Autor Wątek: [Plecaki duże] Deuter Air Contact 65+10L  (Przeczytany 32270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jędruś

Odp: [Plecaki duże] Deuter Air Contact 65+10L
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 24, 2009, 18:23:44 »
No ja z Deuterkiem 45 AC to chyba ze trzy miesiące wytrzymałem żeby go nie kupić ;)
aż tu nagle , przez przypadek wszedłem na stronę Sherpy, i okazało się że jest wyprzedaż i przecena w jednym.
Świadom że taka okazja się nie powtórzy - uległem :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2009, 18:25:24 wysłana przez jędruś »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 24, 2009, 18:23:44 »

Offline Michał

« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2010, 00:13:56 »
misio a możesz jeszcze napisać ile ważył namiot który do tych troczków podpinałeś - chodzi mi o ich wytrzymałość bo jakoś specjalnie nie wyglądają a na jednym ze zdjęć namiot się niemały wydaje. Niosłeś plecak obciążony jednostronnie namiotem ? Jeżeli tak to jaki to miało wpływ na komfort ?

...mam nadzieję że ktoś tu jeszcze zagląda :)
Dla osób które pytały (nicka niestety nie pamiętam) o statyw i sprzęt - statyw yh324c (2,6kg), głowica yh410 (1kg). Aparat to stosunkowo ciężki Pentax k20d z m.in. manualnym Tamronem 70~210mmF/3.5 19ah (860g) :)

Offline ina

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 12, 2010, 00:22:33 »
Te troki wytrzymają i 10-kilowy namiot :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

misio

Odp:
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2010, 07:40:58 »
Baltoro, czyli 3.6, ale ja troczę z jednej strony namiot, a z drugiej stelaż i szpilki. A te troki rzeczywiście utrzymają wiele.

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 12, 2010, 08:12:48 »
Potwierdzam - troki mocne (mam Aircontacta 75+10). Tą samą metodą nosiłem różne stuffy, min .Husky Falcon (ok. 3,5kg)

Offline Michał

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 17, 2010, 11:39:26 »
Ja mam jeszcze dwa pytania do osób które posiadają Aircontacta. W trakcie owocnej dyskusji w wątku o pakowaniu wyłonił się pomysł na zamocowanie statywu do szpejerki (jednej, na srodku) i wykorzystania uszu na czekany (mocując do obu na raz kieszonkę która podtrzymywałaby statyw od dołu dodatkowo).

Jaka jest Wasza opinia na temat wytrzymałości tych uszu w Deuterach, w końcu czekany ważą mniej niż 1kg ?
Czy szpejarka (w wersji pojedynczej) i przednia strona plecaka są w stanie znieść 4kg statyw, czy sam materiał obciążony nie będzie się mocno "zsuwał" w dół ?

Cenne będą teoretyczne uwagi, a jak ktoś coś ciężkiego tam wieszał i ma doświadczenie że się nie urwało to tym lepiej :)

EDIT: Rumcajs, to Ty pisałeś recenzję na NGT ? Jest tam informacja, że plecak ma dodatkowe kolucha na troki - z przodu i na klapie. Te na klapie widzę, tych z przodu nie - gdzie można je zauważyć i czy nie umożliwiają przypadkiem zamocowania troków z przodu ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 11:54:06 wysłana przez Michał »
Dla osób które pytały (nicka niestety nie pamiętam) o statyw i sprzęt - statyw yh324c (2,6kg), głowica yh410 (1kg). Aparat to stosunkowo ciężki Pentax k20d z m.in. manualnym Tamronem 70~210mmF/3.5 19ah (860g) :)

misio

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:00:08 »
A u nas nie ma tej recenzji? Kuźwa, to by oznaczało, że jej nie przeniosłem: wybacz Rumek :/.

Zasadniczo będzie się to bujać i nic ciekawego z tego nie wyniknie: próbowałem tak nosić dużo lżejszy statyw i jest to interes do dupska niestety tym bardziej, że szpejarka jest na panelu przednim plecaka.
A same uszy, na moje, bez problemu by to wytrzymały.
Te kolucha z przodu są na końcu troków bocznych od strony panelu.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:00:08 »

Offline Michał

« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:19:05 »
Tych koluchów w takim razie wersja Aircontact z 2008 (45+10 - na zdjęciu poniżej) nie posiada niestety, szkoda bo by się przydały idealnie.

misio - do dupska bo się bujało (wtedy można chyba względnie łatwo, np 1 trokiem dociągając statyw do plecaka, ustabilizować go - szczególnie jak masz te kolucha) czy z innego powodu (np. ściąganie w dół przedniej ściany plecaka, czego się obawiam ?)

misio

« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:23:09 »
Rzeczywiście ta wersja tego nie posiada.
No dobra: w sumie można go ustabilizować, ale jakbym miał tak dopinać i odpinać ten statyw, to by mnie krew zalała ;D.
Zasadniczo w tej Twojej wersji nie ma chyba w ogóle przedniego, odpinanego panelu, więc nie wiem jak to się będzie u Ciebie sprawować, ale na moje 4kg, to jednak nie jest byle jaki ciężar :/.

Offline snail

« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:08:01 »
Ponieważ od ponad 3 lat użytkuję Deutera Air Contact Pro 70+15 to pozwolę sobie na kilka moich uwag.
Jeśli chodzi o wygodę to faktycznie plecak jest rewelacyjny zarówno jeśli chodzi o noszenie jak i dostęp do rzeczy w środku w czym otwierana klapa jest niezastąpiona. Patent z otwieraną klapą sprawdził mi się najbardziej w czasie kiedy na Denali plecak spoczywał na sankach, które ciągnąłem. Regulacja systemu nośnego i pas biodrowy przy umiejętnym dostosowaniu do własnych potrzeb sprawiają, że plecak wygodnie się niesie nawet gdy waży ponad 30kg.
Plecak poza tym ma dobrze zorganizowany system kieszonek, zarówno boczne jak i te w klapie dobrze spełniają swoją rolę. I tyle jeśli chodzi o zalety.

A wady jak dla mnie ten plecak też posiada. Pierwsza wada jak ktoś słusznie zauważył już wcześniej to bardzo duża waga. Póki się nie podróżuje samolotami to nie ma problemu bo jak pisałem nawet mocno obładowany plecak nosi się wygodnie, ale jak trzeba walczyć żeby zmieścić się w limicie przeważnie 23kg to zaczyna się robić problem kiedy sam plecak waży z tego ponad 3kg.
Bardzo krótkie boczne troki to kolejny problem z jakim się musiałem zmierzyć. Nieźle się musiałem napocić żeby przypiąć z boku namiot Marabut Komodo. Można oczywiście przytroczyć namiot przy pomocy troków znajdujących się przy dolnej klapie, ale jak się nosi czekan to niestety żeby dostać się do niego trzeba najpierw odpiąć namiot. Tak więc jest to niepraktyczne.
I kolejna, moim zdaniem dość istotna wada tego plecaka to jego trwałość. Wbrew pozorom jest on bardzo delikatny. Ktoś pisał o przecieraniu się pasa biodrowego i mam dokładnie to samo. Ponieważ mój plecak przeżył już wiele podróży samolotami, w dodatku z wieloma przesiadkami to przetarcia są widoczne także w innych miejscach. W czasie transportu pęknięciu uległa też jedna klamra od regulacji co spowodowało, że na sztywno jedno ramiączko musiałem sobie jakoś powiązać i tak zmuszony byłem użytkować plecak przez blisko 3 tygodnie. Ogólnie od plecaka, który kosztował prawie 1000pln oczekiwałbym więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość. Mój poprzedni plecak Alpinus K2 też był wielokrotnie transportowany i używany dłużej niż 3 lata i w tym czasie nie doświadczył żadnych uszkodzeń.

misio

« Odpowiedź #35 dnia: Luty 20, 2012, 16:50:01 »
Bardzo krótkie boczne troki to kolejny problem z jakim się musiałem zmierzyć. Nieźle się musiałem napocić żeby przypiąć z boku namiot Marabut Komodo. Można oczywiście przytroczyć namiot przy pomocy troków znajdujących się przy dolnej klapie, ale jak się nosi czekan to niestety żeby dostać się do niego trzeba najpierw odpiąć namiot. Tak więc jest to niepraktyczne.

Ten problem można usunąć poprzez doczepienie dodatkowych troków do już istniejących- ja tak zrobiłem i jest ok, ale rzeczywiście, uważam, że w tej cenie, to jednak niedopracowanie i to spore...

Offline sloma

« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 16, 2012, 15:33:43 »
Mam pytanie do posiadaczy aircontacta pro 70+15 oraz/lub zwykłego 65+10. Od jakiegoś czasu waham się pomiędzy tymi 2 plecakami i na dodatek udało mi się wypatrzyć promocję na sherpie. Poczytałem co ma jeden i drugi i powiem tak, że skłaniałbym się raczej ku zwykłemu 65+10. Wynika to głównie z tego, że plecak będzie używany podczas góra 2-3 tyg wyjazdów i wydaje mi się, że ta 75 trochę za duża będzie. Inna rzecz masa plecaka- coś koło 0,5kg mniej w porównaniu do PRO. I teraz pytanie do znawców tematu- co takiego ma wersja PRO (oprócz większego litrażu oczywiście) i co może być ciekawym użytecznym patentem. Kwestia dwóch bukłaków odpada bo sam pomysł 6 litrów wody na grzbiecie przeraża wręcz. Ten PRO jest z mocniejszego materiału, że można nim ciorać ostro po glebie a zwykły nie? Plus dla PRO za PRO napis z tyłu :)
2linki:
http://sherpa.pl/aircontact-65-13
http://sherpa.pl/aircontact-pro-70-15

Offline ina

« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 16, 2012, 15:40:03 »
Bierz lższejszy i tańszy ;)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline sloma

« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 16, 2012, 15:54:00 »
no z tą ceną słuszna uwaga bo jak wiadomo środków nigdy dość. A co do rozmiaru kombinuję tak:
mniejszy plecak=> więcej kombinowania przy pakowaniu=> mniej zabiorę=> mniejsza masa=> szczęśliwsze plecy i stawy   8)

Offline atanor

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 16, 2012, 16:08:28 »
Pro jest bardziej rozbudowana wersją AC, ma np. dodatkowy zamek w komorze i inne bajery (wszystko masz w specyfikacji), które niestety ważą.
Ile kg masz zamiar nosić w plecaku?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 16, 2012, 16:08:28 »

Offline sloma

« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 16, 2012, 16:24:55 »
no mi właśnie chodziło o podanie jakiś fajnych dodatkowych bajerów i do tego przydatnych. A jaki dodatkowy zamek w komorze? Czytam i jeśli chodzi o zamki to oba mają oddzielane komory zamkiem, dojście od przodu plecaka. Różnica widzę jest w ilości bocznych kieszeni. W plecaku w podroży góra 17kg a na szlaku ok 22-25kg, no w strasznych porywach 30 ale to już zło

Offline Łużyn

« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 16, 2012, 16:41:49 »
jako posiadacz wersji pro przychylam się do tego co napisała ina:

Bierz lższejszy i tańszy ;)

70+15 to wielki wór i naprawdę ciężko go wypełnić, nawet 12 browców to będzie mało ;)
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline sloma

« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 16, 2012, 16:43:08 »
nie no te 25 to jak już mnie poniesie wyobraźnia. Generalnie to bliżej 20-22. Niedawno ważyłem future 38 wypakowaną na 2,5 dniowy wypad i ważyła naście kilo już nie pamiętam dokładnie ile. no sam wiesz napoje z i bez alkoholowe :D
A tak serio sam bukłak z wodą 3,5kg, podstawowy szpej zimowy+kije 2kg itd...... nie wydaje mi się żeby było to niewykonalne szczególnie, że sam plecak prawie 3kg waży

Offline Łużyn

« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 16, 2012, 16:56:15 »
mój pro przegrał rywalizację z ospreyem kestrel 38 ;D.
szczerze się zastanów czy na pewno chcesz tak duży plecak - im mniejszy, tym bardziej musisz się starać dobrze go spakować. a duży powoduje, że zawsze coś więcej się zmieści, niż to potrzebne.

a Ospreye brałeś pod uwagę?

Offline sloma

« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 16, 2012, 17:05:32 »
coś tam patrzyłem na alpinsporcie za ospreyami ale muszę przyznać, że deuter ma to coś (tylko future 38 mam od nich i pare gadżetów) i nie widzi mi się zmiana firmy. No i kwestia ceny- dość ciekawa ta promocja w sherpie.

Offline EMES

« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 16, 2012, 17:08:17 »
nie dźwigniesz tego na dłuższej trasie ;D - odchudź to przynajmniej do max 60 i zobacz sobie chociaż na żywo kolekcję ospreyów jak radzą przedmówcy
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline Łużyn

« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 16, 2012, 17:16:28 »
dźwignąć dźwignie, ale naprawdę szkoda stawów...

Offline sloma

« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 16, 2012, 17:34:14 »
dźwignąć dźwignie, ale naprawdę szkoda stawów...
jak to się mówi: "kto nie da rady? ja nie dam rady? trzymaj piwo i patrz..." :D
A tak an serio skłaniam się ku tym 65 i cena w tej promocji tez mi podchodzi. Osprey trochę droższe jednak są. Widzę, że podejście jest takie, że te 70+15 to jednak już za dużo. Mi nawet nie chodziło o ten litraż tak bardzo ale o dodatkowe ok 0,5kg wagi i czy warto. Ale coś widzę, że nie.

Offline Łużyn

« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 16, 2012, 17:41:22 »
jeśli nic nie dorzucili do wersji pro od czasu, kiedy kupiłem - to nie warto ;D

misio

« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 16, 2012, 18:55:59 »
75L to jest naprawdę za wiele.
Generalnie ja mam 65-tkę i zawsze mam w niej zapas miejsca nawet łażąc z namiotem. Zimowo jest na styk z jedzeniem na tydzień, ale praktycznie wszystko jest w środku oprócz raków i czekana.
Osprey, Gregory są ok, ale nic nie dorówna komfortowi przy dużym ciężarze Deuterowi i nie ma się co tutaj czarować...