Autor Wątek: [Kurtki] Paclite, czyli minimalizacja HS [w tym kurtki na lato]  (Przeczytany 64488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzsmi11

Odp: [Kurtki] Paclite, czyli minimalizacja HS [w tym kurtki na lato]
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 02, 2012, 18:11:05 »
Potwierdzam słowa Garga. Moja Evolution Triclimate przy nawet średnim wysiłku i otwartych wywietrznikach nie oddycha ;D No i ta cała zajebista podszewka przemoczona do cna, brrr. Nie polecam ani H..ventu ani kurtek 2L ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #225 dnia: Luty 02, 2012, 18:11:05 »

Offline MichalN

« Odpowiedź #226 dnia: Luty 02, 2012, 18:30:22 »
Dodaj jeszcze ze za male pieniadze :).
No to fakt, zważywszy na to, że śmigam w Gora-texie WP Grom lub w kurteczce z kompletu z "wędkarskiego kompletu moro" :)
O ile przy zlewie w gore można się jeszcze poruszać to w wędkarskim można jedynie przycupnąć pod drzewem i przeczekać, a i tak będzie sauna.

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #227 dnia: Luty 02, 2012, 18:36:58 »
no i przez Garga trzeci raz będę ten wątek czytał, bo se ubzdurałem, że w przyszłym miechu bym se jakąś lekką, wodoszczelną i oddychającą przy średniej aktywności, kurtałkę zanabył.

Ja ją właśnie do tego kupiłem - oraz rzeby ładnie się prezentowała podczas zimowych gargo-szusów jak i latem na alpejskich szlakach.

No i generalnie Venture spełnia te wszystkie założenia , nawet ją lubię , nie przemaka, ładnie w niej wyglądam jest lekutka , taniutka, ino nie oddycha ;D

Poza tym nie wiem co to dla ciebie "srednia aktywność" , ja jej używam podczas podejsc na skiturach, kiedy wysiłek jest ponad " średni" , latem gdy ją zakładałem chyba tylko na Grosglocknerze - jakoś nie zauważyłem aż takiego zawilgocenia co teraz.
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline MichalN

« Odpowiedź #228 dnia: Luty 02, 2012, 18:55:31 »
Średnia aktywność, to dla mnie spokojny marsz przez las, ogarnięcie miejsca na obóz, czekanie na pkp na odludziu bez wiaty, ot takie tam gdy leje.

Offline semow

« Odpowiedź #229 dnia: Luty 02, 2012, 19:14:20 »
myślę że przy membranach 10/10 nie będzie lepiej, precip ma to samo :)

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #230 dnia: Luty 02, 2012, 20:11:26 »
Aha , to kupuj - będziesz Pan zadowolony ;D
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline harcerz

« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 05, 2012, 09:38:39 »
Hi,
szukam jakiejś taniej, możliwie lekkiej membrany. Czy to http://allegro.pl/berghaus-gore-tex-paclite-roz-s-m-i2833562755.html i to http://allegro.pl/swietna-kurtka-mountain-equipment-gore-tex-s-m-i2843797847.html jest warte uwagi?

Jakiś inny pomysł?

Dzięki za pomoc;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 05, 2012, 09:38:39 »

Offline atanor

« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 05, 2012, 17:16:17 »
Po pierwsze prosiłbym o niepodawanie linków do allegro prócz odpowiedniego wątku.
Używki z allegro odpuściłbym, jak nie masz więcej niż 100zł to bierz Raincut z Decatlonu.

misio

« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 05, 2012, 17:19:27 »
Generalnie ja mu przeniosłem to zapytanie, bo chłop miał pytanie w odpowiednim miejscu, ale stwierdziłem, że to wątek rozwojowy może być, zatem nie wiń chłopa ;).

Offline harcerz

« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 05, 2012, 20:40:06 »
Tak było! :)
Używki tak z zasady nie, czy tylko tego typu membranowce?

Offline Photon

« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 05, 2012, 21:42:35 »
Ja wyrwałem z lumpeksu jakieś gore berghausa... zawsze to loteria, ale postanowiłem zaryzykować chyba 9,20zł. Okazało się, że na deszczu sprawdza się to znacznie lepiej niż roczna kurtka 3-in-1 marki kupa, czyli Grizzly. Jako popylajka na miasto spoko.
Znaczna część membranowych używek na allegro to właśnie szmatki wyciągnięte z lumpeksów, tylko że kosztują po 40zł i więcej. Potem okaże się że tu jakaś dziura, tam tłusta plama, a to zamek do wymiany, rzepy bardzo sfatygowane, a cerata to sito i 40-60zł poszło się kochać :D
Jak nie możesz bardzo dokładnie obejrzeć takiej szmatki przed zakupom, to faktycznie lepiej Raincut z Decatlonu.

Offline atanor

« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 06, 2012, 09:59:48 »
Tak było! :)
Używki tak z zasady nie, czy tylko tego typu membranowce?

sorry ;D

Niekoniecznie, sam mam kilka używek, ale z pewnego źródła jak np. odorowy bazarek. Na alle kupowałbym tylko od pierwszego właściciela, a nie redystrybuowanych lumpexów.