Autor Wątek: [Internet] Internet mobilny, modemy szerokopasmowe.  (Przeczytany 53328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

Odp: [Internet] Internet mobilny, modemy szerokopasmowe.
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 26, 2012, 23:04:58 »
Dziękuję Panowie: także jutro zakupię sobie starter Plusa i obaczym jak to działa w Gda a potem w innych krańcach naszego ślicznego kraju ;D.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 26, 2012, 23:04:58 »

Offline madmun

« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 27, 2012, 11:09:34 »
nie play ;D

IMO z netu to Plus...

niby play korzysta z nadajników wszystkich i mają zasięg od wszystkich ale mam ich i niech się w trąbkę pocałują
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

misio

« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 27, 2012, 11:16:03 »
Dziś kupiłem starter T-Mobile i muszę powiedzieć jedno: z pewnością działa to szybciej, takowy modem, niż modem w telefonie.

Offline RH

« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 27, 2012, 11:30:54 »
Zalezy jaki modem w telefonie i jak telefon ow podpiety :), ze pozwoile sobie na taka uwage.
"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

misio

« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 27, 2012, 11:34:18 »
N E72 a modem Huawei E3131s-2. Także dość mocne porównanie sprzętowe, na moje...

Offline RH

« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 27, 2012, 12:18:17 »
Z nokia sie poddalem, e 71 laczenie tego z komputerem to byl jakis koszmar. Chodzilo mi tez o sposob laczenia samego telefonu z komputerem. U mnie roznica miedzy BT a wifi hotspot jest znaczna.
"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

misio

« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 27, 2012, 12:21:00 »
U mnie nie ma żadnego problemu z łączeniem e72 z kompem ani za pomocą BT ani przez USB: zarówno tu i tu następuje to natychmiastowo.
Chodzi raczej o brak stabilności w ramach zasięgu: jednak telefon skupia się na kilku rzeczach a na moje to i sam system tegoż sporo opóźnia działanie.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 27, 2012, 12:21:00 »

Offline RH

« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 27, 2012, 12:27:59 »
Kurde, jakos nie moge sie dzis wyslowic. Wlasnie ta niestabilnosc w e71 doprowadzala mnie do szalu. Ciekaw jestem jak ten Twoj modem bedzie obie radzil na skraju zasiegu. Bo moj gowniany telefon ma taki ficzer, ze mimo dostepnosci slabego sygnalu nie pozwala na uzywanie internetu "w trosce o komfort przegladania"...

misio

« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 27, 2012, 12:31:21 »
Modem w telefonie mi słabo działa przy słabym zasięgu a nawet wcale nie pozwala na przeglądanie stron.
To huacoś- obecnie ma jedną kreskę zasięgu- bezproblemowo na razie.

Offline ina

« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:36:12 »
Dziś kupiłem starter T-Mobile i muszę powiedzieć jedno: z pewnością działa to szybciej, takowy modem, niż modem w telefonie.

To wpadnij z tym do Zako ;D albo od razu kup plusa/playa ;D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

misio

« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 27, 2012, 23:03:25 »
Ale teraz to pisałem, że chodzi mi o sam fakt działania i różnice między telefonem a modemem, a nie sieciami.
Do Zakopca z pewnością zakupię Plusika ;D.

misio

« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 09, 2012, 17:17:57 »
Dobra, mam pewne porównanie sieci a oto warunki:
- średni zasięg T-Mobile, Plusa,
- bardzo dobry zasięg Orange.
A sieci sprawują się tak:
- Plus przycina w wała i okazuje się, że 100mb w tej sieci znika około 10 razy szybciej niż w T-Mobile a sama sieć na poziomie wolnym,
- Orange w ogóle może wyłączyć swój net, bo śmiga na poziomie praktycznie żadnym i nic się nie chce załadować: 90% stron, które starałem się odpalić nie zadziałało wcale i pojawiał się komunikat, że dane www zbyt długo się ładuje,
- T-Mobile na poziomie zasięgu 2-3 kresek na 5 możliwych śmiga znakomicie i strony ładują się naprawdę szybko.

Trzeba też dodać, że przy samym końcu kasy na koncie, zarówno w Plusie jak i T-Mobile, net zaczyna mocno zamulać. Przy doładowaniu powraca do stanu początkowego.

misio

« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 29, 2012, 09:04:45 »
Moi drodzy, radzę uważać na doładowania netu w Plusie.
W każdej sieci innej człowiek sobie po prostu doładowuje konto i ma wszystko w dupie.
Ale w Plusie jest inaczej: wczoraj doładowałem sobie konto netowe za 79 zł, co miało mi dać około 10 GB mocy na oglądanie walk na IO.
Jakieś było moje zdziwienie kiedy to okazało się, że cała kasa wyszła po przekroczeniu 1GB.
Okazało się, że pani w salonie Plusa zapomniała mnie poinformować, że należy wpisać jakiś kod w usłudze, który to da mi jakieś dodatkowe GB i wtedy dopiero będę miał te okole 10.
W innym wypadku 79 zł idzie w pizdu, jak to się stało w moim przypadku.
Dodzwaniając się do BOK dowiedziałem się, że żadna reklamacja nic nie da i kasa przepadła...
Generalnie mogą mnie pocałować teraz w dupę, bo takiego oszustwa dawno nie doznałem...

Offline EMES

« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 29, 2012, 09:30:42 »
Wszędzie złodzieje, napisz im reklamację na piśmie - to z reguły lepiej działa niż gadka z call center (w plusie jestem to się nie raz reklamowałem niestety).
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

misio

« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 29, 2012, 09:32:58 »
Nic to nie da, bo nie jestem w stanie udowodnić tego, że ta pani mi nie przekazała informacji o konieczności wpisania kodu.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 29, 2012, 09:32:58 »

Offline EMES

« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 29, 2012, 17:09:37 »
Napisz... co ci szkodzi ...
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

misio

« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 29, 2012, 18:07:09 »
Z gównem nie gadam.

misio

« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 31, 2012, 14:23:19 »
Play bije wszystkie sieci na głowę z zasięgiem: nie wiem na czym to polega, skoro korzystają z nadajników Plusa, ale są lepsi, szybsi i tańsi.
Polecam!

Offline filemoon

« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 31, 2012, 14:27:54 »
To Plus jeszcze istnieje? Myslalem ze wszystkie sieci juz przebrandowali :)

Offline madmun

« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 31, 2012, 14:52:01 »
Play bije wszystkie sieci na głowę z zasięgiem: nie wiem na czym to polega, skoro korzystają z nadajników Plusa, ale są lepsi, szybsi i tańsi.
Polecam!

chujem a nie zasięgiem ;D

Ja podczas 30 min rozmowy tracę rozmówcę po 5 razy czasem ! :/
3g poza miastem to żart,
w mieście czasem nawet 3g nie mam :/
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Yatzek

« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 31, 2012, 15:44:51 »
Polecam!

Hmmm... W tamtym roku kupiłem modem i kartę Playa za bodaj 119 zł i u mnie na wsi nawet nie drgnęło. Ani GPRS-u, ani EDGE-a, że o sieciach 3G i zachwalanego 4G nie wspomnę.
No i teraz w tym modemie mam Orange Free Na Kartę, a karta SIM Play-a i dwa doładowania powoli się przeterminowują...  :'(
Wędrówką życie jest człowieka...

misio

« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 31, 2012, 16:32:48 »
Na wiochach siedzę od Pomorza po Mazury i stwierdzam fakt, który mnie spotyka pośród wszystkich dostawców netu. Być może na południu działa lepiej co innego. O rozmowach nie wspominam, bo mnie to nie interesuje i nie jest w temacie ;D. Od tego mam Orange zresztą ;D.

Offline Yatzek

« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 31, 2012, 19:00:04 »
Na wiochach siedzę od Pomorza po Mazury i stwierdzam fakt, który mnie spotyka pośród wszystkich dostawców netu. Być może na południu działa lepiej co innego. O rozmowach nie wspominam, bo mnie to nie interesuje i nie jest w temacie ;D . Od tego mam Orange zresztą ;D .

No to jeśli Play idzie z zasięgiem od północy na południe, to oby szybko  :D
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline ina

« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 01, 2012, 02:01:04 »
Na Podhalu najlepiej hula play i plus. Zarówno net i tel. Wszystko zależy od regionu Polski.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline THOR

« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 01, 2012, 17:30:33 »

Polecam!

ch...jem a nie zasięgiem ;D

Ja podczas 30 min rozmowy tracę rozmówcę po 5 razy czasem ! :/
3g poza miastem to żart,
w mieście czasem nawet 3g nie mam :/

Dokładnie hehe... Z orange raczej nie mam problemów.  Szwagier mnie wyśmiewał swego czasu że jaki to ten orange do dupy i że mi pokaże jak se kupi z Play'a hehe... sie kur.... zdziwił jak lapki odpallalismy w kilku miejscach jeden obok drugiego i ja smigałem a on kurwami sypał hahaha...  ;D  Poza tym ta niby mapa pokrycia Play to taki tani gówniany "chłyt małkekindody"... i nijak się ma do tego co zachodzi w realu !!!