Autor Wątek: [Termosy] Tatonka  (Przeczytany 26190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Human

Odp: [Termosy] Tatonka
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2009, 20:42:31 »
Wczoraj przeprowadziliśmy testy porównawcze. Termosy zalane w takich samych warunkach. Pewnie koło 5.30 rano, czy coś. Pierwszy test- Zygmuntówka około 11.20. Herbata z Lakena- gorąca, aże parzy. Herbata z Tatonki- porządnie ciepła, ale nie gorąca.

Test numer 2. Koło 15, buda pod Sową- herbata z Lakena porządnie ciepła. Herbata z Tatonki może ze 20 stopni miała. Nie więcej. Realnie była chłodna.

Qrwa, toż to no name działa lepiej. I niech ktoś mi powie, że tak ma być ;D
Never trust a smiling cat

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2009, 20:42:31 »

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #26 dnia: Luty 16, 2009, 21:02:24 »
Pytanie czy termosy były tej samej pojemności ?
Ale wyniki mnie jakoś niespecjalnie dziwią ;D

Offline Human

« Odpowiedź #27 dnia: Luty 16, 2009, 21:19:10 »
Ano- litrowy Laken i równie litrowa Tatonka. Oba na zakręcanych korkach.

Offline lex

« Odpowiedź #28 dnia: Luty 16, 2009, 21:25:39 »
A nie hycnęła Ci ta tatonka kiedyś na glebe ? Może już po próżni jest.
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

menel

« Odpowiedź #29 dnia: Luty 16, 2009, 21:54:38 »
Też posiadam litrową Tatonkę.Narazie jest majonez.Ale następną razą na bank zapodam sobie termosa z klikiem.Zakręcanym korkom mówie : Dziękuję.

Offline Human

« Odpowiedź #30 dnia: Luty 16, 2009, 21:58:43 »
To nie moja Tatonka. Jest funkiel nówka sztuka- w zeszłym tygodniu kumpel dostał nową w ramach reklamacji. Pierwszy raz użyta w górach. Mój jest Laken, który stanowi materiał porównawczy.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #31 dnia: Luty 19, 2009, 14:23:44 »
Dzisiaj doszła do mnie wersja 0,75 tego termosa. Wieczorem jak wrócę to zrobię mały domowy teścik i jutro napisze jak się sprawdza w/w egzemplarz.
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Luty 19, 2009, 14:23:44 »

Offline obserwator

« Odpowiedź #32 dnia: Luty 19, 2009, 20:27:01 »
miałem już kilka tanich termosów (z automatycznym korkiem) z tesco czy innego reala, oraz markowe m. in. sigg, thermos, nordmarka of norway. nigdy szczególnie nie dbałem o nie ale po tym jak w tanich automatyczne korki miały problemy ze szczelnością nawet po kilku dniach powiedziałem sobie już nigdy więcej.

uważam że za jakość trzeba zapłacić niekoniecznie bardzo dużo ale napewno więcej. pewnie zdarzają się dobre termosy za 20 zł ale jakoś ja nie trafiłem.

materiał i wykonanie musi kosztować. tak jak nie da się wyprodukować dobrego plecak czy butów za 20 zł, pewnych rzeczy producent nie przeskoczy i aby zarobić na takim termosie to gdzieś musi ciąć koszty.

thermos daje na swoje termosy od 5 do 15 lat gwarancji a tatonka, coleman czy laken ile daje? i jak narazie nr 1 to: nordmarka of norway i thermos.

tuning termosu polegający na włożeniu styropianu jakoś nie przemawia do mnie, wydaje mi się że jest w korku próżnia czy jakiś gaz, może nie w każdym, niewiem, ale ktoś to projektował pewnie wźiął to pod uwagę.
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline Human

« Odpowiedź #33 dnia: Luty 19, 2009, 20:30:25 »
Laken daje dwa lata.

Swoją drogą termos kumpla trafił do kolejnej reklamacji.

Offline Yoszko

« Odpowiedź #34 dnia: Luty 19, 2009, 22:43:30 »
Mam Tatonkę 0,75  i jest ok po kilku godzinach przy temp ok -15 herbata była mocno ciepła, nie dało się jej wypić duszkiem.
Do tego stopnia jestem z niego zadowolony, że kupiłem 0,35 na razie po testach w temp. pokojowej po 24 woda parzyła w palucha, ale nie potwierdzone w terenie ;D

Offline Human

« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 07, 2009, 12:17:12 »

No i Tatonkowej odysei ciąg dalszy. Kumpel własnie zadzwonił, że zadzwonili do niego ze sklepu- dostał kolejny nowy termos. Łącznie to już trzeci...

... Tym razem będę przy pierwszym zalaniu :)

Przy okazji dowiadywania się w sklepie czy kumpel złożył trzecią reklamacją (znowu nie działa) dowiedziałem się, iż na Tatonki jest ostatnio wyjątkowo wiele reklamacji. Wszystkie dotyczą przegrzewającego się korka, przez który termos w zastraszającym tempie gubi ciepło.

Prawdopodobnie jakaś tam seria korków jest zwalona- powinny być chyba próżniowe, a nie są.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 13:29:38 wysłana przez madmun »

Offline D_D

• "Po Godzinach Pracy Byłem Cacy"

« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 07, 2009, 12:56:21 »
Panowie normalnie mnie zagotowaliście:)))

rozgrzebałem większość korków termosów dostępnych na rynku - wszystko co mi wpadło w łapska - I RAZ NA ZAWSZE dementuję:

ani tatonka ani coleman ani dowolne inne byle co nie ma, nie miało i najprawopodobniej mieć nie będzie korków z:
gazem (jakimś specjalnym bo niby z jakim na boga?)
próżnią
półpróżnią, ćwierćpróżnią i ... próżnią

termos też nie jest i nie może mieć całkowitej próżni bo by go zmiażdżyło - ma po prostu obniżone ciśnienie i tyle

podałem receptę prostą jak drut jak naprawić termos po kosztach zerowych - ale widocznie trudno uwierzyć z rzeczy najprostsze i chamskie metody więc napiszę tak jak piszą matoły z martetingu:

"Korki po moim tuningu oprócz styropianu uzyskiwanego w wyrobów wiodących firm na rynku zawierają dzięki kosmicznej technologii 78,09% azotu uzyskiwanego z najczystszych rejonów wysokogórskich powyżej 7tyś.  metrów. Specjalnie szkoleni szerpowie uzyskują azot 78,09% tylko dla moich korków i tylko w dni słoneczne. W celu zachowania specjalnych właściwości azotu 78,09% jest on przenoszony w ołowianych pojemnikach i umieszczany w ciągu 24 godzin w korkach.
 Nasze korki dodatkowo zawierają:
20,91% tlenu - w warunkach wysokogórskich ta domieszka tlenu może być bardzo przydatna
1% argon, neon, hel, metan, krypton, wodór i inne - w celu podniesienia ekskluzywności  naszych korków postanowiliśmy GRATIS dodawać ww. domieszki.
Cena mojego korka jest optymalna i wynosi 300zł."

I jak ktoś myśli że robię sobie jaja to się grubo myli - bo taki skład mieszanki w korku mają tatonki:))), a nie działają bo ostatnio może przestali wrzucać do środka nawet te resztki styropianku.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 13:15:05 wysłana przez D_D »
- Ale piękna ta tapeta - mruknął na widok krajobrazu. - Jaka biała! I wcale nie mruga! I jaka rozdzielczość! Wow!

Offline Human

« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 07, 2009, 13:31:18 »
Nie może mieć całkowitej próżni nie dlatego, że by go zmiażdżyło, tylko dlatego, że całkowita próżnia jest skrajnie trudna, bądź w warunkach przemysłowych niemożliwa nawet do osiągnięcia. Co do pytania z jakim, to jest ono na poziomie, ale niestety gdzieś szkoły podstawowej. Jakim?? Ano obojętnym- azotem, albo CO2 dla przykładu.

Na pewno nie będzie miało opakowań z gazem, bo opakowanie próżniowe wyklucza zostosowanie jakiegokolwiek gazu. I na koniec- nie zmiażdżyło, bo obniżowe ciśnienie musiałoby działać z zewnątrz do środka, a nie od środka do zewnątrz. Korek mógłby co najwyżej implodować- a więc zapaść się do środka, a nie zostać zmiażdżonym. Miażdżenie korka to można zrealizować prasą, młotkiem, siekierą, czy co tam się ma ciężkiego pod ręką.

I na koniec- sposób może i jest fajny i prosty, ale nie na fabrycznie nowy termos- skutecznie bowiem pozbawiasz się na rzeczony termos gwarancji. A to jakby nieco komplikuje sprawę dla niektórych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 13:54:40 wysłana przez Human »

Offline Wiktor

• od krwi trawa rośnie bardziej zielona...

« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 07, 2009, 13:55:51 »
w termosach swobodnie można uzyskać wartość wysokiej próżni (HV) czyli ciśnienia rzędu 0,1Pa a nawet mniejsze

wymiana gazu ma na celu zmniejszenia współczynnika
przenikania ciepła U (W/m2˙K) nie obniżenie ciśnienia

Offline Human

« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 07, 2009, 14:13:38 »
W termosie, który jest ze stali nierdzewnej. Ale nie w plastikowym korku.

A ja nigdzie nie napisałem, że użycie gazu obojętnego ma na celu obniżenie ciśnienia. A na pewno nie było to moim zamiarem...

Wiktor- ciśnienia czy podciśnienia?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 07, 2009, 14:13:38 »

Offline Wiktor

• od krwi trawa rośnie bardziej zielona...

« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 07, 2009, 14:59:57 »
ciśnienia

Offline Human

« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 31, 2009, 16:27:00 »
No i sprawa miała zakończenie.

Po reklamacji trzeciego z kolei termosu kumpel dostał zwrot kasy i z własnej nieprzymuszonej woli wziął sobie niedziałającego Lakena, który po raz kolejny okazał się działający (znaczy na razie przynajmniej).

Offline beep

« Odpowiedź #42 dnia: Maj 12, 2016, 16:28:35 »
Dorzucę swoje trzy grosze.

Mam termos Tatonka Hot & Cold stuff 1L i co prawda zauważyłem tak jak wy, że korek jest ciepły, ale bez przesady. Do tego zaraz po otrzymaniu termosu wygrzałem go i zalałem wrzątkiem i do lodówki. Po równo 24 godzinach temperatura utrzymała się na takim poziomie, że palucha nie dało się wewnątrz utrzymać. Także jestem trochę zaskoczony tymi reklamacjami, bo ja jestem z niego zadowolony. Może nowe serie nie mają już wad?

Jak dorwę jakiś odpowiedni termometr to pokuszę się o test z zamrażarką.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #43 dnia: Maj 12, 2016, 20:12:25 »
Prawda jest taka, że termosy to loteria. Problem stanowi poprawność zgrzewu, by nie dochodziło do rozszczelnienia. Tego kontrola nie jest w stanie ujawnić, bo wada ujawnia się często po czasie.