Autor Wątek: [Palniki] System Jetboil  (Przeczytany 65590 razy)

Offline piterito

Odp: [Palniki] System Jetboil
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 09, 2013, 01:45:06 »
Z nadmiaru czasu, popełniłem dzisiaj amatorski test czasów gotowania Jetboil Zip.Przy okazji zważyłem pierwszy raz cały system :)

waga: 324g - wersja minimalistyczna, bez podstawki kartusza i uniwersalnej nakładki na garczek
         386g - cały zestaw (bez gazu oczywiście)

czas :
* 0.5l wody temp pokojowa  : 2min 20sek     
woda zimna z kranu, kartusz JetBoil 100g  ok 80% zawartości, 3 próby średni czas

* 0.5l wody w temp -3C  : 4min 47sek
Przed tym testem, cały zestaw z wodą wystawiłem na zewnątrz przez ok 1 godzinę. Podczas gotowania ogrzewałem kartusz dłońmi imitując warunki odorowe. W większe mrozy mam przeważnie ogrzewacze chemiczne którymi okładam kartusz.

Filmik

Ciekaw jestem czy taki Sol naprawdę radzi sobie lepiej w niższych temperaturach ? Ma ten  magiczny Thermo-Regulate™ Burner Technology czy jakoś tam, który ma gwarantować niezmienną moc do -6C.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2013, 02:16:26 wysłana przez piterito »
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 09, 2013, 01:45:06 »

Offline Koper

« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 12, 2014, 21:18:54 »
Witam,
Stoje przed kupnem Jetboila, ale problem polega na tym ze nie dokonca jestem przekonany ile chce na to wydac, jaka jest roznica i czy jest, miedzy Jetboil Sol Titanium/aluminium a np Flashem?

Pozdrawiam

Offline ciuh

« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 12, 2014, 22:47:26 »
Stronę wcześniej znajdziesz podpowiedź.

Offline szukamzony

« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 15, 2014, 20:17:12 »
mozecie powiedziec cos wiecej o tym Jetboil Flash Cooking System + Java Press ? jak to dziala ? jak ewentualnie idzie korzystanie jesli ktos ma ?

i jaka jest roznica oprocz wagi i tego dodatku miedzy flashem i Jetboil Sol Aluminium Advanced Cooking System ? bo oba maja piezo z tego co widzialem
przeczytalem watek, ale mowa jest glownie o ZIPie za 300zl w deca, ti oraz alu, a jak ma sie ten flash do najblizej cenowo alu ?

mozna gotowac w tych garac wszystko ? np jajka ? ;) albo odgrzewac sobie powiedzmy jakas zupke ze sloika,  nie ma problemu z czyszczeniem i przypalaniem ? chodzi mi o alu oraz flash, ten tytanowy nie wchodzi w gre z racji ceny

Offline atanor

« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 15, 2014, 21:26:39 »
mozecie powiedziec cos wiecej o tym Jetboil Flash Cooking System + Java Press ? jak to dziala ? jak ewentualnie idzie korzystanie jesli ktos ma ?

praska do kawy ci nic nie mówi?

i jaka jest roznica oprocz wagi i tego dodatku miedzy flashem i Jetboil Sol Aluminium Advanced Cooking System ? bo oba maja piezo z tego co widzialem
przeczytalem watek, ale mowa jest glownie o ZIPie za 300zl w deca, ti oraz alu, a jak ma sie ten flash do najblizej cenowo alu ?

Flash to stary model, zbliżony do Sol Alu, ale jest większy i cięższy. Wg mnie nie ma sensu go kupować, chyba, że cena spadnie poniżej Zipa to bym się zastanowił.

mozna gotowac w tych garac wszystko ? np jajka ?  albo odgrzewac sobie powiedzmy jakas zupke ze sloika,  nie ma problemu z czyszczeniem i przypalaniem ? chodzi mi o alu oraz flash, ten tytanowy nie wchodzi w gre z racji ceny

Na podstawie innego garnka z radiatorem mogę powiedzieć, że gotowanie "dziwnych" rzeczy nie rożni się od zwykłego garnka alu, nie ma co się obawiać.

Offline szukamzony

« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 15, 2014, 22:50:00 »
ja wlasciwie od niedawna zaczalem pic kawe a i w sumie przestalem wiec prosze sie nie smiac :D chociaz sie domyslalem o co kaman!

w takim razie wszystko jasne dzieki

czy ceny z 8a.pl czyli prawie 500ziko za alu to cena przyzwoita czy czekac na jakies wieksze promo na ebayu ? bedzie mi potrzebne za miesiac wiec raczej malo czasu na okazje :D

« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 16, 2014, 10:20:50 »
Właśnie jestem po przygotowaniach do zakupu Jetboil Sol Ti ale oczywiście jak chcę kupić to nigdzie nie ma.
Zaletą tej sytuacji jest to, że od dystrybutora dowiedziałem się, że jeżeli chcę używać palnika na dużych wysokościach, włącznie z topieniem śniegu, to polecają mi jednak wersję aluminiową, ponieważ w wersji tytanowej, mieli już kilka przypadków gdzie uszkodzeniom ulegał radiator.
kto wcześnie spać chodzi sam sobie szkodzi

piwo jest dowodem na to że Bóg istnieje i pragnie naszego szczęścia :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 16, 2014, 10:20:50 »

Offline ciuh

« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 16, 2014, 10:46:00 »
Cytuj (zaznaczone)
ceny z 8a.pl czyli prawie 500ziko za alu to cena przyzwoita

Poszukaj chętnych na promo 2=3 to zejdziesz z ceny do ok 420zł.

Offline raf113

« Odpowiedź #158 dnia: Luty 06, 2015, 18:28:52 »
Czy ktoś się orientuje jak jest z dostępnością Jetboila Sol Ti? Szukam i nigdzie nie mogę znaleźć...

Offline muski

« Odpowiedź #159 dnia: Luty 06, 2015, 20:03:47 »
Ja swojego nabyłem na amerykańskim amazonie. Cena jest o wiele bardziej przystępna niż w naszym pięknym kraju, możliwe że wyjdzie taniej niż wersja aluminiowa w lokalnym sklepie.

Offline vlad235

« Odpowiedź #160 dnia: Luty 06, 2015, 21:11:58 »
Tymi palnikami po pieniadzach handluje chlopak z pod Lublina z ok Bychawy Poniatowej.Czasem jest na gieldzie na fb ,dalsze kolezenstwo z moimi znajomymi ale jakos kontakty z nim mi sa obce ,komus potrzebne porusze kontakt i temat
c'est une triste chose de songer que la nature parle et que le genre humain n'écoute pas