Autor Wątek: [Plecaki duże] Wisport Mosquito  (Przeczytany 10546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lisu

• tata Lucyferka

[Plecaki duże] Wisport Mosquito
« dnia: Styczeń 05, 2009, 14:08:43 »
Czy ktoś miał może styczność z tym plecakiem i mógłby coś o nim powiedzieć bom zainteresowany zakupem onego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 14:28:48 wysłana przez misio »
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki duże] Wisport Mosquito
« dnia: Styczeń 05, 2009, 14:08:43 »

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

Odp: [Plecaki duże] Wisport Mosquito
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2009, 14:51:17 »
Posiadam i uzywam. Co chcesz wiedziec ?
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

misio

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2009, 14:54:27 »
linkacza podrzucę do tegoż plecaka:

http://www.wisport.com.pl/index.php/plecaki/trekkingowe_i_turystyczne/mosquito

jak to mawiają: Wisport, to firma z tradycjami ;D. zawsze warto w nią inwestować, mimo, że, moim osobistym zdaniem, komfort tragania jest niższy niż Deutera. porównanie takie zapodaję, gdyż często ludziska właśnie te dwie firmy stawiają obok siebie. dużo też trudniej dopasować system nośny i moim zdaniem FAS zbyt często się luzuje w porównaniu z deuterowskimi cudami. ale trzeba przyznać, że są to i tak bardzo dobre plecaki! to nie podlega dyskusji.

Mosquito posiada ten uproszczony FAS, czyli:
Cytuj (zaznaczone)
uproszczony FAS - posada płynną regulację wysokości zawieszenia, pas biodrowy, krótszy oraz mniejszy wszyty na stałe. Szelki oraz pas biodrowy pokryte siatką AIR NET ECO. Szelki wyprofilowane nie posiadają dodatkowego pogrubienia w częsci szczytowej.

osobiście, mimo 200 zł różnicy, dołożyłbym do Guide'a, mimo, że Mosquito jest lżejszy. a jakbym miał już dołożyć akurat te 200 zł, to zakupiłbym to: http://www.allegro.pl/item515844658_promocja_deuter_aircontact_65_10_teraz_559_zl.html . i daję gwarancję, że ta 65 jest większa niż 70 Wisportu ;D.

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2009, 14:57:04 »
Nic mi sie nie poluzowalo w Wisporcie jeszcze , w przeciwienstwie do f7pro i pier***ego Marmota. 

Podsumowujac : plecak jak plecak , bardzo wysoka jakosc wykonania, trwalosc i pancernosc oceniam (jak narazie) na poziomie legendarnego JanySporta , funkcjonalny , lekki (odczucie subiektywne moje wlasne) , ergonomiczny.

Nie widze najmniejszego powodu zeby doplacac do innch plecakow . Jakis czas temu natomiast zauwazylem ze uzytkownicy Deuterow caly czas jęczą ze maja ciezkie plecaki. No , jak sie ma 70 litrowy wor wypchany wszystkim pod sufit i do tego plecak z wszelkimi mozliwymi wymyslami i 5 milionami tasiemek , ktory sam w sobie wazy w ciul - to wtedy sie narzeka ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 15:01:04 wysłana przez Gargamel »

Offline atanor

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2009, 14:59:25 »
nowy mosquito jest robiony na FASie, czyli tym co stare Guidy, Wentusy. za cene 300 zł to najlepszy wybór.
Wisport ma świetny serwis gwarancyjny.
wiem, ze brzmi to jak reklama, ale wszystkim moim znajomym go polecam w tej kategorii cenowej.

misio

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2009, 15:01:17 »
też w tej cenie bym tylko ichnie plecaki polecał.
a serwis mają naprawdę zajebisty i nie idą w ślady Marabuta ;D.
Atanor, ale na stronce mają info, że tam jest uproszczony FAS (?). od kiedy robią tą nową wersję?

Offline atanor

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2009, 15:09:21 »
FAS Plus, czyli nowy od jakiegoś roku w guidach, i.in. maja wzmocniony pas biodrowy twardym plastikiem.
a stare FASy na oko sa teraz w mosquito. nie zauważyłem jakiegoś uproszczenia.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2009, 15:09:21 »

misio

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2009, 15:14:48 »
wyżej masz napisane, co je odróżnia. ale ja tego uproszczonego, to na oczy nie widziałem. wiem, że ten FAS, to trzeba elegancko dopasować, bo inaczej się plecak buja.
pisaliśmy o tym już trochę temu w tym temacie: http://www.forum.outdoor.org.pl/systemy_noparane-t325.0.html

plus tego wszystkiego jest taki, że w Wisporcie można prosić o zmianę systemu nośnego. także to też można wziąć pod uwagę.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2009, 15:19:18 »
Właśnie ta ilość troków, materiał skierował mnie na jego tor. Do tej pory używałem produktu dla U.S Army ale 2 tygodniowy wyjazd z takim plecakiem to pomyłka. I dlatego też najbardziej interesuje mnie jego system nośny po załadowaniu do pełna. Ja jestem raczej szczupły więc pod tym względem też muszę patrzeć.
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline Baca

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2009, 16:54:12 »
Mam ok 172cm wzrostu, ważę tyle co nic (po wyprawie rowerowej spadlem pare poniżej 50) i system nośny stosowany w Wolverine (czyli FAS bez uproszczeń) daje radę. Nosiło się często powyżej 20kg i źle nie było :)

Kumpel też szczuply, ale już bez niedowagi też nie narzekał :D

Offline atanor

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2009, 17:02:35 »
w wisporcie to jest fajne, że jak potrzebujesz to możesz sobie zamówic 2 m troki ;D
i zaplacisz kilka zł wiecej a nie 300 za fatygę jak jest to w marabucie.

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2009, 21:19:01 »
no i nie zapominajmy ze Made in Poland. Jesli nie ma satysfakcjonujacej oferty polskich firm w dziedzinie kurtek HS i butow , to przynjamniej Wisport plecory to trekkingu robi w pyte.

« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2011, 21:45:07 »
Plecak ma 1,5 roku, i intensywnie używam. Śladów zużycia właściwie brak(jedna z klamerek strzeliła). Kolor żywy, nie szmaci się, co do wygodny to wiadomo - nie ma cudów, ale nie narzekam. Dobrze, że ma kupę troków i można sporo rzeczy przypiąć na zewnątrz. Znajomi maja i też sobie chwalą, także za te pieniądze to polecam jak najbardziej i na przyszłość też zapewne kupie wisporta.

misio

« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:01:20 »
Może w takim wypadku połasisz się na solidny, dłuższy test tego plecaczka?
Z chęcią bym przeczytał!

Offline Kudłaty

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2012, 17:19:26 »
Mosquito ma zintegrowany pokrowiec przeciwdeszowy? Bo w specyfikacji ani słówka o tym
"Jak biec do końca potem odpoczniesz..."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2012, 17:19:26 »

« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 08, 2012, 21:51:58 »
Nie ma zintegrowanego pokrowca. W modelach, w których jest znajduje się u dołu plecaka i wyraźnie wymieniają ten dodatek w specyfikacji