Autor Wątek: [REC] Góry Izerskie Karkonosze na nartach biegowych i tourowych  (Przeczytany 4979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline walter02

zapraszamy do lektury recenzji oraz dyskusji na temat recenzji książki:

TGóry Izerskie Karkonosze na nartach biegowych i tourowych autor: Walter02

forum.outdoor.org.pl

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

Odp: [REC] Góry Izerskie Karkonosze na nartach biegowych i tourowych
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2009, 19:26:19 »
Ze swej strony mogę powiedzieć ogólnie o całej serii przewodników Bezdroża, a właściwie o dwóch seriach - niebieskiej i zielonej, że nie zakupiłam jeszcze ani jedenj sztuki właśnie z tego powodu, że są maleńkie. Karkonosze i Izery w jednej małej książeczce... Ale graficznie rzeczywiście w porządku.

,gdzie straszą takie farmazony, (...) że narty śladowe są zdecydowanie tańsze od tourowych....
narty śladowe są tańsze od turowych, jak dla mnie bardzo zdecydowanie, i sądzę, że autorzy pisząc narty mieli na myśli całość, tj. narty, wiązania, buty i potrzebne akcesoria, a nie jedynie deski

Offline Maciej

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2009, 20:15:14 »
narty śladowe są tańsze od turowych, jak dla mnie bardzo zdecydowanie, i sądzę, że autorzy pisząc narty mieli na myśli całość, tj. narty, wiązania, buty i potrzebne akcesoria, a nie jedynie deski
polemizowalbym. Dzis jest tak wiele mozliwosci trafienia okazji, ze porownywanie tych cen nie ma sensu. W obu kategoriach sprzetu mozna kupic i sprzet tanszy i drozszy i trafic cos za bezcen. I stwierdzeine ze cos jest tansze, w czasach gdy ceny nie sa dyktowane przez centrale wydaje mi sie po prostu generalizowaniem.
pozdro

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2009, 20:18:14 »
mam z tej serii 3 egzemplarze, Izery i karkonosze , Beskid Zywiecki-Ślaski i Mały , oraz Beskid Niski i Bieszczady. Jesli chodzi o tereny ktorych nie znamy z wedrowek to sie przydaja, na terenach nam znanych (dla mnie beskidy) spokojnie da rade bez nich. Wstawki o niebezpieczenstwach i grozie gor zbedne, tak jak i ogolne info o narciarstwie turystycznym. po cholere to? Drogie nie jest, ja kupowalem po 9 -11 zł sztuka wiec warto kupic.
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline walter02

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2009, 20:53:31 »
iwona, pisząc
Cytuj (zaznaczone)
gdzie straszą takie farmazony, (...) że narty śladowe są zdecydowanie tańsze od tourowych....
miałem na myśli dokładnie to, co napisał Maciej.
Dobry sprzęt śladowy jest droższy od turowych szrotów na allegro, ba nawet średniej klasy używany sprzęt śladowy jest od niego droższy...

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2009, 22:22:36 »
taaaa zestawy BC butow alpiny, narty sporten highlander z wiazaniami sns xadveture albo rotffela ponad 600 zl...
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline walter02

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2009, 23:10:08 »
alpiny wchodzą do NNN BC Rottefelii do sns-a jakieś fishery raczej pasuję, ale to szczegół, ogólnie, to 600 to minimalna cena za jako - taki nowy zestaw, same dechy mogą kosztować koło 500 jakby mieć do wydania1kzł, to też nie będzie mało...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2009, 23:10:08 »

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2009, 23:23:26 »
iwona, pisząc
Cytuj (zaznaczone)
gdzie straszą takie farmazony, (...) że narty śladowe są zdecydowanie tańsze od tourowych....
miałem na myśli dokładnie to, co napisał Maciej.
Dobry sprzęt śladowy jest droższy od turowych szrotów na allegro, ba nawet średniej klasy używany sprzęt śladowy jest od niego droższy...
no to ja się zgadzam, że generalizuję, bo inaczej nie ma szans porównać
a Maciej pewnie ma słuszność, że w sumie nie ma to sensu
ja tylko myślałam, ze skoro się nie zgadzasz z autorami to znaczy, że sądzisz odwrotnie

Offline walter02

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2009, 23:47:16 »
Cytuj (zaznaczone)
ja tylko myślałam, ze skoro się nie zgadzasz z autorami to znaczy, że sądzisz odwrotnie
nie, nie sądzę odwrotnie, sądzę tylko że tego typu porównania to farmazony, które nie wnoszą żadnej merytorycznej treści do przewodnika.
Po kiego grzyba to porównywać?