Autor Wątek: Systemy nośne  (Przeczytany 34310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline atanor

Odp: Systemy nośne
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2008, 23:29:39 »
ale nie 200 ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2008, 23:29:39 »

misio

« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 16, 2008, 23:30:24 »
ja bym dołożył nawet i 200.

Offline atanor

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 16, 2008, 23:31:40 »
...i kupił deutera

misio

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 16, 2008, 23:35:44 »
nie. Deutera już mam i więcej bym nie kupił, bo ten jest niezniszczalny ;D.

podsumowując odpowiedzi na pytania Jędrka: na moje warto dołożyć i warto zmienić system w Guide. ten FAS plus wydaje mi się ok, ponieważ zabezpiecza po prostu dodatkowo lędźwia. jednak nigdy nie widziałem na żywo tego systemu, tak jak Independance. skoro jednak jest jakieś unowocześnienie w porównaniu ze standardowym rozwiązaniem, to na moje zawsze warto, dla wygody, zainwestować, tym bardziej, jeśli sprawa rozbija się o kilkadziesiąt złotych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 15:13:25 wysłana przez misio »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 17, 2008, 02:32:12 »
Ja mam na swoje życzenie uszyty do Ventusa szerszy pas. Wygląda identycznie tak jak ten w FAS Plus. Muszę powiedzieć, że jest rewelka. Fakt, że wcześniej miałem jeszcze wersję bez tej plastikowej , usztywniającej listwy ale mimo to szerszy pas do plecaka transportowego to jest to. Jeśli chodzi o te dodatkowe poduszki to też powinny się sprawdzić, a na 100% nie będą przeszkadzać. Szelki chyba pozostały bez zmian.
Jędruś, jeśli chcesz to śmiało uderzaj do Wisportu niech ci w Guide wstawiają Fas Plus, nie będziesz żałował, a koszt operacji nie będzie większy niż 50zł. bo to praktycznie bedzie doszycie tylko tych dodatkowych poduszek. Pas i szelki i tak jakieś muszą ci dać.

misio

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 22, 2008, 22:08:24 »
pytanie mam o systemy nośne w Wolfganu. ktoś ma coś do czynienia, może coś szerzej napisać?
biega mi o te dwa plecaki szczególnie:
http://wolfgang.pl/?p=shop&product_id=37
http://wolfgang.pl/?p=shop&product_id=38

z góry dzięki za odpowiedź!

Offline ptb

« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 20, 2008, 12:07:47 »
Wpadłem wczora do HiM'a i znowu zaskok. Ostatnio wprowadzili do oferty plecaki osprey'a a teraz mountain hardwear. I kolejny zaskok:
http://www.mountainhardwear.com/Exodus.aspx
Nie zdążyłem przymierzyć, ale wygląda ciekawie. Plecaki chyba bardzo lekkie patrząc na użyte materiały i na wagę z ręki.
Ktoś coś wie?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 20, 2008, 12:07:47 »

Offline Gryf

• Świniopas,łazęga, powsinoga,wałkoń i szaławiła

« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 17, 2008, 15:03:49 »
Nota bene: Kołchozowy plecak
Kiedy w autobusie podmiejskim jego twardy róg boleśnie wciska wam się w pierś albo w bok nie kłóćcie się, lecz dobrze mu się przypatrzcie, temu plecionemu z łyka koszowi na szerokim starganym brezentowym pasie. Do miasta wożą w nim mleko, ser, pomidory za siebie i za dwie sąsiadki, z miasta pół setki długich bułek na trzy rodziny.
Jest pojemny, trwały i tani, ten babski plecak, nie mogą się z nim równać jego różnokolorowi sportowi bracia z kieszonkami i błyszczącymi sprzączkami. Mieści taki ciężar, że nawet przez waciak nie wytrzymuje nawykłe chłopskie ramię wpijania się jego pasa.
Dlatego też wymyśliły baby taką modę: zarzucają łubiankę na plecy, a pas przeciągają sobie przez głowę. Wtedy ciężar rozkłada się równomiernie na oba ramiona i piersi.
Bracia! Nie mówię: przymierzcie taki koszyczek do pleców. Ale jeżeli was potrącili weźcie taksówkę.

Aleksander Sołżenicyn

Znalazłem cały szereg kapitalnych nowelek Sołżenicyna.  Kolejne jeszcze lepsze!
Rafał Łoziński
http://woodcraft.pl - Portal leśnej mądrości

Offline Wawrzyniec Wiór

• No przecież pomogłem ! Nie ?!

« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 28, 2009, 16:13:44 »
Mam plecak Sport Hoffer Annapurna, wór jest jeszcze w dobrym stanie, ale szelki w tym plecaku mnie dobijają. Stąd mam pytanie, czy są w kraju (najlepiej na Dolnym Śląsku) firmy zajmujące się dorabianiem nowych systemów nośnych do starych plecaków ?

Offline Human

« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 28, 2009, 16:19:58 »
Pewnie w Wisporcie mogliby Ci pomóc.
Never trust a smiling cat

Offline atanor

« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 28, 2009, 19:16:49 »
wisport serwisuje tylko produkty

zostaje szewc, kaletnik

misio

« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 28, 2009, 19:25:23 »
O nie tylko. Muszą zobaczyć sprzęt i ocenią, czy warto im poświęcać trochę pracy.

Offline Wawrzyniec Wiór

• No przecież pomogłem ! Nie ?!

« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 28, 2009, 19:46:51 »
Od Wisportu już odpowiedź dostałem:
Cytuj (zaznaczone)
Witam,
Niestety nie wykonujemy tego typu usług na wyrobach innych firm.
Pozdrawiam
WISPORT
Zdziwiłem się trochę, że się komuś chce maile w niedzielę czytać i do tego odpowiadać ;D

misio

« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 28, 2009, 19:52:59 »
Ot widzisz. Dobrze wiedzieć. Kiedyś komuś coś tam poprawiali. Ale wiem, że bronili się przed tym: może nie była to obrona Częstochowy, bo ulegli, ale dobrze wiedzieć, że teraz nie robię tego rodzaju usług poza własną firmą.

Offline obserwator

« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 16, 2010, 19:41:43 »
używa ktoś plecaka z pasem biodrowym który się giba? np: jak w arcteryxie arrakis (pas biodrowy jest na dysku)

nosiłem w sklepie arrakisa z 10 min obciążonego i system mi się podoba. mam mniejszy plecak w którym pas biodrowy jest sztywny ale za to szelki się gibają tak samo jak pas bidrowy w BD infiniti. ostatnio BD wprowadził ten patent w nowych plecaka jak np: http://www.blackdiamondequipment.com/uploads/black-diamond/media/ergoActiv_backpanel.jpg

jak to się sprawuje po killku dniach na plecach?
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 16, 2010, 19:41:43 »

Offline ina

« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 19, 2010, 01:01:03 »
Nie kumam sprawy gibającego się systemu nośnego :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Łużyn

« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 19, 2010, 09:19:02 »
podobno deuter ma takowy pas ale nosząc swojego aircontacta nie zauważyłem specjalnie różnicy w noszeniu, pas się trochę giba, jest wygodnie i tyle ;)
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 19, 2010, 10:55:13 »
używa ktoś plecaka z pasem biodrowym który się giba? np: jak w arcteryxie arrakis (pas biodrowy jest na dysku)

jak to się sprawuje po killku dniach na plecach?

Ja używam dokładnie tego systemu o którym mówisz - ale wiadomo - ja stronniczy jestem ;D Mnie ten system się podoba bardzo i nie widzę już powrotu do "normalnego" - dla przykładu jak na krótszy wyjazd wziąłem 50l plecak bez tego systemu to nie mogłem się przyzwyczaić do tego że się nie giba ;D
..just can't wait to get on the road again

Offline atanor

« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 19, 2010, 15:16:22 »
ale co robi to gibanie ??? ;D
nie powoduje to niestabilności plecaka?

swoją drogą Aircontacty sa promowane jako nie "gibające się" dzięki stelażowi w kształcie X
i bądź tu mądry ;D ;D ;D

Offline madmun

« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 19, 2010, 16:18:28 »
Na moje, to gibanie to utrzymuje punkt ciężkości w lepszym miejscu, ale niech się koledzy z dyplomami z Politechnik się wypowiedzą ;D
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline atanor

« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 19, 2010, 22:21:46 »
właśnie to mnie ciekawi, bo jak mi się gibało, to próbowało jak najdalej uciec od punktu równowagi ;D

Offline obserwator

« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:37:04 »
tutaj przedstawiam o co mi chodzi konkretnie z tymi gibającymi się systemami

opis szczegółowy pokazanych systemów:

1. http://www.ergon-bike.com/us/en/ergonomics - na samym dole jest animacja i należy kliknąć w "backpacks" i przeglądać podstrony 1/3 - 2/3 - 3/3

2. http://www.blackdiamondequipment.com/en-us/shop/mountain/packs/infinity-60

3. http://www.arcteryx.com/Product.aspx?Mens/Packs/Altra-65#Over_60L

jedziemy
ten u samej góry system firmy Flink ma szelki gibające a pas biodrowy sztywny. szelki można zamocować w trzech położeniach S, M, L dostosowując do wzrostu, patent polega na tym że jest coś jak półkula która pozwala na wychylenie prawie w każdą stronę, podobne rozwiązanie na BD co widać na środkowych zdjęciach, gdzie szelki są normalne a pas biodrowy się giba. no i na samym dole rozwiązanie Arcteryxa gdzie pas biodrowy giba się lub wychyla tylko na boki.

pytanie czy ktoś coś takiego ma w swoim plecaku i jak to się zachowuje po kilku dniach marszu?
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline Łużyn

« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:19:59 »
swoją drogą Aircontacty sa promowane jako nie "gibające się" dzięki stelażowi w kształcie X
i bądź tu mądry ;D ;D ;D

ot, niemiecka technologia, gibie się i nie gibie ;). nazywają to vari flex i to pas biodrowy jedynie pracuje. ale w gruncie rzeczy chyba każdy to ma ;D
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline marcin.o

« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 29, 2011, 12:57:38 »
mam pytanie do wlascicili plecakow
ospreya czy przy kupnie wygrzewali
wam pasy biodrowe? jeśli nie to czy
ma to większy negatywny wpływ na
użytkowanie?

Offline semow

« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 29, 2011, 12:59:13 »