Autor Wątek: WIATY W SUDETACH - uzupełnienia/ poprawki, dyskusja  (Przeczytany 65969 razy)

Offline fromage

Odp: WIATY W SUDETACH - uzupełnienia/ poprawki, dyskusja
« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 26, 2018, 12:25:26 »
Podziękował Panowie.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 26, 2018, 12:25:26 »

Online Tadek

« Odpowiedź #226 dnia: Grudzień 27, 2018, 21:25:26 »
wybacz - miałem takiego kaca że nie sprawdziłem tamtych dwóch wiat. Jest szansa, że do połowy stycznia tam jeszcze wstąpię.  Ale byłem obok tej na Rozdrożu pod Działem Izerskim - to jest między Polaną Jakuszycką a schroniskiem Orle (ok 2km do Orla)
Złożona z dwóch połkolistych wiat, wejściami skierowanymi w swoją stronę więc nawzajem osłaniają się mocno od wiatru i śniegu. W środku pomimo opadów sucho.

Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline fromage

WIATY W SUDETACH - uzupełnienia/ poprawki, dyskusja
« Odpowiedź #227 dnia: Grudzień 28, 2018, 20:17:35 »
To to masz na myśli?

https://goo.gl/maps/cCpWXwAhnLk

Całkiem blisko innej wiaty w której chcieliśmy kimac. Dziękuje za info [emoji1]

Online Tadek

« Odpowiedź #228 dnia: Grudzień 30, 2018, 21:41:25 »
tak to to - nie ma za co.
Wszelkie na miejscu służę również pomocą w razie jakiejś awarii
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline Gryf

• Świniopas,łazęga, powsinoga,wałkoń i szaławiła

« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 10, 2019, 01:25:04 »
 Powiem krótko o na temat wiaty Izerbejdżanu fajnie wyglądają i są dobre ale... Do póki nie ma pompy pod kątem prostym bo wtedy zacina po krawędziach pryczy na których się chrapie. Mam ten niepodważalny zaszczyt i przyjemność, że w butach mam 2 m a co się z tym wiąże na tych kusych ławkach mieszczę się na styk. Okap dachu ledwo wychodzi poza krawędź wiaty więc jak zawiewa to okazują a woda dostaje się na śpiwór. Szczeliny między żerdziami też robią gównianą robotę bo tak samo wiatr harcuje i mżawką śpiwór obryzgany jest.
 Większość wiat w Izerach spełnia swe zadanie ale dla spacerowiczów szukających wytchnienia i ukojenia skołatanych serc. Rodzin potrzebujących odpoczynku czy wytapetowane h na kolorowo rowerzystów pragnących wszem i wobec zaznaczyć swój status posiadania.

Oszczegam! Zabierz jedną z drugim plandekę czy ceratę a wtedy unikniesz perypetii w trakcie opadu.

I dalej...

Tu i ówdzie na grupce pojawiły się wzmianki o nowym Schronie p. rezerwatem w g. Bialskich a w tym wątku do tej pory nikt ani słowem się dobrej pory w tej sprawie nie zająknął więc uzupełniam tą lukę. Poprzedni schron najmłodszy nie był i mimo prób resuscytacji powoli przestał spełniać swoje zadanie jako miejsce odpoczynku i mocowania. Dach dechy w dachu przegniłe, sęki powypadały, ławki albo zgniły albo przeszły przez ognisko więc jakieś dobre dusze dzięki Bogu zrównały z ziemią stary schron i na nowych betonowych słupkach fundamentowych postawiły totalnie nowy schron w dawnym stylu. Dach jest niczego sobie bo ma podwójne poszycie  na górę prowadzą wygodne schody a nie jakaś wyszczerbiona hitlerowska drabinka. Na piętrze jest przestronnie i jasno a to za przyczyną dwóch szerokich zaszybionych szprosami nieuchylanych okienek. Na dole ława i ławki. Na zewnątrz kubły na śmieci z których się przelewa miejsce ogniskowe i ławeczki.
Kamyczki w ogródku to brak wentylacji na stryszku, brak klapy nad schodami i przydałyby się nawet przesuwane wrota na wypadek np szalejącej wichurki .

Z fartem zwierzyno!
Rafał Łoziński
http://woodcraft.pl - Portal leśnej mądrości

Offline menel

• działkowicz z szafą na plecach

« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 10, 2019, 09:07:29 »
w g. Bialskich a w tym wątku do tej pory nikt ani słowem się dobrej pory w tej sprawie nie zająknął więc uzupełniam tą lukę

Trudno się z tym nie zgodzić. Generalnie nowy schron to opcja wersal. Gdyby były tam TV i internety, to można tam mieszkać. ZE dwie foteczki z lutego 2017 roku:

I wnętrze, sorewicz za jakość:

Dobra, jeszcze trzecia, za dnia :

Szczyt szczytów: kupić bilet na "Kler" i dać go na tacę.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 10, 2019, 09:07:29 »