Autor Wątek: WIATY W SUDETACH - uzupełnienia/ poprawki, dyskusja  (Przeczytany 69510 razy)

Offline fromage

Odp: WIATY W SUDETACH - uzupełnienia/ poprawki, dyskusja
« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 26, 2018, 12:25:26 »
Podziękował Panowie.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 26, 2018, 12:25:26 »

Offline Tadek

« Odpowiedź #226 dnia: Grudzień 27, 2018, 21:25:26 »
wybacz - miałem takiego kaca że nie sprawdziłem tamtych dwóch wiat. Jest szansa, że do połowy stycznia tam jeszcze wstąpię.  Ale byłem obok tej na Rozdrożu pod Działem Izerskim - to jest między Polaną Jakuszycką a schroniskiem Orle (ok 2km do Orla)
Złożona z dwóch połkolistych wiat, wejściami skierowanymi w swoją stronę więc nawzajem osłaniają się mocno od wiatru i śniegu. W środku pomimo opadów sucho.

Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline fromage

WIATY W SUDETACH - uzupełnienia/ poprawki, dyskusja
« Odpowiedź #227 dnia: Grudzień 28, 2018, 20:17:35 »
To to masz na myśli?

https://goo.gl/maps/cCpWXwAhnLk

Całkiem blisko innej wiaty w której chcieliśmy kimac. Dziękuje za info [emoji1]

Offline Tadek

« Odpowiedź #228 dnia: Grudzień 30, 2018, 21:41:25 »
tak to to - nie ma za co.
Wszelkie na miejscu służę również pomocą w razie jakiejś awarii
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline Gryf

• Świniopas,łazęga, powsinoga,wałkoń i szaławiła

« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 10, 2019, 01:25:04 »
 Powiem krótko o na temat wiaty Izerbejdżanu fajnie wyglądają i są dobre ale... Do póki nie ma pompy pod kątem prostym bo wtedy zacina po krawędziach pryczy na których się chrapie. Mam ten niepodważalny zaszczyt i przyjemność, że w butach mam 2 m a co się z tym wiąże na tych kusych ławkach mieszczę się na styk. Okap dachu ledwo wychodzi poza krawędź wiaty więc jak zawiewa to okazują a woda dostaje się na śpiwór. Szczeliny między żerdziami też robią gównianą robotę bo tak samo wiatr harcuje i mżawką śpiwór obryzgany jest.
 Większość wiat w Izerach spełnia swe zadanie ale dla spacerowiczów szukających wytchnienia i ukojenia skołatanych serc. Rodzin potrzebujących odpoczynku czy wytapetowane h na kolorowo rowerzystów pragnących wszem i wobec zaznaczyć swój status posiadania.

Oszczegam! Zabierz jedną z drugim plandekę czy ceratę a wtedy unikniesz perypetii w trakcie opadu.

I dalej...

Tu i ówdzie na grupce pojawiły się wzmianki o nowym Schronie p. rezerwatem w g. Bialskich a w tym wątku do tej pory nikt ani słowem się dobrej pory w tej sprawie nie zająknął więc uzupełniam tą lukę. Poprzedni schron najmłodszy nie był i mimo prób resuscytacji powoli przestał spełniać swoje zadanie jako miejsce odpoczynku i mocowania. Dach dechy w dachu przegniłe, sęki powypadały, ławki albo zgniły albo przeszły przez ognisko więc jakieś dobre dusze dzięki Bogu zrównały z ziemią stary schron i na nowych betonowych słupkach fundamentowych postawiły totalnie nowy schron w dawnym stylu. Dach jest niczego sobie bo ma podwójne poszycie  na górę prowadzą wygodne schody a nie jakaś wyszczerbiona hitlerowska drabinka. Na piętrze jest przestronnie i jasno a to za przyczyną dwóch szerokich zaszybionych szprosami nieuchylanych okienek. Na dole ława i ławki. Na zewnątrz kubły na śmieci z których się przelewa miejsce ogniskowe i ławeczki.
Kamyczki w ogródku to brak wentylacji na stryszku, brak klapy nad schodami i przydałyby się nawet przesuwane wrota na wypadek np szalejącej wichurki .

Z fartem zwierzyno!
Rafał Łoziński
http://woodcraft.pl - Portal leśnej mądrości

Offline menel

• działkowicz z szafą na plecach

« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 10, 2019, 09:07:29 »
w g. Bialskich a w tym wątku do tej pory nikt ani słowem się dobrej pory w tej sprawie nie zająknął więc uzupełniam tą lukę

Trudno się z tym nie zgodzić. Generalnie nowy schron to opcja wersal. Gdyby były tam TV i internety, to można tam mieszkać. ZE dwie foteczki z lutego 2017 roku:

I wnętrze, sorewicz za jakość:

Dobra, jeszcze trzecia, za dnia :

"Jak się człowiek umyje, to czar i blask od niego bije"

Offline menel

« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 26, 2019, 06:35:21 »
W tygodniu byłem w Górach Izerskich na melanżu. Jakie było moje zdziwienie na Rozdrożu pod Wysokim Kamieniem. Tamże pusto, po wiacie posprzątane. Szkoda, była to ważna miejscówka dla mnie. Przy przejściu grzbietu na rakietach, tu się lokowałem/lokowaliśmy na pierwszy nocleg. Tej wiaty już podobno nie ma sporo czasu. Fota z 2015 roku, już niestety archiwalna:

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 26, 2019, 06:35:21 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 27, 2019, 18:18:00 »
OMG, 2x tam kimałem. Fatalne wieści. Znasz coś w pobliżu?

Offline menel

« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 27, 2019, 19:12:44 »
Tiaa.  Od Rozdroża p/Wysokim Kamieniem idzie ściecha, chyba czerwony rowerowy, ale nie jestem pewien. Na tej trasie jest wiata typy skandynawskiego, kimałem tam w 2017 roku. Ta ściecha przebiega między czerwonym na Wysoki Kamień a niebieskim, który prowadzi ze Szklarskiej p/Białą Dolinę do Rozdroża p/Zwaliskiem i dalej. Wiata znajduje się w okolicy półmetka między Rozdrożem pod Wysokim Kamieniem a przecięciem się z niebieskim szlakiem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2019, 19:47:51 wysłana przez menel »