Autor Wątek: [Okulary] Okulary słoneczne ze szkłami korekcyjnymi  (Przeczytany 38093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek

Odp: [Okulary] Okulary słoneczne ze szkłami korekcyjnymi
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 10, 2010, 20:12:40 »
Kasują jak za wstawienie zwykłych, czyli cena zależy od tego czy z bajerami szkło, czy bez. A wstawią ci wszędzie, tzn ja próbowałem w dwóch różnych i było bez problemu. Co prawda pan oglądał te wstawki i coś tam mruczał, ale... ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 10, 2010, 20:12:40 »

Offline Stolar

• Góry są środkiem, celem jest Kosmos

« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 10, 2010, 20:51:56 »
Dominik wielkie dzięki za info ! Okularki wyglądają znajomo ::) tylko szkła ciut inne a od dawna brakuje mi nosków.

Za szkła korekcyjne, najzwyklejsze plastiki(bo lekkie a filtry zbędne bo maja je okulary) płaciłem 5 lat temu 70 zł ale to już zależy od wady(1.5 i 0.5 + cylindry) i optyka.
Jest Wietnam - jest dobrze :D

Offline czis

« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 11, 2010, 10:22:46 »
Kurde blaszka to Dominik zapodał opcje elegancką :) tylko ciekawe czy je u siebie gdzieś stacjonarnie znajdę zeby pomierzyć... a co do szkieł to na rower chyba wystarczą jakieś zwykłe palstiki bez super opcji to powinno się do 100 zł zmieścić bez problemu

Offline Rychu

« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 11, 2010, 10:46:50 »
a co do szkieł to na rower chyba wystarczą jakieś zwykłe palstiki bez super opcji to powinno się do 100 zł zmieścić bez problemu
przy oprawkach za 90,-  to w życiu...
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 11, 2010, 17:12:55 »
czis tutaj masz listę sklepów sprzedających towar z Velo :
http://www.velo.com.pl/sklepy/?w=1

Offline czis

« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 11, 2010, 20:31:02 »
Piękne dzięki :)
Rychu ja miałem na myśli same szkła korekcyjne do 100 zł...

Offline Rychu

« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 11, 2010, 22:00:07 »
Piękne dzięki :)
Rychu ja miałem na myśli same szkła korekcyjne do 100 zł...
aaa... no to możesz się zmieścić w stówce :)

Jak już je wyrobisz daj znać jak poszło. Sam będę sobie wyrabiał takie okulary, ale jednak w na przyszły sezon. W tym już sobie odpuszczę.
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 11, 2010, 22:00:07 »

Offline czis

« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:15:04 »
Nie chce cię martwić ale ja też na zimę zostawiam sprawę okularów...budżet mi sie nie dopina ;)

Offline MarcinekNu2

• Ja nic nie wiem...

« Odpowiedź #58 dnia: Maj 23, 2012, 21:25:12 »
A ja zapytam co za okularki ma Semow? Sam noszę okulary korekcyjne i jak do tej pory nie znalazłem patentu na to by móc stosować także przeciwsłoneczne, a nie chcę robić drugiej pary przyciemnianej i zamieniać. Fotochromy też mnie nie interesują. Dlatego też to pytanie.

Dzięki za przeniesienie, teraz już wszystko wiem.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 22:11:01 wysłana przez MarcinekNu2 »
?

Offline Groszek

« Odpowiedź #59 dnia: Maj 24, 2012, 14:15:03 »
Nie wiem co to za firma i model u semowa na nosie ale za tymi szkłami są wstawki ze szkłami korekcyjnymi.  Ja używam Julbo Race z których jestem bardzo zadowolony, niestety tylko nie jest to mały wydatek.
" My tam k... nie wejdziemy ? :) "

Offline stopa

« Odpowiedź #60 dnia: Maj 24, 2012, 20:12:27 »
Ja miałem Race'y takie jak groszek - były super, ale zgubiłem i kupiłem Accent Onyx - podobne do semowa.
Duuużo tańsze, wymienne szkła, które można dokupić (komplet chyba 15-20 zł) no i ... są ok. Jakościowo nie są porażające i np na lodowiec mają dosyć duże szpary od dołu, ale stosunek jakości do ceny - b. dobry.

Offline czis

« Odpowiedź #61 dnia: Maj 24, 2012, 20:34:18 »
A ja ostatecznie kupiłem Arctica s-83 http://www.arctica.pl/p28/s-83 Używam do każdej aktywności i wszystko jest spoko, aż się dziwię że wcześniej nie miałem takich okularów :) Polecam wszystkim okularnikom!

Offline kermit

« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 30, 2013, 12:40:58 »
Pozwolę dorzucić 3 grosze.
Przez ostatnie dwa tygodnie robiłem rozeznanie w temacie. Okazało się, że zrobienie okularów w PL o parametrach na góry przerasta Naszych optyków. W UK tego problemu nie ma i tak znalazłem:
http://www.eyekit.co/sunglasses/sunglasses-search-results.html&usageWinterMountain=Mountaineering

Rozważam dwa modele Julbo: Sherpa albo Explorer. Pytanie które i najważniejsze-jakie szkła. Moga być z kat.3 i polaryzacja albo z kat 4 ale bez polaryzacji. Potrzebuję okulary w Nasze góry i trek w Himalajach w pażdzierniku :-) Trek będzie do wys. max. 6000 m. Która kat brać ? Czy jak wezmę 4 to nie będa "za ciemne " na nasze górki ?

dzięki za pomoc !

Offline semow

« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 30, 2013, 13:07:57 »
Mi 4 pasowały, jak akurat takie miałem - w Tatrach przynajmniej.

Ten spec w Krakowie, z którym rozmawiałem, mówił że trzeba by przynieść okulary do oceny, czy da się założyć korekcyjne szkła. Podejrzewam, że technologia jest podobna jak w UK, co też daje mniej więcej pogląd jakie okulary mogą być kompatybilne.

Offline kermit

« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 30, 2013, 18:43:09 »
Nie trzeba przynosić oprawek do oceny, bo Julbo podaje na tacy jakie nadaja się do wprawienia szkieł korekcyjnych:
http://www.julbo-eyewear.com/en/10/products/family/prescription-sunglasses_268.html

w Eyekit jak klikniesz na dane oprawki, to potem klikasz tylko guzik z napisem Prescription i jedziesz z koksem.
http://www.eyekit.co/prescription-options.html

W PL zapytałem w sumie u 4 optyków, tylko jedna firma powiedziała że może za 1300 zł monet

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 30, 2013, 18:43:09 »

Offline semow

« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 30, 2013, 19:11:36 »
Nie trzeba przynosić oprawek do oceny, bo Julbo podaje na tacy jakie nadaja się do wprawienia szkieł korekcyjnych:
http://www.julbo-eyewear.com/en/10/products/family/prescription-sunglasses_268.html

w Eyekit jak klikniesz na dane oprawki, to potem klikasz tylko guzik z napisem Prescription i jedziesz z koksem.
http://www.eyekit.co/prescription-options.html

W PL zapytałem w sumie u 4 optyków, tylko jedna firma powiedziała że może za 1300 zł monet
;D ;D

W Krakowie, z tego co pamiętam, jak policzyłem Drusy to mi wychodziło za okulary łącznie ze szkłami coś koło 500 zł.

Offline kermit

« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 30, 2013, 20:40:23 »
Model Sherpa z soczewkami plastikowymi CR39, antyrefleks, jedno szkło cylinder wycenili mi za 440 zł, Explorer za 660 zł
Masz jakiś namiar na tego optyka z Krakowa ?

Offline Pablo666

« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:23:24 »
Mowa o wymianie/ wsadzeniu w ramkę nowych szkieł czy o wkładce korekcyjnej do okularów?
Do Julbo Race nabyłem za jakieś 80zł wkładkę w którą można wsadzić szkła praktycznie każde od badziewia za kilkanaście złotych po wypas soczewki po 500zl... przynajmniej tak twierdzi paru optyków - którym pokazałem ten wynalazek. Jeszcze nie miałem czasu i zaparcia by dokładnie się tematem zainteresować ale nie wygląda to (przynajmniej wstępnie) tak dramatycznie (koszt "normalnych" szkieł).
A robiąc okulary od podstaw to za Rodenstocki sportowe albo RudySport liczyli mi nawet 1500zł :-/
Całe życie z wariatami....

Offline semow

« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:57:42 »
Ramki to nie problem. Są trochę mniej wygodne, no i w sumie też mało jest okularów pod ramki z szkłami kat. 4.

I tak w ogóle to najgorszym tematem jest znalezienie takich okularów pod korekcję, które będą dobrze dopasowane do twarzy.

Offline Pablo666

« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 30, 2013, 22:26:06 »
I tak w ogóle to najgorszym tematem jest znalezienie takich okularów pod korekcję, które będą dobrze dopasowane do twarzy.

Dokładnie, np: w Bydgoszczy nie ma tego na miejscu żeby zobaczyć, dopasować, wszystko na zamówienie i z zaliczką 100%... :( Jak nie będzie pasować to w plecy.
Dlatego własnie nabyłem Race z Zebrą 2-4, ogarnia się na lodowcu w słońcu i w czeluściach gdzie w 4kach ledwo co widziałem, jak jeszcze da się wsadzć w to korekcję będzie bez dramatu, fatycznie to może być dość upierdliwe rozwiązanie, ale sie zobaczy.
Całe życie z wariatami....

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 30, 2013, 23:12:55 »
Dla tych co mają pieniądze i są skłoni ja wydać na taką ekstrawagancje - obecnie Oakley oferuje korekcje do -6 na dowolnych szkłach - do każdej zamkniętej ramki sportowej można dorobić szkła korekcyjne.
Fotochromy, polary, szare, zielone co kto potrzebuje... Cena ? Do około 650zł za jedno szkło - czy się opłaca ? Dla okularnika, który jeździł w okularach z wkładką od 10 lat efekt jest wręcz powalający - szersze pole widzenia, lepszy kontrast, więcej szczegółów.

UWAGA: ze skomplikowanymi wadami lepiej dostarczyć im swoje okulary korekcyjne wzorcowe i kazać dopasować szkła, tak by widzieć dokładnie tak samo jak we wzorcówkach - wymaga to przeliczenia szkieł i wzięcia pod uwagę krzywizn szkieł sportowych. U mnie zrobienie okularów zajęło w sumie 2 miesiące ze względu na reklamację szkieł.

Offline semow

« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 31, 2013, 07:26:56 »
No właśnie z ramkami też jest problem, bo efekt ustawienia szkieł tak blisko oka może być niekomfortowy - z jednej strony ograniczenie pola widzenia, z drugiej też w ogóle inaczej pracuje takie szkło bliżej oka i wymaga przyzwyczajenia, no i innej korekcji niż szkło normalnie oddalone.
Jak zakładam okulary z ramkami robionymi w VE, to mam wrażenie że po prostu inaczej widzę w nich. Ale były też robione w innym okresie niż moje obecne korekcyjne, stąd też może być różnica.

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 31, 2013, 09:24:22 »
Doskonałość optyczna tych w miarę tanich szkieł barwnych pozostawia sporo do życzenia - zakrzywienia w polu widzenia nie są niczym niezwykłym.
Porównawczo szkła, które zrobiono mi ostatecznie mają inną moc, inny cylinder, inne ustawienie osi względem tego co noszę normalnie - ale nie ma różnicy czy zakładam te czy swoje codzienne.

Offline semow

« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 31, 2013, 09:44:21 »
Barwne to trzeciorzędna kwestia, problem jest  z tymi wstawkami korekcyjnymi. Dla mnie to też jest w pewnym stopniu dyskomfortowe, ale chyba mniej niż soczewki kontaktowe.