Autor Wątek: WIATY W SUDETACH - uzupełnienia/ poprawki, dyskusja  (Przeczytany 64648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shwarc

Odp: WIATY W SUDETACH - uzupełnienia/ poprawki, dyskusja
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 15, 2018, 23:11:38 »
Na dole chlew, pienterko spoko, czysto, bo stonka nie włazi. Jeśli park sprzątnął, to i na dole da się spać. Zimą zostawiają otwarte drzwi, zawiewa śniegoem do środka. Miejsce super, ale... No właśnie.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 15, 2018, 23:11:38 »

Offline dave

« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 16, 2018, 16:11:40 »
Dzięki. :)

PRS, Halę oczywiście biorę pod uwagę, podobnie jak Odrodzenie. Kwestia jak się z czasem trasy wyrobię, waruneczkami (od niedzieli w Sudetach śnieg) itp. Nadto od jakiegoś czasu przekładam namiot i wiatę nad schroniska, bo co zajdę to albo hałas i tłumy, albo jakiś chrapacz w pokoju. Jak tu się wyspać i nabrać sił na następny dzień? ;)
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 22, 2018, 04:00:47 »
Jak tu się wyspać i nabrać sił na następny dzień?
Dobre słuchawki dokanałowe i relax muza z mp3 :) Stosuję od lat.

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 23, 2018, 13:02:50 »
Ja kiedyś namiot ustawiłam na łączce obok wodospadu ;D ;D
Całą noc nie spałam z powodu huku.

Offline Tadek

« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 23, 2018, 14:09:54 »
Iwona :D albo ja tu tak rzadko zaglądam albo dawno Cię tu nie widziałem ;)
aż mnie wzięło na wspomnienia z SHITA o.... lepiej nie wspominać - kiedyś admin by mi dał ostrzeżenie :D

a co by całkiem nie spamować -
Dave- jak będziesz na Czarnej Przełęczy to napisz jak wiatka bo mi się nie che iść na górę :D
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline dave

« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 24, 2018, 09:10:57 »
Dave- jak będziesz na Czarnej Przełęczy to napisz jak wiatka bo mi się nie che iść na górę :D

Ostatecznie skończyło się na Rudawach i na Czarną Przełęcz nie dotarłem :P
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 27, 2018, 21:29:00 »
Dave- jak będziesz na Czarnej Przełęczy to napisz jak wiatka bo mi się nie che iść na górę
A co ma z nią być? Wiata jak wiata, dach jest, ściany są, drzwi zamykane, stryszek do spania, ławka na zewnątrz - same luksusy. Poza faktem, że w nocy na tak uczęszczanym szlaku można mieć jakichś gości lub samemu być gościem u kogoś.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 27, 2018, 21:29:00 »

Offline Doczu

« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 28, 2018, 04:59:15 »
no właśnie na fejsbukach czytałem że w ostatni weekend jakaś ekipa została z tej chaty wyproszona przez Czechów, bo rzekomo nie byłoby miejsca dla wszystkich (gość, który to opisywał twierdzi że byli we czwórkę)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 29, 2018, 22:59:09 »
Też czytałem, bywa. Powinni właśnie od początku założyć, że może ktoś tam siedzieć. Fajne miejsce na kimanko, ale ilość ludzi tam chodzących nawet zimą i po ciemku, może niestety powodować takie przygody. Raz tam kimałem, początek lutego, -8 jak pamiętam. Najpierw ekipa 3 polaków, chlali na zewnątrz wódę aż miło. Mało przyjemnie było i nie wiele brakło do jakichś słownych utarczek. Oczywiście słoik po ogórach i pustą flaszkę zostawili pod stołem. Potem przyszła trójka Czechów, ci nie chcieli spać w środku, wykopali jamę, przykryli od góry plandeką i spali w tym wietrze. Dziewczyna przyszła jedynie się do środka przebrać.
No, ale o północy pukanie i ładuje się kolejna ekipa polaków. Ci bardziej kulturalni, zrobili flaszkę i po godzince smutnej gadki poszli dalej. W końcu do rana spokój :)

Taka to jest wiata na Czarnej Przełęczy.

Offline Doczu

« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 30, 2018, 06:44:45 »
Mniej więcej takoż samo gościowi odpisałem. Ja idąc do jakiejkolwiek chaty liczę się z tym, że może być zajęta. Parę razy zdarzyło się że jak widziałem światło, czy słyszałem głosy, to szedłem gdzie indziej, albo jesli zachodziłem, to napić się herbaty, chwilę pogadać i ruszałem dalej.
To prawda - nigdy nie stanałem przed sytuacją, gdzie do chaty nie chciano mnie wpuścić, ale z pewnością bym nie lamentował z tego powodu. A już zwłaszcza w takim terenie jak Karki, gdzie schronów jest sporo, a i schronisk równiez nie brakuje. A w całej tej dyskusji padają stwierdzenia, że trzeba było dać po ryju, trzeba było wchodzić siłowo itp. retoryka. Z takim buraczanym podejściem nie różnimy się od tych buraków, którzy zabarykadowali się w chacie.
Cała ta sytuacja na fb bardziej mnie rozbawiła niż zdegustowała, ale nie pochwalam takich zachowań. Ja bym nie odmówił wpuszczenia.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 30, 2018, 21:15:00 »
A w całej tej dyskusji padają stwierdzenia, że trzeba było dać po ryju, trzeba było wchodzić siłowo itp. retoryka.
No, czytałem. Wszyscy mądrzy w internecie, same Arnoldy i inne Rambo :D

Offline Tadek

« Odpowiedź #211 dnia: Grudzień 01, 2018, 22:35:36 »
Pany - na moim podwórku takie rzeczy się dzieją a ja nic nie wiem bo internety za mało czytam w lesie za dużo siedzę - podeślijcie gdzie można poczytać

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #212 dnia: Grudzień 02, 2018, 06:57:45 »
też bym chciał poczytać.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #213 dnia: Grudzień 02, 2018, 09:19:19 »
Gdzieś na fejsie, ale już nie znajdę i nawet nie chce mi się. Ale powaga, nie warto, lepiej foty z hajmeryki polukać ;)

Offline misiak76

« Odpowiedź #214 dnia: Grudzień 07, 2018, 17:50:19 »
Kilka razy zachodziłem do tej wiaty i zawsze były tam libacje, raz to chyba nawet Czesi filma kręcili o ostrym napięciu mięśniowym [emoji16] Na Zewnątrz kilku panów broniło dostępu, a w środku odgłosy takie że ho ho ho ho [emoji16]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #214 dnia: Grudzień 07, 2018, 17:50:19 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #215 dnia: Grudzień 08, 2018, 19:49:22 »
A jest gdzies ten film dostępny w sieci? :D

Offline Tadek

« Odpowiedź #217 dnia: Wczoraj o 14:25:56 »
1- na kiedy potrzebujesz info w sprawie wiat? może w niedzielę skoczę na biegówkach sprawdzić.
2- Jak większość schronisk w pierwszej kolejności należy zająć pokoje w ostateczności gleba. Myślę, że tam Cię nie pogonią.
    Masz jeszcze chatkę górzystów obok.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #218 dnia: Wczoraj o 16:37:47 »
Rozdroże jest bardzo OK, o ile nie zawiewa sniegiem/deszczem. Spoko można kimać, bo na obydwu krańcach wiaty są nawet zrobione takie lezanki 3 osobowe. Poza nimi chyba 2 czy 3 stoły na których tez się zmiesci człek. No ale tak jak mówię, dopuki nie nawali 1,5m śniegu lub nie pada podczas wiatru, to będzie ok.

Na czy pod mostem chcesz spać? Nie pamiętam, by tam stała jakakolwiek wiata.

Tę wiatę wybierz:
https://www.google.pl/maps/place/Wiata+turystyczna/@50.8528049,15.4168228,1933m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x470ed0493d8a3317:0xde69afc1b3ff81d6!8m2!3d50.852406!4d15.4243487

cicho i spokojnie, warun noclegowy taki sam jak na rozdrożu, ale turystów i niepotrzebnych gości zdecydowanie mniej. A i same widoki znacznie ciekawsze niż sam las. Spójrz jednak na foty, jest tam jedna z zimowych warunków. Niestety to mam na myśli o wietrze i opadach i tyczy się to wszystkich tych wiat fińskich na ter. Izerów.

W samej kopalni jest też ciekawa meta :) Stoi tam już nieczynny budynek administracyjny, w środku generalnie syf, ale idąc do ostatniego pokoju powinno być lekko wysprzątane właśnie przez takich bezdomnych turystów jak my. Jak tam zaglądałem ostatnio, to cała podłoga wyścielona była nawet folią 4x5m, gruz sprzątnięty pod ściany, szyby w oknach itd. Jakieś 20 minut od Rozdroża i będziecie, a jak nie tam, to właśnie w tej drugiej wiacie zapodanej.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #218 dnia: Wczoraj o 16:37:47 »