Autor Wątek: [Plecaki duże] Plecaki jedno- i dwukomorowe  (Przeczytany 3823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sefer

[Plecaki duże] Plecaki jedno- i dwukomorowe
« dnia: Listopad 04, 2008, 21:12:12 »
Ja osobiście jeśli chodzi o plecaki preferuję proste wory, bez dodatkowych komór. Na zimę na jeden-dwa dni używam starego dobrego Alp 45+10 Mount&Wave(plecak z serii wymieniam bo mi si ę znudził- 5 lat i dalej nie do zajechania-łezka się w oku kręci, że już tego nie robią), a na dłużej użytkuję nowego Alpinusa(by Euromark) Katmandu II 85l- fajny, lekki jednokomorowy wór. Ma swoje zalety(wygoda, pakowność, kompresowalność do 40l pojemności), ale też wady- przez to, że użyli lekkich materiałów(Dynemma i Cordura cieńsza- chyba pięćsetka) to udało się go przetrzeć(dziurka 1-2mm zatrzymana przed ekspansją jak na razie przez ripstop) - w czasie oficjalnych testów(dostałem go do przetestowania dla naszej gazety).
Pozdrowienia
Sebastian

KURS LAWINOWY

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki duże] Plecaki jedno- i dwukomorowe
« dnia: Listopad 04, 2008, 21:12:12 »

misio

Odp: [Plecaki duże] Plecaki jedno- i dwukomorowe
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2008, 23:31:47 »
a dla mnie zasadniczo te dwie komory, to zajebista sprawa: na dole kuchnia i inne gadżety latające lekko, a na górze reszta. do tego w środku namiot, który leci przez całość. przy jednej komorze miałem zawsze burdel jak cholera, a teraz wiem przynajmniej gdzie co mam. zawsze jest też możliwość jakiś kombinacji- chgw co człeka spotka w życiu ;D.

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2008, 23:37:03 »
a ja wycięłam tę szmatkę pomiędzy komorami i mam jedną - to znaczy, że mam jak sefer

misio

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2008, 23:40:58 »
no ja jestem za tą opcją tylko jeśli komory są dzielone - jak piszesz ;D - szmatką, ale taką, którą da się zdemontować. na stałe nie chciałbym mieć tego podziału, jak to bywało w tych sławetnych plecakach naszych [o wdzięcznych nazwach najwspanialszych polskich szczytów] ze stelażem zewnętrznym alu ;D.

Offline iwonapro

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2008, 23:53:32 »
a ja nawet nie wiedzialam, że istnieją plecaki ze zdejmowaną - jak piszesz, że piszę -  szmatką

Offline ina

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2008, 15:15:35 »
Zdejmowana szmatka czy nie, zawsze można rozpiąć i jest jedna komora. W jednokomorowych minusem jest możliwość dostania się do plecaka tylko od góry.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

misio

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2008, 17:54:09 »
dokładnie! to jest największa zaleta.
ogólnie mogą być plecaki dwukomorowe z oddzielnymi komorami, ale to już nie to samo ;D.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2008, 17:54:09 »

Offline iwonapro

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2008, 18:13:25 »
to chyba w takim razie zależy od samej szmatki, bo moja nawet po rozwiązaniu była ciasna i ograniczała wykorzystanie objętości plecaka