Autor Wątek: [Akcesoria] Odbiorniki GPS  (Przeczytany 128586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline altharr

Odp: [Akcesoria] Odbiorniki GPS
« Odpowiedź #400 dnia: Styczeń 24, 2013, 18:35:18 »
Mam do sgs2 dwa akumulatory, standardowy + drugi powiększony, który samsung sprzedaje razem z "pleckami"/klapką. Cały pic polega jednak na tym, że jak całkiem padnie mi aku w telefonie to rozwala piękny tak wymęczony rekordowy trak trasy:) A awaryjną ładowarkę mogę podłączyć gdy tylko fon zaczyna kwiczeć, że mu słabo i spokojnie dokończyć trasę, a potem dumny i blady kontemplować wyniki:)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #400 dnia: Styczeń 24, 2013, 18:35:18 »

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #401 dnia: Styczeń 26, 2013, 04:57:36 »
SportsTracker bije go na glowe tego endomodo .
Mnie kurna jakoś nie podszedł :/
Ostatnio chciałem popróbować, nawet kupiłem Pro, ale nie podpasował.
Endo wygodniej mi się obsługuje w czasie jazdy rowerem i czytelniejszy jest dla mnie.
Co zaś się tyczy ustawień tracka - ja najczęściej mam ustawione 10m dla piechura i 100 lub czasem 50m dla rowera.
Przy kilkudniowych tasach zmniejszam czestotliwość zapisu do 20 czy 30m.

Offline Wawrzyniec Wiór

• No przecież pomogłem ! Nie ?!

« Odpowiedź #402 dnia: Styczeń 26, 2013, 07:50:36 »
A sprawdzaliście może, czy odbiornik trzyma założone interwały odległości ? Na "garniaku" wyczytałem, że w etrex-ach bywa z tym różnie.

Online Misiek_86

« Odpowiedź #403 dnia: Luty 02, 2013, 21:33:26 »
Wawrzyniec Wiór: Jutro wybiorę się na miejski geocaching ustawię zapis co 5m to dam znać jak to jest. Jak zechcesz to później mogę podać link do śladu ;) Ślad będzie z etrex10 (pośpieszyłem się troszkę z zakupem i niedługo będę go sprzedawał)

Offline arkadoo

« Odpowiedź #404 dnia: Luty 14, 2013, 23:51:43 »
Chciałbym nabyć GPS w który będę mógł wgrać rastrowe mapy (chodzi mi głównie o skany przedwojennych, niemieckich 25k). Możecie zarzucić jakimiś modelami, co bym mógł się bardziej w to wczytać?
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline atanor

« Odpowiedź #405 dnia: Luty 15, 2013, 00:19:48 »
Chciałbym nabyć GPS w który będę mógł wgrać rastrowe mapy (chodzi mi głównie o skany przedwojennych, niemieckich 25k). Możecie zarzucić jakimiś modelami, co bym mógł się bardziej w to wczytać?

android?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #406 dnia: Luty 15, 2013, 08:05:22 »

Offline Doczu

« Odpowiedź #407 dnia: Luty 15, 2013, 12:54:08 »
obecnie większość nowych modeli Garmina umozliwia wgrywanie tak wektorów jak i rastrów więc wybór masz przynajmniej z kilkunastu modeli.

Offline Joe

• niekoniecznie lemoniadowy :)

« Odpowiedź #408 dnia: Luty 18, 2013, 23:42:17 »
Modelu GPSa na rastry nie podpowiem, bo osobiście używam smartfona z androidem i programu Androzic - czyta moje stare mapy w ozf2 i ozfx3 robione w OziExplorer, którego nabyłem kilka lat temu by generować WP do mojego starutkiego Magellana 315. Jest też OziExplorer na Androida, ale jeszcze go nie próbowałem. Zaletą Oziego jest współpraca z wersją na PC i możliwość tworzenia swojego interfejsu programu dzięki Screen Designer. Pozwala to dostosować program do naszych potrzeb - kiedy używałem Oziego na Asusie A636N znacznie usprawniało to używanie programu.

linki
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androzic&hl=pl
http://www.oziexplorer.com/
Nieście mnie nogi hen, za horyzont...

Online Misiek_86

« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 02, 2013, 11:34:35 »
Posiadałem z miesiąc etrex10, poszedł i teraz rozważam etrex20 lub 30. Czy sądzicie że 200zł opłaca się dopłacać do etrex30? W góry praktycznie nie wybieram się, bardziej interesuje Roztocze więc uważam że barometr nie potrzebny, kompas w 30-sce lepszy trochę do geocache, ale czy w to będę bawił się wątpię. GPS bardziej potrzebny mi zapisywanie tras  , później zrobienie mapy tras rowerowych, mieć podgląd gdzie jestem jak zgubię się, co w pobliżu. Ale to na 20 jak i 30 będzie.

Offline zyghom

• Zygfryd Homonto

• tekst osobisty jest ...osobisty ;-)

« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 02, 2013, 12:24:10 »
biegając z Garminem mam ślad o 0,3km krótszy niż semow biegający z nokią e52?

moze to pomoze: http://symbianworld.org/6073-how-to-fix-gps-problems-on-nokia-phones/
spodziewalbym sie takich roznic rowniez z innych przyczyn np agps itp
zyga

Offline lex

« Odpowiedź #411 dnia: Kwiecień 13, 2013, 00:58:27 »
Lex chce kupić gpsa. Zastosowanie: góry, w razie W tj. gdy dupówa, ciemna dupa, śniezyca, mleko, zgubienie się itd. Nie będę zbierać śladów, rozpamiętywać, analizować, czy na wszelakie sposoby onanizować się wyczynem. Mam wygrać sobie w domu  mapę i w ww. sutuacjach odnaleźć się. Ma być lekkie, sprytne, łatwe w obsłudze, bateria ma starczyc na min. 15 godz. Co polecicie. W temacie gpsów jestem zielony.

Z góry dziękuje za pomoc.

Ps.
Nie, nie chce telefonów czy tam innych smartfonów. Chce urządzenie dedykowane.
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline Doczu

« Odpowiedź #412 dnia: Kwiecień 13, 2013, 03:47:15 »
Lexiu a potrzebujesz  rastry, czy same wektorówki Ci starczą ? Jeśli tak, to bierz vistę cx lub hcx (ten pierwszy może być problem z dostępnością)
Jak mają być rastry  to jakiś niski model oregon (dotykowiec) a jak budżet bogaty, to celowałbym w etrexa10

Offline kuusamo

« Odpowiedź #413 dnia: Kwiecień 13, 2013, 06:27:54 »
Lex chce kupić gpsa.

polecam: eTrex 30

ja doceniam poręczność i kompas 3 osiowy

Offline Doczu

« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 13, 2013, 06:38:29 »
polecam: eTrex 30
Też polecam, ale na potrzeby Lexa starczy 10
ja doceniam poręczność i kompas 3 osiowy
Vista Cx także może poszczycić się tymi zaletami.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 13, 2013, 06:38:29 »

Offline Wawrzyniec Wiór

« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 13, 2013, 06:56:47 »
Też polecam, ale na potrzeby Lexa starczy 10
Do 10 problematycznym jest wgranie map, a jeżeli nawet się da to tylko czarno-białe. To raczej nie jest mapowiec.

Offline Doczu

« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 13, 2013, 07:24:16 »
Do 10 problematycznym jest wgranie map, a jeżeli nawet się da to tylko czarno-białe. To raczej nie jest mapowiec.
Jakiś kawałek mapy nawet w kolorze powinno mu się udac wgrac. Na potrzeby, które sprecyzował, powinno styknać, choć oczywiście 20 czy 30 byłoby lepszym rozwiązaniem.
Przy takim jak Lexia zapotrzebowaniu celowałby jednak w starą serię etrex czy gpsmap

Offline atanor

« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 13, 2013, 07:57:58 »
Tak się zastanawiam nad sensem awaryjnego używania GPS. W przypadku sporadycznego uruchamiania (dni,  tygodnie) odbiornik musi ściągnąć almanach co trwa 12-30 minut przy nie zakłóconym sygnale (np zasłonięcie odbiornika ręką). W dupówie zazwyczaj jeszcze mamy mgłę, śnieg, deszcz, dodatkowe zakłócenia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 08:46:42 wysłana przez atanor »

Offline Wawrzyniec Wiór

« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 13, 2013, 08:25:07 »
Jakiś kawałek mapy nawet w kolorze powinno mu się udac wgrac.
Ale to ma monochromatyczny wyświetlacz o rozdzielczości 128 x 160. Poza tym tam trzeba się bawić w podmiankę plików mapy bazowej, bo nie ma innej możliwości.

Offline lex

« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 13, 2013, 12:04:22 »
Hmm, a w etrex'ach nie padają te dżojstiki?
Uysy pisał, ze zajebal mu się śniegiem i nic nie mógł zrobić.
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline Piotrek

« Odpowiedź #420 dnia: Kwiecień 13, 2013, 14:11:17 »
Dżojstki nie padają, ale potrafi je przyblokować śnieg, czy też marznąca mżawka. Mnie to nie dziwi, bo jest dziura, to jak jej nie zapchać? ;D
Etrex jest mały, lekki, w sumie wszystko ma, dłuugo chodzi na akumulatorkach. Z minusów to mały ekranik z niewielką rozdzielczością i wolny procesorek.
Gdybym miał kupić coś teraz, to bym się zaczaił na Oregona 600/650, ma wyjść na dniach.

Offline Doczu

« Odpowiedź #421 dnia: Kwiecień 13, 2013, 16:11:36 »
Lex przy uzywaniu jakie zakładasz nie ma sensu się rozwodzić nad takimi drobiazgami :)

Offline EMES

« Odpowiedź #422 dnia: Kwiecień 13, 2013, 18:04:54 »
Lex całkiem możliwe, że za jakiś czas jednak poszerzysz używanie Gps o dobrodziejstwa używania go z mapą. Może najpierw poprónbuj jakiś uboższy i jakiś wypasiony model zanim zdecydujesz.
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline Ivan

« Odpowiedź #423 dnia: Kwiecień 16, 2013, 14:32:48 »
W przypadku sporadycznego uruchamiania (dni,  tygodnie) odbiornik musi ściągnąć almanach co trwa 12-30 minut przy nie zakłóconym sygnale
Co to jest almanach? GPS używam sporadycznie w pracy, leży wyłączony w szufladzie nieraz i pół roku. Włączam i działa po krótkiej chwili (etrex30). On coś ściąga? Nie zauważyłem żeby wolniej działał.

EDIT: Dobra, już wiem co to jest almanach ;D
http://gps.about.com/od/glossary/g/GPS_Almanac.htm
ale i tak nie zauważyłem aby dużo wolniej działał nawet po kilku miesiącach niewłączania.

Offline Doczu

« Odpowiedź #424 dnia: Kwiecień 16, 2013, 15:34:06 »
ale i tak nie zauważyłem aby dużo wolniej działał nawet po kilku miesiącach niewłączania.
To wyjmij mu baterie