Autor Wątek: Jakie wybrac buty?  (Przeczytany 467 razy)

Offline marcin.o

Jakie wybrac buty?
« dnia: Czerwiec 23, 2020, 21:31:22 »
Witam
Szukam butow dla siebie i zony, chcemy w sierpniu uderzyć w Bieszczady. Buty beda do wykorzystania również w Beskidzie Śląskim jak i również w Tatrach. Butow uzywac chcemy od wiosny do poznej jesieni. Myślimy o podejsciowkach na goretexie. Co polecacie?

forum.outdoor.org.pl

Jakie wybrac buty?
« dnia: Czerwiec 23, 2020, 21:31:22 »

Offline mikel

Odp: Jakie wybrac buty?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2020, 21:22:37 »
Jeśli to mają być jedyne, uniwersalne buty to może lepiej coś wyższego? Podejściówki polegną przy pierwszym poważnym błocie.

kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline kuzon

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2020, 11:29:02 »
Pewnie jak kto lubi, ale ja też bym wybrał wyższe.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2020, 11:34:59 »
Ja bym nigdy nie wybrał gopre na wiosnę/lato/jesień... Ugotowane i odparzone nogi są gorsze niż zimne.

Offline Piotrek

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2020, 10:59:02 »
Podejściówki bez goreteksu. Goreteks, w takich butach, jest potrzebny, jak świni rogi. Na jednodniowe wycieczki, to najlepiej jakieś przewiewne Salomony.

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2020, 19:18:17 »
Trochę podobnie jak Piotrek...
Goretexu bym się wystrzegał , bo więcej z tego szkody ,niż pożytku w tego typu butach , do takiego użytku.
Jeżeli buty do podejścia pod ścianę, do łatwej wspinaczki typu przejście Orlej to jak najbardziej  i podejściówki i goretex.
Jeżeli na Beskidy , Sudety, czy Tatry szlakowo , to większość firm ma buty tzw. Hikingowe.
Scarpa ma "Zen" , La Sportiva "TX 4"  Meindl ma "Cansas" itd...
Najważniejsze żeby były wygodne. Najlepiej mierzyć przed zakupem.

p.s.
Pomyłka!!
Meindl to texas nie Kansas.

Offline uysy

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2020, 22:08:36 »
Od siebie mogę polecić wspomniane przez Grześka La Sportiva TX 3 lub 4.
Używam TX 4, łaziłem w nich po górach w Kirgistanie, jakieś lasy i krzaki w Polsce. Generalnie najwygodniejsze buty jakie w życiu miałem (całościowo). Są tak wygodne, że aż mi szkoda ich używać :D.
Bardziej przewiewne będa pewnie TX3 bo są z siateczki z tego co pamiętam.
Jedyny minus, to dosyć krótki język, zwróć na to uwagę jak będziesz mierzyć i spacerować po sklepie.

EDIT:
Nigdy nikomu nie polecę butów "za kostkę",  generalnie pomysł krwy i szatana. Chyba że na bardzo specyficzne warunki, jak ktoś lubi chodzić po błocie etc.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2020, 22:08:36 »

Offline kuzon

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2020, 17:37:07 »
Sprawdź też Scarpa Epic. Ja założyłem je w sklepie przypadkiem i w tym momencie wiedziałem, że nie wyjdę bez nich. Chyba nigdy nie miałem wygodniejszych butów.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou