Autor Wątek: WIATY W SUDETACH - uzupełnienia/ poprawki, dyskusja  (Przeczytany 70251 razy)

Offline atanor

Odp: WIATY W SUDETACH - uzupełnienia/poprawki, dyskusja
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 03, 2007, 12:58:07 »
wkrótce powinno sie pojawic na portalu opracowane Góry Bystrzyckie i Masyw Śnieznika

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 03, 2007, 12:58:07 »

Offline walter02

« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 04, 2007, 08:41:50 »
Łużyn - dzieks za poprawki  - będą wprowadzone wieczorkiem
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2007, 08:47:25 wysłana przez walter02 »

Offline atanor

« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 04, 2007, 12:59:19 »
Myślę, że ważną rzeczą jest woda w pobliżu wiat i warto dodać rubryczkę

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 04, 2007, 13:11:58 »
Myślę, że ważną rzeczą jest woda w pobliżu wiat i warto dodać rubryczkę
Popieram ten pomysł. Miałem kilka razy okazję przekonać się jak ważna jest woda w wędrówce. Nie chciałbym ponownie tego przeżywać.

Offline atanor

« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 04, 2007, 14:20:34 »
... gdy zostaje tylko do picia wódka to zaczyna się prawdziwy survival ;D

Offline walter02

« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 05, 2007, 08:21:06 »
Spis wiat wzbogacił się o góry Bystrzyckie oraz kilka obiektów w Masywie Śnieżnika.
Poprawiłem tez opisy wiat na Petrovce i Koralowej Ścieżce; przy okazji:  czy aby na pewno nie zostały pomylone III z II Drogą Sudecką?
(III to ta w okolicy Czarnego Kotła, a II to ta dochodząca do Petrovki?)

Zgodnie z sugestią Atanora i w cześniejszą Docza dodałem informacje o wodzie oraz o aktualności opisu. Tutaj wydaje mi się, że sformuowania typu wiosna / lato / jesień / zima + rok spokojnie wystarczy.

Przeglądajcie, zgłaszajcie uwagi, aktualizacje... mi najbardziej podoba się  wiata w okolicach Jagodnej 
http://outdoor.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=135&Itemid=81#BYSTRZYCKIE

Offline Łużyn

« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 05, 2007, 10:28:31 »
I droga sudecka leci przez Karkonosze od Przesieki do Szklarskiej Poręby

II droga zaczyna się mniej więcej na wysokości niebieskiego szlaku na Śmielec i kończy w miejscu potocznie zwanym "Zawracalnią" (czyli tam gdzie leży wiata) na czarnym szlaku na Petrovą Boudę.

III droga zaczyna się odłączając od II drogi niedaleko Wysokiego Mostu i kończy kawałek za skrzyżowaniem z Koralową Ścieżką

tak to +/- wygląda :)

do tego przy wiacie na Petrovce płynie strumień więc woda jest
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2007, 10:31:15 wysłana przez Łużyn »
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 05, 2007, 10:28:31 »

Offline atanor

« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 05, 2007, 14:17:45 »
w sumie i tak opanowałem się z publikacją dziwnych miejsc gdzie można się przespać
np. w starym wapienniku

Offline u99

• jedynym łatwym dniem był dzień wczorajszy...

« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 19, 2007, 14:35:45 »
Chatka Wielkanocna : położona na wysokości ok. 1300 m npm na Pd-Zach od Jagniątkowa w pobliżu zielonego szlaku (Ścieżka pod Reglami) na trasie Schronisko pod Łabskim Szczytem - Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem. W/g mapy wyd. PLAN KARKONOSZE POLSKIE i CZESKIE 1:25000 (wyd. ósme) : N 50 46' 577" E 15 33' 598". Najbliższe źródło wody to prawdopodobnie Snieżne Stawki. Chatka należy do Karkonoskiego Parku Narodowego, ale jego dzierżawcą i dysponentem kluczy jest Klub Wysokogórski w Poznaniu (historia chatki : http://www.kw.poznan.pl/stare/stara/chatka.htm). Chatka wyposażona jest w kilkanaście miejsc noclegowych, stół, ławy, wyposażenie kuchenne, kozę (piecyk oczywiście ;)), kominek (niestety nie działa) oraz super widok na Czarcią Ambonę z R-TCN (zdjęcia dot. stanu na styczeń 2006r.).

"na wyposażeniu" chatki jest też klimatyczna sławojka z widokiem (polecany nocą  ;)) na Szklarską Porębę... :o

Chatką opiekują się także harcerze z 66 PDH, którzy m.in. zaopatrują ją na zimę w drewno opałowe  ;D
http://c_lupus.webpark.pl/chv.html  oraz  http://www.tanihost.com/~hoktw/lupus/chatka/chatka2005.html

ps. zdjęcia i opisy chatek w Sudetach można znaleźć także na http://www.totalna.webd.pl/chatki.php
pozdrawiam u99

Offline atanor

« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 19, 2007, 15:16:45 »
wszystko fajnie, ładnie. 1)ale czy jest cały czas otwarta? 2) za nocleg kasują? ja np. celowo nie pisałem o chatce AKT, bo jest niezgodna z pt. 2

ciekawa stronka z tymi chatkami. najbardziej podoba mi się tekst "Opis dojścia do chatki został usunięty na prośbę..." ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2007, 15:26:26 wysłana przez atanor »

Offline u99

« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 19, 2007, 15:48:43 »
Atanor nie wiem jak wygląda stan obecny, moja wiedza w tym zakresie dotyczy jedynie stanu "na styczeń 2006r.". Jeżeli coś się dowiem to dam znać. Myślę, że najlepiej wysłać maila do KW Poznań ze stosownym zapytaniem.

ciekawa stronka z tymi chatkami. najbardziej podoba mi się tekst "Opis dojścia do chatki został usunięty na prośbę..." ;D
...takie czasy niestety, IMHO zdjęcia zdewastowanych wiat i chatek dają pewnie odpowiedź na pytanie dlaczego taka "prośba"...
pozdrawiam u99

Offline walter02

« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 19, 2007, 21:01:17 »
o tej chatce wspomniałem przy okazji jednego z moich wypadów narciarskich, więc datę aktualności spokojnie możemy przesunąć na "późna wiosna 2007" (http://outdoor.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=134&Itemid=54) co ciekawe, sraczyka nie zauważyłem...

O chatkach oczywiście możemy sobie pogadać, ale jestem przeciwny zamieszczaniu ich w spisie, który w założeniu miał być listą ogólnodostępnych miejsc do schronienia się i ewentualnego przekimania. Chodzi o to, żeby np taki odorowiec jak zjedzie w Sudety na gościnne występy miał jakie takie rozeznanie, coby mu dupska za mocno nie zmoczyło, a nie odbijał się od kłódek.

Offline u99

« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 19, 2007, 21:06:43 »
chatka jest "pod kluczem", ale sławojka stoi otworem  ;) dla wszystkich...
pozdrawiam u99

Offline walter02

« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 19, 2007, 21:08:46 »
no to faktycznie trzeba będzie zamieścić w spisie jakie wyposażenie ?? :D

Offline u99

« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 19, 2007, 21:14:21 »
pełen wypas --> jedna rolka, jeden otwór, odór nie powala (wrażenia człowieka z poważnie skrzywioną przegrodą nosową i to ze stycznia), niedomykające się na 100 % drzwi, ale ten widok nocą... ;D
ps. a na poważnie, dzięki sławojce najłatwiej trafić do chatki, która niestety (lub stety zwżywszy na wandali) szczególnie zimą dobrze zlewa się z otoczeniem...  :)
pozdrawiam u99

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 19, 2007, 21:14:21 »

Offline Łużyn

Odp: WIATY W SUDETACH - uzupełnienia/ poprawki, dyskusja
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 31, 2007, 07:44:55 »
jako, że wróciłem z Gruzji to od razu włączę się do dyskusji.

chatka wielkanocna tak jak i inne (z wyłączeniem Chatki AKT) nie jest ogólnodostępna i możliwy nocleg jest jedynie na zaproszenie klubowiczów. W związku z tym proszę o nieumieszczanie żadnych opisów z tym związanych. Powód jest prosty ponieważ KPN kontroluje stan chatek i ewentualni turyści są tam niemile widziani przez strażników parkowych. Poza tym częste są włamania i demolowanie wnętrza (plus próby podpalenia) więc im mniej osób zna dokładne opisy chatek i nie traktuje ich jako potencjalnych schronisk (bo takimi nie są) jest bezpieczniej.

Oczywiście nie jest to żądanie tylko prośba, która nam wszystkim bardzo ułatwi życie i nie spowoduje niepotrzebnych spięć z Parkiem :)

Dla jasności- KTK Morena jest odpowiedzialna za Chatkę Noworoczną i możemy o niej (i innych) pogadać ale poprzez PM

pozdrawia spalony gruzińskim słońcem

Łużyn

akurat Totalna Asymilacja to moja starzy znajomi ;D. Poprzez opisy dojścia turyści często myślą, że to schronisko i są zdziwieni kiedy im odmawiamy (bo musimy!) i wysyłamy na magiczne Odrodzenie ;). Kto widział chatki z bliska wie jak większość jest pancernie zabezpieczona przed włamaniem a i tak zdarzają się nierzadko >:(
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline michun

« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 21, 2007, 00:09:12 »
Znalezione ostatnio w neciku:
1) Góry Złote :  na Borówkowej pojawiła się wieża widokowa , jest tam podobno mozliwość noclegu http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=991   http://javornicko.cz/javornik/index.html
2) Pasmo Krowiarki : na Wapniarce od 23 IX będzie otwarta wieża widokowa ; jej konstrukcja będzie chyba umożliwiać nocleg (?).
3) Spis wiat po czeskiej stronie granicy w  Górach Złotych i Bialskich (Rychlebskie Hory) oraz w Jesenikach : http://rychleby-jeseniky.cz/?cube=galerie&c=69
"A droga wiedzie w przód i w przód
 Skąd się zaczęła , tuż za progiem..."

Offline u99

« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 21, 2007, 13:19:03 »
Będę na Borówkowej w połowie października to sprawdzę jak to wygląda w praktyce  ;). Ostatnio jak tam byłem (ok. roku temu) to niestety wszystko było pozamykane  :(
pozdrawiam u99

Offline atanor

« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 21, 2007, 15:40:43 »
wiata: Rozdroże Pod Cichą Równią
jest tam woda, płynie w rowie przydroznym, piłem i zyję

Offline u99

« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 21, 2007, 15:43:39 »
ja bym sie przedwcześnie nie cieszył, trzeba trochę poczekać na efekty...  ;)
pozdrawiam u99

Offline u99

« Odpowiedź #70 dnia: Październik 24, 2007, 20:57:37 »
Znalezione ostatnio w neciku:
1) Góry Złote :  na Borówkowej pojawiła się wieża widokowa , jest tam podobno mozliwość noclegu http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=991   http://javornicko.cz/javornik/index.html

Byłem na Borówkowej 11.10.2007r. Na szczycie zameldowaliśmy się ok. 24:00. Wieża widokowa była otwarta (z wyjątkiem jednego pomieszczenia zamkniętego na kłódkę). Na "parterze" można przekimać w lux warunkach na betonowej podłodze wokół schodów. Miejsca dużo, zmieści się niemal pluton wojska. Na "szczycie" wieży też pewnie można się przespać, zwłaszcza jak ktoś chce dostać później L4 z uwagi na przeziębienie / grypę / zapalenie płuc (niepotrzebne skreślić). Wiało niezbyt zachęcająco, więc po symboliczznej sesji zdjęciowej (mgła i tak ograniczyła widoki do niemal 0) zeszliśmy na dół na krótki żołnierski poczęstunek  ;D. Obiekt utrzymany w dobrym stanie, mimo, że otwarty i ogólnie dostępny brak śladów dewastacji czy bałaganu (nawet śmieci cwaniaki wynieśli przed naszą niezapowiedzianą inspekcją)  :o.
pozdrawiam u99

Offline atanor

« Odpowiedź #71 dnia: Październik 31, 2007, 00:08:42 »

usytuowanie: torfowisko pod zieleńcem (G. Bystrzyckie)

w miarę nowa wiata usytuowana na początku ściezki dydaktycznej idac od strony Zielenca, obok miejsce na ognisko

aktualnośc: jesień 2007

woda: w pobliżu płynie strumyk

Offline atanor

« Odpowiedź #72 dnia: Październik 31, 2007, 00:15:48 »
poprawka do wiata na sowiej przełęczy (karki)

woda: obok schroniska Jelenka jest obudowane źródełko (Emmin Pramen)

Offline atanor

« Odpowiedź #73 dnia: Październik 31, 2007, 00:19:02 »
Rozdroże Pod Cichą Równią

woda: obok w rowie przydrożnym płynie strumyk

Offline Turlaj

• dudziarz polski

« Odpowiedź #74 dnia: Październik 31, 2007, 07:44:12 »
atanor, jaki jest stan kładki na torfowisku?
a wieża widokowa w jakim jest stanie?
   woda w strumyku w kolorze piwa (mniam) ale to w związku ze związkami w torfie - pić można
 pozdro
Idź precz! lalko z pucu, kalkomanio wyższych uczuć...