25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: rowerowe OT  (Przeczytany 102608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wojtekh

Odp: rowerowe OT
« Odpowiedź #450 dnia: Grudzień 16, 2013, 10:53:55 »
Wysiadasz sobie przystanek wcześniej wsiadasz na rower i w pracy szpanujesz że przyjechales rowerem ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #450 dnia: Grudzień 16, 2013, 10:53:55 »

misio

« Odpowiedź #451 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:10:01 »
Kumam np., że jest taka opcja w SKM, ale tej w autobusach nie pojmuję ;D.
Chciałbym usłyszeć argumenty za prócz awarii ;D.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #452 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:46:53 »
na początek (być może i finalnie) idą linie dojazdowe do obwodnicy, tam gdzie nie ma ścieżek rowerowych
BTW słaby pomysł z umiejscowieniem tych wieszaków

logika taka sama jak w SKM, rezygnacja z poruszania się samochodami, szybciej taniej i czyściej ;D

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

misio

« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:57:56 »
logika taka sama jak w SKM, rezygnacja z poruszania się samochodami, szybciej taniej i czyściej

A tu bym oponował ;D.
Po prostu lepszy zarobek dla miasta a nie scentralizowany od paliwa do każdego auta ;D.

na początek (być może i finalnie) idą linie dojazdowe do obwodnicy, tam gdzie nie ma ścieżek rowerowych
BTW słaby pomysł z umiejscowieniem tych wieszaków

Niby tak, ale wtedy i tak dla mnie to słaby pomysł, bo albo się poruszamy rowerem, albo autobusem.
Rozumiem taki rozkład autobusów z wieszakami, żeby dowoziły one właśnie rowerzystów do obwodnicy z dzielnic satelitarnych a potem w dół już, aby nie można było ładować się z rowerem do autokaru. Wtedy to ma sens, ale odwrotnie, to zupełnie nie.
Tym bardziej, że choćby wzdłuż Spacerowej pociągnęli ścieżkę w lesie mimo, że już jedna prowadzi 100m dalej Kościerską...

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #454 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:03:11 »
A tu bym oponował .Po prostu lepszy zarobek dla miasta a nie scentralizowany od paliwa do każdego auta .
gdyby tak myśleli, to ZTM inaczej by funkcjonował, myślę, że chodzi o naciski społeczności rowerowej
Niby tak, ale wtedy i tak dla mnie to słaby pomysł, bo albo się poruszamy rowerem, albo autobusem.
to jaki sen jest wozić SKM? ;D
nie każdy ma super kondycję, a w ten sposób ma możliwość chociaż trochę poruszać się, a nie wozić dupę samochodem
czasami zmienia się pogoda, a nie każdy posiada super ciuchy rowerowe

czasami jechałem na wyspę sobieszewską autobusem z rowerem i dalej wycieczka na rowerze
to tak samo jak wiezie się rowery za miasto samochodem, różnica jest tak że nie jesteś przywiązany smyczą do samochodu i możesz wrócić inną trasą, czasami tak robię
mnie osobiście ucieszył fakt, że można przewozić rower autobusem, do niedawna mógł to być tylko jeden, a dzisiaj w niektórych autobusach będzie można aż cztery
niepodoba mi się tylko sposób wykonania, bo wydaję mi się, że lepiej by było gdyby podobne wieszaki były z tyłu autobusu, tak jak w Jaworznie
a np. pomysł poznański to już wogóle totalna porażka (przyczepa ze stojakami)

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

misio

« Odpowiedź #455 dnia: Grudzień 16, 2013, 13:23:09 »
Niby tak, ale jakoś mnie to nie przekonuje. Autobusy są do przewożenia pieszych i wózków a nie rowerów.
Wydaje mi się, że zaraz pojawią się awantury zarówno z pieszymi jak i z ludźmi z wózkami i na wózkach, bo nagle nie styknie miejsca dla wszystkich.
Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma kondycję itd. itp., ale niech wtedy mierzy siły na zamiary a nie wozi sobie rower w autobusie, bo mu nie styka mocy...
Załamania pogody się zdarzają, ale sprawę rozwiąże tu choćby peleryna za 35 zł z Decathlonu.
Wybierając jazdę na rowerze nie można się spodziewać, że zawsze będzie śliczna pogoda.
Moim zdaniem zrobienie paru wieszaków w komunikacji miejskiej kompletnie nie zmieni sytuacji w natężeniu ruchu samochodowego i nie przekona ludzi do zrezygnowania z aut.

SKM jeździ od Tczewa do Słupska- to jednak zupełnie inne odległości łącznie z celem zwiedzania wielu osób: Kaszub oraz Żuław. Poza sezonem letnim- turystycznym- kiedy to ludzie jeżdżą na różnego rodzaju wycieczki w teren a nie po mieście, które chcą ominąć z racji ruchu drogowego i nudy, praktycznie nikt nie korzysta z tej usługi i są to pojedyncze przypadki - looknij na statystyki, które podaje ZTM. Autobusy poruszają się u nas, z racji położenia Trójmiasta, raczej w kierunku od obwodnicy do morza i są to odległości rzędu od 8 do 15 km a nie, jak w przypadku SKM, od 30 do ponad 100.

Z drugiej strony, to dobrze, że takie wieszaki się pojawią. Bo będzie to pomoc dla ludzi, którym na drodze stanie jakiś tam problem: czy tam kontuzja czy tam jakichś problemów z rowerem, ale obawiam się, że w 99% przypadków będzie to wykorzystywane przez osoby, którym się po prostu nie chce ani spocić ani za bardzo jeździć a przecież to takie modne być ekologicznym.

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #456 dnia: Grudzień 16, 2013, 14:12:24 »
Z drugiej strony, to dobrze, że takie wieszaki się pojawią. Bo będzie to pomoc dla ludzi, którym na drodze stanie jakiś tam problem: czy tam kontuzja czy tam jakichś problemów z rowerem, ale obawiam się, że w 99% przypadków będzie to wykorzystywane przez osoby, którym się po prostu nie chce ani spocić ani za bardzo jeździć a przecież to takie modne być ekologicznym.

dokładnie, naważniesze jest to, że jest możliwość, a czy ktoś będzie korzystał czy nie i po co, to już inna sprawa

z mojego doświadczenia wynika, że niewiele osób jeździ z rowerami (od jakiegoś czasu jest taka możliwość), zdarza się to sporadycznie i myślę, że niewiele się zmieni
ci co jeżdżą rowerami to dalej raczej nie będą korzystać z autobusu

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #456 dnia: Grudzień 16, 2013, 14:12:24 »

« Odpowiedź #457 dnia: Kwiecień 20, 2014, 16:41:22 »
"Wiślanej Trasy Rowerowej" -> klik chyba już się nie doczekam, więc sam se postanowiłem wytyczyć własną. Jechał może ktoś z płd Polski nad morze i chciałby się podzielić obraną trasą?
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Offline Rychu

« Odpowiedź #458 dnia: Grudzień 07, 2014, 13:25:08 »
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

« Odpowiedź #459 dnia: Sierpień 13, 2015, 23:14:35 »
Ktoś się melduje na Pucharze Polski ?? http://maratonykresowe.pl/?p=2398

Offline semow

« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 05, 2016, 20:59:43 »
Pozdrawiamy serdecznie znad morza ;D

Offline Shwarc

« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 05, 2016, 21:29:53 »
Pozdrawiamy serdecznie znad morza
To gdzieś koło Australii/New Zelandii? ;D

Offline semow

« Odpowiedź #462 dnia: Styczeń 06, 2016, 19:23:54 »
Prawie! W słońcu +15 i trasy z Enduro World  Series ;)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #464 dnia: Luty 02, 2016, 11:21:03 »
Stary numer, już kilka lat temu była dość głośna sprawa jakoby F. Camcellara też miał w rowerze taki silniczek ukryty gdzieś w suporcie. Nic nigdy nikomu nie znaleziono, ale jak widać coś może być na rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2016, 17:56:57 wysłana przez uysy »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #464 dnia: Luty 02, 2016, 11:21:03 »

Offline uysy

« Odpowiedź #465 dnia: Luty 02, 2016, 17:57:48 »
Podobno temat już stary - w sensie rozwiązanie :D
Teraz jest lepsze :D
http://rowery.org/2016/02/01/nowa-jakosc-e-dopingu/
"Według Ghisalbertiego powoli do gry mają wchodzić koła elektromagnetyczne generujące od 20 do 60 watów. Koszt tunningu tylnego koła wynosi 200 tys. euro. Zamontowanie moto-dopingu z kolei jest około dziesięć razy tańsze."

Offline Shwarc

« Odpowiedź #466 dnia: Luty 02, 2016, 19:44:46 »
Koszt tunningu tylnego koła wynosi 200 tys. euro.
Chyba się skuszę ;D

Offline semow

« Odpowiedź #467 dnia: Luty 02, 2016, 23:01:23 »
Podobno temat już stary - w sensie rozwiązanie :D
Teraz jest lepsze :D
http://rowery.org/2016/02/01/nowa-jakosc-e-dopingu/
"Według Ghisalbertiego powoli do gry mają wchodzić koła elektromagnetyczne generujące od 20 do 60 watów. Koszt tunningu tylnego koła wynosi 200 tys. euro. Zamontowanie moto-dopingu z kolei jest około dziesięć razy tańsze."

To wyjaśnia dlaczego Groszek zaczął podjeżdżać!

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #467 dnia: Luty 02, 2016, 23:01:23 »

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę