Autor Wątek: [Szkła kontaktowe]  (Przeczytany 23285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

Odp: [Szkła kontaktowe]
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 19, 2010, 18:49:53 »
Ja mam tą samą wadę na obydwa oka, więc nie mam tego problemu, ale znam takich, co to nie pamiętają rano, w które pudełko włożyli daną soczewkę. A rankiem zazwyczaj się jednak ludziom spieszy. Wtedy jest jazda ;D.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 19, 2010, 18:49:53 »

misio

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 25, 2010, 11:27:53 »
Zatem w ruch poszły szkła kontaktowe i płyn do soczewek sprzedawany w drogeriach Rossmanna. Cena rewelacyjna, bo szkła miesięczne kosztują [za dwie sztuki] około 20 zł, płyn duży około 25 zł, a do tego często i gęsto można załapać się na promocje, kiedy to ceny tego drugiego spadają i do 15 zł za 360ml.
Co do płynu: może być. Ideałem dla mnie jest SOLO-care AQUA i do niego porównuję wszystkie inne. Początkowo używałem go ze szkłami J&J Acuvue Advance, o których wspomnę za chwilę, i muszę stwierdzić, że nie czyści tak dokładnie i nie nawilża szkieł jak właśnie ww Solo. Często i gęsto potrzebne jest po całnocnym leżakowaniu szkieł drugie czyszczenie. Zatem jego cena przestaje w pewnym momencie odgrywać decydującą rolę, ponieważ zużywamy go po prostu więcej. Dodać należy, że widoczne są często białe plamy na szkłach po wyjęciu z dłuższego przechowywania, co oznacza, że pozostają po nim resztki białkowe, czyli i bakterie, zatem naprawdę nie czyści on dobrze. Rzadko też możliwe jest, co w przypadku Solo-care było naturalne, użytkowania szkieł bez czyszczenia po wyjęciu z pudełka po nocy. Zatem kolejne zużycie płynu gotowe.
Szkła: miesięczne, dostępne są co ćwierć dioptrii od -6 do +6 z tego co zauważyłem i płaszczyźnie krzywizny wyłącznie 8.6. Porównuję je do dwutygodniowych szkieł J&J Acuvue Advance, które są moim ideałem, i które dysponują promieniem krzywizny 8,3 i 8,7. I rzec można, że porównania nie ma. Szkła Rossmanna podrażniają oczy, a do użytku nadają się maksymalnie przez 3 tygodnie, w trakcie to których mogę je nosić jedynie około 8 godzin na dobę, gdzie szkła J&J bezproblemowo noszę przez czasem i kilka dób [można w nich zamiast 2 tygodniu spać podziałać 5 razy 24h] i nie ma z nimi żadnego problemu, mimo, że zwyczajowo przeciągam ich czas użytkowania do miesiąca. W przypadku szkieł Rossmana po ww 8 godzinach szkła zaczynają zasychać do tego stopnia, że konieczne jest ich wyjęcie i nawilżenie płynem.
Kolejną ich wadą jest podrażnienie oczu- nie wiem dokładnie czego, ale wiem czym się to objawia: dużo bardziej wrażliwe na ostre światło, kurz i inne pyłki oczy, które są wiecznie zaczerwienione. W przypadku wyjęcia szkieł zaczerwienienie znika, po kilku dniach nienoszenia tychże szkieł znika też nadwrażliwość.
Fazit: odradzam, mimo bardzo fajnej ceny zarówno i płyn, który jest w miarę do zaakceptowania, jak przede wszystkim szkła z ww powodów.
Moje typy, które nie zawiodły mnie od lat, to:
1. http://www.szkla.com/110_acuvue-advance-6-szt-.html
2. http://www.szkla.com/92_solo-care-aqua-360-ml-super-etui-na-telefon-gratis.html
Osobiście kupuję te szkła i płyn w szkla.com, albo u mnie w sklepie optycznym, gdzie ich ceny oscylują w granicach 30 zł za parę szkieł i 35 za płyn 360ml.
Oczy ważna rzecz, zatem ciepłym moczem olewam te akurat wymysły Rossmanna.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2010, 11:53:18 wysłana przez misio »

misio

« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 09, 2012, 10:25:06 »
Obecnie przerzuciłem się z zakupów na szkla.com do sklepu stacjonarnego Fielmanna. Taka jak Vision Express ma najdroższe szkła i płyny, tak Fielmann ma tańsze, wliczając przesyłkę, od szkla.com. Także jak ktoś ma blisko do tego sklepu, to polecam.

misio

« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 22, 2012, 10:48:58 »
Ostatnio wyszedł ten płyn: http://www.szkla.com/418_opti-free-puremoist-300-ml.html
Jest rewelacyjny! Po 20 godzinach noszenia zero poczucia suchości na szkłach.
Obecnie mi się skończył i używam zwykłego Opti-Free i różnica jest jak między piekłem a niebem.
Już sobie zamówiłem dwie butelki tego Puremoist. A i na szkla.com dają do niego od razu dodatkowo mały pojemniczek tego samego płynu.

Offline RH

« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 22, 2012, 11:10:55 »
Mi zuzel pod powiekami skonczyl sie z momentem przestawienia na jednorazowki. Uwazam, ze to najlepszy plyn :)
"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

misio

« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 22, 2012, 11:13:10 »
Jednorazówki mają wyłącznie jedną krzywiznę, czyli 8,4, która jest dla mnie katorgą i czuję się jakbym założył szkła niewłaściwą stroną a poza tym są kurewsko drogie w porównaniu ze szkłami np. miesięcznymi.
Żużla nie mam, ale przy wcześniejszych płynach po jakichś 12/14 godzinach użytkowania trzeba je było czasem nawilżyć.

Offline RH

« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 22, 2012, 11:30:22 »
Dziwne, na moich jak byk stoi 8,7 i fi 14. Znalazlem jeszcze paczke innego modelu i maja 8,6. Jedne i drugie Ciba Vision.

Ja nie uzywam regularnie, jak mam robote tylko przed komputerem w domu, to siedze w okularach i potrafie soczewek przez tydzien nie zakladac. U mnie to wychodzi bardziej ekonomicznie. Poza tym juz tyle razy mialem problemy z oczami przez niedbanie o szkla, ze wole te 60pln/msc wydac i miec z bani.
"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 22, 2012, 11:30:22 »

misio

« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 22, 2012, 11:43:29 »
Ciba wysychają mi po 2h, także patrzyłem na Dailys jedynie.
Ja noszę soczewki po 14h godzin, czyli tyle ile pracuję plus dojazd do pracy.
Okulary nie wchodzą w grę na treningach.

Offline RH

« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 22, 2012, 12:20:38 »
Ciba Vision robi Dailies:). Zakladam srednio co drugi dzien, 15-18h. Zazwyczaj jest ok w kwestii wysychania, tylko, ze ja mam te bardziej uwodnionone - AquaComfort Plus. Wiadomo, ze na dym w knajpie czy mega klime to nic nie pomoze.

Oczywiscie nie mam zamiaru udawadniac, ze jednorazowki sa najlepsze. Podaje tylko, ze jest to jakas mozliwosc. W moim wypadku to sie sprawdza.

misio

« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 22, 2012, 12:25:47 »
Kiedyś były do kupienia oddzielnie: takie w żółtym opakowaniu.
Raz użyłem Dailis, raz Ciba i więcej jednodniówek nie chcę, bo mi zmasakrowały nieźle oczy.
Ale jednemu one pasują, innemu nie.
Ja stosuję tylko i wyłącznie te: http://www.szkla.com/110_acuvue-advance-6-szt.html
Noszę je zdecydowanie dłużej, bo minimum z 25 dni i nie mam problemów z wysychaniem.
Często zdarza mi się w nich też kimnąć. Jak jadę w górki, to w ogóle ich nie zdejmuję przez cały pobyt: jak mi wyjdzie dłużej niż 5 dni, to zmieniam na nową parę.

Offline RH

« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 22, 2012, 12:40:54 »
Ciba robi od pyty soczewek, polowa asortymentu to ich rozne linie.
Ja za to jestem zrazony do acuvue, ale to przez to, ze kiedys wpadlem na genialny pomysl kupienia polrocznych... powodowaly "uczucie folii budowlanej na oku" :).
Z ciekawosci bym sprawdzil takie calodobowe.

misio

« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 22, 2012, 12:45:43 »
Ja miałem półroczne i roczne Bauscha i wyrzucíłem po tygodniu użytkowania. Nie kupuję soczewek miesięcznych, ale właśnie dwutygodniowe z możliwością wydłużenia noszenia: inne po prostu, jak piszesz, są zbyt grube.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 22, 2012, 13:57:51 »
e, naprawdę są takie soczewki, które da się trzymać na gałach dłużej niż dobę bez zdejmowania?

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline RH

« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 22, 2012, 14:28:18 »
tak, np: http://www.bezokularow.pl/i18_air_optix_night_day_aqua_6_szt.html

W ramach testow mam zamiar dzisiaj jakies tego typu nabyc.

misio

« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 22, 2012, 14:45:05 »
Są, np. te co podałem: albo na dwa tygodnie, albo 5 dób bez przerwy.
Ale też są specjalne całodobowe. Są specjalne do kompów, ekranów i kij wie do czego jeszcze.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 22, 2012, 14:45:05 »

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 22, 2012, 14:46:59 »
no to muszę przetestować, bo za często mi się zdarza zasnąć w soczewkach ;D

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

misio

« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 22, 2012, 14:55:12 »
Pobudka to i tak zawsze kijówka dla oczu i chyba nic tego nie zmieni.

Offline Koshal

« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 22, 2012, 15:28:42 »
Ja korzystam z 1-day Acuvue moistów:
http://www.acuvue.com/products-acuvue-1day-moist-for-astigmatism

Noszę non-stop, nie zdejmując na noc. Zdarza się, że nie zmieniam nawet 5-6 dni i nic się nie dzieje. Optymalnie, żeby nie przeszkadzały staram się wymienić co 4ty dzień.
Na poranną "suchość" nie ma metody, wpuszczam po kropli http://www.bausch.sk/products/hyal/index.htm i z głowy. Zauważyłem jednak, że nie można przeginać z kroplami, bo oko się w jakiś sposób przyzwyczaja i zaczyna się "domagać" częstszego nawilżania.
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline RH

« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 22, 2012, 19:17:03 »
Niestety VisionExpress nie pozwolil mi nabyc testowej pary Day n night. Mieli dziure w systemie :). Test musi poczekac.

Co do zasypiania w szklach. Zauwazylem, ze z wiekiem coraz gorzej to znosze. 10 lat temu w miesiecznych moglem 3 dni i noce na okraglo i dalo rade z tym zyc. Teraz przy jednorazowkach Dailies rano mam cale oczy w spiochach na gesto i 3 godziny widze jak przez smalec...

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 18, 2012, 09:17:14 »
czy ktoś z gda robi tu zakupy www.kontaktowe.pl

Offline semow

« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 22, 2013, 14:08:07 »
Ja korzystam z 1-day Acuvue moistów:
http://www.acuvue.com/products-acuvue-1day-moist-for-astigmatism

Noszę non-stop, nie zdejmując na noc. Zdarza się, że nie zmieniam nawet 5-6 dni i nic się nie dzieje. Optymalnie, żeby nie przeszkadzały staram się wymienić co 4ty dzień.
Na poranną "suchość" nie ma metody, wpuszczam po kropli http://www.bausch.sk/products/hyal/index.htm i z głowy. Zauważyłem jednak, że nie można przeginać z kroplami, bo oko się w jakiś sposób przyzwyczaja i zaczyna się "domagać" częstszego nawilżania.
zastanawiam się czy też nie spróbować takich pod kątem wspinania, biwaków itd.
macie jakieś szersze doświadczenia z łażeniem w takich soczewkach dłużej, są jakieś problemy poza potrzebą zakraplania?

misio

« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 22, 2013, 14:16:22 »
Używałem i nie polecam dla osób, które mają płaszczyznę krzywizny taką jak ja, czyli 8,4: ma się uczucie, jakby ciągle coś w oku siedziało. Same soczewki też potrafią wypaść. Ale mój bracki ma krzywiznę 8,6 i jemu pasowały idealnie te z 8,5 [bo są dwie: 8,5 i 9,0].
Te jednodniowe jak przenoszę to jest dla mnie makabra w porównaniu z tymi dwutygodniowymi, czy tam miesięcznymi.

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 22, 2013, 14:32:08 »
nosiłem te dwutygodniowe non-stop przez 4 dni, rano tylko jest uczucie jakby było za jasno, ale po kilku minutach wszystko wraca do normy

więcej wad nie zauważyłem, będę stosował w przyszłości

opinia mocno nieobiektywna, bo soczewki noszę bardzo rzadko i kompletnie się na nich nie znam

Offline Jacku

« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 22, 2013, 14:36:13 »
bardzo nie zalecam noszenia soczewek jednodniowych po kilka dni, to wbrew pozorom może być niebezpieczne

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 22, 2013, 14:40:57 »
te akurat ponoć są przystosowane do krótkiego noszenia bez zdejmowania

no i ja np. stosuję to bardzo rzadko