Autor Wątek: Obróbka zdjęć: programy, pomysły, rady  (Przeczytany 29580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiktor

• od krwi trawa rośnie bardziej zielona...

Obróbka zdjęć: programy, pomysły, rady
« dnia: Grudzień 15, 2008, 13:08:48 »
wydzielone z wątku: Photos especially for Terror :)

no to tak
- centralny kadr niezbyt ciekawy
- krzywe - mostek leci w lewo
- pobaw się trochę zdjęciem zanim się pochwalisz

tak na szybko na beznadziejnym monitorze - nie jestem pewien efektów

jeszcze poćwicz gejowiznę :D :D :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 23:43:38 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

Obróbka zdjęć: programy, pomysły, rady
« dnia: Grudzień 15, 2008, 13:08:48 »

Offline lex

Odp: Obróbka zdjęć: programy, pomysły, rady
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2008, 13:16:43 »
bo byłeś dawno, teraz jest przekrzywiony ;)
a tak na serio, to fotka jest zrobiona pod kątem, stąd taki efekt, chróst nie ustawił statywu centralnie na gejopotoczek.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 13:18:29 wysłana przez lex »
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

misio

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2008, 16:30:42 »
no to tak
- centralny kadr niezbyt ciekawy
- krzywe - mostek leci w lewo

ja się nie chwalę, ja nienawidzę takich zdjęć, a, że z Lexem mamy dziś wolne obydwaj, to wyszła gejowizna ;D. i to taka jak trzeba ;D. to nie jest złe zdjęcie, Ty je po prostu źle odbierasz ;D. ono ma takie być właśnie! ;D

Offline Wiktor

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2008, 16:47:12 »
ależ naprawdę nie musisz mi mówić jak należy odbierać takie zdjęcia co Ci już chyba udowodniłem zdjęciami specjalnie Tobie dedykowanymi :D

chciałem Cię jedynie zachęcić  i podpowiedzieć co zrobić by gejowe zdjęcia były jeszcze bardziej gejowe :D :D :D

Offline Warzyn

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2008, 17:31:01 »
a widzisz, ja na przykład jestem anty nadmiernemu ingerowaniu. Także ile osób tyle opinii ;D

chociaż duszek wyszedł :P
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

Offline Wiktor

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2008, 17:56:08 »
a widzisz, ja na przykład jestem anty nadmiernemu ingerowaniu. Także ile osób tyle opinii ;D

zawsze mnie to zastanawia - jak się kiedyś w ciemni siedziało i kombinowało z powiększalnikiem to nikt się nie buntował przeciw obróbce a teraz zdjęcia mają wychodzić surowe z aparatu - czemu ma to służyć? dlaczego zdjęcia nie poprawić jeśli ma wyglądać lepiej? (w tym przypadku bardziej giejowo - przerysowany kontrast i nasycenie)

oczywiście nie chodzi o to by z żółtej suchej trawy robić zieloną soczystą łąkę :D tylko lekki retusz w celu poprawienia odbioru zdjecia

Offline Warzyn

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2008, 18:07:24 »
Po prostu terror wrzucił takie zdjęcie jakie chciał. Nie wyretuszowane jego sprawa.
Ja tez jestem zdania, że mały retusz nie zaszkodzi, ale nie każdy lubi go używać. i to tez trzeba zaakceptować.
Po prostu zdjęcie niewyretuszowane nie jest brzydsze - jest po prostu inne.

A tym co robią zieloną łąkę ze snopa siana to ... :P

pozdrawiam
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2008, 18:07:24 »

misio

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2008, 20:02:18 »
gejostwo zrobione, gejostwo wyszło ;D.
ogólnie jestem zdania, że na tę chwilę moja ingerencja w foty polega na:
- dobrym wykadrowaniu: czasem z foty można uzyskać to, czego się nie chciało, a jest zajebiste ;D. a czasem po prostu źle się uchwyciło i lepiej wyciąć.
- nie robię w aparacie fot W&B i zmieniam to w programie, tak samo, jak nie posiadam filtrów typu czerwony i czasem fajnie się tym pobawić. ale poza tym w kolory nie interweniuję.

a moje zdjęcie gejowskiego potoczku wrzucone jest prosto z aparatu po dokonaniu konwersji wsadowej ;D.

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2008, 20:16:12 »
osobiscie , nie umiem uzyskac za pomoca programow takiego efektu przy zdjeciach BW jak za pomaca filtra czerwonego. Poprostu wychodzi jakies cholerne ziarno.
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2008, 23:35:26 »
osobiscie , nie umiem uzyskac za pomoca programow takiego efektu przy zdjeciach BW jak za pomaca filtra czerwonego. Poprostu wychodzi jakies cholerne ziarno.

A jak robisz BW programowe? Ciagniesz po kanalach rgb?
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2008, 23:41:10 »
zdjęcie można, a nawet trzeba było dopracować ;D, co do kadru, to śmieszą mnie opinie, że kadr centralny, a jaki niby miał być...? kadr jest pochodną tego, co widzimy i tego, co chcemy pokazać i na co zwrócić uwagę patrzącego, wiem że są zasady mocnych punktów, umieszczania obiektów z jednej, bądź drugiej strony, srutu tutu, ale nie można w każdym przypadku i zawsze kurczowo trzymać się zasad kompozycji, jak osesek cycka matki; należy patrzeć i za każdym razem oceniać, jak chcemy ująć dany obraz; nie każdy kadr centralny jest nieciekawy i nie każdy kadr skomponowany wedle reguł jest ciekawy; zasady są po to, by je przekraczać, ba brutalnie nawet łamać ;D, tyle że trzeba to robić z premedytacją, z pełną świadomością; wiem, że wiele osób naczytało się - z różnych poradników - zasad kompozycji "pamiętaj umieszczaj obiekt..." ble, ble, ble i wbiło sobie te zasady do głowy, i przykładają, je jak kalkę do każdego zdjęcia, ale to właśnie jest najprostsza droga do zamordowania fotografii...

Wiktor, jak już dokonałeś obróbki, to trza je było przynajmniej naprościć ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

misio

« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2008, 23:48:47 »
to jakie programy polecacie do obróbki panie i panowie ???

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2008, 00:00:28 »
jak dla mnie PhotoShop CS3 w zupełności styka, żeby nauczyć się go obsługiwać życia by mi brakło, ważne że obsługuje RAW-y, klei panoramy, więc jest git ;D

misio

« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2008, 00:05:09 »
to jest ogólnie chyba ciężki dla procesora program, szczególnie, jak się ma laktoka A.D. 2005 ;D.
coś lżejszego też znacie i polecacie obywatele?
bo ja posiadam na razie irfanview i nic poza nim ;D. do tego, co robię mi styka, aleee... zawsze i chętnie skorzystam z Waszych rad ;D.

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2008, 00:11:12 »
ja mam komputer z ery mezozoicznej, z okresu trias, rocznik 2002 i daje radę, fakt, że jak klei panoramę z 9-10 zdjęć, to kolację mogę zjeść ;D, ale za to przychodzę pojedzony i panoramka gotowa :D; poza tym, ja tak mam, że jak znajdę coś co mi leży, to nie obciążam komputera inszymi gadżetami, na cholerę mi 8 programów do obróbki zdjęć; mogą być jeszcze Paint Shop, ACDSee
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 00:16:38 wysłana przez crimson »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2008, 00:11:12 »

Offline grocik

« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2008, 01:31:35 »
zależy co chcesz robić... Do prostych rzeczy typu kontrast, jasność, itd. to picassa Ci wystarczy, a Photoshopa sobie odpuść, no chyba że chcesz ingerować nie tyle co w jakość zdjęcia a w samo zdjęcie, i będzie rzucał filtrami, wyciąganiem odpowiednich kolorów, wymazywaniem i dodwaniem niektórych rzeczy...

misio

« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2008, 01:35:15 »
na razie, to mi styka irfanview ;D. on ma i tak za dużo opcji na takie szaleństwa, jak ja potrzebuję obecnie ;D.
ale z chęcią popatrzę na możliwości tego Photoshopa. tylko jutro idę RAMu dokupić, bo staniał DDR1 ;D ;D ;D.

Offline Wiktor

« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 16, 2008, 11:22:17 »
tyle, że ja nie napisałem "nie rób zdjęć z centralnym kadrem" tylko, że taki wodospad centralnie, z wodą płynącą pod kątem jest mało ciekawy. Przesunąć się w lewo, pokazać cały korzeń tego drzewa po prawej może byłoby ciekawsze

misio

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 16, 2008, 14:53:22 »
tyle, że ja nie napisałem "nie rób zdjęć z centralnym kadrem" tylko, że taki wodospad centralnie, z wodą płynącą pod kątem jest mało ciekawy. Przesunąć się w lewo, pokazać cały korzeń tego drzewa po prawej może byłoby ciekawsze

tu masz 100% racji! ale z Lexem stwierdziliśmy, że dwa shoty i spadamy, bo tak pizgało ;D. nawet pies nam zmarzł ;D.

Offline Wolf

« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2009, 14:28:06 »
Pytanie: jakiego progamu użwyać do masowego podpisywania zdjęć ?? Mam jakiegoś Exifera ale ni z cholery nie wiem jak to sie tam robi :( Może ktoś zna łatwy sposób.
"Siłę słonia, płodność byka da Ci tylko turystyka!"

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2009, 15:05:04 »
Irfanview - zakładka batch conversion, tam sobie juz wszystko ustawiasz : katalog docelowy, nazwy pliku (np walentynki## ) , dodawany tekst i jego polozenie oraz kolor i szerokosc ramek, ale z tym ostatnimi to ja sie bawilem na poczatku chyba z godzine zanim wyszlo mi takie jakie ma byc
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline Baca

« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 08, 2009, 02:20:34 »
Hej, co do oprogramowania:
Ostatnio odkryłem kolejny program ze stajni Adobe - tym razem Lightroom.
Jest to taka "Picasa od Adobe" czyli przeglądarka zdjęć (bardzo rozbudowana) + narzędzie do edycji (również rozbudowane, ale typowo pod zdjęcia, a nie tworzenie grafiki jak to ma miejsce w Photoshop CS) + modułu do drukowania, tworzenia publikacji i modul "web" którego jeszcze nie rozkminilem.

Jest troche trudniejszy od Picasy ze względu na mnogość funkcji, ale dalej jest prosty i intuicyjny ;)

można kupić za 300$ albo ściągnąć pełnego triala i coś z nim pokombinować ;)

służę linkami do wspanialego kursu video, 4CD filmów, w ojczystym języku większości userów tego forum ;)

Edytka: MAIL POSZEDŁ ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 03:08:55 wysłana przez Baca »

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 08, 2009, 18:03:55 »
No ogolnie to Lightroom jest aplikacja dedykowana do obrobki zdjec w kazdy mozliwy sposob, Photoshop to mega kombajn graficzny w ktorym edycja foto to raptem funkcja dodatkowa.

Offline Warzyn

« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 08, 2009, 18:19:25 »
Riposta Mailowa poszła ;D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 09, 2009, 12:56:38 »
Bacu, daj mi tez ;D