Autor Wątek: MH500 30L - który lepszy  (Przeczytany 447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ynos1

MH500 30L - który lepszy
« dnia: Sierpień 26, 2020, 23:16:46 »
Witam Wszystkich,

od jakiegoś czasu czytam różne wątki na tym forum, gdyż amatorsko bawię się w turystykę. Chciałbym zapytać o Waszą opinię, stąd zapisałem się tutaj - tak więc jeszcze raz Witam Się.

Przyszedł czas na zakup plecaka lepszego niż obecny.
Cena nie może przekroczyć 250zł stąd padło na MH500 30 L Decathlon.

Pytanie moje do Was - który byście wybrali - jeżeli chodzi o system wentylacji pleców i dlaczego.
Wentylacja pleców jest dla mnie istotna, gdyż bardzo mi się grzeją plecy podczas chodzenia w obecnym plecaku.

1. starszy model, z siatką na plecach. Kształt i odstęp od siatki, trzymają  odpowiednio ugięte druty.
https://www.decathlon.pl/plecak-mh500-30-l-id_8504476.html

2. następca, nowszy model - pianko-siatka na plechach. Kształt i odstęp od pianko-siatki, trzyma odpowiednio wygięta blacha. Odstęp w tym plecaku od pianko-siatki jest mniejszy niż w starym modelu z drutami.
https://www.decathlon.pl/plecak-mh500-30-l-id_963054.html

Ze względu na odstęp od pleców wybrał bym stary model, ale sprzedawca informuje, że konstrukcja z drutami, przy dużym obładowaniu mogą się 'skręcić' powodując krzywe ułożenie się plecaka, a przy blasze, nie ma takiej możliwości, by ona się skręciła. Czy faktycznie tak może się dziać?

Oczywiście wszystkie komentarze na stronie Decathlon przeczytałem, jednak warto by było usłyszeć Wasze opinie.

forum.outdoor.org.pl

MH500 30L - który lepszy
« dnia: Sierpień 26, 2020, 23:16:46 »

Offline grisza

Odp: MH500 30L - który lepszy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2020, 11:38:08 »
Witaj.
nie znam się więc się wypowiem  :P

Ile to jest: duże obładowanie?
 Jeżeli będziesz kupował stacjonarnie- z tego co widzę starsza wersja jest niedostępna online- sprawdź organoleptycznie solidność tego stelaża i sposób jego zamontowania a potem odpowiedz sobie na pytanie jak duże ciężary będziesz tam nosił. Jestem w stanie wyobrazić sobie takie "skręcenie" tylko w przypadku dużej różnicy ciężaru z jednej strony plecaka w stosunku do drugiej, ale to kwestia dobrego rozłożenia ekwipunku w środku. Tym nie mniej gdybym ja kupował to brałbym nowszą wersję. Mam takiego cusia  :D
https://www.i-outdoor.pl/feel-free-vertic-35-plecak-turystyczny,id2051.html
i tam odstęp tworzą dwa blaszane płaskowniki- nie wiem ile trzeba by tam załadować aby coś się stało. Zresztą z biegiem czasu noszę coraz mniej, ale u mnie to głównie jednodniowe wycieczki.
A i jeszcze co do wielkości odstępu od pleców- po załadowaniu może się okazać że różnica nie jest jakaś specjalnie duża. Oprócz tego nowa wersja ma- z tego co widzę- większe oczka siatki, co może być zaletą.Jeżeli możesz porównać w sklepie to super, jeżeli nie to i tak zostaje nowsza wersja.
Mam nadzieję że te moje rozważania na coś się przydadzą. :)
Daj znać co wybrałeś.

Offline ynos1

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2020, 20:40:44 »
duże obładowanie to takie co amator próbuje wepchnąć do plecaka - czyli więcej niż fabryka mówi :)

Też mi się nie wydaje by zrobili taki plecak co to od razu będzie się skręcał/przekrzywiał.
Ile waży Twój plecak?

Offline grisza

« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2020, 17:04:18 »
Nie jestem w stanie dokładnie zważyć- waga kuchenna pokazuje 1100-1300gram.
To by się zgadzało z tym co znalazłem w necie- 1180 gram.