Autor Wątek: [Bielizna] Barracuda Elbrus  (Przeczytany 32113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qbas

Odp: [Bielizna] Barracuda Elbrus
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2010, 15:27:54 »
Paclite  = membrana. Z definicji nie przepuszcza wiatru, wode odprowadza z fizyki (różnica wilgotności i temp).
Windshirt = nylon, gęsto tkany i dzięki temu przewiewny w bardzo malym stopniu (przepuszczalnośc regulowana gęstością splotu wlasnie). Odprowadzanie wody generalnie przez podciaganie i wysychanie ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2010, 15:27:54 »

Offline abbath

« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 26, 2010, 15:46:36 »
No to jeszcze poprosze o roznice miedzy SoftShell a Windshirt :) Moj SS - 100% poliester z dodatkiem teflonu i bambusa :), jest baaaardzo cienki, nieprzemakalny na lekkim deszczyku i w pewnym stopniu nieprzewiewny ale szybko sie zapacam w nim.

Offline atanor

« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 26, 2010, 16:17:35 »
jest to nieco płynne i subiktywne, ale windshit to kurtka z tkaniny nylonowej (np. pertex) jeszcze bardziej obrazowo praktycznie identyczne jak poszycie w śpiworach. przez dodanie polara pod spód powstał pierwszy softshell.
współcześnie softshell to rozciągliwa dzianina, może mieć od środka polar lub kropki z "meszku".

Offline semow

« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 07, 2010, 23:05:49 »
Po ponad dwóch latach używania najwyższa pora, aby podzielić się paroma refleksjami na temat bluzy stretchowej Elbrus, polskiej marki Barracuda. Niecierpliwych z góry uprzedzam, że wrażenia moje są bardzo pozytywne i z pewnością Elbrus znalazł by się w czołówce mojej listy "złotej dziesiątki" ulubionych ciuchów.

Co na temat Elbrusa mówi producent?

Na dalszą część testu semowa zapraszamy na portal:
[Bielizna] Barracuda Elbrus
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 19:45:36 wysłana przez crimson »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 07, 2010, 23:10:46 »
no wymęczył w końcu ;)
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline semow

« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 07, 2010, 23:12:49 »
Foty bidne, jakbym pomęczył jeszcze trochę to może by się udało coś w terenie zrobić. Bo tak spontanicznie to nikt mi nie chce zdjęć robić więc nie mam ;D

Offline arczar

« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 07, 2010, 23:19:48 »
Nie próbowałeś wcisnąć się w S? Wtedy wyszła by Ci typowo pierwsza warstwa ładnie odprowadzająca pot. Sam poszukuje takiego ustrojstwa, ale nie wiem czy się wcisnę... Miałeś okazje porównać technostretch z Coldgearem Under Armour?
*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 07, 2010, 23:19:48 »

Offline semow

« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 07, 2010, 23:35:02 »
Ale po co miałbym się wciskać? ;D M'kę mogę równie dobrze nosić jako pierwszą warstwę, jest wystarczająco obcisła. I czasem tak noszę. Na zdjęciach powyżej na przykład.

Porównywałem tylko z tym co mieli te 2-3 lata temu w krakowskich sklepach: małach, beri, jakieś berghausy i nortfejsy.

Offline arczar

« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 08, 2010, 14:56:51 »
Druga skóra to to nie jest,ale jeśli jest Ci dobrze to nie mam więcej pytań ;) BTW a u Stopy nie macałeś na Blancu tego ColdGeara?mnie interere różnica grubości...
*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

Offline semow

« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 08, 2010, 15:03:01 »
Generalnie założeniem TS czy PS jest to, że może być noszony jako 1 albo 2 warstwa, więc nie powinien być tak ciasny i przylegający jak typowa bielizna. Do tego jest sporo grubszy. Z tego co kojarzę to te koszulki z długimi rękawami które nosił Stopa były raczej cieńsze i bieliźniane. Małachowski robił kiedyś zresztą takie fajne koszulki czesane od wewnątrz, bardzo ciepłe. Tutaj termika jest znacznie wyższa, z tego co zauważyłem.

Offline czis

« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 08, 2010, 15:18:27 »
No cóż jako autor tego wątku  po 2 latach od zakupu uważam że jest to bluza bez wad jak dla mnie (dla semowa widac też). Niestety w tym roku uzywałem jej niedużo, oprócz zastosowań górskich sprawdza mi sie na rowerze a nawiązując do mojego pierwszego posta i nadziei tam wyrazonej, Elbrus swietnie daje radę z softem bezmembranowym. Nadal jest to dla mnie produkt bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o cene w stosunku do PS.
Ja wybrałem rozmiar L przy moim wzroscie 188cm i mam wrażenie że mam go bardziej obcisłego niż semow dla swojego wzrostu w rozmierze M.

Offline semow

« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 08, 2010, 15:36:26 »
Jeżeli chodzi o rozmiar to mogę dodać, że obecnie noszę większość ciuchów w L'ce.

Offline sly1984

« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 20, 2011, 21:54:30 »
Mam pytanie czy rozmiar M tej bluzy będzie dobry przy wzroście 184 cm bo w klatce i w pasie według rozmiarówki pasuje M
Z góry dziękuję za pomoc.

Offline semow

« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 20, 2011, 22:01:39 »
Niby jest elastyczna, ale ja przy 178 cm wzrostu nie narzekam na zbyt długie rękawy... tzn. jak nie zakładasz pętelek na kciuk to trochę materiału się zbiera, ale jak założę to długość jest w sam raz.

Offline sly1984

« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 22, 2011, 08:51:27 »
Kurcze, zawsze mam problem z takimi ciuchami bo albo długość jest dobra albo szerokość. Chciałbym żeby ta koszulka była obcisła nawet kosztem długości. Jedynie martwią mnie te rękawy. Bieliznę termoaktywną czy to Craft, Icebreaker czy Brubeck czy inne wynalazki zawsze kupuję M więc może i tym razem będzie dobrze.
Może wiecie gdzie w Poznaniu można przymierzyć tą bluzę?

:)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 22, 2011, 08:51:27 »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 22, 2011, 11:09:42 »
sieć sklepów Cerro Torre miała Barracudę w swojej ofercie: http://cerrotorre.pl/Siec-sklepow--cabout-pol-11.html więc możesz tam podejść popytać
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline heyahero

« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 22, 2011, 13:19:16 »
Kurcze, zawsze mam problem z takimi ciuchami bo albo długość jest dobra albo szerokość. Chciałbym żeby ta koszulka była obcisła nawet kosztem długości. Jedynie martwią mnie te rękawy. Bieliznę termoaktywną czy to Craft, Icebreaker czy Brubeck czy inne wynalazki zawsze kupuję M więc może i tym razem będzie dobrze.
Może wiecie gdzie w Poznaniu można przymierzyć tą bluzę?

:)

Mam 174cm wzrostu i na mnie M-ka pasuje idealnie (postura raczej standard ;)). Tak, jak pisał crimson - Elbrusa przymierzałem w Cerro Torre.  Co do rękawów, to nie zauważyłem nic "martwiącego" (może są o centymetr dłuższe niż zazwyczaj).

Pozdrawiam

Offline Rychu

« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 22, 2011, 14:17:10 »
Jak nosisz M od Crafta, to spokojnie możesz brać M od Barracudy. U mnie się to sprawdziło, a kupowąłem na ślepo w necie Peaka.
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline sly1984

« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:00:51 »
Przyjechała do mnie Barracuda Elbrus w rozmiarze M. Przy moich 184cm wzrostu i 63 kg wagi leży idealnie. Rękawy są długie i bez problemu będę mógł korzystać z otworów na kciuki. W wersji z koszulką Crafta na krótki rękaw i Craftem Warm na długi tworzy idealne zestawienie. Dziś potestuje ją na rowerze. Już teraz wydaje mi się, że będzie to moja ulubiona bluza. :)

Offline abbath

« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 03, 2011, 14:30:58 »
Czy ktoś wie gdzie można ją pomacać w okolicach katowic lub bytomia?

Offline madmun

« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 03, 2011, 15:50:22 »
dzown do Cerro Torre
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 13, 2013, 20:47:02 »
Barracuda jeszcze coś sprzedaje? Dzwonie do nich od wczoraj i nikt nie odbiera, jutro spróbuje jeszcze do biura zadzwonić...
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.