha.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 08, 2012, 00:20:18 »

Offline Misiakus

« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 08, 2012, 12:12:24 »
Tak wogóle to po co komu tryb 0.5 lumena ?

0,5 lumena albo mniej wbrew pozorom bardzo często się przydaje. Jak się wzrok przyzwyczai do ciemności, spokojnie wystarcza do poświecenia na zegarek w nocy albo znalezienia czegoś w plecaku bez budzenia światłem osoby śpiącej obok. W domu, jak się obudzę w nocy, korzystając z 0,2 lumena chodzę sobie do toalety i z powrotem nie korzystając w ogóle z normalnego oświetlenia.
Często taki niski tryb jest określany moon light i jest traktowany jako światło survivalowe na wypadek gdybyś nagle na pół roku został odcięty od baterii i musiał mocno oszczędzać ale czasem w nocy coś zrobić ;)

Co do CW albo NW to nie wiem czy widziałeś różnicę w barwie światła ?
Zimno biała kontra neutralna biała.
Ja w teren zdecydowanie preferuję neutralną NW albo nawet ciepłą mimo, iż mają porównywalnie mniejszą moc od CW.
Dlaczemu ?
CW=zimno biała daje dużo widocznego światła i dobrze wygląda w cyferkach = moc, lumenów najwięcej.
NW=neutralna jest mniej podbarwiona błękitem, taka biało-biała. Lepiej oddaje barwy, mniej męczy oczy. Szczególnie jak świecimy na zielony w lesie czy na łące to widać różnicę. Światło neutralne lepiej też przebija się przez mgłę albo dym.
Są jeszcze diody emitujące ciepłe światło i moc mają najmniejszą ale najlepiej mi się przy nich czyta, dłubie jakieś naprawy w domu czy w terenie itp. Najmniej męczy wzrok. Ciut przekłamuje barwy ale przyjemniej niż zimna. Najbardziej zbliżona barwa do klasycznej żarówkowej i słonecznej, mniej lub więcej wpada w żółty. Samego światła widać najmniej, nie ma "miecza świetlnego" podczas mgły ale jeszcze lepiej od neutralnej przez mgłę się przebija. Jak świecimy na jakieś drzewa czy krzaki to tego światła wyraźnie jest najmniej ale wszystko ładnie widać bez takiego bicia po gałach jak przy diodzie zimnej. Na średni i bliski dystans pełen komfort.
Zasięg, to ma może większe znaczenie na łódce, gdzie trzeba omiatać teren w poszukiwaniu jakiś raf itp. W turystyce 30% zasięgu w tą czy tamtą (bo chyba taka jest różnica mocy między ciepłą a zimną przy diodzie tego samego typu o identycznym rozkładzie światła-promienia) to jest pomijalne jak nie jeździsz szybko albo biegasz.
Szerokość wiązki aby widać było sporo po bokach i przyjemna barwa jest moim zdaniem ważniejsza.

Tutaj opisy i zdjęcia z porównaniem temperatur barwowych.
Rozkład światła i odcienie zawsze się różnią między modelami latarek, różnymi odbłyśnikami, partiami diód itp. Ale ogólnie jakiś obrazowy wgląd w ten temat będzie.

http://allegro.pl/latarka-solarforce-l2p-750lm-cree-xm-l-nowa-custom-i2611704078.html
http://www.torch.pl/forum/index.php?topic=59417.0
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?257789-quot-Neutral-quot-vs-Cool-light
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?242062-Cool-White-vs-Neutral-white

(Jakby linki wygasły to szukamy w googlarce czegoś typu: neutral vs cool)

Z takich porządniejszych, mam 4 latarki z diodą ciepłą (przerabiane u jednego z użytkowników torch.pl), jedną neutralną (też custom) i kilka breloczków z zimną więc piszę z doświadczenia jakby co :) Na technikaliach i cyfrach znam się średnio ale tak od strony praktycznej mam wyrobione poglądy i porównanie.

Pozdrawiam

Offline bobas

« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 08, 2012, 13:11:33 »
Co do CW albo NW to nie wiem czy widziałeś różnicę w barwie światła ?

Widziałem różnice i w sumie to miałem kiedyś latarki maglite na żarówce o neutralnej/ciepłej barwie. Teraz używam lampek  ledowych ( kiedys BD icon, potem mactronic hls-k2) i zimne światło mi nie przeszkadza w zaden sposób :)

0,5 lumena albo mniej wbrew pozorom bardzo często się przydaje.

Masz racje ale przynajmniej  dla mnie jest to tryb zbędny , jako min 8 lumenów jest ok myśle że przy tym też nie obudzę obozowiska.

Super 500lumens-1.4hr, Max 320lumens-2.5hrs Med2 150lumens-8hrs, Med1 50lumens-28hrs, Low 8lumens-8days

Super 500lumens-1.8hr, Max 220lumens-3.5hrs Med2 80lumens-12hrs, Med1 12lumens-120hrs, Low 0.5lumens-90days

W drugiej wersji bardziej martwi mnie brak trybu pomiedzy 220 a 80 lumenow np takiego jak w pierwszej wersji 150 lumenów/8 godzin

Offline Misiakus

« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 08, 2012, 16:56:31 »

Offline bobas

« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 08, 2012, 19:38:09 »
Zajebista, szkoda tylko że przez warsztat Dominika się nie przewineła zeby chociaż zdjecia w porównywarce zobaczyc . Spark st6 na + ma tylko dyfuzor w porównaniu z zebra.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 06, 2012, 18:02:23 »
w sumie nie jest to czołówka, ale czy ktoś może mi porównać taką latarkę http://www.domenasportowa.pl/product-pol-12325-Latarka-diodowa-Fenix-LD40-R4.html do BD STORM

głównie chodzi mi czy jest warta tej ceny jak wyżej

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 06, 2012, 18:06:39 »
Jeden z najmocniejszych sprzętów zasilanych na 4xAA - ilość światła i czasy pracy jak najbardziej realne.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 06, 2012, 18:22:08 »
Jeden z najmocniejszych sprzętów zasilanych na 4xAA - ilość światła i czasy pracy jak najbardziej realne.
dzięki, a barwa światła ciepła?

czyli w tej cenie raczej ciężko o coś lepszego, albo porównywalnego w niższej?

ed.
o kurde, znalazłem gdzieś w opisach "Alkalines NOT recommended", dlaczego? bo nie potrafię tego zrozumieć :(
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 19:07:45 wysłana przez andy »

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 06, 2012, 20:28:32 »
Baterie alkaliczne bardzo słabo znoszą obciążenie większymi prądami - dlatego lepiej stosować akumulatorki NiMH lub baterie litowe.

Barwa światła o ile nie została zadeklarowana to zimna lub loteria loteria fantowa, bo ledy z wiaderka ;).

Lepszą latarkę w tej cenie ? O ile zrezygnujesz z zasilania 4xAA to nie ma najmniejszego problemu...
Więcej światła, mniejsza, tańsza -> ale zasilanie Li-Ion 18650 :)

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 29, 2012, 22:06:20 »
zepsula mi się czołówka .
po kilku latach przestała świecić główna dioda w Princeton tec Apex.
no i teraz przydała by się nowa.
czy jest jakaś równie mocna czołówka z podobnymi parametrami jak apex ?:
http://www.princetontec.com/?q=apex
200 lumenów , zasilanie 4AA za podobna cene  315 zł w Polsce , lub jakies 77 f w Uk ?
oczywiście wiem że i silva i petzl posiadaja mocniejsze czołówki , ale cena także zabija.
nie chciałbym wydac wiecej niz za apexa .
dodam ze ma jeszcze peztzl tikka XP 2 - ale czasem potrzeba cos mocniejszego.

moze dalo by sie nareperować ja , ja sie nie znam , 4 mniejsze diody swieca , tylko główna nie działą , może to przez wilgoć - ostatnio mi popękała i dostała się woda do środka , na płytce widać ślady korozji - warto bawić sie w reperację ?
może ktoś by chcią ja do testów za małe pieniądze , ale wczesniej bym musiał kupić jakiś zamiennik .

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 29, 2012, 23:26:31 »
prosiakt, najlepszym zamiennikiem apexa jest apex  ;D Ja zmieniłem tylko ze względu na "inteligencję" NAO. Tak ulubioną i jedyną był APEX, podobne parametry ma jeszcze BD Icon 2012, ewentualnie fenix HL30 (2xAA).