Autor Wątek: [Internet] Internet mobilny, modemy szerokopasmowe.  (Przeczytany 53297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cynik

• Kometa Halleya

Odp: [Internet] Internet mobilny, modemy szerokopasmowe.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2009, 14:05:36 »
Moja laska w wawie ma tego playa i ogolnie to troche do dupy z tym urzadzeniem jest. Jedzie to na takiej toshibie jak atanor pokazywal ale gadac sie na gg nei dalo bo rozlaczalo co chwila na sekunde. Teraz polozyla ten modemik 50 cm dalej na biurku i jest troche lepiej, ale jednak o czyms to swiadczy ;D Spece z innego nerdowskiego forum powiadaja, ze to zalezy wlasnei od urzadzenia danego a nei od samej sieci.
najmlodszy emeryt malopolski.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2009, 14:05:36 »

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 14, 2009, 14:13:04 »
ale ten zestaw, co ja się pytam jest na jakimś h.u.j.a.w.e.j.u... cosik tej firmy używa moja matula i hula zacnie (ale w Erze)

Offline atanor

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 14, 2009, 14:35:37 »
komórki 3G to praktycznie wszystkie sprzedawane na rynku. zobacz na oferte playa - 99% to 3G. wymieniasz kartę sim na internetową i nie potrzebujesz laptopa do surfowania. problemem jest druga luźna karta, dlatego kupiłem toshibe z funkcją telefonu.

mnie ostatnim tygodniem coś szwankuje z rozłączaniem, ale tragedii nie ma. zależy to od obciążenia poszczególnych komórek (przekaźników). lepiej mogło być nie o te 50 cm tylko nową komórkę w okolicy. podaj datę poprawy.

play rozbudowywuje teraz sieć przekaźników (wygrany przetarg), więc transwer i stabilność będzie coraz lepsza i zaczynają od wawy.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:07:08 »
Daty poprawy nie pamietam, moze ze 3 tygodnei temu to bylo

Offline lex

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:17:35 »
Jeśli jacyś chętni na tego cudaka lub inne gadżety z tego programu to dawać znaka bo mam blisko 28.000 pkt, zakupy będę robić w przyszły poniedziałek/wtorek.
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline atanor

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:51:54 »
pewnie to http://www.blogplay.eu/2008/12/25/swiateczna-awaria/
albo modyfikacje sieci. miedzy świetami a nowym w wawie montowali i testowali pierwsze GSMy w wawie.
nie jestem pewbnien czy teraz tego we wrocku nie robią.

Offline Łużyn

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 21, 2009, 17:24:36 »
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,81010,6186453,Audytel__Plus_oferuje_najlepszy_internet_mobilny.html

Plus oferuje najlepszy net mobilny. szkoda, że tylko w stolicy  ;D

Cytuj (zaznaczone)

W opracowaniu znalazło się zestawienie 20 badanych miejsc w Polsce, gdzie odnotowano największe szybkości pobierania danych ? 18 przypada na Warszawę. Pierwsza ósemka to miejsca, gdzie najszybszy okazał się Polkomtel, m.in. gmach główny Politechniki Warszawskiej (ze średnią prędkością 5 644 i 5 580 kbit/s) i biurowiec przy ul. Wspólnej (3 790 kbit/s).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 17:27:30 wysłana przez Łużyn »
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 21, 2009, 17:24:36 »

Offline atanor

« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 21, 2009, 20:02:43 »
oficjalne testy oficjalnymi testami, a życie życiem czyli komentarze i praktyka ;D

Cytuj (zaznaczone)
eśli plus jest najlepszy, to nic tylko załamać..
Autor: dj80   21.01.09, 18:58
Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz
ręce nad polskimi firmami telekominikacyjnymi. Te drobne cwaniaczki (inaczej tego nie nazwę), wkręciły mnie na iPlusa. Mieszkam na warszawskim Ursynowie, więc dałem wiarę zapewnieniom, że będzie hulać aż miło. No i hula, 5 kbps (tak, tak, to nie pomyłka, nie 5kB). A abonament to 110 zł miesięcznie. Prosiłem o rozwiązanie umowy przed terminem, ale odpisali mi, że zgodnie z regulaminem świadczą usługę w ramach możliwości technicznych. A mnie możliości nie ma, więc mam spadać. Złodziejstwo w biały dzień, przestrzegam wszystkich.

Pozdr

Cytuj (zaznaczone)
To co tutaj przeczytałem to totalna bzdura. Mam Play online i sprawdzałem szybkość łącza w Warszawie Dawnload 815 kb/s upload 339kb/s. Maiłem kiedyś iPlusa a raczej "iPorażkę". Nie dość ze za 60zl 1gb to jeszcze zasięg lipny. Mieszkam w małym 23 tysięcznym mieście i jest nadajnik Playa. Internet śmiga szybciej niż na neostradzie 1mb którą miałem kiedyś.
(...)

i nigdzie nie widzę tych deklarowanych 7 Mb/s iplusa czy orange ;D

przypomnijcie sobie jak wyglądały "profesjonalne" testy z naszej branży zarówno polskie i niemieckie ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 20:05:39 wysłana przez atanor »

Offline Łużyn

« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 21, 2009, 20:30:24 »
właśnie miałem podobne odczucia. używałem kiedyś iPlusa i było to gówienko, które naprawdę było baaardzo powolne ;D
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline rumcajs

« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 21, 2009, 22:50:23 »
ej, to wszystko zależy od miejsca - takie opinie jak powyżej są gówno warte, może wystarczyło, żeby kolesie przenieśli laptoka do drugiego pokoju ;D
a druga sprawa - Plus i Orange (nie wiem jak inni operatorzy, ale pewnie też) dają 7 dni na przetestowania, z możliwością rezygnacji bez konsekwencji... dla mnie ludzie, którzy biorą modemik, a potem kwękają, że im w domu nie działa są debilami - czemu nie wypróbowali i nie zrezygnowali, jeśli nie spełniał ich oczekiwań?

Offline atanor

« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 21, 2009, 22:58:15 »
play też daje taką możliwość, ale jak jest juz kilka opinii to mozna się zastanawiać.

Offline rumcajs

« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 21, 2009, 23:06:37 »
właśnie - w ofercie Play do której się przymierzam jest 10 dni, tną co prawda 19zł (mogę wykorzystać max do 1GB), ale przynajmniej dają szansę przetestowania

podam kontr opinię o iPlusie - mój szef mieszka kawał za Radzyminem, w zakolu starorzecza Bugu, gdzie wrony dupami szczekają, a neostarda myli się autochtonom z Keanu Reeves'em ;D
i net mu hula super - nie gorzej niż w centrum stolicy...

Offline atanor

« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 25, 2009, 20:51:27 »
zna może ktoś temat internetu mobilnego w anglii?
najbardziej interesuje mnie internetowa oferta prepaid.
może są tam jakieś fajne pakiety internetowe na zwykłych prepaidach do dzwonienia?

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #38 dnia: Październik 06, 2009, 16:32:47 »
Ja bym sie podpial pod watek z takim pytaniem - kto u nas w kraju ma obecnie najfajniejsza oferte mobilnego netu? Nie chce mi sie siedziec i porownywac ofert, moze ktos ma rozeznanie wieksze? Moj stacjonarny net w domu wiecej nie dziala niz dziala i z tego tytulu dzieja sie juz powazne konsekwencje, wiec mysle nad jakims awaryjnym backupem. Obecnie sie wpinam samsungiem na edge w  erze ale to jest tak sakramencko powolne, ze gmail sie laduje kilkanascie sekund, zgroza

Offline atanor

« Odpowiedź #39 dnia: Październik 06, 2009, 16:47:31 »
najlepszą ofertę ma play nawet 10gb za 45zł, ale działa tylko pod nadajnikami 3g playa, czyli w miastach.
tu masz zasięg http://internet.playmobile.pl/maps-biz/?&showPlay=1&showPlayOnline=1&showShops=0

reszta operatorów ma wyrównane stawki 1gb, za ok 50zł, ale najlepsze opinie w kwestii technicznej ma plus i zasięg edge jest praktycznie w całym kraju, a 3g w miastach w tym wdrażane są technologie przesyłu do 21mb.
taki też kupiłem do mojego domu w Świerzawie.
http://www.iplus.pl/indywidualni-cennik-iplus-prywatnie.html

dedykowane karty sim prepaid w dzisiejszych czasach tanich pakietów internetowych są nieopłacalne, może za wyjątkiem playa 30zł za 2 gb.

jeżeli masz jakiegoś prepaida to zainteresuj się pakietami internetowymi. plus za 35zł daje 500mb.
http://www.iplus.pl/indywidualni-promocje-dla-nowych-klientow-pakiety-iplus-mb.html

dobrą ofertę na jako backup ma gaduair m.in. doładowanie 10zł starcza na 3 miesiące. standardowy pakiet 60mb kosztuje 10zł ale jest duzo gratisów np. za doładowanie 50zł masz 200mb za darmo
http://www.gaduair.pl/ceny/promocje/
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 17:07:16 wysłana przez atanor »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Październik 06, 2009, 16:47:31 »

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #40 dnia: Październik 06, 2009, 19:19:11 »
fenks, obadam jak wytrzezwieje

Offline atanor

« Odpowiedź #41 dnia: Październik 10, 2009, 01:15:00 »
jak zwykle nie wytrzeźwiałeś ;D

właśnie play wprowadził swoje pakiety internetowe. wg twoich wymagań jako internet backupowy to się sprawdzi najlepiej.
kupujesz kartę play fresch, każde doładowanie jest ważne przez rok i spokojnie czeka na na awarię twojego neta ;D
jak się zdarzy masz do wyboru pakiety wykupujesz sobie pakiet:
    * 15 zł – 500 MB
    * 25 zł – 1 GB
    * 40 zł – 2 GB

pamiętaj tylko, że aktywacja pakietu trwa do 24h

poza tym jestem wściekły, że nie dali ich również na starsze taryfy  >:(
z tego co zauwazyłem play ma bardzo olewatorską manierę do obecnych klientów nawet plus czy orżnij pozwala na korzystanie w nowych promocji czy pakietów.
jak mi się skończy umowa pi..... wszelkie zobowiązania

chociaż play online uważam za dobry interes
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2009, 01:20:31 wysłana przez atanor »

Offline atanor

« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 15, 2009, 17:11:30 »
pare nowinek z rynku internetu mobilnego.

Multimo wprowadziło na rynek ofertę 7GB za 55zł przy umowie bezterminowej , bazując na infrastrukturze Orange (w tym CDMA), nawet karty sim maja ichnie tylko zamazane markerem.

dodatkowa opłata aktywacyjna to 25zł przy 12mc i 24mc oraz 25zł + 85 na zakończenie przy umowie bezterminowej.

ale w kwestii cena-transfer multimo wcale nie deklasuje konkurentów (wyłączając playa z jego miejskim zasięgiem) depcze mu po pietach... orange z nową taryfą Premium 21GB
na pierwszy rzut oka mamy 120zł/mc, ale przy umowie na 12 miesięcy płacimy za pierwsze cztery złotówkę, wiec cała umowa kosztuje nas 8*120=960zł.
po szybkiej kalkulacji wychodzi 960/12=80zł/mc za 21GB na okres 12 miesięcy i mamy kilka modemów HSDPA za 1zł do wyboru, niestety dualny z CDMA kosztuje w tej opcji 450zł.
jako wisienka jest dodatkowo pakiet złotówek.

Offline atanor

« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 15, 2009, 18:14:43 »
o wyżej wspomnianym orange można zapomnieć. zlikwidowali te 4 miesiace za 1zł.

kolejna ewolucyjna cena przyszła ze strony MVNO

GaduAir wprowadziło pakiet internetowy 300MB za 11zł doganając tym samym Play z jego miejskim zasięgiem.
gadu korzysta w nadajników plusa.

http://www.gaduair.pl/

podstawowe ceny są konkurencyjne, że nie wspomnę o pozostałych bonusach...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2009, 18:38:39 wysłana przez atanor »

Offline atanor

« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:50:48 »
iplus wprowadziło rewolucyjna zmianę.
nazywa się to to iplusopobieracz i umożliwia prawie nieograniczoną transmisję (nawet do 100 GB miesięcznie) w godzinach od północy do 9 rano. wszystkie dane wysłane i odebrane przez 9 godzin nie są wliczane do limitu iPlus.

http://www.iplus.pl/iplusopobieracz.html

Offline Leander

• naczelny mudżahedin odoru

« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:09:11 »
Idę o zakład że szybko z tego zrezygnują ;)
OAS-Odor Always Section- zawsze sucho, zawsze komfortowo, zawsze lekko ;D

Offline atanor

« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:24:36 »
niekoniecznie, prócz dużych zalet marketingowych odciąży to sieć w godzinach szczytu, bo do tej pory "downloaderom" było obojętne czy ściągną sobie pliczek o 19 czy o 4 rano teraz dwa razy sie zastanowia czy chcą "marnować transfer" czy może poczekać do nocy.

i najlepsze jest oferta "studencka" 2 GB za 39zł + 100GB gratis ;D
na dniach idę do salonu

Offline arczar

« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 28, 2009, 19:51:48 »
Ktoś ma Play Online?

Potrzebuje informacji jaka jest realna średnia prędkość ichniego 1Mbit/s zakładając dobry zasięg...
*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

Offline rumcajs

« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 28, 2009, 19:56:00 »
Atanorku... Przyznam szczerze, że Twój zapał do grzebania w tym temacie napełnia mnie podziwem dla Ciebie (ale i trochę przeraża ;D ). Skoro już pokadziłem - co byś teraz polecił na kartę, bez abonamentu, zasięg może być miejski, do przeglądania netu jak nudy mam w szkółce (nie do ściągania). Zależy mi na wersji taniej do używania poza domem - szybki net mam w domu z kabla.

Offline atanor

« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:31:29 »
arczar> ja mam 10GB za 45zł, a wlasciwie za kilka dni już miałem.
ogólnie ichnie nodeB są często przeciążone. przez rok miałem lepsze i gorsze okresy, czasem tragedia, ale 1mbit/s to rzadko widywałem ;D
ogólnie jaka cena taka jakość ;)

rumcajs> bez abo masz dwa rozwiązania.
jeśli prepaid "internetowy" to tylko wchodzi w rachubę play online 2GB za 30zł, reszta z W3 to jakieś 60mb za 10zł - zupełnie nieopłacalne w erze tanich pakietów.

pakiety internetowe to tez niezłe rozwiązanie. możesz wykupić sobie pakiet 500mb za 35zł (plus)
http://www.iplus.pl/indywidualni-promocje-dla-nowych-klientow-pakiety-iplus-mb.html
jest to tyle wygodne, że wsio masz na jednej karcie sim. łączysz kom z laptopem lub używasz samej komóry.
i jest to tyle uciążliwe, ze trzeba pilnować transferu, żeby jak się skończy pakiet nie naliczali po normalnej stawce.

z tego co wiem plus szykuje jakaś nową ofertę internetowego prepaidu, ale to za jakiś miesiąc, dwa.

wspomniane powyżej przeze mnie GaduAir testowałem przez jakiś tydzień i jest tragedia.
rozłącza co kilkanaście MB lub co godzinę.  nie wiem czy jest to jakieś dupne zabezpieczenie przez korzystaniem z neta przez kompa czy awaria, ale aktualnie nie polecam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 20:36:14 wysłana przez atanor »