Autor Wątek: Podpinka do hamaka, dylemat  (Przeczytany 320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krakatau

Podpinka do hamaka, dylemat
« dnia: Październik 26, 2020, 21:12:46 »
Witam

Od niedawna stałem się wielkim entuzjastą hamakowania. Lecz przyszły niższe temperatury i niestety muszę ratować się jaką# podpinką. Na chwilę obecną mam tani hamak z moskitierą z ali i jak na razie jest okej 8) Mam śpiwór High Peak T300, budżetowa produkcja ale temperatury widniejące na nim to komfort 5C 0 limit 0C i ekstrwmalna - 15C. I teraz myślę o takich dwóch rozwiązaniach, niby podpinka ma mieć jkaieś 5-10C mniej niż śpiwór ale raczej nie spełbię tego wymagania ale:

1.Mogę kupić drugi śpiwór kołdra temp. komfortu  4C i go przerobić. Cena ok120zł.
2.Zamówić podpinkę z ali niby temp. - 10  -   0C. Cena też ok 120zł.

Pierwsze rozwiązanie budzi we mnie niepokój że śpiwór nie będzie chronił przed wiatrem tak jak druga opcja, a druga wydaję mi się że ta podpinka z ali może mieć temp. komfortu dużo niższą( a raczej na pewno, na niektórych jest 5C). Proszę o pomoc
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2020, 21:26:27 wysłana przez krakatau »

forum.outdoor.org.pl

Podpinka do hamaka, dylemat
« dnia: Październik 26, 2020, 21:12:46 »

Offline krakatau

Odp: Podpinka do hamaka, dylemat
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2020, 15:54:01 »
Chyba forum pomyliłem, prawie nictu o hamakach. Myślałem że ktoś ma jakieś pojęcie w temacie ale widzę że tylko drogi sprzęt się tutaj liczy. Pozdrawiam

Offline petelicki

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2020, 22:30:01 »
spróbuj na tactical.pl- tam jest sporo o hamakach i pokrewnych tematach.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline kuzon

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2020, 11:11:05 »
krakatau, serio masz pretensje o to, że mało jest tu ludzi mających doświadczenie z używaniem hamaków? Mamy Ci wyssać jakieś porady z palca? Nie znam się, to się wypowiem?
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?action=search2
https://ngt.pl/search.php?action=results&sid=1a62d09ac4b09980c32c31afa47e879c&sortby=&order=desc
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou