Autor Wątek: [Maty] Packlon Lego  (Przeczytany 57390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline exit87

• aka Mały

Odp: [Maty] Packlon Lego
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 07, 2012, 01:45:19 »
o to chodzi a nie jakąś alumatę:
pianka 7 mm + warstwa alu, 210 g:
http://www.decathlon.com.pl/PL/karimata-m100-17937944/

spałam i na niej na paclonie i... na zbitym paclonie zimniej ;)

jakies wymiary po spakowaniu moge prosic? :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #100 dnia: Luty 07, 2012, 01:45:19 »

Offline RH

« Odpowiedź #101 dnia: Luty 07, 2012, 01:53:23 »
z ciekawostek: Hajzer&company wzięli lego na gaszerbruma ;D

:)
"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

Offline Shwarc

« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 07, 2013, 18:07:15 »
Która z tych mat jest grubsza?
Packlon Lego czy zwijana Packlon Ridgest: http://www.e-biwak.pl/kategorie-maty-karimaty-karimata-ridgest-packlon-12mm-o_l_143_687.html
Chodzi mi o zimę na puchowcu, którą lepiej wybrać bo cieplejsza?
A może jednak cieplejsza od ich obydwu jest TaR Ridgerest SOLite? Zastanawiam się ewentualnie nad modelem SOLAR ale to już wielka kolumbryna i cena nie najniższa. Jeśli te Packlony mają identyczną termikę co TaRy to bez sensu jest dopłacać.

Offline atanor

« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 07, 2013, 18:35:04 »
Lego jest nawet wygodna, ale termiki nie ma żadnej, taka 2-sezonówka. Bez porównania do Z-lite. Z tego co pamiętam packlon ridgest jest grubsza od lego, ale nie spałem, żeby porównać. Ogólnie odradzam paclona na zimę. Z-lite jako kompromis, bo prawdziwą zimówką jest tylko Tar Ridgest deluxe.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 07, 2013, 19:10:42 »
OK, a porównanie packlon ridgest vs SOLite? Może ktoś inny wie? Z-lite z tego co wyczytałem jest chłodniejsza od SOLite, więc zostańmy przy zwijanej.

Offline PRS

« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 07, 2013, 20:41:35 »
Po kilkukrotnym użyciu stwierdzam, że te wytłaczanki są mało sztywne i pod ciężarem ciała się po prostu spłaszczają. Trzeba jasno powiedzieć, że mata ma realnie grubość 5 mm, bo do takiej grubości się spłaszcza, a to pofalowanie do grubości 19 mm ma jedynie chyba zamydlić oczy, że niby używamy grubej, lekkiej maty. Tak naprawdę nie jest wcale wygodniej ani też cieplej niż na zwykłej macie no-name. Pianka jest mało gęsta, dlatego taka lekka i łatwo ją poszarpać o krzaki.

Chyba opinia Ivana wyleczy Cię z zimowego zastosowania tych mat.

Folia bąbelkowa położona dodatkowo na macie zapewni Ci ,,piny i dołki".

Offline Shwarc

« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 07, 2013, 20:55:54 »
Tego nie doczytałem. Już zapominam o Packlonie wszelakim, dzięki.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 07, 2013, 20:55:54 »

Offline Yatzek

« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 07, 2013, 21:29:32 »
Z podobnych do Paclona Lego i Z-lite, na SportDirect jest Karrimor Folding Sleep Mat.
Nic o niej z autopsji nie wiem, ale z uwagi na cenę, dorzucam jako tanią alternatywę do wspomnianych składanych mat.
http://pl.sportsdirect.com/karrimor-folding-sleep-mat-782009

Wędrówką życie jest człowieka...

Offline madmun

« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 09, 2013, 00:51:23 »
Lego tylko na lato do leżenia na trawie/sianie,
Do niczego innego sie nie nadaje
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline wojtekh

« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 09, 2013, 01:06:32 »
Potwierdzam slowa madmuna, kupilem bo bylem glupi i po jednej nocy w bacowce na deskach kurwicy dostalem, teraz czekam tylko zeby uzbierac do samopompy...
A jak ktos nie chce samopompy to niech dolozy troche do zlite

Offline Ivan

« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 09, 2013, 10:19:57 »
Lego tylko na lato do leżenia na trawie/sianie,
Do niczego innego sie nie nadaje

Bez przesadyzmu ;) Na mokrej trawie przy +5, pod tarpem (więc bez podłogi) i w LL300 było spoko. W analogicznych warunkach na zwykłej karimatce już mi ciągnęło od spodu. Mimo moich wcześniejszych niepochlebnych opinii, obecnie stwierdzam, że Lego jest jednak trochę cieplejsze niż karrimatka o podobnej grubości (czyli 5-7 mm). Lego jest mniej wytrzymała, trochę wygodniejsza, trochę cieplejsza, trochę droższa niż zwykła karrimatka. Więc dla mnie bilans na lekki "+" :)

Z podobnych do Paclona Lego i Z-lite, na SportDirect jest Karrimor Folding Sleep Mat.
Nic o niej z autopsji nie wiem, ale z uwagi na cenę, dorzucam jako tanią alternatywę do wspomnianych składanych mat.

Kolega to kupił przy okazji wspólnych zakupów w sportsdirect, ale nie wiem czy już spał.

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 19, 2014, 02:40:33 »

Macałem ją w sklepie i materiał z ktorego jest zrobiona jest podobny do Packlonu - miekka pianka ktora spłaszczy się pod wpływem ciężaru ciała i ani komfortu nie bedzie ani dużej izolacji . taka karimata na lato . Do TAR nie ma co porównywac.

Offline Ivan

« Odpowiedź #112 dnia: Maj 28, 2014, 12:23:52 »
Użytkowania Packlonu Lego ze śpiworem 300g puchu ciąg dalszy:
Dwie noce pod tarpem (bez podłogi) w lesie, w samych gaciach i koszulce, niby ciepło, bo połowa maja, ok. 10-12 stopni, ale po plecach i piętach ciągnęło zimnem niemiłosiernie. Czemu? Bo przez cały tydzień lały katastrofalne deszcze i dokumentnie przemoczyły glebę. Czuć było, jak te tony wody pod plecami dosłownie wysysają ciepło z ciała, mimo maty. Rzeczywiście, prawdę pisał ten kto stwierdził, że Lego tylko na lato. A ja od siebie dodam, że do tego tylko na niezbyt mokre podłoże (wtedy i koniec wiosny i początek jesieni obleci).

Macałem ją w sklepie i materiał z ktorego jest zrobiona jest podobny do Packlonu - miekka pianka ktora spłaszczy się pod wpływem ciężaru ciała i ani komfortu nie bedzie ani dużej izolacji . taka karimata na lato . Do TAR nie ma co porównywac.

Jeżeli mowa o tym Karrimor Folding Sleep Mat to rzeczywiście, do TaR nie ma co porównywać. Ale jest sporo lepsze niż Lego Packon, bo ma drobniejsze te górki i dolinki, a więc jest ich więcej na jednostkę powierzchni. Przez co mata jest jakby twardsza i mniej się ugina niż Lego. Tyle zauważyłem macając i kładąc się na chwilę raz na swoim Lego a raz na Karrimorze kolegi. On ma puchacza i ostatniej "zimy" (+2 w nocy) też nie narzekał że mu ciągnie od spodu.