Autor Wątek: [Buty wysokie] Meindl Super Perfekt  (Przeczytany 53363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gryf

• Świniopas,łazęga, powsinoga,wałkoń i szaławiła

[Buty wysokie] Meindl Super Perfekt
« dnia: Maj 27, 2008, 14:04:05 »
Już od kilku lat ostrzę sobie ząbki na te buciory i znalazłem przed chwilą taki link:
http://tiny.pl/nz7s
 Do sprzedawcy jeszcze nie napisałem i poważnie zastanawiam się gdzie jest haczyk w takiej niskiej cenie. Cena jest prawdopodobnie producencka. Dziś zadzwonie na skypea do delikwenta i zobaczę co i jak. Może będzie warto kopnąć się stopem taki kawał drogi pod francuską granicę?   ;D

Generalnie lubię szmaty i graty w starym stylu więc ten model Meindli podchodzi mi jak żaden inny.  Co wy NATO?
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2008, 14:45:05 wysłana przez Terrorist »
Rafał Łoziński
http://woodcraft.pl - Portal leśnej mądrości

forum.outdoor.org.pl

[Buty wysokie] Meindl Super Perfekt
« dnia: Maj 27, 2008, 14:04:05 »

Piotrek

Odp: [Buty wysokie] Meindl Super Perfekt
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2008, 15:13:52 »
Heh, moje zdanie na temat butów tej konstrukcji znasz... ;)
Już chyba ze czwarty rok używam starego modelu Meindli, niemal identyczna konstrukcja, nieco mniej pancerna (buty kupione okazyjnie na giełdzie staroci, nie znam nawet modelu ;D ) i te moje buciory są z identycznej skóry - jucht.
Po 4 latach używania (teren + zima w mieście) nie widać śladów na zgięciach. Impregnowane olejem i tłuszczem. Lekko przemokły jedynie w rozmiękłym, wiosennym śniegu, w miejscu, gdzie wbite były haki od sznurówek...
Co do ceny - gość pewnie bierze bezpośrednio od producenta, więc i tak na tym sporo zarabia ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2008, 15:15:48 wysłana przez Terrorist »

misio

« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2008, 15:27:37 »
teren = ??
pytam pod względem samego terenu [mając na myśli zużycie podeszwy], czasu spędzonego w nim.

żeby potem nie było, że coś tryknie podczas przymierzania ;D ;D ;D.

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2008, 16:16:42 »
... Do sprzedawcy jeszcze nie napisałem i poważnie zastanawiam się gdzie jest haczyk w takiej niskiej cenie...
nikt takich old schooli nie kupuje, pozbywają się po mini cenie, żeby więcej kasy nie wtopić ;D ;D ;D

Offline Łylma

• "na każdego czeka jego góra"

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2008, 16:30:33 »
Cena co najmniej zastanawiająca ale jak już zostało wspomniane - gość może bierze bezpośrednio od producenta lub "dokopał" się do jakiś rezerw magazynowych
tutaj cena już jest "normalnie polska" http://www.mysport.pl/product,--,7147,,,,buty_podwojnie_szyte_super_perfekt.html
jest jeszcze cosik podobnego http://www.mysport.pl/product,--,7144,,,,buty_podwojnie_szyte_ortler.html
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2008, 16:36:23 wysłana przez Łylma »
"kto pragnie wejść na szczyt
musi być gotów zapłacić
najwyższą cenę"

Piotrek

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2008, 17:28:01 »
teren = ??
teren= Sudety (Karkonosze, Jesioniki, Masyw Śnieżnika, Izery), Beskidy (Beskid Żywiecki, Babia Góra) plus wszystkie wyjazdy w teren w czasie studiów mgr (różne dziwne miejsca: doliny rzeczne, kopalnie, odkrywki, kamieniołomy itp). W terenie spędziły szacunkowo 120-150 dni, w warunkach od wiosny do jesieni.
Podeszwa najbardziej zużyła się przy chodzeniu zimą w mieście (asfalty i chodniki...). W sumie trzy zimy w nich przechodziłem. Nie było mi ich kompletnie szkoda na miasto, bo wytargowałem dobrą cenę na giełdzie staroci od jakiegoś Niemca...
W sumie moje buciory bardziej przypominają właśnie model Ortler:

Tylko nie mają tych wszystkich przeszyć w rejonie kostki - jeden płat skóry, zszyty na pięcie. No i te moje nie są z woskowanego nubuku, tylko z 3 mm grubości juchtu.
Może jutro wrzucę fotki ;D

Piotrek

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2008, 20:43:58 »
No to zgodnie z obietnicą wrzucam kilka fotek moich starych, okazyjnie kupionych  Meindli:

Widać szczegóły konstrukcji - jeden płat skóry, 3 mm grubości, doszyta piętka z  "wcięciem" na achillesie w miejscu gięcia. Jedyna wada mojego buta - widoczne delikatne spękania skóry na miękkiej wyściółce w górnej partii cholewki.  Były już jak je kupiłem i od tamtej pory nic więcej się z nimi nie dzieje - nie powiększają się.

Skóra juchtowa w miejscu zgięć... Buty używam cztery lata. Nie widać śladu spękań czy uszkodzeń.

No i szczegóły konstrukcji w miejscu podwójnego szycia (po naszemu: "zwiegenaht"). Ciekawy, klasyczny patent. Cholewka doszyta jest do podwójnej,  skórzanej śródpodeszwy (skóra bodajże typu  krupon), a dopiero do tej śródpodeszwy doklejona jest gumowa podeszwa - w tej kategorii buta wymiana na nową nie stanowi żadnego problemu dla normalnego szewca. W tym roku chcę właśnie podeszwę wymienić  (krzywo chodzę i ścieram zapiętki) - koszt wymiany na Vibram Carrarmato (klasyczny z "krzyżykami") we wrocławskim Auchan to 120 zł za parę, a normalna, nie-vibramowa podeszwa o tym samym wzorze to ok. 50 zł za parę.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2008, 20:43:58 »

Offline Łużyn

« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2008, 20:51:19 »
qrwa... to żeś mnie pocieszył... moje Kaylandy po 2 sezonach spokojnego używania zaczęły pękać, a te cudeńka pewnie i Twoje wnuki nosić będą. nie przepadam za tego typu butami ale dobrej skóry nic nie zastąpi i basta! :)
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline Shwarc

« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2008, 10:01:52 »
Piotr, a powiedz mi do jakiej kategorii sztywności byś zaliczył te swoje buciorki (B, B/C, C a może D)

Piotrek

« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2008, 11:06:58 »
Hmm... Zaliczyłbym je do kategorii B/C. Sztywne i twarde są, ale podeszwa jednak mimo wszystko pracuje i się ugina. Są zdecydowanie mniej sztywne niż buty pod półautomaty, których używam zimą.

Piotrek

« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2008, 14:21:31 »
Generalnie lubię szmaty i graty w starym stylu

To mam dla ciebie chyba lepsze rozwiązanie. Jakość pewnie podobna (albo nawet lepsza - ręczna robota), ceny też fajniejsze (w granicach 650 zł) i producent bliżej...

Podtatran w Popradzie:
http://www.webpark.sk/podtatran/member.html

Makara w Kieżmarku:
http://www.makaraobuv.sk/index.php

misio

« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2008, 14:24:37 »
To mam dla ciebie chyba lepsze rozwiązanie. Jakość pewnie podobna (albo nawet lepsza - ręczna robota), ceny też fajniejsze (w granicach 650 zł) i producent bliżej...

Podtatran w Popradzie:
http://www.webpark.sk/podtatran/member.html

Makara w Kieżmarku:
http://www.makaraobuv.sk/index.php

łooo! ciekawe propozycje!
korzystał ktoś z tego? jakieś ciekawe opinie w necie być może, aczkolwiek na temat tych firm?

Piotrek

« Odpowiedź #12 dnia: Maj 28, 2008, 14:54:57 »

jakieś ciekawe opinie w necie być może, aczkolwiek na temat tych firm?

Proszę: jeden z postów na czeskim odpowiedniku odoru:

Cytuj (zaznaczone)
Lepsie topanky som v zivote nenosil. Najprv som skusal Goratex, myslel som si ze budu vzdusne a pohodlne, ale po 2-3 turach som zistil ze sa mi v nich noha poti a vo vacsich vyskach mi bola v nich zima. V rucne sitych topankach od Makaru tieto neprijemne pocity neprezivam navyse podrazka u tychto topanok neuveritelne drzi na skale. V kazdom pripade odporucam do nich ist.

tu całość:

http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=2565&postdays=0&postorder=asc&start=0

P.S. Na stronie Podtatrana nie działają linki do obrazków w większej rozdzielczości (przynajmniej u mnie ;D ), ale jak się prawym kliknie, skopiuje adres obrazka i wklei w nowym oknie - to się duże foty otwierają ;) .
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2008, 15:21:02 wysłana przez Piotrek »

Offline Łylma

• "na każdego czeka jego góra"

« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2008, 16:42:38 »
Nieźle wyglądające lacze a przy swojej pancerności z wyglądu, pewnie dosłownie nie do zdarcia. Ten Podtatran James 2 jest super. Model Rysy ma chyba w opcji możliwość dokupienia wkładki a'la botek jaki jest w skorupach. Przede wszystkim jednak cena jest zachęcająca i jeśli ktoś jest tradycjonalistą to jak najbardziej niezły wybór.
"kto pragnie wejść na szczyt
musi być gotów zapłacić
najwyższą cenę"

Piotrek

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2008, 17:08:22 »
Model Rysy ma chyba w opcji możliwość dokupienia wkładki a'la botek jaki jest w skorupach.

Nie w opcji ;D
Model Rysy ma już botek w komplecie, a jako opcja może być cieplejszy botek z wełny.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2008, 17:08:22 »

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2012, 20:50:48 »
Ja chyba powoli rozumiem kobiety. Zawsze się dziwiłem, po co im tyle par butów  :P A sam kupiłem kolejne Meindl_e Super Perfekt.

Rodzinka:
Super Perfekt, Perfekt i Himalaya (rozklejają się już, ostatnie skakanie po maszcie, wykończyło je po klejeniu :P ).

PS
Tak wiem, miałem coś napisać o Himalaya (po 3 latach użytkowania), ale notorycznie nie mam czasu :(
Jak tylko znajdę trochę wolnego to coś skrobnę. W sumie tak gdzieś w lecie, to i Perfekty doczekają się opisu, po ponad rocznym użytkowaniu.

Offline Photon

« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2012, 21:39:09 »
Powiedz krótko, czy różni się perfekt od super-perfekt?

Offline ina

« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2012, 01:44:50 »
No przecież widać, że kolorem i wysokością ;D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 18, 2012, 06:59:35 »
Photon

Tak na szybko.
Super Perfekt jest faktycznie nieco niższy 2cm.
Główna różnica to zastosowana skóra.
Tu, jak to określa Meindl to: Schweizer Militärrindleder - Skóra bydlęca Swiss military. Nieco tajemnicze jest to Swiss military, jakiś wysoki gatunek skóry szwajcarskiej dla wojska?  ;D
Spotkałem się też z opisami, iż jakieś modele Super robione są ze skóry kozic górskich lol. Ale ile w tym prawdy, nie wiem. Zresztą Super Perfekt ma też różne modele na różne lata, różniące się nieco szyciem tyłu i doborem właśnie skóry, koloru.
Ogólnie, z pewnością jest to skóra juchtowa.

"skóry juchtowe – najdroższe ze skór i najbardziej szlachetne. Niemalowane o naturalnym kolorze piasku. Porównywane do surowego drewna – z czasem nabierają lekko cieplejszego koloru, potem stają się miodowe, by w końcu przejść w kolor karmelu. Starzeją się powoli i nierzadko służą kilku pokoleniom, gdyż są dosyć wytrzymałe."

Perfekt za to, to ciemna skóra, za meidlem: Sil-Juchtenleder, einteiliger Schaft - co przetłumaczymy jako Sil-rosyjski skórzany jednoczęściowy wał - skóra jest olejowana.
Meindl rozgranicza jeszcze te buty do dwóch różnych kategorii. Wg nich, to Super Perfekt to już D a Perfekt to C.
Musiałbym pochodzić więcej w Super, bo trudno porównywać rozchodzonego buta, do nowego. Jednak wrzucanie Super do kategorii butów D to przesada. Jak i opisy na niektórych stronach (w tym polska Meindl!) o możliwości podpinania raków automatów... taaa jasne :P

Offline Shwarc

« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 18, 2012, 16:21:10 »
Skoro Super P. określasz na kat. C czy C/D to zwykłe Perfekty ocenił byś na sztywność B/C, czy tu już bez zmian, czyste C?

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 18, 2012, 17:16:45 »
Shwarc

Nie to, że ja je tak określam, tylko Meindl :P
Jak dla mnie to ich sztywność jest taka sama i prędzej bym tu dał C. Perfekty (oba) są nieco masywniejsze, między innymi też przez to, sztywniejsze niż Himalaya, a one mimo, iż przystosowana pod półautomaty to są B/C.
D to powinny być już chyba tylko skorupy :P

Offline Shwarc

« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2013, 22:45:23 »
Wodnik, a czym impregnujesz Perfekty? Dostałem w gratisie ichniejszy Sil-Proof

ale boję się go użyć bo podejrzewam, że nie ma w nim nawet grama oleju, a pełno silikonu jak nazwa wskazuje. Próbowałeś go może? Niby Meindl zaleca go tylko do juchtu Perfektów ale... Czekam też na odpowiedź z Meindla o skład tego ustrojstwa.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2013, 07:07:10 »
Shwarc
Ja swoje maziałem.... uwaga, też specyfikiem od Meindl_a, ale sportwax_em :p Myślałem, że jak coś sprzedaje Meindl, to nie może być dziadostwo (i tak uważam, że jest nieco lepsze od nikwaxa). Dopiero tutaj, jak dostałem zjebkę hehe ;) to zakupiłem trochę specyfików w multirenowacja.pl.
Stary "wosk" ściągałem Reno Mat. Potem jako podkład i odżywienie skóry poszedł tłuszcz w spreju HP Oil (całkiem fajny, skóra mocno go wpija), a potem tłuszczyk w paście Mink Oil. Na bieżąco smaruję tylko Mink Oil. Pewnie przed latem, znów przejdą cały cykl oczyszczania.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2013, 09:47:05 »
No rozumiem, liczyłem że może spróbowałeś choć raz Sil-Proofu. Osobiście podejrzewam też, że to sztuczne dziadostwo, taki bardziej płynny Sportwax.
Przy okazji dzwoniłem też w tej sprawie do Larixa gdzie poza bełkotem zalecającym uzyskałem info, iż środki dla Meindla robi Grangers. Ich G-Max:
http://www.outdoormegastore.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/460x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/3/3/3303-product1641.jpg

jest łudząco podobny do Sportwaxu Meindla:
http://media.thesimplygroup.com/MeindlSportwax/94606/2.jpg
a info z sąsiedniego forum głosi, że G-max jest na bazie naturalnego wosku pszczelego w proporcjach nieznanych.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2013, 17:26:19 »
Shwarc
No wiesz, przez lata smarowałem Meindle Himalaja SportWaxem i tragedii nie było :P
Nie da się ukryć, iż HP Oil świetnie odżywa skórę i zmiękcza. Zapewne Sportwax cudem nie jest, ale pisanie o nim jak "zło najgorsze" to też lekka przesada.
Szkoda, że Meindl nie podaje składu, nie zaszkodziło by się "pochwalić", że dany produkt na bazie naturalnych składników.
Także, tek Sil_oil to kij wi co to :P ale może tragedii nie będzie. Jednak ja bym na twoim miejscu, bo buty nowe, zakupił tylko Mink Oila. A po lecie, przed zimą zrobił im kompleksowe czyszczenie Reno Mat + odżywienie/impregnacja HP Oil. Daje rady.
2h w takich warunkach zniosły dobrze.