Autor Wątek: Jaki plecak dla osoby wysokiej 194 cm (dł. pleców 58 cm)?  (Przeczytany 291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m4ciekk

• Never stop exploring... and eating

Jaki plecak dla osoby wysokiej 194 cm (dł. pleców 58 cm)?
« dnia: Czerwiec 14, 2020, 13:49:16 »
Cześć,

szukam plecaka dla siebie na 1-3 dniowe wyjazdy w góry z nocowaniem w schroniskach.

Coś o mnie:
  • Wzrost: 194 cm
  • Waga: 100-105 kg
  • Długość pleców: 58 cm
  • Obwód klatki: 110 cm
  • Obwód barków: 130 cm

Coś o poszukiwanym plecaku:
  • Zastosowanie: trekking po górach (głównie Sudety) przez cały rok. Od 1-dniowego wypadu, po 2-3 dni, z nocowaniem w schroniskach
  • Kolor: czerwony, granatowy lub w ostateczności czarny
  • Pojemność: 30-40L
  • Cena: do 550 zł
  • Troki: tak / do mocowania kijów trekkingowych i statywu (1,4 kg), więc najlepiej jakby były umiejscowione w miarę centralnie, a nie z lewej, bądź prawej strony
  • System otwierania: wolałbym, żeby nie był to tylko typ worka z otwieraniem na górze. Dobrze, aby miał zamek na środku, lub na dole, który pozwalałby do dostania się do środka plecaka bez wyciągania wszystkich klamotów z góry
  • Szelki: nie szersze niż 6,4 cm, tak żebym mógł zamocować Peak Design Capture V3 - uchwyt do mocowania aparatu, nie może być na niej żadnego troka do mocowania kijów
  • Ilość kieszeni zewnętrznych i wewnętrznych ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

Wertuję internet od wczoraj i odrzuciłem Osprey'e Kestral 38 M/L i Talon 33 M/L z uwagi na mocowanie kijów (stow on  the go - trok na szelce). Na placu boju zostały:
  • Gregory Zulu 35 M/L
dla osób powyżej 180 cm i długości pleców 49-56 cm, a więc 2 cm za mało, ale może to nie problem. Tak poza tym, to odpowiada mi wszystko

• Deuter Futura 30 EL
wszystko ok, poza kolorem czarnym ;)

• Deuter Futura 34 EL
wydaję się długi, no i ten kolor czarny ;)

Czy ma ktoś ww. plecaki, ew. może polecić jakieś inne?

Dzięki z góry. Pozdrawiam,
Maciek

forum.outdoor.org.pl

Jaki plecak dla osoby wysokiej 194 cm (dł. pleców 58 cm)?
« dnia: Czerwiec 14, 2020, 13:49:16 »

Offline Shwarc

Odp: Jaki plecak dla osoby wysokiej 194 cm (dł. pleców 58 cm)?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2020, 19:17:53 »
Mogę ci doradzić tak, byś nie patrzał na innych, a na własne potrzeby. To są sprawdzone firmy, można być ich generalnie pewnym, a jak to zwykle w życiu bywa, w każdym do czegoś się przyczepisz. Wybierz ten, który najbardziej ci się podoba, który ma wg ciebie najlepsze rozwiązania troczenia, ma dobra dla ciebie pojemność no i kolor pasujący do kol. oczu czy butów ;)

Autentycznie, plecak to tylko plecak, a szczególnie te malutkie nie wymagają nie wiadomo czego, to i tak nie są przedmioty na 30 lat życia, za 3, 5, 7. Wrócisz za ten czas, bo się zużyje zwyczajnie, kupisz nowy, inny, lepszy, gorszy, podobny, tu nie ma czego za bardzo podpowiadać, bo sam wiesz doskonale czego potrzebujesz, a nie my.

Tyle ci mogę podpowiedzieć z perspektywy już dobrych 20 lat łazikowania tu czy tam.