Autor Wątek: [GPS] Suunto X10  (Przeczytany 8272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

[GPS] Suunto X10
« dnia: Październik 30, 2008, 13:06:54 »
za jedyne 499,99€ można sobie zakupić najnowszy zegarkowy GPSik firmy Suunto X10. jest to zmodyfikowany model wersji X9i. podobno ma dużo szybciej lokalizować użytkownika, być łatwiejszym w obsłudze tras. posiada wysokościomierz, barometr, kompas cyfrowy, termometr, zegarek oraz wielofunkcyjny stoper. ważący 76 gram X10, prócz firmowego softa, czyli Suunto Track Exporter Software, kompatybilny jest z wieloma innymi kartami cyfrowymi jak Google Earth, Fugawi i Magic Maps.

Suunto X10

http://www.outdoor-magazin.com/news/produkte-neuheiten/neuer-gps-armbandcomputer-von-suunto.266190.3.htm

forum.outdoor.org.pl

[GPS] Suunto X10
« dnia: Październik 30, 2008, 13:06:54 »

Offline czaya

• Arc'teryx

Odp: [GPS] Suunto X10
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2008, 13:59:01 »
Na ebay można to  dziabnąć za 470$, jest tylko problem wtedy z gwarancją. I szybkie pytanie - ma ktoś Suunto Vector - mam możliwość zakupienia tego za dobre pieniądze, z gwarancją - jakieś opinie/wrażenia na temat tego zegarka?
..just can't wait to get on the road again

Offline kozi

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2011, 00:16:28 »
fakt , x9mi słabo łapał sygnał ale najgorsze były nieplanowane zwisy (nie do końca wiadomo z jakiego powodu), czasem miałem wrażenie, że od wstrząsów, innym razem, że od naduszenie przycisku na kilkanaście sekund [zgięcie nadgarstka]

Zrobię wkrótce testy x10 - pewnie Was zainteresują

Offline ina

« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2011, 22:17:22 »
I jak testy? Bo mój tato jest zainteresowany tym zegarkiem i szuka opinii.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline ina

« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2011, 03:52:05 »
Haaaaaalooooooo.... ktoś coś więcej powie?

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline kubi

« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2011, 10:00:32 »
Ja powiem (chodz go nie mam): na pewno srednio wytrzymaly ( w porownaniu np z Vectorem czy Core), mialem jeden zwrot bo przod po prostu odpadl przy lekkim puknieciu o skale. Zre baterie zdecydowanie za szybko. Jak to ma byc do lazenia to zdecydowanie polecam normalnego turystycznego GPSa.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline filemoon

« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2011, 11:34:30 »
Przod w tych zegrkach odpada nagminnie. Wystarczy pogoglowac.

Generalnie trzeba poczekac na X11 :) - ja mialem mozliwosc kupienia nowej (europejskiej) X10M w sklepie za 330e i poczytalem po czym odpuscilem.

Nie polecam - chodz jest duza poprawa w stosunku do X9i.

Pozdrawiam ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2011, 11:34:30 »

Offline ina

« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2011, 14:06:12 »
Podziękował :)

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline kubi

« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2011, 14:17:19 »
Jak juz sie ktos rozglada za tego typu narecznym GPSem to lepiej z Garmina cos.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

Picasa & Wikiloc

Offline ina

« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2011, 14:21:14 »
Coś mi mówi, że tato szuka dla mnie urodzinowego prezentu i muszę mu wybić z głowy wszelkie gpsy ;)

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline kubi

« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2011, 14:23:16 »
Coś mi mówi, że tato szuka dla mnie urodzinowego prezentu i muszę mu wybić z głowy wszelkie gpsy ;)
Podpowiem mu: Suunto Lumi ;D

Picasa & Wikiloc

Offline kozi

« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2011, 21:05:16 »
sorki , byliśmy na wycieczce

faktycznie w X9 odpadł mi przedni panel przy uderzeniu o szafkę, nagminnie tez łamały się paski i szlufki na nich, teraz przy modelu jestem dość ostrożny - tzn. ściągam go niesiłowo

łapie sygnał dość szybko, chociaż jeśli jesteśmy w nowym miejscu w lesie albo w górach to lepiej postać spokojnie z 2 minuty niż iść z nadzieją, że zaraz złapie pozycję

co do czasu działania na baterii to w normalnym cyklu w skali miesiąca zapisałem 3 godziny śladu z zapisem co sekundę, plus tak na oko 20 minut włączonego GPSa [szukanie pozycji], po czym wyświetlił komunikat o niskim poziomie energii i wyłączył GPSa [X9 chyba tego nie robił]
Zrobię jeszcze test jednorazowego zapisu co sekundę , i zapisu co minutę [z góry przepraszam jeśli to się trochę przeciągnie - nie zawsze mam czas na kilka godzin w terenie

Nie mam porównania z innymi GPSami zegarkowymi [tylko X9 i X10] pewnie X11 będzie jeszcze lepszy tak jak mówicie.
Ja widzę trzy główne zastosowania - sportowe , użytkowe i "mapowe" - do zapisania śladu naszej aktywności [zjazd na nartach. jednodniowa wycieczka]  zapisanie pozycji domu/samochodu i odnalezienie go [np. w mieście], sprawdzenie współrzędnych i określenie swojej pozycji na mapie
Do typowego nawigowania to się średnio nadaje

Offline ina

« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2011, 04:04:45 »
Bez sensu. Zegarka z barometrem to nie potrzebuję...

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline kozi

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:59:34 »
Chciałem dodać, że pod względem stabilności jego oprogramowania jest super - tzn. żadnych zastrzeżeń, tak właściwie powinno być, no ale X9Mi tak niestety nie było.

Jak na razie [3 kwartały] , [odpukać ] nic się mechanicznie nie popsuło, zdarza mi się lekkie zaparowanie po gwałtownym schłodzeniu ale to chyba moja wina - używałem przycisków w wodzie :/
(ma ktoś pomysł jak to naprawić - umieszczenie w pojemniku z bardzo suchym powietrzem może coś dać ? pewnie musiał by tam być z wciśniętym przyciskiem co może być już trudne :D  )

Nie powiem żebym jakoś intensywnie walił nim po skałach - po prostu robi to co ja.
No - jak miałem dzwona na rowerze to on tez był ze mną ale jako że całe uderzenie przyjąłem na głowę to chyba nie miało prawa nic mu się stać (rower tez bez uszkodzeń i niech mi nikt nie mówi, że o niego nie dbam ;))
Tak to spływy, jazdy, rajdy , treking  - albo nie jest taki słaby albo do tej pory miał szczęście.

Wrzuciłem przykładowe zapisy śladu
http://www.movescount.com/members/dzwiedz

na samym dole w 2012 jest trasa gps1   i w 2011 roku gps2

gps1 to zapis z jazdy na rowerze (zresztą po co ja to tłumaczę, tam wszystkie ikonki są)  - nie po lesie i ręka z zegarkiem w całkiem dobrej pozycji do odbierania sygnału , zapisywanie pozycji co sekundę

gps2 to zupełnie inna bajka - zapis co minutę i założenie takie, że kompletnie nie myślę o tym co on robi - las (chociaż nie Bór) , dzicz, krzaki, budowanie prowizorycznego mostu na rzecce , ręka zwisa, ręka w kieszeni, ręka w rękawiczce a jednak dał radę trasę zapisać - przynajmniej cześciowo.
Na dniach zrobię też jakiś spacer po lesie z zapisem sekundowym wtedy będzie można ocenić na ile się gubi .

Zdarzyło mi się tez testowo sprawdzić, czy działa podczas jazdy autem - działał ale miał dość łatwo - lewa ręka i kierowca po lewej stronie , ręka na kierownicy

Zostawiam tak niech te informacje powiszą przez tydzień a potem chowam profil , bo nie lubię jak mi ktoś bada puls ...  ;)
(no , może poza Dziewczyną :D )

PS
A z zegarkami Suunto dla kobiet jest lekki problem , swojego czasu szukałem - wszystkie wielkie, jak coś mniejszego to tylko pulsometr do fitnessu , dorwać coś sensownego własnie z barometrem  na drobną rękę dziewczyny to chyba nie z tej firmy (zresztą z innych też ciężko coś wybrać)

Offline kozi

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2012, 22:47:50 »
Dodałem gpss3  - zapis śladu ze spaceru po lesie z zapisem co sekundę [różne - liściaste bez liści i iglaste] - generalnie mniej więcej się zgadza, czasem gubił sygnał ale po chwili już go odzyskiwał.
Nie sugerowac się tym, że trasa wchodzi na rzekę - rzeka mocno meandruje i co roku troche sie przemieszcza, ale tez na pewno czasem jest to wina błędnej pozycji.
Po prędkościach też widać, że czasem się gubił - nie biegałem, prędkość nie miała prawa przekraczać 5 km/h , wysokości też nie mają tak dużych różnic jak widac na wykresie ale GPS zawsze był nieco słabszy pod względem wyznaczania wysokości tak że wg mnie jest całkiem dobrze.
Po tym dwugodzinnym spacerze na wyświetlaczu ubyła jednak kreska z poziomu naładowania akumulatorka [ma ich 6 czy 7 , ale przy włączonym GPS (pod obciażeniem) od razu pokazuje o 2-3 kreski mniej].
Albo mówiąc inaczej prawdopodbnie zegarek wyłączył by GPS a potem miał jeszcze 3 kreski , czyli po 6-8 godzinach ciągłego zapisywania pozycji co sekundę  - jak się kiedyś nadarzy okazja to sprawdze całkowity czas pracy

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2012, 22:47:50 »