Autor Wątek: [Internet] Internet mobilny, modemy szerokopasmowe.  (Przeczytany 53661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

Odp: [Internet] Internet mobilny, modemy szerokopasmowe.
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 01, 2012, 18:44:44 »
No i tu się pozwolę nie zgodzić, co widać po moich wcześniejszych wpisach.
Warto wziąć pod uwagę to co napisała Ina...
Generalnie mapki nie widziałem a kupowałem karty z każdej sieci, więc pogląd mam, ale trzymam się słów Iny.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 01, 2012, 18:44:44 »

Offline THOR

« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 01, 2012, 19:53:21 »
Ty wiesz swoje...
Ina wie swoje...
Ja wiem swoje...  ;)
Też mam pogląd... bo przebywając w różnych miejscach naszego kraju z ludźmi korzystającymi z różnych sieci(tel i net) jakoś zawsze najmniej narzekałem na zasięg.  Nie wiem czym to tłumaczyć - może akurat bywaliśmy w takich miejscach ? Nie wiem... W każdym razie doświadczenia mam takie a nie inne...

Co do Play'a... będę twierdził do końca że to marketingowi oszuści !!! Tyle...  ;)

misio

« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 01, 2012, 20:00:59 »
Ale ja nie patrzę na ich marketing, ale zasięg, który otrzymałem: począwszy od okolic granicy z Niemcami na wysokości Poznania, poprzez Kamień Krajeński, Bydgoszcz, Toruń, wioski pod Toruniem, Gdańsk i wioski pod Gdańskiem, Olsztyn, Warszawę, Ostródę i potem stamtąd droga do Pisza tam i z powrotem, Play działał mi najlepiej.
Tyle wiem.
A Ina napisała, bo jak zrozumiałem to nie doczytałeś, że wszystko zależy od miejsca...
Natomiast większego ścierwa niż Orange pod kątem zasięgu netu, to nie uświadczyłem nigdy.

Offline THOR

« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 01, 2012, 20:08:52 »
A widzisz doczytałem...  ;) Też napisałem wyżej że może bywaliśmy w takich miejscach że akurat miałem najlepszy zasięg.  Więc rozumiem że Ty również nie doczytałeś mojego posta...?
Też mogę nazwać playa ścierwem ale po co...??? Napisałem jakie mam doświadczenia i tyle a że dla Ciebie orange to ścierwo to mam to gdzieś...  ;)
Będziemy się tak przegadywać i wyzywać  sieci od ścierw(z czystej złośliwości...) czy wymieniamy doświadczenia bo się gubię powoli...

misio

« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 01, 2012, 20:24:36 »
To określ konkretnie gdzie są te "różne miejsca", to wtedy może plan zasięgu stanie się konkretniejszy dla wybierających daną sieć.
Co do Orange: jestem w tej sieci od lat 13-tu, jeszcze za idei i nie wiem co tam jeszcze to było i oni mają naprawdę słaby zasięg a korzystałem w międzyczasie też z T-Mobile [Era] przez dwa lata i Plusa przez rok.
Pozostałem z nimi tylko ze względu na to, że mam tu telefon firmowy i powiązaną sieć kontaktów w tej sieci a zmiana naraziłaby mnie na ogromny wzrost kwot za rachunek.
Jednak gdybym tylko nie mieszkał w mieście, to przeniósłbym się do Plusa albo T-Mobile mimo zwiększonych kosztów, bo poza miastami, to Orange gubi częściej zasięg, albo wcale go nie ma.

Offline THOR

« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:03:19 »
Cholera jutro napisze bo nie pamiętam dokładnie, tera nie mam czasu

misio

« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:04:48 »
To napisz, to się stworzy taką naszą outdoorową mapę zasięgu.
Z tymże, to też może nie do końca odzwierciedlać rzeczywistość netową, bo przecież różne urządzenia, laptopy, modemy...
Ale przynajmniej jakiś pogląd będzie!

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:04:48 »

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:15:28 »
nieśmiało wtrącę , ze zasięg CHYBA zależy ( w jakiejś części) od telefonu i jego anteny.

ja mam samsung solid i play - zasięg mam wszędzie i zawsze

żona ma jakąś fikuśną nokię i play - zasięg raz jest a raz nie.

orange leży pod względem zasięgu - na pograniczu PL-CZ w odległości 1 km od granicy czeskiej prawie nie ma zasięgu ten Orange.
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

misio

« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:19:43 »
Ale piszemy o necie, nieprawdaż?
Bo to też jest różnica: tam gdzie jedna kreseczka w Orange, to nie uświadczysz neciku ni chu chu a np. Play i T-Mobile całkiem nieźle sobie radzą!

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:22:32 »
no ale jak nie ma zasiegu telefonicznego to internetu chyba tym bardziej nie będzie ?

czy sie mylę i internet ziemnią przez buty do telefonu idzie ? ;D ;D ;D
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

misio

« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:27:21 »
No, ale jak napisałem wyżej: jak jest zasięg przy jednej kresce, to czasem net jest a czasem go nie ma.
Jak pisałeś wcześniej- to zależy od urządzeń, ale np. w moim przypadku [modem a telefon] nie do końca zasięg się pokrywa: np. telefon ma jedną kreskę a modem żadnej.

Offline Yatzek

« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 01, 2012, 22:01:28 »
Play - jak wiadomo od dawna - początkowo korzystał z infrastruktury Plusa do rozmów głosowych. Z czasem zaczęli stawiać własne BTS-y (przekaźniki), z których przekazywali i rozmowy i internet.
Tam gdzie nadal korzystają z plusa, można dzwonić, ale nie da się surfować - tego im Plus nie udostępnia.

Oczywiście w miastach, kurortach Play ma swoje stacje, więc tam i jest zasięg GSM i UMTS i innych technologii.
W małych miejscowościach o nikłym znaczeniu strategicznym, Play nie stawia swojej infrastruktury i tam nadal nie ma internetu, a GSM jest na zasadach drugorzędności / roamingu od Plusa.
Chyba, że są miejsca gdzie nie ma zasięgu Plusa, wtedy Play może tam postawić jakiś mały przekaźnik, ale to tylko moje przypuszczenia, nie wiem czy wogóle uzasadnione.
Tak czy inaczej, u mnie Play jest tylko przez Plusa na GSM, na sieci 3G Playa nie ma, co akurat pokrywa się z mapkami z niezależnych stron www.

A internet dlatego mam z Orange, bo karta z taryfą Orange Free ma ważność dwa lata, więc doskonale się nadaje jako rozwiązanie awaryjne / podróżne / zapasowe, gdy moja główna sieć szwankuje albo potrzebuję netu na wyjazd.

I tyle z moich obserwacji...
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline kww24

« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 13, 2012, 08:40:54 »
Pojawiła się nowa oferta od T-Mobile na blueconnect.

Za 6,90 pln miesięcznie dostaje się limit danych 1 GB oraz modem dostaje się za 1 pln.
Umowa zawarta musi byc na 48 cykli, chyba że miesięcznie chcemy płacić 14,90 pln za ten sam limit danych, wtedy umowa może być zawarta na 24 miesiące.
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

Offline pires

« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 14, 2012, 13:54:34 »
Mam abonament w Play za 19zł. Do tego  Internet w telefonie 1Gb - 10zł.
Aha umowa podpisana na 12 miesięcy.
Teraz jest to druga umowa, wcześniej miałem na dwa lata.
Wydaje mi się, że  jest ciekawa opcja.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 15, 2012, 10:08:42 »
a jak teraz jest z netem od Play ?
Jak używałem tego kilka lat temu, to porażka była :( Tylko w centrach dużych miast można było zestawić połączenie i tu nawet to działało sensownie.
A obecnie ten internet mobilny jest w końcu faktycznie mobilny, czy  tak jak było przed laty "mobilny" tylko z nazwy ?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 15, 2012, 10:08:42 »

misio

« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 15, 2012, 10:22:01 »
Kilka postów wcześniej opisałem jak to u mnie działa- często i gęsto działa tak szybko jak na kablu.

Offline Doczu

« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 15, 2012, 10:56:40 »
Kilka postów wcześniej opisałem jak to u mnie działa- często i gęsto działa tak szybko jak na kablu.
Chodziło mi raczej o rejony typu Mazury, Bieszczady i okolice innych gór a nie kilkusettysięczne miasta i ich okolice.

misio

« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 15, 2012, 11:07:48 »
O czym właśnie pisałem: zadupia Mazur, Borów i Kaszub...
W górach wydaje mi się, że będzie podobnie dobrze, bo, jak pisano wyżej, korzystają z nadajników Plusa, a w nim są numery GOPRu i TOPRu, więc powinno być git. Ale tego Ci nie powiem, bo jeszcze do Zakopca, to lapka wziąłem, ale w same góry już nie zamierzam ;D. W Biesy też nie wezmę ;D.

Offline madmun

« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 15, 2012, 11:09:43 »
O czym właśnie pisałem: zadupia Mazur, Borów i Kaszub...

ale 3g Ci łapie ?
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

misio

« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 15, 2012, 11:12:30 »
Raczej nie.

Offline madmun

« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 15, 2012, 11:24:11 »
Raczej nie.

Aaaa widzisz, no to jeśli prędkość EDGE Cię zadowala to ok !

Bo na mazurach, w bieszczadach czy polskiej wsi o 3g z Play można zapomnieć !
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Doczu

« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 15, 2012, 11:44:55 »
czasem nawet ten EDGE styknie, bo kiedyś to nawet edża nie było. Zresztą z takiego T-Mobile np. w Rucianem Nida też nie zawsze miałem 3G

misio

« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 15, 2012, 11:47:06 »
Nie, no 3G, to w okolicach miast można znaleźć, ale rzadko.
Na samych wiochach raczej przez przypadek.
Zadowala, bo nie ma już takiej tragedii jak kiedyś i działa to naprawdę sprawnie.
W Rucianem ciężko, ale w Piszu już jest bezproblemowo prócz Orange ;D.

Offline Warzyn

« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 15, 2012, 12:00:18 »
U mnie w kuchni play nie łapie a co dopiero na mazurach ;D Poza tym ciągłe przełączanie się pomiędzy sieciami trochę mnie irytuje. Nie jest to płynne.
Porównywałem orange i play i niestety zasięg play daleki jest od oczekiwań.
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

Offline Doczu

« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 15, 2012, 12:13:07 »
W opcjach modemu możesz sobie ustawić żeby się nie przełączał, ale należy mieć świadomość, że jak nie będzie zadeklarowanej prędkości, to nie uzyskasz połączenia.