Autor Wątek: Ścieżki rowerowe w naszych miastach :)  (Przeczytany 19965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martynosia

Odp: Ścieżki rowerowe w naszych miastach :)
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 06, 2011, 18:07:25 »
ech, ale taki asfalt bez dzisu i samochodow to super sprawa, a jedzie sie jak po masle; )

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 06, 2011, 18:07:25 »

Offline Kanet

« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 06, 2011, 19:26:53 »
Popieram Martynosie szuter<<asfalt bez samochodów
i dodam ,że nie mam kolarzówy, tylko zwykłego górala z zwykłymi "górskimi" oponami ;)

Offline martynosia

« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 06, 2011, 21:00:24 »
Ja tez te wysieczke pokonalam na ala goralu na baaardzo grubych oponach;)  ale jechalo sie i tak rewelacyjnie;)

Offline HAMMET

« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 06, 2011, 22:56:56 »
szutry,asfalty... mietkie waty jestescie, ja tu na jurze po kolana w piachu i nie narzekam :)
zdjęcia : http://picasaweb.google.pl/gb.hammet

...drogą białą jak obłęd...

Offline ina

« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 06, 2011, 23:38:44 »
jazda na rowerze z dużą prędkością na 90 st zakręcie nie jest łatwą sprawą.

Nie jesteś Legendą, to dla Ciebie nie jest łatwą sprawą ;D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline maro86

« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 07, 2011, 00:01:42 »
szutry,asfalty... mietkie waty jestescie, ja tu na jurze po kolana w piachu i nie narzekam :)

Z perspektywy Olkusza - na północ piachu rzeczywiście nie brakuje, ale za to rejony Ojcowa, dolinek są lajtowe.
O ile dobrze z geografii pamiętam to w innych rejonach kraju piachu jest jeszcze więcej...

Offline mariusz

• "Boże broń mnie przed smiercią w dolinach"

« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 07, 2011, 08:50:36 »
Na północy piachy jak nic :) na południu za to są zajebiste przewyższenia i w jedej i drugiej części można się umordować :)
http://picasaweb.google.pl/kapelamariusz52
http://picasaweb.google.pl/kapelamariusz53
www.chopzezelaza.pl
"ponieważ droga jest celem"
rozmowa z adminami to jak walka z wiatrakami

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 07, 2011, 08:50:36 »

Offline martynosia

« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 07, 2011, 10:18:06 »
U mnie piachow nie ma ale przewyzszen nie brakuje :/

Offline atanor

« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 12, 2011, 21:38:01 »

warsiawka zawsze miała najlepszych dilerów ;D

Offline arkadoo

« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 12, 2011, 22:40:55 »
Oponka wpadająca w tory, to marzenie każdego rowerzysty :) To miejsce wygląda na takie, w którym nie dało się inaczej poprowadzić. Tak rowerzyści mają wspólnie z tramwajami.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline grocik

« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 12, 2011, 22:47:29 »
niezły stres jak tramwaj za tobą napiera ;)

Dlaczego? Moim zdaniem jest matołem tylko z jednego powodu: nie zablokował ścieżki po bokach i da się te garby objechać...
Ja bym się raczej chciał dowiedzieć ile tam było wypadków z udziałem wpierdalających się na ulicę bikerów, a potem bym się zastanowił nad jego garbatym matolstwem...

Te garby wyrywają ręce podczas przejeżdżania przez nie (w prędkości powyżej 10 km/h). Jeżeli to miejsce nie jest dobrze oświetlone, to wieczorem możesz się na nich wywalić. To coś jest na prawdę niebezpieczne. Podobną szykanę ustawili ileś lat temu również w innych miejscach w tym mieście - Lubinie.

Jeździłem po wielu miastach i czegoś podobnego nie spotkałem - może tam nie mają takich ynżynierów. Ergo jest to przematoł albo geniusz objawiony.

Dalej pytam: ile tam było wypadków z udziałem wpierdalających się na ulicę na pełnej parze bikerów? Jest znak "stop", więc tym bardziej mnie to ciekawi...
Wydaje mi się też, że przed tymi garbami jest być może ostrzeżenie w postaci znaku, że takowe się zbliżają [czy się mylę]: u nas w Trójmieście takowe garby występuję i znaki ostrzegające przed nimi również.

Tak wróce do tematu. misio gdzie Ty masz takie garby u nas, u nas są duużo lżejsze które można płynnie przejechać? to jest jakaś masakra i idiotyzm projektanta. Tam powinny być zastosowane bramki zwalniające, takie gówna zmuszające do zejścia z roweru, albo dla wprawionych powolnego przejazdu i byłoby po problemie.

Dziwi mnie, bo ja nie kumam, jak można chwalić się czymś, co tak naprawdę nie istnieje, albo ma formę, w porównaniu z Zachodem, półśrodka...
Jak nie istnieje? ja praktycznie w Gdańsku ścieżką dojeżdżałem gdzie chciałem. W większości każda nowa lub remontowana droga powstaje wraz ze ścieżką. Już nie narzekaj że nie ma. Większym problemem jest to że nie ma gdzie roweru zostawić..

misio

« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 12, 2011, 23:11:32 »
Płynniejsze może i są, ale masz napisane jasno i wyraźnie, że masz zwolnić.
Jak choćby na nadmorskiej. Te bramki zwalniające też tam są i na tę chwilę wygląda to tak, że ludzie starają się zmieścić tam we dwa rowery, co często się nie udaje...
Kolejna sprawa jest taka, że na zdjęciu, które widzimy takie bramki i tak by gówno dały, bo można je objechać, jak to widać na tejże właśnie focie.

Wszędzie są ścieżki? Od wiosny tego roku mamy przecież mnóstwo remontów i fakt- pobudowało się tego sporo- bez dwóch zdań na plus. Z tymże mamy jeden problem: jeździsz wzdłuż morza, a nie równolegle do niego, a to dość spora różnica. Natomiast tak jak pisałem: prócz ścieżki nadmorskiej np. Zaspa, Przymorze, część Wrzeszcza wygląda tak, że sobie z fantazją gościu przejechał farbą po chodniku i zaznaczył 15 cm szerokości dla ścieżki rowerowej- i to jest najdłuższy odcinek w Gdańsku, który dumnie wygląda na mapie. Nowy Wrzeszcz zrobiona pięknie, rzeczywiście, ale spróbuj wbić się ścieżką np. na Morenę. Trasa z Wrzeszcza do Oliwy- tak jest, ale dojedź sobie np. na Niedźwiednik, albo Złotą Karczmę, albo do Osowy. Ja jeżdżę duktami leśnymi i jest pięknie, ale ścieżka rowerowa to nie jest- wbij się tam trekkowym, albo szosówką ;D.
Jest dobrze, coraz lepiej nawet, ale powody do chwalenia się mogą, moim zdaniem, pojawić wtedy, kiedy stworzy się sieć ścieżek rowerowych, a nie pojedyncze nitki, które często i gęsto kończą się nigdzie...

Offline grocik

« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 12, 2011, 23:24:50 »
Bo ludzie to idioci, należy ludzi kształcić a do tego czasu trzeba po prostu postawić płotek / zasiać krzaki i nikt nie przejdzie. To się sprawdza w niemczech, i mi dobrze się z tego korzystało..

tu masz mapę ścieżek: http://mapa.trojmiasto.pl/?x=-93.95&y=158.55&z=1&om=v no sorry, moim zdaniem brak ścieżek to wina poprzedniego systemu i lat 90, gdzie nikt wtedy o tym nie myślał... Teraz wraz ze zmianami są tworzone, no niestety będzie to wydłużone w czasie bo kasa, kasa i kasa...

Swoją drogą wzdłuż morza = równolegle do niego ;) ;)

No jest jeszcze przejazd farbą, ale w niewielu miejscach został... A najdłuższy jest wzdłuż Grunwaldzkiej i jest to masa bitumiczna... Na morenę z Wrzeszcza dobrze się jedzie, Jaśkową do góry po asfalcie, faktycznie wydzielone linią, ale jest... I nie wymieniaj mi tu dzielnic do których wiemy że są drogi dopiero robione ;) Weź spójrz na sopot albo gdynię, tam to bieda dopiero jest...

Chyba dawno nie jeździłeś po mieście rowerem ;) A tylko lasem na Osowę ;)

misio

« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 12, 2011, 23:39:30 »
O prostopadłe mi chodziło.
Jeżdżę głównie prostopadle do morze i jest przerąbane.
Nie zrzucaj na stary system, bo nie o tym mówię, ale o fakcie, że nie ma sieci, a są poszczególne odcinki.
Mapę znam i wygląda imponująco. Ale jak pisałem: część z nich jak np. łącząca Wrzeszcz z Sopotem [i to jest ta najdłuższa], to albo wydzielona linią 15 cm ścieżka, albo jej jeszcze nie ma: zatem dlaczego jest w ogóle na mapie? ;D
Sopot: jest tak samo, w porównaniu do wielkości miasta, jak u nas.
Gdynia: nie znam ;D.

Offline grocik

« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 12, 2011, 23:49:30 »
Wrzeszcz z Sopotem po Grunwaldzkiej normalna ścieżka bitumiczna/kostka bez frezu, nad morzem także. Fakt że przez Przymorze po środku może być problem, no ale stamtąd i blisko nad morze i na Grunwaldzką. Ty chyba piszesz już o Sopocie i ich ścieżkach ;) Poza tym najdłuższa na pewno jest na Grunwaldzkiej bo leci od Żabianki do Głównego i to po masie bitumicznej / czasami kostce bez frezu, a nadmorska to Nowy Port - Jelitkowo... Z Żabianki masz ścieżkę prostopadłą, cała Pomorska, we Wrzeszczu Hallera, Zaspa Jana Pawła, na Przymorzu nawet na przeciw falowca była ;) także moim zdaniem jest git i wszystko idzie w dobrym kierunku... No już nie przesadzajmy że przy każdej uliczce na osiedlach i przy każdym chodniku ma iść ścieżka, to byłby jakiś obłęd..

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 12, 2011, 23:49:30 »

misio

« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 13, 2011, 00:00:16 »
Ja mówię o trasie Stary Wrzeszcz wzdłuż Rzeczpospolitej do Sopot.
Masz 500 tej swojej masy bitumicznej do Zaspy.
Możliwe, że tamta jest najdłuższa, ale ta, o której ja piszę, dumnie jest oznaczona jako wiodąca po dwóch stronach Rzeczpospolitej, co jest śmieszne po prostu...
Nieważne dokąd jest blisko, czy do morza, czy do Grunwaldzkiej- ja chcę jechać wzdłuż Rzeczpospolitej tam gdzie na mapie jest zajebista ścieżka ;D.
Cały czas piszę, że jest w miarę dobrze, ale śmieszy mnie chwalenie się tym czego nie ma tak do końca. Zresztą pisanie o Rzeczpospolitej jako o drodze osiedlowej jest grubym nadużyciem z Twojej strony ;D.
Dodać należy też fakt, że np. trasa łącząca Wrzeszcz z Brzeźnem w większości jest wydzielona farbą, a jej stan jest taki, że dupa boli, bo spod asfaltu wybija się tyle korzeni, że głowa mała ;). No i myślę, że liczy się też fakt, że w dość dużym stopniu tej trasy postawiono po prostu znak ścieżki wspólnej dla rowerów i dla pieszych. Mi to nie przeszkadza, bo obecnie spaceruję tam sobie z wózkiem, ale już kilka razy zwracałem pewnym panom uwagę, żeby mi nie klęli nad wózkiem, że się szwendam tam gdzie mogę ;D.
Zresztą, jak chcesz, to mogę Ci przyznać rację, że polityka prorowerowa w naszym mieście jest śliczna, ale prosportowa leży i kwiczy...

P.S. Maila przeczytaj, bo właśnie Ci posłałem, bo mały problem jest...

Offline grocik

« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 13, 2011, 00:07:41 »
No ok, wiem że Rzeczpospolitej jest lipna, no ale fizycznie póki droga nie jest remontowana to się nie zmieni, poza tym to i da radę tamtędy na spokojnie pocisnąć i tak na Żabiance trzeba przejechać w którymś kierunku. A jak ktoś chce wygodnie to na rowerze dla niego nie jest większym problemem przejechać 5 min do Grunwaldzkiej albo nad morze, w końcu moim zdaniem ścieżki rowerowe w mieście nie mają służyć rekreacji a przemieszczaniu się. Dla mnie trasa Brzeźno - Wrzeszcz to Hallera albo JP i te dwie w zupełności wystarczają.

misio

« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 13, 2011, 00:10:27 »
Wg. tej mapy, którą podałeś, ścieżka wiedzie dalej cisnąc się z Chłopskiej już wtedy, przez Gospody do Sopot.

Offline grocik

« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 13, 2011, 00:14:52 »
linia przerywana = trasa planowana / realizowana (np. siedlce)

misio

« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 13, 2011, 00:29:43 »
Kilka miechów temu [maj lub kwiecień] jeszcze była nieprzerywana na tej mapie jak i ta na Siedlcach ;).
Ale srał to pies: ja czekam na zrobienie Rzeczpospolitej i utworzenia ścieżek na wszystkich głównych ulicach prowadzących od morza w kierunku TPK a przecinających Chłopską/ Rzeczpospolitej i Grunwaldzką jak Piastowska, Kołobrzeska, Hynka, Jagiellońska, Bora. Jak to zrobią, to będę przeszczęśliwy i Ci uwierzę do końca ;).

Offline grocik

« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 13, 2011, 00:39:33 »
no teraz pocisną Kartuska, Hynka razem z nową Słowackiego, do Chłopskiej mieli się przymierzać

Offline ina

« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 13, 2011, 03:06:46 »

warsiawka zawsze miała najlepszych dilerów ;D

Krk ma chyba tych samych.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline mariusz

• "Boże broń mnie przed smiercią w dolinach"

« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 31, 2012, 10:56:16 »
Wczoraj jadąc do pracy drogą rowerową w Parku spotkałem się z takim znakiem

napisałem maila do ZDiM w Bytomiu z zapytaniem gdzie jest ta ścieżka saneczkowa?

odpowiedz dostałem taka:
Witam
W odpowiedzi na Pana emaila uprzejmie informuję, iż w okresie zimowym ścieżka rowerowa pełni funkcję ścieżki saneczkowej, jak informuje tablica, która nosi taką nazwę. Ścieżka ta nie biegnie w pasie zieleni pomiędzy chodnikiem, a drogą rowerową, ponieważ jest zamienioną ŚCIEZKĄ ROWEROWĄ na
ŚCIEŻKĘ SANECZKOWĄ. Znak informuje, że na ścieżce można się poruszać na sankach i nartach, Park Kachla nie jest terenem, który zimą można przystosować do szlaków do nart biegowych, a więc jadący na nartach musi sobie zdać sprawę, że nie jest na trasie biegowej, ale w parku w mieście.

Ścieżka saneczkowa nie biegnie pomiędzy chodnikiem, a drogą rowerową, ponieważ ŚCIEŻKA ROWEROWA, na okres zimowy ma zmienioną funkcję użytkowaniana ŚCIEŻKĘ SANECZKOWĄ.

Pozdrawiam

Rozumiem że w waszych miastach tez zamyka się drogi dla rowerów ???  MASAKRA
http://picasaweb.google.pl/kapelamariusz52
http://picasaweb.google.pl/kapelamariusz53
www.chopzezelaza.pl
"ponieważ droga jest celem"
rozmowa z adminami to jak walka z wiatrakami

misio

« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:03:33 »
Dlatego też ścieżka saneczkowa została posypana piaskiem, żeby lepiej się po niej ciągnęło saneczki właśnie ;D. Fajnie tam macie ;D.

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:48:43 »
W ogóle wypowiedź - rewelacja:
Najpierw się dowiadujemy, że "w okresie zimowym ścieżka rowerowa pełni funkcję ścieżki saneczkowej, jak informuje tablica". Jeśli to ta tablica ze zdjęcia to ja takiej informacji nie dostrzegłam ;D
Dalej mamy, że "znak informuje, że na ścieżce można się poruszać na sankach i nartach".
A następnie, że "jadący na nartach musi sobie zdać sprawę, że nie jest na trasie biegowej" ;D ;D ;D