Autor Wątek: [Sport i zdrowie] Wysiłek, a odpowiednie nawodnienie organizmu  (Przeczytany 46014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ivan

Odp: [Sport i zdrowie] Wysiłek, a odpowiednie nawodnienie organizmu
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 18, 2013, 10:42:22 »
Pomiar tłuszczu to mnie mało obchodzi bo jestem chudy. Rano widać mi kratę na brzuchu i pojedyncze aktony na mięśniach piersiowych więc nie jest źle ;) Choć przez ostatnich parę lat rzeczywiście skóra mi się robi grubsza przy tej samej wadze ciała, co może wskazywać na smutną tendencję, że udział mięśni w wadze ciała spada a rośnie za to tłuszcz. Mam 12-14% tłuszczu (zależy od pomiaru), więc do idealnych 6% dość daleko. No ale nie przejmuję się tym w ogóle bo jak już pisałeś, te wagi łazienkowe to mało miarodajne są. Tylko ta woda mnie zastanowiła skoro już taką wagę z bajerami dostałem ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 18, 2013, 10:42:22 »

misio

« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 18, 2013, 11:03:16 »
Problem z obtłuszczeniem jest zupełnie inny: nie jest problem tak ogromnym otyłość podskórna jak właśnie ta w organiźmie w okół narządów. Od lat mówi się o tak zwanych ludziach toffi- chudzi na zewnątrz a obtłuszczeni w środku. To właśnie oni mają najczęściej zawały, wylewy, udary jeszcze przed rozpoczęciem czterdziestki.

Offline Ivan

« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 18, 2013, 11:16:29 »
No a jak sprawdzić czy nie jestem człowiekiem-toffi? ;D W pasie mam 76 obwodu, w klacie 98, więc raczej otłuszczenie narządów nie wchodzi w grę.

misio

« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 18, 2013, 11:19:41 »
Wchodzi, wchodzi.
Są jakieś tam metody pomiaru rentgenowskie, ważenie w wodzie i różne inne cuda wianki naukowe.

Offline Ivan

« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 18, 2013, 11:26:03 »
Ok, zapiszę się na tomografię całego ciała i już po 2 latach oczekiwania w kolejce będę znał odpowiedź: Czy jestem człowiekiem-toffi czy reptilianem ;D

misio

« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 18, 2013, 11:29:36 »
E, nie ma opcji w kolejkę ;D. 150 i Ci zrobią ;D.