Autor Wątek: [Namioty jednoosobowe] Coleman Rigel X2  (Przeczytany 39250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin.o

Odp: [Namioty jednoosobowe] Coleman Rigel X2
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 20, 2011, 16:30:16 »
Yatzek dzieki za informacje, mam nadzieje ze uda sie sprzedac gossamera i wtedy zakupie colemana

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 20, 2011, 16:30:16 »

Offline Yatzek

« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 20, 2011, 19:13:10 »
Jeśli finansowo to zniesiesz, to monitoruj Allegro czy inne opcje handlowe, bo czasem Rigel pojawia się w całkiem przystępnej cenie i warto skorzystać z okazji.
A Gossamer i tak prędzej czy później znajdzie nabywcę...
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline semow

« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 20, 2011, 23:10:41 »
Najlepsze ceny na rigela  widziałem na ebayu angielskim.

Offline atanor

« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 21, 2011, 00:33:44 »
ekhm... allegro - 120zł.
dziękuję za uwagę ;D

Offline semow

« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 21, 2011, 10:22:38 »
Za 120 zł sam był kupił... daj linka :)

Offline Yatzek

« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 21, 2011, 12:42:25 »
Daj dwa linki  ;D - też łyknę  ;D
...ale za dwie stówki na Allegro widziałem. Poszedł szybko...

Offline wojtekh

« Odpowiedź #56 dnia: Maj 13, 2013, 14:27:52 »
Jakby ktoś czatowal na promo to właśnie na amazonie jest rigel za 70 funtów z przesyłka:) ja swojego właśnie kupiłem:)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Maj 13, 2013, 14:27:52 »

Offline wojtekh

« Odpowiedź #57 dnia: Maj 20, 2013, 17:07:23 »
Przyszła paczka :)
Już na starcie jeden wielki minus, brak linek do odciągów :( Czy coleman standardowo pomija ich obecność w swoich namiotach i trzeba je robić na własną rękę czy ja wyjątkowo nie dostałem?

misio

« Odpowiedź #58 dnia: Maj 20, 2013, 17:08:55 »
Przecież w promocji kupowałeś ;D.

Offline wojtekh

« Odpowiedź #59 dnia: Maj 20, 2013, 17:11:26 »
czyli odciągi kosztują 40funtów, to one ze złota muszą być zrobione chyba :D

minus nr 2, producent daje tylko 6 szpilek a nie licząc odciągów w namiocie jest 7 pętelek do zamocowania szpilek, niech się zdecydują, 6 czy 7...
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 17:32:36 wysłana przez wojtekh »

Offline Yatzek

« Odpowiedź #60 dnia: Maj 20, 2013, 19:16:13 »
minus nr 2, producent daje tylko 6 szpilek a nie licząc odciągów w namiocie jest 7 pętelek do zamocowania szpilek, niech się zdecydują, 6 czy 7...

Odciągi w ilości sztuk dwa są standardowo w zestawie.
Pętelek do zamocowania szpilek w namiocie Coleman Rigel X2 jest standardowo pięć.
Zatem do zabezpieczenia postawionego namiotu może wystarczyć:
a - dwie szpilki - jeśli mocujemy jedynie odciągi i przy zastosowaniu sposobu, także centralne dwie pętelki,
b - cztery szpilki - jeśli mocujemy wszystkie pętelki i sposobem do centralnych szpilek także obydwa odciągi,
c - sześć szpilek - jeśli chcemy przyszpilić niezależnie wszystkie punkty mocowania,
d - mnóstwo szpilek - jeśli chcemy przyszpilić wszystko, co uznamy za stosowne  ;D

Odciągi mogą się plątać gdzieś osobno, nie podpięte do trójkącików.

Porównaj swój egzemplarz do tego z linku http://www.coleman.eu/CZ/t-3D_RigelX2.aspx i podaj różnice, a zwłaszcza umiejscowienie siódmej pętelki.
Może w promocji zamiast odciągów dostałeś guzik z pętelką... Choć wygląda, że guzik też ktoś zap...lił  ;D

A jeśli się mają zdecydować - 6 czy 7 (szpilek czy pętelek), to rozumiem, że pytanie nie do nas...

Offline wojtekh

« Odpowiedź #61 dnia: Maj 20, 2013, 19:48:02 »

Odciągi w ilości sztuk dwa są standardowo w zestawie.
Pętelek do zamocowania szpilek w namiocie Coleman Rigel X2 jest standardowo pięć.
Zatem do zabezpieczenia postawionego namiotu może wystarczyć:
a - dwie szpilki - jeśli mocujemy jedynie odciągi i przy zastosowaniu sposobu, także centralne dwie pętelki,
b - cztery szpilki - jeśli mocujemy wszystkie pętelki i sposobem do centralnych szpilek także obydwa odciągi,
c - sześć szpilek - jeśli chcemy przyszpilić niezależnie wszystkie punkty mocowania,
d - mnóstwo szpilek - jeśli chcemy przyszpilić wszystko, co uznamy za stosowne  ;D

Odciągi mogą się plątać gdzieś osobno, nie podpięte do trójkącików.

Porównaj swój egzemplarz do tego z linku http://www.coleman.eu/CZ/t-3D_RigelX2.aspx i podaj różnice, a zwłaszcza umiejscowienie siódmej pętelki.
Może w promocji zamiast odciągów dostałeś guzik z pętelką... Choć wygląda, że guzik też ktoś zap...lił  ;D

A jeśli się mają zdecydować - 6 czy 7 (szpilek czy pętelek), to rozumiem, że pytanie nie do nas...
Pomyliłem się chodziło mi o 8 pętelek(miejsc na szpilki) bo jak dla mnie to są cztery pętelki przy stelażach, trzy u góry i jedna w nogach.

Odciągów u mnie brak, w zestawie miałem namiot, 2 stelaże,  6 szpilek i kawałek materiału do naprawy, to wszystko.

Yatzek,
Czy w twoim riglu też trzeba użyć dosyć dużo siły żeby wsadzić stelaż na swoje miejsce? Szczególnie chodzi mi o ten krótszy, ja musiałem konkretnie go wygiąć żeby końcówka weszła w dziurkę. Przy tak cienkiem materiale oczami wyobraźni widziałem że coś zaraz urwę :D

Offline Yatzek

« Odpowiedź #62 dnia: Maj 20, 2013, 20:53:13 »
Pomyliłem się chodziło mi o 8 pętelek(miejsc na szpilki) bo jak dla mnie to są cztery pętelki przy stelażach, trzy u góry i jedna w nogach.
Odciągów u mnie brak, w zestawie miałem namiot, 2 stelaże,  6 szpilek i kawałek materiału do naprawy, to wszystko.

Yatzek,
Czy w twoim riglu też trzeba użyć dosyć dużo siły żeby wsadzić stelaż na swoje miejsce? Szczególnie chodzi mi o ten krótszy, ja musiałem konkretnie go wygiąć żeby końcówka weszła w dziurkę. Przy tak cienkiem materiale oczami wyobraźni widziałem że coś zaraz urwę :D

Ależ kombinujesz...
Stelaż utrzymuje się sam siłą rozpierającą, więc nie ma potrzeby go dodatkowo mocować. No chyba że idzie jakiś huragan, ale ja przetrzymałem (a właściwie to namiot przetrzymał) nielichy wiatr ze standardowym mocowaniem.
Żeby utrzymać bryłę namiotu, wystarczy zamocować tylko odciągi. Oczywiście pętelki od podłogi też się zwyczajowo przyszpila, żeby podłoga miała swój kształt i by wiatr nie powodował wklęśnięć.

Odciągi to właściwie zwykłe linki takie-prawie-bylejakie, więc strata niewielka, a zastąpić można cieniutkim repikiem. Plus patencik do skracania / napinania.

Fakt, w moim Rigelu też trzeba się mocować z wetknięciem stelaża do oczka w taśmie, ale jak już się wetknie, to napięcie jest prawidłowe i pewne. Zakładam też, że AirHercules przez swą nazwę wytrzyma takie traktowanie.

Przemyśl też opcję zaopatrzenia się w dłuższe szpilki, bo fabryczne słabo trzymają w luźniejszym podłożu.

Offline wojtekh

« Odpowiedź #63 dnia: Maj 20, 2013, 21:12:08 »
Może i kombinuję ale jest troche denerwujące jak cooś być powinno a tego nie dostaję. Wiadomo strata niewielka ale niesmak pozostaje...

Tak jak mówisz stelaż trzyma się bardzo mocno (zarówno przy rozkładaniu i składaniu wymaga użycia sporo siły ) więc pewnie zrezygnuję ze szpilek w tym miejscu, wtedy wystarczy standardowe 6 szpilek do podczepienia także odciągów. Tym kierował się zapewne autor...

Offline Piotr_2

« Odpowiedź #64 dnia: Maj 20, 2013, 21:15:50 »
Napisz maila, że nie dostałeś odciągów i tyle, może doślą

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Maj 20, 2013, 21:15:50 »

Offline wojtekh

« Odpowiedź #65 dnia: Maj 20, 2013, 21:57:40 »
Napisz maila, że nie dostałeś odciągów i tyle, może doślą
z anglii? :D

Offline kubi

« Odpowiedź #66 dnia: Maj 20, 2013, 22:33:19 »
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline wojtekh

« Odpowiedź #67 dnia: Maj 20, 2013, 22:42:26 »
no proszę was, nie będę ściągał z angli linki wartej 10zł, wkurzają mnie takie sytuacje ale nie do tego stopnia...
pójdę do piwnicy i w 5 min zrobię sobie nowe odciągi :D

misio

« Odpowiedź #68 dnia: Maj 21, 2013, 06:52:51 »
Mail nic nie kosztuje...

Offline furman

• Góry wzywają....

« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 15, 2013, 07:11:17 »
Ja tam szybko rozstałem się s tym namiotem. Fajnie było wieźć te 980 gramów, ale jak przyszło do spania to mina mi zrzedła. Kondensacja wilgoci na wewnętrznych ściankach ogromna, dla mnie za duża. O klaustrofobicznych rozmiarach nie piszę bo tego można się domyślać po zobaczeniu rozłożonego namiotu. Przespałem w nim kilka nocy, czyli da się, ale osobiście wolę targać kilogram więcej i mieć przynajmniej minimum komfortu.